Μετάβαση σε περιεχόμενο

πολυκυστικες ωοθηκες και θεραπεια?


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα.Μετα απο πολυ καιρο που προσπαθουμε, ατελειωτες εξετασεις, διαγνωσεις και προτεινομενες λυσεις, ειμαστε σε φαση μιας τελευταιας προσπαθειας πριν την εξωσωματικη.Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι πρεπει να επικεντρωθω στις πολυκυστικες αφου αυτες κυριως δυσκολευουν τη συλληψη.Ηθελα να ρωτησω αν καποια εχει κανει θεραπεια, τι ειδους θεραπεια, πως αυτη προχωρησε , αν ειχε καποιες παρενεργειες ή πραγματα που πρεπει να προσεχεις και βεβαια ελπιζω να ακουσω πως καποια καταφερε να μεινει εγκυος μετα απο ολα αυτα...!! (σημειωση: εχω ηδη δοκιμασει 3 μηνες τα σερπαφαρ αλλα δεν εγινε τιποτα)

ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες.. πολυ συχνα χανω το κουραγιο μου... προσπαθω να ξαναβρω μια θετικη σκεψη και περισσοτερη δυναμη για την επομενη φορα... ειναι πολυ δυσκολο, εχω κουραστει αλλα πρεπει να συνεχισω να ελπιζω ετσι δεν ειναι??....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σου.καταρχην να μην αγχωνεσε και να μην στεναχωριεσαι,γιατι αυτο ειναι το χειροτερο αντισυλληπτικο!!!!!απο εμπιρια στο λεω.οσο για τισ πολυκιστικες εχω να σου πω οτι ειχε και η αδερφη μου και η κουνιαδα μου και επιασαν αμεσωσ παιδι..οποτε πιστευω οτι κατα βαση φταιει πρωτα το αγχοσ και μετα οι πολυκιστικεσ.για θεραπεια εγω δεν γνωριζω γιατι κι εγω που ειχα καποια στιγμη εξαφανιστικαν απο μονες τουσ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΝΤΙΣΥΛΙΠΤΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΤΑ ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ ΕΔΩ Κ 5 ΜΗΝΕΣ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΟ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΑΡΜΑΚΑ ΟΡΜΟΝΕΣ ΒΑΣΙΚΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ Κ ΤΙΝ ΟΩΡΗΞΙΑ.ΕΧΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ?ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΠΡΩΤΑ.ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΤΕ?ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΕΙΣ?ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ Κ ΤΕΤΟΙΑ.ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy έγραψε:

κοριτσια καλημερα.Μετα απο πολυ καιρο που προσπαθουμε, ατελειωτες εξετασεις, διαγνωσεις και προτεινομενες λυσεις, ειμαστε σε φαση μιας τελευταιας προσπαθειας πριν την εξωσωματικη.Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι πρεπει να επικεντρωθω στις πολυκυστικες αφου αυτες κυριως δυσκολευουν τη συλληψη.Ηθελα να ρωτησω αν καποια εχει κανει θεραπεια, τι ειδους θεραπεια, πως αυτη προχωρησε , αν ειχε καποιες παρενεργειες ή πραγματα που πρεπει να προσεχεις και βεβαια ελπιζω να ακουσω πως καποια καταφερε να μεινει εγκυος μετα απο ολα αυτα...!! (σημειωση: εχω ηδη δοκιμασει 3 μηνες τα σερπαφαρ αλλα δεν εγινε τιποτα)

ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες.. πολυ συχνα χανω το κουραγιο μου... προσπαθω να ξαναβρω μια θετικη σκεψη και περισσοτερη δυναμη για την επομενη φορα... ειναι πολυ δυσκολο, εχω κουραστει αλλα πρεπει να συνεχισω να ελπιζω ετσι δεν ειναι??....

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΚΙΕΓΩ...ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΑ ΛΑΜΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΝ ΟΙ ΩΟΘΗΚΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΛΑΣΜΕΝΑ ΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ...ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ Η ΔΥΔΥΜΗ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΒΟΗΘΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΜΕΝΕ.ΜΟΛΙΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΑΓΓΕΛΑΚΙ 11 ΜΗΝΩΝ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!!!!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟΦΑΖ.ΔΥΟ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΕΓΚΥΕΣ ΜΕΤΑ ΜΟΛΙΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΛΗΨΗ ΤΟΥ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΜΟΝΗ.ΡΩΤΗΣΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μην τρελαίνεστε.

έχω και εγώ πολυκυστικές......

το έχουμε συζητήσει άπειρες φορές στο mammy.

αν ψάξετε λίγο θα βρείτε τα θεματάκια.

ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΩΟΡΗΞΙΕΕΣ ΑΠΟ ΑΛΛΕς ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΥΚΛΟ. ΚΑΙ ΑΥΤΌ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΑΤΟΣ Ο ΚΥΚΛΟΣ.

ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΣΤΙΣ 30 ΜΕΡΕΣ, ΠΟΤΕ ΣΤΙΣ 35, ΠΟΤΕ ΣΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ, ΠΟΤΕ ΣΤΟΥΣ 2 ΜΗΝΕς

όταν όμως θέλησα να μείνω έγκυος έμεινα στην 3η- 4η φορά.

δεν έχω κάνει ποτέ θεραπεία (μόνο κάτι αντισυλληπτικά όταν ήμουν 18 για να φτιάξει ο κύκλος αλλά μάτιος κόπος- μόνο τρίχες γέμισα)

θέμα τύχης και θετικής σκέψης.

μην μπαίνετε στη διαδικασία τω θεραπειών.

κακό σας κάνει στην ψυχολογία σας που είναι ο Νο1 αντισυλληπτικό....

κοιτάχτε τώρα αντίφαση.

το 1ο μου παιδί το τσάκωσα πολύ γρήγορα.

τώρα που θέλω 2ο δε μπορώ, γιατί η σκέψη μου είναι μόνιμα σε αυτό το θέμα.

η ίδια γυναίκα, η ίδια μήτρα, οι ίδιες πολυκυστικές ωοθήκες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

muriam έγραψε:

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΝΤΙΣΥΛΙΠΤΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΤΑ ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ ΕΔΩ Κ 5 ΜΗΝΕΣ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΟ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΑΡΜΑΚΑ ΟΡΜΟΝΕΣ ΒΑΣΙΚΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ Κ ΤΙΝ ΟΩΡΗΞΙΑ.ΕΧΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ?ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΠΡΩΤΑ.ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΤΕ?ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΕΙΣ?ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ Κ ΤΕΤΟΙΑ.ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!

ειμαι 32 χρονων και προσπαθουμε 1,5 χρονο και κατι... δεν εχωδοκιμασει ακομα φαρμακα, απο σεπτεμβρη το βλεπω.. ειχα παρει μονο τα σερπαφαρ για 3 μηνες (που προκαλουν ωορηξια) αλλα δεν εγινε κατι... φιλια, καλη επιτυχια και σε σενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις.. ελπιζω να εχουμε καλα αποτελεσματα μετα απο ολα αυτα που περναμε!

εχω κι εγω φιλες με πολυκυστικες που εμειναν εγκυες χωρις θεραπεια και χωρις πολες προσπαθειες, απλα οταν αυτο δεν συμβαινει γινεται να μην στρεφουμε στην ιατρικη? τουλαχιστον εγω δεν μπορω, αγχωνομαι περισσοτερο οταν ξερω οτι εχω προβλημα και δεν κανω κατι γι αυτο!και περισσοτερο στεναχωριεμαι που κανενας γιατρος ποτε δεν μπορεσε να καταλαβει τοσα χρονια οτι εχω πολυκυστικες, νιωθω οτι εχασα πολυτιμο χρονο.. τοσο καιρο πιστευα οτι ολα ειναι μια χαρα και οτι θα συλλαβω απλα και ευκολα!!

βασιλακης, δεν ηξερα οτι υπαρχει σχετικη εγχειρηση! μπορεις να μου πεις τις εμπειριες σου, αν ταλαιπωρηθηκες, ποσο κοστισε κλπ? ευχομαι ολα να πανε καλα για σενα και συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα! φιλια σε ολους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou twiggy,exw kai egw polukystikes ena xrono epairna yasmin me apotelesma na mou mesoun ligo oi androgones ormones kai stathero kuklo.o prwtos mou gunaikologos me apogoiteuse kai piga se allon pou eixa akousei polu kala logia,mou exigise apla oti auti eimai den allazw tou eipa oti apo edw kai pera theloume na kanoume paidaki kai mou edwse felicine kai glycophage pou prokaloun worixia mou eipe oti an se treis mine sden eimai egguos meta tha xekinisw na kanw uperixous kathe mina.egw pros to paron eimai polu aisiodoxi mias kai einai o prwtos minas alla kai giati suzitisa me diaforous pou piran ta glycophage kai emeinan sto 1o , 2o mina.episis ta sygkekrimena xapia kai egguos na meinw tha ta pinw olo to prwto trimino giati prostateuoun apo apoboli..psaxto prin mpeis sti diadikasia egxeirisewn,den exoume kati kako apla den kanoume sunexeia worixia,kane kathe mina yperixous na blepeis an katebainei wario.egw an den mporesw telika auto tha kanw den skeftomai kan tin egxeirisi..sou euxomai oti kalutero!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efoulitsa έγραψε:

geia sou twiggy,exw kai egw polukystikes ena xrono epairna yasmin me apotelesma na mou mesoun ligo oi androgones ormones kai stathero kuklo.o prwtos mou gunaikologos me apogoiteuse kai piga se allon pou eixa akousei polu kala logia,mou exigise apla oti auti eimai den allazw tou eipa oti apo edw kai pera theloume na kanoume paidaki kai mou edwse felicine kai glycophage pou prokaloun worixia mou eipe oti an se treis mine sden eimai egguos meta tha xekinisw na kanw uperixous kathe mina.egw pros to paron eimai polu aisiodoxi mias kai einai o prwtos minas alla kai giati suzitisa me diaforous pou piran ta glycophage kai emeinan sto 1o , 2o mina.episis ta sygkekrimena xapia kai egguos na meinw tha ta pinw olo to prwto trimino giati prostateuoun apo apoboli..psaxto prin mpeis sti diadikasia egxeirisewn,den exoume kati kako apla den kanoume sunexeia worixia,kane kathe mina yperixous na blepeis an katebainei wario.egw an den mporesw telika auto tha kanw den skeftomai kan tin egxeirisi..sou euxomai oti kalutero!!!!!

EFOULITSA kalispera k kali epituxia!euxomai na meineis polu grigora egkuos!! :woohoo: na se rwtisw,me ta yasmin meta apo poso kairo mporouses na meineis egkuos?sou eixe pei o gunaikologos? an 8es steile mou pm na mou peis to onoma tou giatrou (an eisai apo a8ina) pou se parakolou8ei gt exw k egw polukustikes alla o dikos mou einai kata twn farmnakwn k de mou dinei tpt mono uperixo stis gonimes ana 2 meres ka8e mina.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΑ2 έγραψε:

ΑΠΟ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟΦΑΖ.ΔΥΟ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΕΓΚΥΕΣ ΜΕΤΑ ΜΟΛΙΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΛΗΨΗ ΤΟΥ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΜΟΝΗ.ΡΩΤΗΣΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Νανά έχεις δίκιο τα χάπια αυτά λέγονται glucophage για όσες δεν το ξέρουνε... Το έχω ξαναπεί και πιο παλιά για όσες δεν το έχουνε δει όμως. Τί σημαίνει πολυκιστικές οωθήκες???? Στο σόι μας μπορεί κάποιος να έχει ζάκχαρο ή προδιάθεση ζακχάρου.... μέσω των γονιδίων κληρονομούμαι αυτό το γονίδιο της προδιάθεσης... Οι πολυκιστικές δημιουργούνται όταν η κατάλληλη ποσότητα ινσουλίνης δεν πηγαίνει στις οωθήκες και μαζαύονται μικρές κυστούλες.... άρα η σωστή θεραπεία δεν είναι τα αντισυλλιπτικά που έχουν φορτώσει οι γιατροί σε όλες τις γυναίκες του κόσμου και έχουν ένα σωρό παρενέργεις.... η σωστή αντιμετώπιση είναι να κάνουμε τις οωθήκες να δουλεύουν με την κατάλληλη ποσότητα ινσουλίνης και από μόνες τους οι κύστες να φύγουν... Εγώ έχω πολυκιστικές το ρυθμίζω έτσι και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη. Δεν έχω μείνει ακόμη έγκυος γιατί έχει και ο άντρας μου πρόβλημα.... Εάν θέλει κάποια την γνώμη μου εγώ παγαίνω στο Νοσοκομείο Αλεξάνδρας στην Κα Κάργα Ελένη..... Αυτή η γυναίκα είναι επιστήμονας με όλη την σημασία της λεξης... είναι Διευθύντρια ενδοκρινολόγος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

afoulitsa kai se ola ta koritsia .. kali epituxia!!

niki.g ta les apolutws swsta! bravo...

akribws auto pou les prepei na kanoume oles oses exoume polukustikes!! ta antisulluptika den lunoun to problima kai ta serpafar einai xapia- lusi mias xrisis!! ekneurizomai toso me tous asxetous giatrous i me olous autous pou anazitoun mia eukoli lusi wste na odogoumaste telika se ekswswmatikes pou talaipwroun psuxologika kai oxi mono!!!

piga se ena kentro upogonimotitas afou skeftika oti ok, o giatros mou kalos, xrusos alla kanei ti douleia tou maieutira, den mporei na asxolithei parapanw me to problima sullipsis to diko mou! kathe mera einai apeires wres kai ksegennaei gunaikes !! etsi loipon strafika se kapoious pou asxolountai akribws me to thema pou me apasxolei! oi anthrwpoi mou eksigisan akribws auta pou egrapse parapanw i niki g.

stenaxwiemai pou den gnwriza tosa xronia oti exw polukustikes, pou 1 + kai kanw eksetaseis kai agxwnomai , pou exasa toso xrono pisteuontas oti eimai problimatiki!!! den kserw ti tha ginei me ti therapeia me ta glucophase, alla katalaba epitelous ti einai oi polukustikes, pws antimetwpizontai kai elpizw telika na sullabw fusiologika!!!

oses kataferan na sullaboun me ti therapeia auti as mas grapsoun tin empeiria tous an paroume tharos!!!

euxaristw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy έγραψε:

ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις.. ελπιζω να εχουμε καλα αποτελεσματα μετα απο ολα αυτα που περναμε!

εχω κι εγω φιλες με πολυκυστικες που εμειναν εγκυες χωρις θεραπεια και χωρις πολες προσπαθειες, απλα οταν αυτο δεν συμβαινει γινεται να μην στρεφουμε στην ιατρικη? τουλαχιστον εγω δεν μπορω, αγχωνομαι περισσοτερο οταν ξερω οτι εχω προβλημα και δεν κανω κατι γι αυτο!και περισσοτερο στεναχωριεμαι που κανενας γιατρος ποτε δεν μπορεσε να καταλαβει τοσα χρονια οτι εχω πολυκυστικες, νιωθω οτι εχασα πολυτιμο χρονο.. τοσο καιρο πιστευα οτι ολα ειναι μια χαρα και οτι θα συλλαβω απλα και ευκολα!!

βασιλακης, δεν ηξερα οτι υπαρχει σχετικη εγχειρηση! μπορεις να μου πεις τις εμπειριες σου, αν ταλαιπωρηθηκες, ποσο κοστισε κλπ? ευχομαι ολα να πανε καλα για σενα και συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα! φιλια σε ολους

ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΟΝΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΟΥΤΕ ΕΧΕΙ ΤΟΜΗ ΜΟΝΟ 3 ΜΙΚΡΕΣ ΤΡΥΠΗΤΣΕΣ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΧΙΟ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΠΟΛΛΑ ΛΕΥΤΑ.ΕΙΧΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝΑΡΩΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΕ ΧΑΠΙΑ ΩΟΡΥΞΑΣ.ΤΩΡΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ 7 ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ 8 ΘΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...