Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λάθος χειρισμοί στην εξωσωματική


Recommended Posts

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Είναι τόσο κακό να γράφονται τα ονόματα των κέντρων και των γιατρών ,είτε καλών, είτε "κακών";;; Γιατί αν δε γράφονται, κανείς άλλος δεν μπορεί να βοηθηθεί από αυτό το θεμα αν δε μπει στη διαδικασία των π.μ. οπότε δεν έχει και νόημα.

Υπάρχει κάποιος όρος του forum που απαγορεύει την ανάρτηση ονομάτων;; Στο κάτω-κάτω οι γνώμες μας είναι υποκειμενικές και καθόλου επαγγελματικές. Κουβέντα κάνουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 163
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

vasso78 Θα τρελαθώ. Διάβασα το πμ μου. Στο ίδιο κέντρο πηγαίναμε. Εγώ υποτίθεται ότι είχα ως γιατρό όχι τον ίδιο αλλά έναν από τους δυο άλλους συνεργάτες του. Αλλά γενικώς η κατάσταση μέσα στο κεντρο ήταν περίεργη. Ο γιατρός που το πρωί έκανε του υπέρηχους ήταν αμίλητος αγέλαστος και αδιάφορος. Τον έβλεπα να δείχει πραγματικό ενδιαφέρον μόνο όταν η ασθενής ήταν δική του πελάτης. Οι γραμματείς με αυτόν που έκανε του υπερήχους ήταν πάντα όλο νεύρα και ειρωνίες. Θυμάμαι και την περίπτωση που ο γιατρό μου την είπε χοντρά σε μια μαία η οποία μόνο τα κλάμματα δεν έβαλε. Φαινόταν ότι υπήρχε ένα κλίμα κάπως περίεργο εκεί και ήταν λάθος που δε φύγαμε νωρίτερα. Εκείνη τη βδομάδα που θα έλειπαν στο εξωτερικό (τον Ιούνιο ήταν νομίζω) ήθελαν να με βάλουν κι εμένα στη διαδικασία και την ωοληψία και την εμβρυομεταφορά να μου την κάνει ο αμίλητος-αγέλαστος. Όταν διάβασα το πμ σου, εκνευρίστηκα ακόμη πιο πολύ και αναρρωτήθηκα γιατί να πέσουμε θύματα αυτών των γελοίων.

lenitsa το να μπλεξει κανείς σε διάφορες νομικές διαδικασίες είναι πολύ σπανιο πλην όμως όχι απίθανο και δυστυχώς ακόμη και δίκιο να έχει κανείς και να μπορέσει να το αποδείξει στο τέλος θα έχει υποστεί τεράστια ταλαιπωρία. Υπάρχει λόγος να ρισκάρεις; Άλλωστε οι κοπέλες που ενδιαφέρονται μπορούν να ρωτήσουν και να λάβουν κατ΄ιδίαν απάντηση. Έτσι κι εγώ ρώτησα τη vasso78 και ανακάλυψα ότι πέσαμε στους ίδιους τσαρλατάνους.

Εσύ σε τι φάση είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenitsa το να μπλεξει κανείς σε διάφορες νομικές διαδικασίες είναι πολύ σπανιο πλην όμως όχι απίθανο και δυστυχώς ακόμη και δίκιο να έχει κανείς και να μπορέσει να το αποδείξει στο τέλος θα έχει υποστεί τεράστια ταλαιπωρία. Υπάρχει λόγος να ρισκάρεις; Άλλωστε οι κοπέλες που ενδιαφέρονται μπορούν να ρωτήσουν και να λάβουν κατ΄ιδίαν απάντηση. Έτσι κι εγώ ρώτησα τη vasso78 και ανακάλυψα ότι πέσαμε στους ίδιους τσαρλατάνους.

Εσύ σε τι φάση είσαι;

Δεν ήξερα ότι μ πορεί να υπάρξουν νομικές κυρώσεις με την ανάρτηση ονομάτων. Άρα προφανώς θα το απαγορεύει ο κανονισμός του forum. Γιαυτό κ ρώτησα.

Εγώ όπως βλέπεις από το τικεράκι είμαι στις μέρες μου, όπου νά'ναι γεννάω. Δυστυχώς χρειάστηκε να περάσω κ εγώ από τη διαδικασία της εξωσωματικής αλλά πέτυχε με την πρώτη κ τώρα περιμένω το πρώτο μου παιδάκι. Δεν έχω κανένα παράπονο από το γιατρό ή τους συνεργάτες του αλλά πάντα ενδιαφέρομαι να μαθαίνω γιατί έχω ευαισθητοποιηθεί πολύ σ' αυτό το θέμα. Πάντως να ξέρετε ότι πολύ μεγάλο ρόλο παίζει κ ο παράγοντας τυχη κορίτσια. Όλα μπορεί να είναι άψογα και να μη "σε θέλει" που λέμε και το αντίθετο. Δε φταίνε πάντα οι γιατροί, χωρίς να θέλω να διακαιολογήσω βέβαια κανέναν τσαρλατάνο.

Σας εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχετε σύντομα το επιθυμητό αποτέλεσμα. Καλή επιτυχία σε όλες ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΔΙΟΤΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΠΩΣ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ .ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ 3 ΣΕ ΜΙΚΡΑ ΚΕΝΤΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΟΝ Π....Ο ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΕ ΑΛΛΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ .Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΣΤΟΝ ΜΑ.....Α ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΕ ΑΛΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ .ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ.ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΜΗΝ ΕΠΗΡΕΑΖΟΜΑΣΤΕ , Η ΚΑΘΕ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΗΣ.ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΠΟΤΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑΤΡΩΝ , ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΚΕΝΤΡΑ ΠΧ ΕΔΩΣΑΝ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΜΕΝΑ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ Ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα esys.

Ώστε πήγες τελικά στον Μαστρομηνά και σου άφησε καλές εντυπώσεις;;; Εγώ πήρα πίσω όλες τις εξετάσεις που έκανα και είναι καλές. Δυστυχώς το δικό μου πρόβλημα είναι η ηλικία μου. Οι ωοθήκες έχουν αδειάσει. Στην πρώτη σπερματέγχυση είχαμε FSH 14.2, AMH 0.5 και 2-4 ωοθυλάκεια σε κάθε ωοθήκη, που τελικά έδωσαν ένα ωάριο 18mm και ένα δεύτερο 12mm την 8η μέρα. Φυσικά δεν τα καταφέραμε, γιατί μας προέκυψε και πρόβλημα στο σπέρμα εκείνη την ημέρα.

Η θεραπεία μου ήταν με Gonal F 375ml για 5 μέρες και νομίζω θα συνεχίσουμε με 450ml στην επόμενη σπερματέγχυση, συν κάποιο άλλο φάρμακο (cetrotide 0.25mg) και οιστρογόνα.

Νομίζω ότι η εξωσωματική μου γνέφει στο βάθος του τούνελ.

Vasso78 εάν θέλεις, στείλε μου και εμένα μήνυμα με το όνομα του κέντρου και του γιατρού σου.

Από εχθές μου έχει μπεί η ιδέα να δοκιμάσω μια διπλή εξωσωματική, με μερικά δικά μου ωάρια (εάν υπάρχουν) και με 2-3 δανεικά, και ότι γίνει. Παρακινδυνευμένο σενάριο και δεν ξέρω εάν είναι εφικτό, αλλά σκέφτομαι να το ζητήσω...

Marikaki μου εύχομαι ολοψυχα να πάνε ολα καλά από δω και πέρα. Χθες δε σου απαντησα καθόοσον σάστισα τόσο πολύ με όσα μου είπε η Βάσω και είδα ότι πέσαμε στους ίδιους τσαρλατάνους που θόλωσα. Μην απογοητεύεσαι εσύ με την FSH. Αυτή μπορεί να ανέβει ή να κατέβει από κύκλο σε κύκλο. Άλλωστε δε θυμάμαι αν σου είχα γράψει τον Αύγουστο και για μια θεραπεία DHEA που βοηθάει την FSH να κατέβει σε καλύτερα επίπεδα. Αν είναι πες μου να σε παραπέμψω στο site. Εύχομαι η επόμενη προσπάθεια να ευοδώσει και να πάνε όλα καλά ώστε να μην ταλαιπωρηθείς περισσότερο.

Το πμ που σου έστειλα προ ημερων το έλαβες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenitsa καλή λεφτεριά σου εύχομαι και με το καλό να αγκαλιάσεις ένα υγιή και στρουμπουλό μωράκι.

Συννεφάκι μου, βλέπεις οτι αποφεύγουμε να λέμε ονόματα. Όμως όταν έχεις ζήσει κάποια άσχημη κατάσταση η οποία δεν αφορά την επιτυχία ή την αποτυχία της εξωσωματικής μόνο αλλά μια γενικότερη συμπεριφορά που σε κάνει να νιώθεις σκουπίδι τότε αντιδράς. Εγώ στο συγκεκριμένο κέντρο έμεινα έγκυος την πρώτη φορά και παλλινδρόμησε τον τρίτο μήνα. Όμως όλα αυτά που είδα και στη συνέχεια τα είχα παρατηρήσει από την αρχή. Αλλά το γεγονός ότι πήγα συστημένη από γυναικολόγο που μου είπε ότι είναι οι μοναδικοί που δε θα με κοροιδέψουν και δε θα με εκμεταλλευτούν και ότι τα μεγαλα ονόματα μόνο να με καταστρέψουν μπορούν κλπ κλπ παρέμεινα εκεί. Πάντως μίλησα με κάποια κοπέλα που δεν είχε πάει συστημένη και μου είπε ότι μετά το πρώτο ραντεβού έφυγε τρέχοντας από εκεί καθόσον είδε την απαίσια συμπεριφορά τους και τον αδιάφορο τρόπο τους. Σίγουρα από τύχη κάποια κοπέλα θα καταφέρει να μείνει έγκυος όπως έμεινα κι εγώ με την πρώτη και ίσως τους εκθειάζει και θα προσπερνάει ως μηδαμινά όλα όσα είδε και της φάνηκαν άσχημα από την πρώτη μέρα που μπήκε στο κέντρο αυτό. Όμως είμαι σίγουρη ότι τα παρατήρησε όλα αυτά που και εγώ και η Βάσω είδαμε και δε μας άρεσαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συννεφακι μου εχεις δικιο!!! Και εγω ημουν πολυ επιφυλακτικη στο να γραψω ονοματα και τετοια για γιατρους γιατι και εγω πιστευω στον παραγοντα τυχη!!! Αλλα υπαρχουν ορισμενες πολυ ασχημες εμπειριες που καλο ειναι να λεγονται για να αποδεικνυουν κιολας οτι αυτοι οι ανθρωποι δεν ειναι και Θεοι!!!! Αναμφισβητητα ειναι καλοι γιατροι αλλα και οι ιδιοι δεν μπορουν να λεγχουν 100% όλο το team τους ετσι δεν ειναι?

Εμενα η μονη μου απαιτηση είναι απλα να μη με εκμεταλευονται και πιστεψε με πως και εγω και esys πεσαμε θυματα του κακου κεντρου!!! Μη φανταστεις βεβαια πως ειναι και απο τα που μεγαλα αλλα ειναι απο τα γνωστα.

Κοριτσια μηπως ειδατε τι χαμος εχει γινει απο το πρωι με το εμποριο ωαριων? Συλλαβανε λεει και γνωστο γιατρο αλλα δεν λενε ποιος ειναι!!! Γιατι δεν πρεπει να το πουνε? Δεν πρεπει να γνωριζει ο κοσμος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το διάβασα σήμερα αυτό. Αστυνομικοί μαζί με τον Εισαγγελέα εισέβαλαν σε κέντρο εξωσωματικής και συνέλαβαν τον 47 γιατρό διευθυντή της κλινικής. Ποιος από τους γιατρούς εξωσωματικής είναι 47 ετων; Αυτό το βρίσκουμε από το ΑΜΚΑ του γιατρού που αναγκαστικά αναγράφεται πλέον στις συνταγές των φαρμάκων για την εξωσωματική. Τα τέσερα πρώτα ψηφία είναι η μερα και ο μήνας γέννησης και αμέσως μετά το έτος. Ψάξτε παιδιά ποιος γεννήθηκε το 1957.

Από το νόμο απαγορεύεται η εμπορία των ωαρίων, ενώ αντίθετα επιτρέπεται η δωρεά. Ο γιατρός πήρε ένα ρίσκο και τώρα την πληρώνει. Αν γνώριζε (που λογικά θα το γνώριζε) ότι οι γυναίκες υποβάλονταν με σωματική και ψυχική βία στην όλη διαδικασία, πρόκειται για άνθρωπο καθίκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΠΟΥ ΠΗΓΑΤΕ; :P:P:P

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ , ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΠΑΡΑΓΟΥΜΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ , ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΜΠΛΟΓΚ newsit .EΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟΣ , ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΑΘΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΠΑΘΕ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΟΥ .ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΔΑΝΕΙΣΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΤΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΡΝΕΣ ΘΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΚΒΙΑΖΑΝ .ΑΣΧΗΜΟ ΠΡΑΓΜΑ.ΑΛΛΑ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΕΝΤΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ.ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΧΑΡΑ ΣΕ ΕΜΑΣ ΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΦΕΡΝΕΙ ΠΟΝΟ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ , ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΑΩ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΛΕΓΞΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Να σας πω κατι? Λιγο πολύ γνωστο ήταν αυτο το θεμα αλλα κανεις δεν εκανε καποια κινηση για να πιαστει καποιος! Σιγουρα θα γινοταν και με άλλα κεντρα αυτο, που μπορει να μην το εκαναν οι ιδιοι οι γιατροι αλλα να τα αγοραζαν απλα απο το κυκλωμα. Και ολα οφειλονται φυσικα στους μεγαλογιατρους γιατι δεν ηρθε ετσι απλα μια μερα στα κυκλωματα να φτιαξουν εργοσταστιο παραγωγης ωαριων! Απλα υπαρχει μεγαλη ζητηση και η προσφορα ειναι μικρη. Ετσι καποιος γιατρος θα σκεφτηκε αυτη τη λύση και θα εδωσε το δικαιωμα στα κυκλωματα να δρασουν. Ε και δε θα ηταν και πολυ δυσκολο αυτο γιατι απο τη στιγμη που μια γυναικα είναι στην πορνεια, το να της παιρνουν τα ωαρια της είναι το μικροτερο κακό ίσως απο όλα αυτα που συμβαινουν στη ζωή της!

Ομως πιστευω πως τα ζευγαρια που ηδη εχουν καταφυγει σε δωρεα ωαριων δεν πρεπει να στεναχωριουνται για τα σπορακια τους!!! Το ωαριο κουβαλαει μονο DNA. Ζωή στο σπορακι δινει η γυναικα που το εχει 9 μήνες στην κοιλιτσα της. Το σπορακι τρεφεται απο το αιμα του δικου της πλακουνατα και αναπνεει επειδη εκεινη αναπνεει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα παιδιά,

έτσι ειναι παιδιά δυστυχώς, όλοι ξέρουμε ή τουλάχιστον φανταζόμαστε τι συμβαίνει. Βέβαια εγώ το φανταζόμουν πιο απλό, ότι κάποιες γυναίκες που έχουν ανάγκη τα χρήματα, έρχονται και πουλάνε με τη θέλησή τους τα ωάριά τους. Έγκλημα που τιμωρείται με νόμο, αλλά τουλάχιστον στα δικά μου μάτια δε φαντάζει τόσο τραγικό για τη γυναίκα που τα δίνει. Φυσικά είναι ανήθικο να δίνεις από τον οργανισμό σου κάτι που κάποιος άλλο χρειάζεται επί χρήμασι. Παραπέμπει στη χείριστη εκμετάλευση. Αυτό θα οδηγούσε τους εθελοντές αιμοδότες ή μυελού των οστών κλπ κλπ να ζητάνε χρήματα.

Το θέμα της πορνείας και του εξαναγκασμού με τη βια στην πορνεία από διάφορους μαστροπούς φανταζόμουν ότι τελείωνε εκεί. Φάνταζε στα μάτια μου υπερβολικά εξωπραγματικό να υποχρεώνει κάποιος με τη βια μια γυναίκα να κάνει μια ορμονοθεραπεία επί 14 μέρες και να την οδηγεί στην ωοληψία. Τελικά όμως γίνεται.

Κάτι άλλο που έχει περάσει από το μυαλό μου είναι μήπως σε γυναίκες που παράγουν μεγάλο αριθμό ωαρίων δεν κρατάνε ένα μέρος για να χρησιμοποιηθεί ως "υλικό" σε κάποια άλλη γυναίκα. Εσάς σας φαίνεται απίθανο ένα τέτοιο σενάριο; Το έχετε σκεφτεί ποτέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γειά σου Εύη!

Γυρίσαμε από τις διακοπές και τα κεφάλια μέσα!!!! Διάβασα τα νέα και έφριξα, γιατί όπως ξέρεις το δανεικό ωάριο ήταν και στη δική μας ατζέντα, για το μέλλον. Τώρα έχω σοκαριστεί και δεν είμαι σίγουρη εάν θέλω να καταφύγω σε αυτή τη λύση. Δεν φανταζόμουν ποτέ αυτό το σενάριο και δεν θα ήθελα να γίνω συνεργός σε τέτοιο έγκλημα.

Και εγώ φοβάμαι ότι τα επιπλέον ωάρια μιας γυναίκας, μπορεί να μην φυλάσσονται, ή να μην καταστρέφονται μετά από 10 χρόνια (;), αλλά να πωλούνται σε κάποιαν άλλη. Δεν μου φαίνεται κάθολου απίθανο το σενάριο...

Εδώ στην Αμερική, διαλέγεις τη γυναίκα που θα δώσει τα ωάρια μέσα από ντοσιέ με πολλές υποψήφιες. Οι οργανισμοί που χειρίζονται την όλη υπόθεση σου δείχνουν φωτογραφίες για να διαλέξεις κάποια γυναίκα που να σου μοιάζει κάπως και διαθέτουν πλήρες ιατρικό ιστορικό. Υποθέτω ότι δεν υπάρχει κάτι το παράνομο στην όλη διαδικασία, αλλά το κακό είναι ότι κοστίζει 30.000 δολλάρια!!!!!!!!! Ποιός μπορεί να διαθέσει αυτό το ποσό;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Μαρικάκι μου. Ελπίζω να ξεκουραστήκατε αρκετά και να γεμίσατε μπαταρίες στις διακοπές σας. Για το δανεικό ωάριο που υπολόγιζες, μη μένεις σε αυτά που ακούγονται. Σίγουρα θα υπάρχουν και περιπτώσεις τέτοιες. Επίσης πιστεύω ότι τα έμβρυα που καταψύχονται από νέες κυρίως κοπέλες (μέχρι τα 32 μάξιμουμ) σίγουρα θα χρησιμοποιούνται και δε θα καταστρέφονται όπως λένε. Όμως δεν πρέπει να μας παίρνει από κάτω, ούτε να σκεφτόμαστε μόνιμα ότι όλα τα απίθανα και τα αρνητικά θα συμβούν σε μας. Άλλωστε το θέμα τύχης παίζει πολύ μεγάλο ρόλο και σε αυτή την περίπτωση.

Λοιπόν να σου πω τα νέα μου εν τάχει. Πήγα προχθές στον Πάντο. Αρχικά μου φάνηκε πολύ ψυχρό το περιβάλλον και εκνευρίστηκα αφάνταστα όταν μου ζήτησαν να πληρώσω την επίσκεψη με το καλημέρα σας, πριν δω καν κάποιο γιατρό. Άσε που το κόστος της επίσκεψης ήταν πάρα πολύ υψηλό (180 ευρώ). Μετά όμως που μίλησα με τους γιατρούς (το Σταύρου και τον Πάντο) και τη μαία, μου έκανε υπερηχογράφημα το οποίο μάλιστα μου το εκτύπωσε και μου το έδωσε. Μου είπε όλες τις σκέψεις του για την περίπτωσή μου και πως θα αντιμετωπίσουμε την κατάσταση. Όλα αυτά μου φάνηκαν λογικά. Πολύ πιο λογικά απ'ότι μου είχαν πει μέχρι τώρα. Μάλιστα πολλά από αυτά τα σκεφτόμουν κι εγώ. Σε πολλά συνέπεσε αυτό που ήθελα κι εγώ να ακολουθήσω με αυτό που σκόπευε να κάνει. Νομίζω πλέον ότι έχω καταλήξει σε κέντρο και γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...