Μετάβαση σε περιεχόμενο

8elw thn voh8eia sas!!!!!!!


Recommended Posts

eleria σαφως και η αποφαση ειναι δικη σου....ΑΛΛΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ...Να προσεχατε στο κατω κατω...Εμενα η γνωμη μου ειναι να το γεννησεις και να το δωσεις για υιοθεσια σε καποια οικογενεια που δεν μπορει να τεκνοποιησει...Και ειναι χιλιαδες αυτες που θα διναν τα παντα για να ακουσουνε ενα κλαμα μωρου...Εγω ειμαι 22 και περιμενω το πρωτο μου ειμαι παντρεμενη βεβαια αλλα και 16 να ημουνα ανυπαντρη παλι θα το κρατουσα γιατι λογω δουλειας μου ειχα δει πως γινονται οι εκτρωσεις και ημουν σοκαρισμενη για 1 εβδομαδα...Απο τι στιγμη που σε στηριζει η οικογενεια σου...ΠΡΟΧΩΡΑ..Χωρις αυτον στην τελικη...Γιατι απο αυτο καταλαβαινω ποσο σαγαπαει...Μια βολτα να κανεις στο φορουμ θα δεις ποσες κοπελες προσπαθουν χρονια ολοκληρα να γινουν μανες τι αγωνες τι λεφτα τι κλαμα ριχνουν...Αντρες βρισκεις οποτε θες,παιδι ομως ποιος σου εγγυαται οτι θα ξανακανεις....??????Συγνωμη αν σου μιλησα αποτομα και σκληρα αλλα ειμαι καθετη στο θεμα αυτο....Ευχομαι να το σκεφτεις καλα πριν το κανεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θα μιλησω σκληρα..αλλα αυτο που ετοιμαζεσαι να κανεις ειναι ακομα πιο σκληρο..κατα αρχας εσυ ειπες πως παντα ηθελες να μεινεις εγκυος...οποτε το επιδιωξες κιολας...αλλιως μεγαλα παιδια εισαστε να παιρνατε προφυλαξεις...το μωρο αυτο δεν σου φταιει σε τιποτα για να το σκοτωσεις..αλλωστε το μωρο ειναι πανω απο ολα δικο σου...ο πατερας μπορουσε να ειναι ο οποιοςδηποτε αλλα εσυ παντα θα ησουν η μητερα...δεν μπορω να καταλαβω τις κοπελες που μενουν εγκυες και μετα θελουν να το ριξουν αν δεν θελατε μωρο προφυλααααααααααααααααααααααααααααααξεις......απο εδω και περα κανε οτι νομιζεις εγω την αποψη μου λεω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleria έγραψε:

koritsakia mou euxaristw para polu....telika to sigourepsa k eimai ekana k uperixo k eidame sako k xwriaki .....exoume kanei polla oneira dn 8a to antexw oute na xwrisoume oute na to rixw....an to kanw 8a to kouvalaw ontws mia zwh mesa m... k me ti dynamh na to kanw ???dn ginetai!!!!mesa m eimai tris eutuxhsmenoi h8ela kairo na meinw,alla paralila fovamai mexri na dw ti 8a ginei.......

Εαν διαβάσεις ξανά με προσοχή αυτά που εσύ έγραψες θα ξέρεις ποιά είναι η σωστή απόφαση. Οτιδήποτε άλλο θα σε "τρώει" μια ζωή. Θα συνεχίσεις λοιπόν με αυτόν τον άνθρωπο, με ποιο τρόπο;Κάνοντας αυτό που σου ζητάει για να αισθανθεί ότι του έφυγε το βάρος των ευθυνών και συνεχίζοντας τη σχέση σας λες και δεν συνέβει ποτέ; Θα είναι ένα αγκάθι ανάμεσα σας και κάποια στιγμή δεν θα μπορέσεις εσύ η ιδια να είσαι μαζί του.Καταλαβαίνω ότι είναι τρομαχτική λίγο η κατάσταση αλλά ο άνθρωπος όλα μπορεί να τα αντέξει. Εύχομαι να το ξανασκεφτείς, αυτός δεν αξίζει γιατί δεν σου στάθηκε στην πιο σημαντική απόφαση ζωής που αφορούσε και τους δύο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με τη suzanita. Αν το κανεις,ειναι εγκλημα.Και δεν υπαρχει η δικαιολογια οτι ειστε μικροι κ εσυ κ ο φιλος σου.Εφοσον ειστε "μεγαλοι" για να εχετε σεξουαλικες σχεσεις,ειστε μια χαρα μεγαλοι κ για να κανετε αυτο το μωρακι.Στα 20 και στα 25 επρεπε να ξερετε τις συνεπειες των ελευθερων επαφων.Τι θα πει δεν πιστευες οτι θα συμβει αυτο ποτε σε σενα?

Σου μιλαω αποτομα,αλλα ζητας τη γνωμη μας κ πιστευω θα κανεις μεγαλο λαθος αν δεν το κρατησεις.Εχεις διπλα σου τη μητερα σου,δεν εισαι μονη.Σκεψου πανω απο τον εαυτο σου,ενα μωρο-ενα εμβρυο,ειναι ανθρωπος με προσωπο και αισθηματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άλλη μία απόδειξη του πόσο συμφεροντολό όν είναι ο άνθρωπος- λυπάμαι που ακούγομαι σκληρη και απότομη αλλά εξοργίζομαι όταν 20 χρονων άνθρωποι δεν αναλαμβάνουν τις ευθυνες τους το 2010!

ενα μωρο δεν είναι ένα κακό σπυρί που έβγαλες και πας στο γιατρό να σου το βγάλει-τι θα πει θα το 'ρίξω'πες 'θα το σκοτώσω' καλυτερα.το ξερεις ότι αυτη τη στιγμη που μιλαμε η καρδια του μπορει ηδη να χτυπαει μεσα σου??

ειναι μια ζωη που δημιουργησες εσυ και ο ανευθυνος 'συντροφος' σου και που την πετατε στα ιατρικά απόβλητα γιατι δεν σας 'βολεύει'.

ντρέπομαι που θα το κάνεις αυτό και αηδιάζω με το ανθρωπινο ειδος ολόκληρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καμια φορα οταν και επαγγελματικα ενας αντρας δεν ειναι ετοιμος οικονομικα φοβαται...

ισωςεαν γνωριζει οτι θα εχει τη στηριξει τους μεχρι να ορθοπωδησουν να το σκεφτει διαφορετικα.γιατι εαν και δε γνωριζω το παιδι ειναι ή φοιτητης ή προς το παρον ανεργος και φανταρακι πως να νιωθει ώς προς τι θα μπορει να προσφερει στην εγκυο γυναικα του ..και το παιδακι τους.μη το βλεπεις σαν μαλωμα..για μια ζωη προκειται.εαν εστω και εχει 1 ελπιδα να δει το φως της ζωης και αφου η μητερα του το θελει τοσο πολυ γιατι να μη το δοκιμασεισ?βεβαια αυτα απο ολες μας λεγονται χωρις να γνωριζουμε πως ακριβως εχει η κατασταση και την ευθυνη της αποφασης την εχει το ζευγαρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα μιλ ακόμα πιο σκληρά. Πήγες και έκανες υπέρηχο όταν το είδες δεν αισθάνθηκες τίποτα?? Και πως την μία λες ότι το θες και την άλλη όχι?? Και μάλιστα μέσα σε διάστημα λίγων ωρών. Εγώ πιστεύω πως είσαι ανώριμη. Και η απόφαση αυτή δεν αφορά μόνο εσένα και εκείνον αλλά και του παιδιού που είναι μέσα σου. Αν ήσουν πιο μικρή ίσως να σε καταλάβαινα αλλά τώρα όχι. Σκέφτεσαι όπως ο φίλος σου κοιτάς την βόλεψή σου. Αν ήσουν υπεύθυνο άτομο δεν θα είχες βρεθεί σε αυτή τη θέση, και στην τελική γιατί τα έχω πάρει ίσως τελικά να μην είσαι ικανή για μάνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα! Πρωτη φορα γραφω και λυπαμαι που το κανω για να παρω θεση σε αυτο το θεμα!

Σε αυτο το φορουμ τουλαχιστον τα μισα θεματα αφορουν κοπελες που προσπαθουν για μωρακι και δεν μπορουν και ερχεται στο ιδιο φορουμ ενα ...τζουτζεκι και μας αναστατωνει με τετοιες δηλωσεις! Και καθομαστε ακομα και της μιλαμε! Φτου σου! Σα δε ντρεπεσαι, εισαι και γυναικα!

Και για να μη νομιζετε οτι μπηκα ετσι για να βρισω και να θιξω ενα "καημενο κοριτσακι" που ατυχησε με εναν κακο συντροφο και εγω απλα του φερομαι σκληρα και ακαρδα... δειτε εδω πριν 11 μηνες και 3 εβδομαδες, τι εγραφε...

http://www.mammyland.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=351&func=view&catid=7&id=165412#165412

Καλα ρε... απεριγραπτο ον (για να μην πω τιποτα χειροτερο)... ειναι δυνατον να προσπαθεις για παιδι χωρις τη συναινεση του συντροφου σου, χωρις να εχετε προγραμματισει καθολου εγκυμοσυνη και να ευχεσαι μηνες τωρα να μεινεις εγκυος για να φτασεις στο σημειο να λες τωρα οτι θες να το ριξεις επειδη δε το θελει ο συντροφος σου? Τι το περασες το παιδι, κοπελα μου? Κουκλα για να το ντυνεις και να το ξεντυνεις και να παιζεις?? 20 χρονων εισαι και βαρεθηκες τις barbie σου και αρχισες να παιζεις "οικογενεια"?

Τι περιμενες δηλαδη? Να μεινεις εγκυος και μετα να τον ρωτησεις αν θελει κι αυτος να γινει γονιος?

Και προς Θεου μη μου πειτε οτι φταιει ο νεαρος... Κι εγω στην αρχη βεβαια το ιδιο ειπα μεχρι που διαβασα τα "διαμαντια" της κοπελιας!

Κανε ο,τι σε φωτισει ο Θεος! Ευχομαι μοναχα αμα το κρατησεις το μωρακι να αλλαξεις και μυαλο, γιατι αυριο θα υποφερει μαζι σου! Ελπιζω η μητερα σου να σταθει διπλα σου και σε αυτο το μωρο και να αναπληρωσει το κενο που θα αφησεις σιγουρα εσυ με την επιπολαιοτητα και με την ανευθυνοτητα σου! Και αν το σκοτωσεις, να σε συγχωρεσει κι αυτο αλλα κυριως ο Θεος!

Οσο για μενα, θα προτιμουσα να μην ειχα διαβασει το μηνυμα σου ή εστω να μην εμπαινα στη διαδικασια να σου απαντησω, αλλα με αυτα που ακουω, εχω γινει εξαλλη!

Σε καποιο αλλο θεμα, σε καποιο αλλο ποστ μου, θα σας πω για μενα για να μην καταχραστω και το θεμα της κοπελας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ένα πράγμα θα σου πω. Μην κάνεις τίποτα, όχι τουλάχιστον μέχρι την 7η εβδομάδα που ακούγεται η καρδούλα. Μέχρι τότε που για πρώτη φορά θα δεις αν όλα πάνε καλά ή όχι (γιατί δυστυχώς -πολύ δυστυχώς δεν έχουν όλες οι εγκυμοσύνες αίσια αποτελέσματα κι οι πρώτες εβδομάδες είναι κρίσιμες). Μετά όταν ακούσεις την καρδούλα κι αν όλα βαίνουν καλώς δες και αυτό

http://www.dailygreece.com/2007/04/_video_2.php

Είναι βίντεο από τη διαδικασία της έκτρωσης, που δείχνει πως το εμβρυάκι (που υποτίθεται πως δε... νοιώθει) προσπαθεί να σωθεί από το ξένο σώμα που το πλησιάζει απειλητικά.

'Επειτα κάτσε και σκέψου σοβαρά.... Και αν και τότε έχεις την ίδια γνώμη τί να σου πω κοριτσάκι προχώρησε στην άμβλωση. Γιατί αν μετά από όλα αυτά δεν έχεις νοιώσει κάτι, τότε ίσως (και λυπάμαι ειλικρινά που το λέω) δεν είσαι έτοιμη να γίνεις μάνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleria mou katarxas auti einai apo tis simantikoteres apofaseis tis zwis sou k i apofasi 8a prepei na einai 100% diki sou!oute tis mamas sou (fusika k tin paradexomai pou einai dipla sou) oute tou filou sou parolo pou exei to miso meridio eu8inis.. emena mou akougontai dikaiologies oti feugei fantaros k gi'auto to logo de 8elei na to kratiseis..sigoura den einai oti pio eukolo o erxomos enos mwrou apo tin oikonomiki pleura alla an pragmatika to i8ele 8a eferne to kosmo anapoda gia na ta volepsei!eksallou einai 25 k oxi 15 gia na mi mporei na analavei tis eu8unes tou..gnwrizw arketes paromoies periptwseis me ti diki sou k to sumperasma mou einai pws otan 8es kati ola ta mporeis! de 8elw na se epireasw esu krineis to kalutero gia ton eauto sou apla i8ela na sou pw tin apopsi mou. oti k an apofasiseis euxomai na einai to kalutero gia esena!!!filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια καλή μου φίλη έκανε έκτρωση όταν ήταν 19.Τώρα στα 21 της έχει ένα αγοράκι 4 μηνών και δεν μπορεί να συγχωρέσει τον εαυτό της για το λάθος που έκανε πριν 3 χρόνια!!Αν αισθάνεσαι έτοιμη να το κρατήσεις,κράτα το!!Απλά σκέψου πολύ πολύ καλά με τι συνεπάγεται το να φέρεις έναν άνθρωπο στον κόσμο!Και αφού έχεις την μαμά σου που σε στηρίζει,νομίζω ότι δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SKEFTOMOUNA GIA TO EAN PREPEI NA SOY APANTHSW H OXI..

O TROPOS POY TO EGRAPSES HTAN PROKLHTIKOS.PWS DE PISTEYES OTI 8A SYMBEI AYTO SE SENA?!!O TROPOS APO OTI EIDA KAI SE PALAIOTERES SYZHTHSEIS SOY KSEREIS TH ENTYPWSH MOY DINEIS ?LES KAI EISAI KAMIA APELPISMENH POY DEN EBRISKES ANTRA STH ZWH SOY,POY MOLIS TON BRHKES SKEFTOSOYN PWS 8A TON TYLHKSEIS!!!!!PROSPA8OYSES NA MEINEIS EGKYOS MONO KAI MONO GIA TON EXEIS SIGOURO.TWRA POY EIDES OTI KAI ME AYTO DE TON EXEIS SIGOURO MIAS KAI 8A SOY PE OTI EAN TO KRATHSEIS 8A XWRISOYME EXASES TH GH KATW APO TA PODIA SOY...

MHN GINESAI GIA KANENAN TOSO APELPISMENH DIOTI TELIKA OI APOFASEIS SOY KAI DOLOPLOKIES SOY FERNOYN KYRIOLEKTIKA 8ANATO NA STO PW WMA!!!!!OPWS KAI NA EXEI PREPEI NA KSEROYME DIOTI SXEDON SYNOMHLIKES EIMASTE OTI OTAN ANOIGOYME TA PODIA MAS PREPEI NA KSEROYME TI KANOYME....TO ELEY8ERO SEX FERNEI (EAN EIMASTE TYXERES GIATI EGW EDW KAI 2XRONIA DEN EIMAI...)...MWRAKIA!!!!DE 8ELW OYTE NA SE PROSBALLW OYTE KAI NA SE KRINW,,,ALLA GNWMH MOY EINAI NA TO KSANA SKEFTEIS,,,DE 8ELEI BASIKA SKEPSH MIAS KAI ESY APO OTI FAINETAI TO EIXES HDH PROMELLETHMENO..NA KANEIS PAIDI. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα πραγμα έχω να πω για την απάισια αυτή πρακτική- που ουτε να την κατονομασω δεν θελω.

Εδω ο κόσμος-ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ- κατακρίνει αυτους που φολιάζουν ζώα - αυτους που πετανε τα σκυλακια και τα γατακια σε σακουλες σκουπιδιων και άλλα μη χειρότερα για να τα ξεφορτωθουν -και εμεις καθομαστε να χαιδεψουμε τα αυτια μιας 20χρονης που δεν 'αισθανεται ετοιμη' να φερει το παιδι της στον κόσμο???

σα δεν ντρεπόμαστε λιγάκι- να αντικαθιστουμε την έννοια του φόνου με 'ωριμη σκέψη' και αλλες τετοιες βολικες μα..κιες.

ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΑΛΛΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ.

ντρεπομαι για το είδος μου- για άλλη μια φορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά δε μου αρέσει να κρίνω τους άλλους και ούτε οι άλλοι να με κρίνουν. Σίγουρα όλοι είμαστε διαφορετικοί και οι απόψεις μας δεν μπορούν πάντα να συμφωνούν. Όμως θεωρώ ότι το να μην παίρνεις προφύλαξη ενώ δεν έχεις ξεκαθαρίσει σημαντικά πράγματα στην σχέση σου π.χ.μια τυχόν εγκυμοσύνη, τότε είσαι και άξια της μοίρας σου. Εγώ σε σχέση μου που ημουν μικρούλα,ακομα και με τον άνδρα μου πριν παντρευτούμε το είχα ξεκαθαρίσει.Είχα πει ότι σε περίπτωση που μείνω έγκυος θα το κρατήσω και συ θα αναλάβεις τις ευθύνες σου.Και πάντα έπαιρνα προφύλαξη.Δεν λεω ότι εγώ είμαι η καλή,ετσι ένιωθα έτσι έκανα.Το μωρό δεν είναι μια πέτρα για να τη ρίξεις στη θάλασσα, έχεις υποχρέωση απέναντί του. Στη τελική δεν ζήτησε το ίδιο να έρθει, εσεις οι δυο το φέρατε.Έπρεπε να πάρετε προφυλάξεις.Θα το ξαναπω,αυτος ο άνθρωπος δεν αξίζει.Σκέφτεται μόνο την καλοπέρασή του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DEN EINAI ANAGKH NA ME VRIZETE....MILHSA ME TON SUNTROFO MOU TOU EKSHGHSA KAPOIA PRAGMATA...K 8A MASTE MAZI K MAZI ME TO MWRAKI MAS.....DN EINAI ANAGKH NA PROTREXETE.....K DN SAS KOROIDEUW....AN EINAI NA ME KRAKSETE GIA AKOMA MIA FORA EUXARISTW ALLA DN 8ELW....XERW TH HTAN AUTO POU PHGAINA NA KANW....ALLA EUTUXWS OLA PHGAN KALA....GEIA SAS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρομαι που πηγαν ολα καλα αν και εχω σοβαρες αμφιβολιες για τα λεγομενα σου. Συγνωμη αλλα εχω μαθει να ειμαι επιφυλακτικη. Διαβασα παλαιοτερα ποστ σου και αναρωτιεμαι...θες? Δεν θες?

Και πρεπει να περιμενεις τετοιες αντιδρασεις σε ενα φορουμ που οι μισες θελουν απεγνωσμενα ενα μωρακι και οι αλλες μισες ειναι ηδη μανουλες. Δεν μπορεις να μπαινεις και να λες ετσι απλα "δυστυχως θα το ριξω" Προκαλεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον,eleriα- vlenoroia πως σε λένε δεν ξερω...παράτα τις ανοησίες, και τελειωνε. επισης καλο θα ηταν να σταματησεις να δουλευεις τον κοσμο -και μαλιστα εγκυες γυναικες για να σπας πλάκα.

στο καλό και μην μας γραφεις.

κάτι άνθρωποι....ρε π...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την μία έτσι την άλλη γιουβέτσι. Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω τίποτα από όσα διάβασα και μακάρι να είναι όλα ψέματα. Αλλά όμως όσο και ανισόροπος άνθρωπος και να είσαι δεν μπαίνεις σε τέτοιο forum και να παίζεις με τα συναισθήματα όλων μας. Και δηλαδή τι περίμενες να πεις ότι θέλεις ότι να το ρίξεις και να σου πούμε μπράβο ή να σου πούμε μπράβο που μας κοροϊδέυεις. Αν ήσουν οκ δεν έβγαζες την φώτο σου ούτε θα άλλαζες όνομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleria έγραψε:

DEN EINAI ANAGKH NA ME VRIZETE....MILHSA ME TON SUNTROFO MOU TOU EKSHGHSA KAPOIA PRAGMATA...K 8A MASTE MAZI K MAZI ME TO MWRAKI MAS.....DN EINAI ANAGKH NA PROTREXETE.....K DN SAS KOROIDEUW....AN EINAI NA ME KRAKSETE GIA AKOMA MIA FORA EUXARISTW ALLA DN 8ELW....XERW TH HTAN AUTO POU PHGAINA NA KANW....ALLA EUTUXWS OLA PHGAN KALA....GEIA SAS

Κοριτσι μου κανεις δεν ειχε σκοπο να σε...κραξει.Μπηκες ομως σε ενα φορουμ σχετικο με τη μητροτητα κ την οικογενεια κ ρωτας τι να κανεις.Σου ειπα κ στο πρωτο μου μηνυμα εμεις δεν μπορουμε να σου πουμε τι να κανεις παρα μονο τι θα καναμε εμεις σε αυτη τη θεση,ποια ειναι η γνωμη μας.Και αφου ρωτας μαθε να δεχεσαι ολες τις απαντησεις οχι μονο τα ομορφα λογια.Στην τελικη η αποφαση ειναι δικη σου κ κανε ο,τι θες εξαλλου εσυ θα υποστεις κ τις συνεπειες.Μην μας προκαλεις ομως με φρασεις του τυπου θελω παιδι,δεν θελω παιδι,θα κρατησουμε το παιδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα μερικά απο τα παραπάνω και έφριξα.Είναι δυνατόν!Εάν τελικά το ποστ της κοπέλας ήταν αληθινο την λυπάμαι γιατί είναι ανώριμη και δε ξέρει ούτε η ίδια τι πραγματικά θέλει.Αν είναι ψέμματα την λυπάμαι επίσης γιατί η ζωή της πρέπει να είναι χάλια, χωρίς άλλες διεξόδους παρά μόνο ένα φόρουμ για να μπορεί να ξεχαστεί και να πάρει την αποδοχή από τους άλλους που δεν την παίρνει στην αληθινή της ζωή.Κοπέλα μου σε συμβουλεύω "get a real life", δηλ. ζήσε αληθινά. ;) Α και δε νομίζω ότι σε έβρισε κανένας, ίσα ίσα που πήγαμε να βοηθήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleria έγραψε:

DEN EINAI ANAGKH NA ME VRIZETE....MILHSA ME TON SUNTROFO MOU TOU EKSHGHSA KAPOIA PRAGMATA...K 8A MASTE MAZI K MAZI ME TO MWRAKI MAS.....DN EINAI ANAGKH NA PROTREXETE.....K DN SAS KOROIDEUW....AN EINAI NA ME KRAKSETE GIA AKOMA MIA FORA EUXARISTW ALLA DN 8ELW....XERW TH HTAN AUTO POU PHGAINA NA KANW....ALLA EUTUXWS OLA PHGAN KALA....GEIA SAS

Αυτη δεν ηταν σωστη συμπεριφορα απεναντι σε εμας.Εσυ ειπες οτι θελεις την βοηθεια μας & εμεις σου την δωσαμε.Αλλωστε μας κοροιδευες & απο πανω Ντροπη σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πραγματικά δε νομίζω πως αξίζει στην μπουμπού μου να έχει έναν τέτοιο πατέρα. Δεν αξίζει καν να ασχοληθώ μαζί του. 
    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...