Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 17


Recommended Posts

Καλημερα Αννουλα :):):) Ποιος το ματιασε μωρε το λουλουδακι σου και ανεβασε ικτερο το καημενο??? Κανε υπομονη κοριτσακι μου,θα περασει και αυτο και θα πατε στο σπιτακι σας. Να της δωσεις πολλα πολλα φιλακια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα Αννουλα μου! B)

Δεν ειναι τιποτα μωρε ο ικτερος, λιγο πολυ ολα τα μωρακια ανεβαζουν, αντε να καθυστερησετε μια μερα παραπανω να βγειτε. Καλα αποτελεσματα με τη θεραπεια και τις εξετασεις σας! Και με το καλο να τα ξαναπουμε μολις επιστρεψετε σπιτι σας. Πολλα φιλια σε εσενα και στο κοριτσακι σου για να γινει καλα μια ωρα αρχυτερα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!σημερα ο ξαδερ5φος του αντρα μου μου εφερε πραγματα για το μωρο,παω να τα ξεψαχνισω!!!

σαςε φιλω,με το καλο να δειτε τα μωρα βασιλικη κ κατρινα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Θεκλα μου... Γιατι μωρε να ειναι εξαιρεση το δικο σου ζουζουνι??? Ολα πενταμορφα θα ειναι σαν τις μανουλες τους :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα :)

Βασουλα μου και Κατρινα με το καλο να δειτε τα μπεμπακια σας

και να μας πειτε νεα τους ;)

Αναστασια μου η καραμελιτσα ειναι μια κουκλα μοιαζει σαν να ειναι ηδη ενος μηνων παιδακι δεν φενεται καθολου για νεογεννητο :woohoo:

crazy mummy ΟΛΑ τα μωρακια ειναι ομορφα το δικο σου δεν θα ειναι η εξαιρεση του κανονα :P

Αννα μου περαστικα στην μπεμπουλα σου ..μια μερουλα υπομονη και φευγετε για το σπιτακι σας ο ικτερος δεν ειναι τιποτα :)

διαβαζα σημερα που γραφατε χθες για τις κρεπουλες που ΘΑ ετρωγα ...και λεω ΘΑ γιατι το μεσημερι εφαγα ψαρια και μεχρι το βραδυ δεν μπορεσα να φαω τιποτα :(:( ειχα τρελες καουρες ....σημερα ελπιζω να ειμαι καλυτερα ;);)

κοριτσια τα μωρακια σας τα ακουτε το ιδιο συχνα ?????

εμενα ο μπεμπης μου εχει δυο μερες που μου δινει κλωτσιες με το σταγονομετρο :dry: ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές σας :kiss: Μωρέ, το ξέρω ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, απλά και μόνο που μου την πήραν από κοντά μου και την ακούω να κλαίει κάθε φορά που την τρυπάνε για να της πάρουν αίμα...σπαράζει η καρδιά μου :( Εύχομαι ο θεός να έχει καλά όλα τα μωράκια του κόσμου.

Αννούλα, Έλενα, Θέκλα :kiss::kiss::kiss:

Αναστασία μου, τι κουκλάκι είναι αυτό!!!! Να είναι γερό το καλό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mannoules glikes kalimeres :kiss::kiss::kiss:

anastasia mou i mikri karamelitsa einai kouklitsa :woohoo: :woohoo: :woohoo:

annoula mou perastika sto mikrouli sas ola kala tha pane :)

annoula manoula upomoni exeis dikio den eimai moni :):kiss::kiss:

thekla mou na sou pw oti psixanemizomai oti koritaki tha kaneis :)

de kserw giati to skeftomoun proxtes :)

filia se oles :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και παλι :kiss:

εγω γυρισα απο το ελενα πριν απο λιγο...

ολα καλα!!!τα μωρα μια χαρα!! 2700 ο μπεμπης και 2300?? η μπεμπα αλλα μου ειπε οτι ειναι περιορισμενη απο τον μπεμπη και δεν μπορουσε να μετρησει καλα... :unsure:

23 του μηνα μου ειπε να ξαναπαω νηστικη και πολυ πιθανον να μεινω ;)

αννα μου θα πεσει ο ικτερος μωρε δεν ειναι τιποτα...

περαστικουλια του!! :kiss:

η κατρινα ειναι ακομη στην αναμονη για το ντοπλερ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

mannoules glikes kalimeres :kiss::kiss::kiss:

thekla mou na sou pw oti psixanemizomai oti koritaki tha kaneis :)

de kserw giati to skeftomoun proxtes :)

λες Αγγελικούλα μου??? Δεν με χαλάει καθόλου! :silly: :silly:

Η Μπέλλα -για την οποία άρχισα πλέον να ανησυχώ,που έχει χαθεί- μου είπε ότι με βλέπει για αγόρι! 1-1!!! :P:P

Βασιλικούλα στις 23 σου είπε? Μάλλον μαζί θα γεννήσουμε τότε!!

μου είπε κι εμένα να πάρω βαλιτσούλα στις 23! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται και από εμένα.

Λέγομαι Φωτεινή και έχω ΠΗΤ 28/9, οπότε πολύ θα ήθελα να μπω στο παρεάκι σας, αν με δέχεστε??? Περιμένω το πρώτο μου μωράκι μετά από μια περσινή παλίνδρομη αρχές 5ου, αλλά ευτυχώς τώρα όλα καλά!! Περιμένω αγοράκι και τη Δευτέρα ζύγιζε 2.470 γρ. στην 33η εβδομάδα!!! Ο γιατρός ήδη εδώ και δύο μήνες μου λέει: Θα κάνεις μεγάλο μωρό, γύρω στα 4 κιλά. :unsure:

Να ευχηθώ σε όσες κοπέλες περιμένουν το μωράκι τους με το καλό να έρθει και χωρίς κανένα πόνο, ενώ όσες το έχουν ήδη στην αγκαλιά τους να του δώσουν ένα φιλάκι και από εμένα :kiss: . Άντε 2-3 :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφ γυρισα κι εγωωωω...επιτεελους!!!απο τις 0900 το πρωι..μεχρι 1300???εγω εκανα part time βαρδια εκει περα!τελος παντων..ευτυχως ειχα κι εσας Βασιλικουλα μου..και περασε καμποσο ευχαριστα η ωρα!!

Λοιποονν,.τα νεα μας!

Ο μικρος γιγαντας..(που ειναι τωρα 35 και 5)..δειχνει ξεκαθαρα για 38 και 6 !!Ο γιατρος με ρωτησε αν ειχα σιγουρα τελευταια ΠΗΤ 06/12,αν εχω ζαχαρο,απορησε ο ανθρωπος!!ειμαστε 3500 κιλα!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: να μην εκπλαγω αν γεννηθει..σε 1-2βδομαδες απο μονος του!Η κοπελα που ηταν βοηθος εκει μου λεει..παλι καλα που θα κανεις καισαρικη κοπελα μου..αλλιως που να γεννησεις τετοιο μεγαλο παιδι στις 40 εβδομαδες!! :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink: κατα τα λλα ολα καλα..αμνιακο ΟΚ,πακουντας..1 προς2,αμνιακο ΟΚ,!!!

Βασιλικη ειδες τι γαμπρο σου ετοιμαζω εε?τη νυφουλα μας και τα ματια σας! :blush::blush: Μου φαινεται ολες μαζι θα κανουμε γεννεθλια στις 23!!

να δω τα νεα σας τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

ουφφ γυρισα κι εγωωωω...επιτεελους!!!απο τις 0900 το πρωι..μεχρι 1300???εγω εκανα part time βαρδια εκει περα!τελος παντων..ευτυχως ειχα κι εσας Βασιλικουλα μου..και περασε καμποσο ευχαριστα η ωρα!!

Λοιποονν,.τα νεα μας!

Ο μικρος γιγαντας..(που ειναι τωρα 35 και 5)..δειχνει ξεκαθαρα για 38 και 6 !!Ο γιατρος με ρωτησε αν ειχα σιγουρα τελευταια ΠΗΤ 06/12,αν εχω ζαχαρο,απορησε ο ανθρωπος!!ειμαστε 3500 κιλα!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: να μην εκπλαγω αν γεννηθει..σε 1-2βδομαδες απο μονος του!Η κοπελα που ηταν βοηθος εκει μου λεει..παλι καλα που θα κανεις καισαρικη κοπελα μου..αλλιως που να γεννησεις τετοιο μεγαλο παιδι στις 40 εβδομαδες!! :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink: κατα τα λλα ολα καλα..αμνιακο ΟΚ,πακουντας..1 προς2,αμνιακο ΟΚ,!!!

Βασιλικη ειδες τι γαμπρο σου ετοιμαζω εε?τη νυφουλα μας και τα ματια σας! :blush::blush: Μου φαινεται ολες μαζι θα κανουμε γεννεθλια στις 23!!

να δω τα νεα σας τωρα!

πωπω ενας παιδαρος :woohoo: :woohoo: :woohoo:

λες να πετυχουμε και την ιδια μερα :P

τον γιατρο σου τον ειδες μετα?????

σου ειπε τι[ποτα για ημερομηνια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fotini80 έγραψε:

Χαίρεται και από εμένα.

Λέγομαι Φωτεινή και έχω ΠΗΤ 28/9, οπότε πολύ θα ήθελα να μπω στο παρεάκι σας, αν με δέχεστε??? Περιμένω το πρώτο μου μωράκι μετά από μια περσινή παλίνδρομη αρχές 5ου, αλλά ευτυχώς τώρα όλα καλά!! Περιμένω αγοράκι και τη Δευτέρα ζύγιζε 2.470 γρ. στην 33η εβδομάδα!!! Ο γιατρός ήδη εδώ και δύο μήνες μου λέει: Θα κάνεις μεγάλο μωρό, γύρω στα 4 κιλά. :unsure:

Να ευχηθώ σε όσες κοπέλες περιμένουν το μωράκι τους με το καλό να έρθει και χωρίς κανένα πόνο, ενώ όσες το έχουν ήδη στην αγκαλιά τους να του δώσουν ένα φιλάκι και από εμένα :kiss: . Άντε 2-3 :kiss::kiss:

καλως ηλθες κοριτσακι μου στη παρεα μας..και βεβαια εισαι ευπροσδεκτη..ολες οι κοπελες ειναι.. μαννουλες καιμη :laugh: :laugh: !Με το καλο να ερθει και σενα το αγορακι σου(κι αλλο αγορακι στη λιστα παρακαλω).εμεις εδω ειμαστε καθημερινα..απο το πρωι μεχρι το βραδυ παρεακι..ομορφο!εγω ειμαι η Κατερινα..35 ετων,εχω μια κορη που κλεινει στις 22 Αυγ τα 10..και περιμενουμε αυτες τις μερες τον αδελφουλη της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou, epitelous vrika xrono na bo na sas po oti gennisa ena panemorfo kai igiestato koritsaki pou mas exei ksetrelanei olous!!!!

H kaisariki itan ekseretiki, oi ponoi meta anamenomenoi kai entonotatoi, alla ola mesa sto programma einai!!

H zoi mas tora sto spiti einai entelos diaforetiki, ta panta ta kathorizei to programma tis bebas, alla eftixos einai isizi, troei poli kai koimatai akoma pio poli.

Me to thilasmo to palevoume giati argise na mou erthei to gala, kai akoma den exei kalokatevei, kai vgazo kai me to thilastro gia na vlepo poso troei kai an xriastei dino kai sibliroma. Kai ola afta giati eno gennithike 3300 stis 3 augoustou meta apo 5 meres eftase ta 2800 (exase pano apo to fisiologiko)kai thorivithike i paidiatros. Eftixos tora eftase pali ta 3200. Tora pou einai 10 imeron, an ipothesoume de thilasei alla faei ena gevma mono apo antlisi posa ml prepei na faei??

Afta pros to paron!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy bebaki έγραψε:

Koritsakia mou, epitelous vrika xrono na bo na sas po oti gennisa ena panemorfo kai igiestato koritsaki pou mas exei ksetrelanei olous!!!!

H kaisariki itan ekseretiki, oi ponoi meta anamenomenoi kai entonotatoi, alla ola mesa sto programma einai!!

H zoi mas tora sto spiti einai entelos diaforetiki, ta panta ta kathorizei to programma tis bebas, alla eftixos einai isizi, troei poli kai koimatai akoma pio poli.

Me to thilasmo to palevoume giati argise na mou erthei to gala, kai akoma den exei kalokatevei, kai vgazo kai me to thilastro gia na vlepo poso troei kai an xriastei dino kai sibliroma. Kai ola afta giati eno gennithike 3300 stis 3 augoustou meta apo 5 meres eftase ta 2800 (exase pano apo to fisiologiko)kai thorivithike i paidiatros. Eftixos tora eftase pali ta 3200. Tora pou einai 10 imeron, an ipothesoume de thilasei alla faei ena gevma mono apo antlisi posa ml prepei na faei??

Afta pros to paron!!

εελααα!!!!Μπραβο κοριτσακι μου!!!ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ...Η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΣΑΣ!!!ΟΛΑ καλα βλεπω πηγαν!!που γεννησες?Ο θηλασμος θελει υπομονη κοριτσι μου..κουραγιο και καλη λοχεια να εχεις!!εμεις εδω ειμαστε..στην αναμονη..ομως ηδη γεννησαν αρκετες απο το παρεακι μας!φιλια στη μπουμπου σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπρες :P:P:P

Βασιλικη μια χαρα ειναι τα διδυμακια σου,ετοιμα για εισοδο στην αγκαλια της μανουλας...

Κατρινα μου τι μπεμπαρος ειναι αυτος??? Αντε ερχεται και σενα η σειρα σου...

Φωτεινη καλωσορισες στο παρεακι μας.Εγω ειμαι η Ελενα και περιμενω το πρωτο μου παιδακι. ειναι αγορακι και ελπιζουμε μεχρι τις 10 Σεπτεμβριου να εχει ερθει στην αγκαλια μας. Με το καλο και ο δικος σου μπεμπης :):):)

Ηappy bebaki να χαιρεσαι τη μπουμπου σου και να ειναι παντα γερη και χαμογελαστη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστω Elena μου!!Για να δουμε?λες να μας τη κανει νωριτερα ο θρεφταρακος μου?Η εχει καλοβολευτει και θα περιμενει τη ΠΗΤ του στις 12 Σεπτ??

πρεπει ομως να παω να ξαπλωσω λιγο..γιατι σε λιγο τα ποδαρακια μου θα εκραγουν!@!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

κανενα νεο απο Μπελλα??τι να γινετραι το κοριτσακι μας?Η Κατερινοσουπιτσα μηπως χαθηκε λιγο????? :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsakia ti kanete?apo oti vlepw mallon stis 23 toy mina tha mas erthoun polla mwrakia...milisa me ton giatro mou kai mou eipe oti an den spasoun ta nera stis 23 mpenoyme mesa... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

fotini kalos irthes sthn parea mas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Είμαι από Ρόδο και θα γεννήσω στο νοσοκομείο της Ρόδου.

Κατρίνα να σου ζήσει η μικρή και με το καλό ο μπέμπης.

Βασιλική θέλω το κόλπο για δίδυμα. Ο άντρας μου ως μοναχοπαίδι θέλει 5 παιδιά και επειδή εγώ δεν προκειται να κάνω αυτή τη δουλειά εγώ , δηλαδή κάθε χρόνο εγκυος, ψάχνει τρόπους για δἰδυμα. Για να καταλάβεις στο πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο η πρώτη ερώτηση του ήταν "είναι δίδυμα?" . :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια? Ποιες ειστε μεσα?

Κατρινακι τι παιδι ειναι αυτο??? :woohoo: (καλα το ειπα, παιδι!) :blink: Πωπωωπωω...καλε τι το ταιζεις το θρεφταρακι? Δεν σε βλεπω για την Πητ σου, μαλλον νωριτερα θα σε επισκεφθει το μπεμπινι!

Βασιλικουλα μια χαρα και τα δικα σου τα ζουζουνια, ποσο μεγαλωσανε!Για διδυμα και για την εβδομαδα που διανυεις ειναι πολυ μεγαλα! ;)

Happy bebaki να σου ζησει η κορουλα σου, να την καμαρωσεις οπως επιθυμεις! Γερη και τυχερη και εσυ καλη λοχεια να εχεις!Να μπαινεις να μας λες τα νεα σου.

Φωτεινη καλωσηρθες στην ομορφη μαμαδοπαρεα μας! :P Φυσικα και εισαι ευπροσδεκτη εδω, οσο περισσοτερες μανουλες, τοσο καλυτερα! :P Με το καλο και το δικο σου μωρακι. :) Εγω ειμαι η Αννα και περιμενω το 2ο αγορακι μου το πολυ σε 2 εβδομαδες.

Ελενα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...