Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 17


Recommended Posts

vasiliki76 έγραψε:

καλως την αννουλα!!!!

οχι καμμια απλα σε καποι φαση πηγαινα συχνα σε ενα χωριο της ορεινης ναυπακτιας...

παω κι εγω να φαω :P

τουρλου :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsia mou mpika na sas euxaristisw gia tis thetikes skepseis sas :):):)

sas filw oles glika :kiss::kiss::kiss::kiss:

elpidaki mou na sou euxithw kai apo dw na sou zisei i fraoulitsa :kiss::kiss::kiss:

kuoula mou kala to gliko sas alkminaki tha mas trellanei oles :woohoo: :woohoo: :woohoo: ti mwraki naziariko einai auto :woohoo:

ftousas kopela mou :kiss::kiss::kiss:

vasiliki mou otan epistrepsw epifilaswmai na grapsw sintagi tis friganias ;) an kai na pw tin alitheia den tin polietrwga logo oti exei kanela sto siropi :S

tha sas enimerwsw otan mporesw filia :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τπτ δύσκολο, εκτός κ αν θες να φτιάξεις εσύ το φύλλο (αλλιώς το παίρνεις έτοιμο από το Σ/Μ- φύλλο χωριάτικο για πίτες).

Για το φύλλο (ανάλογα το ταψάκι - μετράω με το μάτι):

θα πρέπει να βάλουμε ή 2 κάτω + 3 πάνω ή 3 + 3

αλεύρι, λάδι, λίγο αλάτι, λίγο πιπέρι, νεράκι κ τέλος λίγες σταγόνες ξύδι για να γίνει τραγανό. το ζυμώνουμε να γίνουν όλα τα υλικά μια μαλακή(σχετικά) μάζα κ το αφήνουμε για λίγο να ξεκουραστεί. Στη συνέχεια τα χωρίζουμε σε μπαλάκια ανάλογα με το πόσα φύλλα θα βάλουμε στο ταψί κ αρχίζουμε με τον πλάστη ν' ανοίγουμε το κάθ ένα στο μέγεθος που θέλουμε.

Γέμιση :

Πένες (βρασμένες), αλάτι, λάδι, πιπέρι, 4-5 αυγά, γάλα, βούτυρο κ τέλος τριμμένη φέτα (για όποιον είναι λάτρης) αλλιώς εναλλακτικά (για μένα που δεν την τρώω βάζω γούντα, κεφαλοτύρι, ημίσκληρο - δηλ. τυριά που λιώνουν). Τ' ανακατεύουμε όλα μαζί σ' ένα μεγάλο μπολ κ αφού έχουμε στρώσει τα φύλλα στο ταψί ένα ένα κ βάζοντας ανάμεσα λαδάκι, ρίχνουμε όλο το υλικό κ το απλώνουμε όμορφα.Μετά βάζουμε τα υπόλοιπα φύλλα πάλι με λαδάκι ανάμεσα. και τέλος γύρω γύρω στο ταψάκι στρογγυλεύουμε τα φύλλα προς το εσωτερικό του ταψιού.Ρίχνουμε λιγάκι λαδάκι επάνω κ είναι έτοιμη.

Ψήνουμε στους 180 για περίπου μία ωρα κ ο φούρνος είναι "πάνω-κάτω".

Καλή επιτυχία......

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ολες για υπνο ειστε?

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ,ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΕ ΛΙΓΟ,ΚΟΙΜΑΜΑΙ 4 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ Κ ΦΙΛΕς ΜΑς ΠΟΥ ΞΕΜΕΙΝΑΝ ΑΘΗΝΑ ΑΥΓΟΥΣΤΙΑΤΙΚΑ.ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ ΔΕ ΛΕΩ!ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑΧΩ ΜΑΤΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΟΠΟΤΕ ΤΩΡΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΟΥς ΦΙΛΟΥς.

Κuoτι λατρεμενο κουακι εχεις?εβαλα κ τον αντρα μου να το δει,ειναι να το μαγειρεψεις κ να το φας!αντι γιοα κρεπες,κ φρυγανιες.μη μου αγχωνεσαι με τα κιλα,τι περιμενεις να εισαι λιγο μετα τη γεννα.η παρις???κ γιαΤΙ να εισαι αλλωστε...συμφωνω με τις βολτες στο οικοπεδο,διαφωνω με τη στερηση του ραβανι!αλλα μη με ακους,ημουν ειμαι κ ελπιζω να ειμαι λιγοτερο στο μελλον επιεικης με τον εαυτο μου!!!

ελπιδακι να χαρεις τη φραουλιτσα σου,οτι καλυτερο.η Παναγια μαζι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φάγατε εγκυούλες και μανούλες; Κι εμείς σε λίγο θα χλαπακιάσουμε την τονοσαλάτα μας (τον παρέσυρα στη δίαιτα -να δω πόσο θα αντέξει- για να χάσει κι εκείνος τα κιλά της εγκυμοσύνης)...

Έχετε πολλά φιλιά από το Ελπιδάκι!

Κατά τ´ άλλα πήρα τους δρόμους... Μην κάνετε κανένα αστείο και βγείτε όσες είστε Αθήνα. Εδώ εγώ κόντεψα να λιποθυμήσω :unsure: Πήγα και ασφάλισα τη μικρούλα μας. Για λεφτά μου είπαν τον Οκτώβριο και της γέννας και το επίδομα αντί μισθού :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κ εγω.....

Βασιλικη μου εγω ειχα παρει τους δρομους κ πριν λιγο μπηκα....

πηγα στο Αττικο για να παρω τις απαντησεις απο την καλιεργεια κολπικου υγρου επρεπε να περασει μια βδομαδα για να βγουν οι απαντησεις κ ενω μου ειχαν πει να παρω τηλ να μου πουν πηρα κ με τρεχανε απο εκει για να τις παρω.... :angry::angry::angry::angry:

τελοσπαντων τις πηρα ειναι κ αυτες καθαρες οποτε δεν ηταν απο φλεγμονη οι συσπασεις...

μετα εφυγα κ πηγα κατευθειαν στο ελενα κ με ειδε ο γιατρος.....

ο μπεμπης ειναι μια χαρα 1800...μια χαρα του φαινεται μου ειπε οτι δεν γινετε να βγουν ολα τα μωρα μεγαλα...κ οτι κακος με ανισυχησανε αφου ειναι μεσα στα φυσιολογικα δεν χρειαζοταν καν να μου το αναφερουν κ να κανουν τοσες ερωτησεις....

αυτα την δευτερα παω για ντοπλερ επαναληπτικο κ μεσα στην βδομαδα να με ξαναδει...

συσπασεις εχω κανει πολυ λιγες κ οσο ημουνα στο ελενα καμια...

παω να ξαπλωσω λιγο γιατι εχω γινει κοτοπουλο απο την ζεστη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας!!!!εχω χασει πολλα νεα σας :(

Αννουλα μου γλυκεια :kiss::kiss: συγγνωμη που εξαφανιστηκα εχθες απο το φειςμπουκ αλλα εκλαιγε πολυ το λιγουρακι μου και την ταιζα.επειδη κοιμοταν ολη τη μερα σερι και ξυπνουσε μονο για το μαμ της δεν ειχε υπνο απο την ωρα που ξυπνησε και προσπαθουσα να την ηρεμησω.σχετικα με αυτο που λεγαμε..και γω χαιρομαι παρα πολυ που σε γνωρισα!εισαι σπανιος ανθρωπος και τελεια μανουλααα!!!δεν ειναι τυχαιο το ψευδωνυμο σου στο μαμμυ. :) οπως επισης χαιρομαι πολυ για ολες τις κοπελες που γνωρισα εδω μεσα!ειστε η τελεια συντροφια μου!μακαρι να ειμασταν και πιο κοντα να τα λεγαμε και φεις του φεις αλλα οταν ερθουμε με το καλο σιγουρα θελω να βρεθουμε!(χριστουγεννα ερχομαστε :P )ενημερωτικα το αναφερω!κανονιστε ε??? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: πωπωπω!τι αντρακι θα παρουμε εμεις!!!παλικαρακι ολοκληρο :kiss: !!αχ καραμελιτσα μου κοιμασαι κ η τυχη σου δουλευει! :laugh: :laugh:

Σταυρουλα μου η καραμελιτσα μας τρελαινει αλλα το απολαμβανω οσο μπορω πιο πολυ την ημερα.την νυχτα ειναι λιγο νυχτοπουλακι..κοιμαται ολη μερα σερι και το βραδακι βρυκολακιαζει.. :lol::lol::lol::lol: εχω για την ωρα νοσοκομειακο θηλαστρο της medela(ειναι ΤΕΛΕΙΟ).εγω θα παρω ενα μινι ηλεκτρικο.δεν μπορω το χειροκινητο γιατι με το ενα χερι κανω μασαζ και με το αλλο κραταω το μπιμπερο του θηλαστρου.

Βασιλικη μου το κουπακι ειναι ενα μικρο(πιο μινι δεν γινεται)μπολακι οπου με αυτο διναμε στην μπεμπα μου φαγητουλι(το γαλα μου) στο νοσοκομειο γιατι δεν ηθελαν να χρησιμοποιησουμε το μπιμπερο για να μην ξεμαθει το στηθος.αλλα αυτο μας δημιουργησε αεροφαγια και τρελαθηκαμε στον πονο ενα βραδυ και απο τοτε ειπα τελος!οτι θελει ας γινει!δοξα τω Θεω ομως ολα ειναι καλα!βγαζω αρκετο γαλατακι απο το στηθος με το θηλαστρο,τη βαζω και 3-4 φορες στο στηθος για να παραγει γαλατακι και ολα ειναι καλα!

Ελενα μου αντρακι ολοκληρο εγινε το αντρακι σου!!

Θεκλα μου αυτο ξαναπεστο!υπνος πια..καπουτ!

Ντορακι μου!!!μπραβο το αντρακι σου!!αντε,εσενα σε βκεπω να μην το πολυαργεις!!!!εννοω δεν θα φτασεις τα δικα μου χαλια!

Βασουλα μου χαρηκα πολυ με τα νεακια σου!!κατεβασε τον αμπακο απο γλυκα πλεον(εε..με μετρο ηθελα να πω) :blush:

Κατρινα μου συμπασχω με το μαλλι.εγω πλεον μπορω να τα βαψω αλλα δυσυτχως λογω του οτι ειμαι στο sweden δεν εμπιστευομαι κανεναν και μενω με τη ριζα ως τα αυτια. :dry: με το καλο να δεις το νινακι σου!!!πολυς καιρος περασε!

η vaster που χαθηκε??

Αγγελικη μου ποσο σε καταλαβαινω να ηξερες!!!σκεψου πως εγω εφτασα στην 40+1 και γεννησα.εσκασα λεμε!υπομονη κοριτσακι μου λιγο εμεινε ακομα.μην εχεις αγχος!να θυμασαι οτι εκει δεν εισαι μονη!αυτο μου ελεγαν και μενα αρχικα αλλα δεν με παρηγορουσε.οταν ομως το εζησα το καταλαβα..δεν εισαι μονη σου εκει μεσα.. :kiss:

Κατερινακι(κυο) μου,λιωνω με τη μπεμπα σου κ ζηλευω μπορω να πω με τα βιντεακια.θελω και γω αλλα δεν ξερω να φτιαχνω :(:( πως ειναι το Αλκμηνακι σου με τους κολικους?ραβανι?το σιχαινομουν προ εγκυμοσυνης-λοχειας εποχη αλλα πλεον μπορω να πω οτι θελω να σαβουριασω τα πανταααααα!!!απιθανο βιντεακι!φαινεται να απολαμβανει υο μασαζ καθε φορα παντως!φτου φτου της!!!πως καταφερνεις να μπαινεις τοσο συχνα?πες μου το κολπο!!!καλε τι διαιτα κανεις???πλακα μας κανεις ε???μινιον εισαι!!

Μαντρε μου παθουσα!!!!!!υπομονη χρειαζεται και ταυτοχρονα να κοιμομαστε με τα μωρα μας κατα τη διαρκεια της ημερας προκειμενου να ξεκουραζομαστε.εγω ολη την ημερα κανω δουλειες ενω κοιμαται το καμαρι μου και το βραδυ παραπεω!!!κανονικοτατα την κανεις μπανιο!αφοβα!!!

κοριτσακια γεννησε η Επιδα τελικα??πως το ξερετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

εύχομαι να είστε όλες καλά!

Να ευχηθώ αρχικά στο Ελπιδάκι τις πιο θερμές ευυχές!

Επιτέλους ήρθε η φραουλίτσα της! περιμένουμε νέα σου.

Καλά Κατερίνα η κορούλα σου μου έχει πάρει τα μυαλά, είναι απίστευτο κοριτσάκι ρε συ. τόσο γλυκό και ήρεμο,απαπαπαπα :kiss::kiss:

αχ και να είχα εδώ τώρα τα μπουτάκια της!!!!

Βασούλα πόσες κρέπες έφαγες,μετά τις λάθος εξετάσεις??? :P

αχ αφήστε, εγώ τσάκισα κάτι λουκουμάδες βραδιάτικα με μελι και μερέντα και δεν μπορούσα να κοιμηθώ!!! :blush::blush:

Βρε κορίτσια η Μπέλλα που έχει πάει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου την πιπιλας συνεχεια την καραμελιτσα σου στα μπουτακια???? :P:P:P:P

νομιζω κι εσυ μια χαρα καταφερνεις και μπαινεις και μας διαβαζεις...

ντορα μου πολυ ευχαριστα τα νεα σου!!! ειδες βρε με το αγχος δεν βγαινει τιποτα!!!

να δεις που σου κανει καψονια ο γιος και μετα δεν θα θελει ναβγει :P

κατερινα kuo μου τι ταμειο/ασφαλεια εχεις και σου ειπαν θα σε καθυστερησουν τοσο να σε πληρωσουν??? :blink:

θεκλα ζηλεψα με τους λουκουμαδες :blush: θα ετρωγα ανετα με παγωτο καιμακι :P

οσο για τη μπελλα εδω και μερες ρωταω μηπως εχει καμμια τα τηλεφωνα της αλλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Βασιλικη μου ξερεις ποση ωρα κανω να σας διαβασω και αλλη ποση ωρα χρειαζομαι γι ανα γραψω?ξεκινησα να σας γραφω απο τη 1 το μεσημερι και τωρα το ολοκληρωσα.λεω μηπως υπαρχει κατι αλλο που κανει η Κατερινα μας που μου διαφευγει..καλα ε!κοντευω να εκραγω απο γαλατακι και η μπεμπα δεν λεει να ξυπνησει.πρωτη φορα που κλεινει ολοκληρες 3 ωρες υπνου!παντα ξυπναει νωριτερα για μαμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισα κι εγω αργαμιση..με τη φιλεναδα μου καναμε και οργωσαμε τη Γλυφαδα!...ουφ τι ζεστη ηταν αυτη...Μετα ηρθαμε εδω σπιτι..ειχα αφησει τα αιρ κοντισιον ανοιχτα..και ηταν ψυχος..!!φαγαμε (ψαροσουπα)...και τωρα παω να πεσω λιγο για υπνο!Δεν προλαβα να σας διαβασω..θα τα δω μετα..!!εχουμε κναενα νεο απο τη Μπελλα μας?

;);););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

ελπιδα να σου ζησει η κουκλιτσα!!!

τυχερη και υγειης να ειναι παντα!!!! περιμενουμε λεπτομερειες...

κατερινα kuo τρελαινομαι με την κορουλα σου :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

τη βλεπω και γινομαι ακομη πιο ανυπομονη :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ειναι φοβερη φατσα ;) για πολυ ρουφηγμα :silly: :silly: :silly:

αγγελικουλα ολα καλα να πανε κια μεινεις τελικα με το καλο να παρεις αγκαλιτσα το μωρακι σου κι εσυ...

κατρινα εγω αυριο θα παω ελενα οπως σου ειχα πει!!

κατα τις 8 θα ειμαι εκει.. εσυ τι ωρα υπολογιζεις??????

καλα βρε χρυσα εσυ με δυο παιδαρους και ρωτας εμας τις πρωταρες για το μπανιο???? :P:P:P:P:P:P

ας σου δωσουν τα φωτα τους οι δευτεροτοκες...

ωστοσο βρε κοριτσια στην αναστασια την μπεμπε της την εκαναν μπανιο μεσα στο μαιευτηριο με τον ομφαλο :blink: και εχει βαλει και φωτο που την εχουν την μικρη μεσα στο νερο :blink:

Καλέ, εγώ τα πήρα έτοιμα τα διδυμάκια μου! Αφού έκατσαν τόσο καιρό στις θερμοκοιτίδες, ούτε αφαλό είχα να περιποιθηθώ ούτε τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια, τι σας έπιασε με τα γλυκά σήμερα??? Με ξελιγώσατε κι όσο προσπαθώ να μην κάνω ατασθαλίες τόσο ταράζω τα γλυκά για τους επισκέπτες :blink::blink: Οι σαλάτες με μάραναν :P

Το βράδυ θα συμβιβαστώ με τσιπουρίτσα ψητή στα κάρβουνα και κανένα καλαμποκάκι. Ε, ίσως φάω κι ένα γλυκάκι μετά το ψάρι, έτσι για να αλλάξει η γεύση :P:P

Στη μπεμπούτσα μου έδωσα χαμομηλάκι πριν λίγο για να την καθυστερήσω λίγο και να φάει στην ώρα της αλλά δεν βλέπω φως... όλη την ώρα τρώει τα χέρια της. Φουσκίτσα θα μου γίνει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου.

Κοιμηθηκα λιγο το μεσημερι, ξυπνησα, εφαγα και τωρα χαλαααααρωση. Αντε να κανω και καμια δουλιτσα. Εχει παρει ο αντρας μου τον Γιωργακη και πανε στην πεθερα μου. Οποτε μονη μου στο σπιτι.

Αναστασακι περιμενουμε πως και πως τα Χριστουγεννα για να μας ερθετε!Εννοειται και θα συναντηθουμε, θα εισαι Αθηνα? Επιτελους, να γινει και το προξενιο! Το Ελπιδακι κατι εγραψε στο φεις σχετικα με τη μπεμπουλα της, δεν ειστε φιλες? Ποιο νοσοκομειακο θηλαστρο της medela χρησιμοποιεις? Kαλα, ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να μου ζητας συγγνωμη για χθες??? :woohoo: Εννοειται οτι προτεραιοτητα εχει η κουκλιτσα σου!!! :P Α, οσο για το τικερακι, υποθετω οτι πας στο προφιλ σου στην υπογραφη και κανεις delete.Το αναποδο δηλαδη απ οτι το βαλαμε. Ρωτα και την κουο, θα ξερει σιγουρα, το εχει κανει. Καλα, τωρα το συνειδητοποιησα...Γεννησες 40+1 την καραμελιτσα σου, οπως και εγω τον Γιωργο!40+1 ακριβως! Το ιδιο μαλλον θα γινει και με τον γαμπρουλη σου...στο κλαμπ και αυτος!

Κατρινααααα....παλι δεν μπορεις να κατσεις σε μια μερια? Και ειδικα τωρα με την ζεστη??? :blink: Παντως αφου μπορεις και αντεχεις, καλα κανεις. Τωρα που μπορεις, γιατι μεταααα...Αν και εσενα σε κοβω να βουτας καροτσια και λοιπα αναγκαια μωρουδιακα και να 'χτενιζεις' την Γλυφαδα με το που θα βγεις απο το μαιευτηριο, χωρις υπερβολες! :silly:

Χρυσα μιλαμε για γλυκα γιατι μαλλον εχουμε λιγουρες λογω εγκυμοσυνης, μαλλον οι δικες σου ειναι λιγουρες λοχειας? :silly: Καλε, ασε το παιδι να φαει αν πειναει, ειναι πανω στην αναπτυξη! :)

Για την Μπελλα αναρωτιεμαι και εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!

Ντοράκι μου χαίρομαι που όλα είναι καλά.Αντε τωρα τέρμα το αγχος...

Λαμπρινή ευχαριστώ για τη συνταγή.θα την κάνω την άλλη εβδομάδα μάλλον..

Αναστασια τι κανει η καραμελίτσα μας.Δωσ΄της πολλά πολλά φιλάκια.

Και εγω σκέφτομαι τη Μπέλλα.Δεν έχει καμια το τηλεφωνό της?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

[

Αγγελικη μου ποσο σε καταλαβαινω να ηξερες!!!σκεψου πως εγω εφτασα στην 40+1 και γεννησα.εσκασα λεμε!υπομονη κοριτσακι μου λιγο εμεινε ακομα.μην εχεις αγχος!να θυμασαι οτι εκει δεν εισαι μονη!αυτο μου ελεγαν και μενα αρχικα αλλα δεν με παρηγορουσε.οταν ομως το εζησα το καταλαβα..δεν εισαι μονη σου εκει μεσα.. :kiss:

Βασιλικη μου, ημουν σιγουρη οτι δεν εκανα καποιο λαθος με την ημερομηνια γεννησης της γλυκιας μου νυφουλας! Ειπαμε αργησε να γεννηθει, αλλα οχι τοσο πολυ πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα κοριτσακια μου.

Ελπιδακι μου να σου ζησει η φραουλιτσα :P:P:P Να τη χαιρεσαι,παντα γερη και ευτυχισμενη να ειναι.

Σημερα ολο το πρωι ειχα παρεουλα,ειχαν ερθει οι φιλες μου και τα ειπαμε.. Πολυ μου αρεσε...

Ντορακι μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα. Ειδες ο μπεμπη σου δε θελει να την ταλαιπωρει τη μανουλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κ εγω τελικα δεν κοιμηθηκα ποναγε το δοντι μου κ δεν την παλευα...

τσακωθηκα κ με τον αντρα μου το μεσσημερι για εναν καραγκιοζη φιλο του κ με νευριασε τοσο πολυ που δεν ηθελα ουτε να τον βλεπω ουτε να τον ακουω...παλι καλα εφυγε για δουλεια κ οταν θα ερθει θα κοιμαμαι η θα κανω οτι κοιμαμαι δεν θελω να του μιλησω καθολου αν κ αυτος εκανε σαν να μην τρεχει τιποτα :angry::angry::angry::angry::angry:

απο εκεινη την ωρα εχω κατεβασει ρολα που λενε δεν θελω να ακουω κ να βλεπω κανεναν θελω να κατσω στο κρεβατι κ να μην σηκωθω καθολου εχω τσακισει κ δυο σακουλακια πατατακια απο τα νευρα μου...

μονο με εσας θελω να μιλαω... ;););)

τυχαιο????δεν νομιζω.... :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντορα θα σε μαλωσω...θα σου μιλησω ειλικρινα σαν φιλη σου και μη με παρεξηγησεις. Δεν θα πω πολλα, για να μη σε κουρασω. Δεν ειπαμε δεν θα στεναχωριεσαι-συγχυζεσαι-ταραζεσαι με το παραμικρο? Αφορμες παντα θα δινονται, το θεμα ειναι εμεις να διατηρουμε την υπομονη και την ψυχραιμια μας γιατι πανω απο ολους και απο ολα βαζουμε τα μωρακια μας και την υγεια τους. Ποσω μαλλον εσυ που εχεις και προβλημα συσπασεων. Γι αυτο την επομενη φορα που θα σου ανεβει παλι το αιμα στο κεφαλι, ξανασκεψου το, μετρα μεχρι το 10, φερε στο μυαλο σου το μπεμπινι σου και αυτοματα θα νιωσεις καλυτερα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

an-n έγραψε:

[

Αγγελικη μου ποσο σε καταλαβαινω να ηξερες!!!σκεψου πως εγω εφτασα στην 40+1 και γεννησα.εσκασα λεμε!υπομονη κοριτσακι μου λιγο εμεινε ακομα.μην εχεις αγχος!να θυμασαι οτι εκει δεν εισαι μονη!αυτο μου ελεγαν και μενα αρχικα αλλα δεν με παρηγορουσε.οταν ομως το εζησα το καταλαβα..δεν εισαι μονη σου εκει μεσα.. :kiss:

Βασιλικη μου, ημουν σιγουρη οτι δεν εκανα καποιο λαθος με την ημερομηνια γεννησης της γλυκιας μου νυφουλας! Ειπαμε αργησε να γεννηθει, αλλα οχι τοσο πολυ πια...

αμα δεις το τικερακι της γραφει 41+11....

δεν ειναι πανω απο 10 μερες που γεννησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...