Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο 2010 Νο3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα δεν μου λείπει καθόλου το τσιγάρο..αντίθετα με ενοχλεί αφάνταστα!! Στον άντρα μου έχω κάνει ήδη έξωση απο το σπίτι για να καπνίσει!! Τον χειμώνα να δω τι θα κάνει..Μάλλον θα είναι συνέχεια στην μάνα μου δίπλα, να καπνίζει στα ζεστά!! Εμένα μου λείπει το αλκοόλ - όλο το καλοκαίρι ήθελα να πιω ένα mochito..αλλά θα κάνω υπομονή για κανά χρόνο ακόμα - πιστεύω να καταφέρω να θηλάσω για 6 μήνες..θα δούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw apo ta 18 mou peripou kapnizw epoxiaka,dld otan exei kalo kairo kai mporw na vgenw ekso...Den exoume kapnisei pote mesa sto spiti oute kai kapios alos, o antras mou eftixos den to exei valei pote sto stoma tou. Kai egw exw pathei mia psixosh me to alkohol kai to periergo einai pos kai sthn proth mou egkumoshnh epatha to idio alla den prokite na pio... H koumpara mou otan htan egkuos epine san nerofida ena mpoukali krasi to epine anetotata kai egw pou thn evlepa afriza alla den mou epefte logos kai den milousa ektos apo mia fora pou tous eixa trapezi sto spiti mou den anteksa kai ths pira to potiri apo mprosta ths...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός μου έχει επιτρέψει ένα ποτηρι κρασί ή μπυρα την εβδομάδα. Η μπύρα δεν μου αρέσει και το κρασί πλέον μου δημιουργεί καούρες. Πριν μείνω έγκυος το πινα το κρασάκι μου (όταν βγαίναμε έξω για φαγητό και 1/2 κιλό). Οπότε σπάνια, μπορεί να πιω μια γουλιτσα για να μου περάσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai emena mou aresei to krasi epina apo kanena potiraki me to fagito kapou kapou kai me pareoula polu perisotero alla twra den pinw giati edw sthn Ellada epitrepoun to alkool eno sou lene mhn pineis kafe, eno sthn Souhdia apagorevoun to alkool kai s'afinoun na pineis kafe opote kai egw den pinw oute to ena oute to alo gia na eimai kalimenh :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε 10 σελιδες γραψατε?

χαχαχα

σας γραφωω απο ΠΟΡΤΟ ΧΕΛΙ.. ααχ ειναι πολυ ωραια..

φυγαμε χθες το βραδυ και καναμε 3 ωρες να φτασουμε..σημερα επειδη ειμασταν κουρασμενοι δεν πηγαμε για μπανιο.. αλλα θα παμε αυριο..εχει εδω κοντα θαλασσα! εχουμε ενα ασυρματο ιντερνετ και αυτο θα χρησιμοποιω για να σας λεω να σας λεω τα νεα μας!

ειδα ολες τις κοιλουμπιτσες!

υ-πε-ρο-χες..

ΚΑΤΑΙΦΑΚΙΙ ΜΗΝ ΚΑΠΝΙΣΕΙΣ..

θα κανεις κακο στην ζουζουνα σου και αυτο φυσικα δεν το θες

Σημερα εχω και την γιορτηη μου :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια σου πολλα γλυκο Ναταλακι!!!!

με το καλο η μπεμπα και να χαιρεσαι ολα τα ζουζουνια σου!!!

τι να ευχηθω αλλο......................αντε και γρηγορα το 5ο παιδακι!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth έγραψε:

κοριτσουδια τι κανετε???ειστε ολες υπεροχες αυτο εχω να πω εγω με τελειες κοιλιτσες μπραβο σας κοριτσια :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: και απο εξετασεις μια χαρα πατε...αρα δεν εχω να ανυσηχω για καμια σας...κανετε και τα ψωνια σας αρα μια χαρα σας βρισκω...εγω ξεμπερδεψα το μονο που μου μενει ειναι να ψωνισω για μενα βρακια και σουτιεν θυλασμου..δεν νομιζω να θελω και τιποτα αλλο..κριμα παντως τζαμπα πηγαν τελικα οι ετοιμασιες για το δωματιο του μπεμπη...λιγο θα το χαρει δεν πειραζει χαλαλι του στο καινουριο σπιτι θα του φτιαξω αλλο δωματιο καινουριο...για την ωρα ασχολουμαι με την μεση μου η οποια με πεθαινει το βραδυ με το ζορι αλλαζω πλευρο το πρωι σηκωνομαι περδικι και το μεσημερι αμα ξαπλωσω δεν ξανασηκωνομαι...σας ειπα το σπιτι γεμισε κουτες...τα πιο αχρηστα τα εχω ηδη αμπαλαρει και κανω τον σταυρο μου τελικα να μπουμε πιο νωρις απο οτι υπολογιζουν...αφου σχεδον μονο τα ξυλουργικα μενουν να μπουν....

ΜΑΡΑΚΙ ΓΙΑ ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΠΗΡΑ ΜΕ 10 ΕΥΡΩ ΤΟ ΕΝΑ ---ΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛ ΚΟΡΝΑΡΟΥ ΣΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ ΤΩΝ ΤΑΞΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΦΟΥΡΝΟ---ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλάκι χρόνια σου πολλά!!!! Να χαίρεσαι την οικογένειά σου, με υγεία και κάθε καλό στο σπίτι σας - με το καλό να'ρθει και το μπεμπάκι!!! :)

Κορίτσια, να πω την αμαρτία μου, εγώ είμαι κρασοκανάτας! :P :laugh:

Όταν βγαίνουμε για φαγητό συνήθως πίνω αρκετό και κατά κάποιο περίεργο τρόπο, με ζαλίζει ελάχιστα! Μου αρέσει πολύ το κρασί. Ενώ η μπύρα δε μου αρέσει καθόλου.

Παρ' όλα αυτά, σ' όλη την εγκυμοσύνη δεν έχω πιει καθόλου, δε μου κάνει αίσθηση να πιω. Και 1-2 φορές που βρέθηκα σε τραπέζι που είχαν κρασί και είπα να δοκιμάσω μια γουλιά, δεν...

Καφέ πολύ δεν πίνω γενικότερα, αλλά ένα ζεστό γλυκό λάτε μαζί με ένα ωραίο κεκάκι... μια χαρά θα'ταν τώρα!!! :P :laugh:

Πριν λίγο γύρισα από την αιματολόγο. Είδε όλες μου τις εξετάσεις κι ήταν πολύ ευχαριστημένη! :)

Για την καμπύλη ζαχάρου είπε ότι είναι πολύ καλή. Και μου'πε ότι η κορτιζόνη καμιά φορά αυξάνει το ζάχαρο, οπότε είμαι μια χαρά! Την κορτιζόνη θα την σταματήσω σταδιακά μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου.

Και το καλύτερο: δε μου πρόσθεσε άλλη ένεση μέσα στην ημέρα! Προς το παρόν συνεχίζω κανονικά την ίδια δόση!! Γιούχου!! Και όταν περάσω τα 75-76 κιλά, τότε θα ξεκινήσω τις ενέσεις με τη μεγαλύτερη ποσότητα. Αυτές θα τις κάνω μέχρι ελάχιστο χρόνο πριν τον τοκετό και μετά θα τις συνεχίσω για 40 μέρες τουλάχιστον... :S

Αυτααααααα.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλακι χρονια πολλα,να σε χαιρεται η οικογενεια σου και με το καλο το μπεμπακι σου!

Ρουλα μπραβο ολα μια χαρα !Ευτυχως δεν χρειαστηκε να αυξησεις και την δοση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΠΙΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΛΚΟΟΛ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΕΙ Η ΜΠΥΡΑ---ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΩ ΜΙΑ ΓΟΥΛΙΑ ΘΑ ΣΚΑΣΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Ναταλάκι χρόνια σου πολλά!!!! Να χαίρεσαι την οικογένειά σου, με υγεία και κάθε καλό στο σπίτι σας - με το καλό να'ρθει και το μπεμπάκι!!! :)

Κορίτσια, να πω την αμαρτία μου, εγώ είμαι κρασοκανάτας! :P :laugh:

Όταν βγαίνουμε για φαγητό συνήθως πίνω αρκετό και κατά κάποιο περίεργο τρόπο, με ζαλίζει ελάχιστα! Μου αρέσει πολύ το κρασί. Ενώ η μπύρα δε μου αρέσει καθόλου.

Παρ' όλα αυτά, σ' όλη την εγκυμοσύνη δεν έχω πιει καθόλου, δε μου κάνει αίσθηση να πιω. Και 1-2 φορές που βρέθηκα σε τραπέζι που είχαν κρασί και είπα να δοκιμάσω μια γουλιά, δεν...

Καφέ πολύ δεν πίνω γενικότερα, αλλά ένα ζεστό γλυκό λάτε μαζί με ένα ωραίο κεκάκι... μια χαρά θα'ταν τώρα!!! :P :laugh:

Πριν λίγο γύρισα από την αιματολόγο. Είδε όλες μου τις εξετάσεις κι ήταν πολύ ευχαριστημένη! :)

Για την καμπύλη ζαχάρου είπε ότι είναι πολύ καλή. Και μου'πε ότι η κορτιζόνη καμιά φορά αυξάνει το ζάχαρο, οπότε είμαι μια χαρά! Την κορτιζόνη θα την σταματήσω σταδιακά μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου.

Και το καλύτερο: δε μου πρόσθεσε άλλη ένεση μέσα στην ημέρα! Προς το παρόν συνεχίζω κανονικά την ίδια δόση!! Γιούχου!! Και όταν περάσω τα 75-76 κιλά, τότε θα ξεκινήσω τις ενέσεις με τη μεγαλύτερη ποσότητα. Αυτές θα τις κάνω μέχρι ελάχιστο χρόνο πριν τον τοκετό και μετά θα τις συνεχίσω για 40 μέρες τουλάχιστον... :S

Αυτααααααα.... :)

ΜΠΡΑΒΟ ΡΟΥΛΑΚΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!! ΠΑΝΤΩΣ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΗ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΟΣ ΠΟΝΟΥΣΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ---ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ---

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΠΗΓΑΤΕ ΟΛΕΣ?? ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑ---ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ*---ΑΝΤΕ ΑΥΡΙΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΔΕΙΟΥΛΑ--- :cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία μου χρόνια σου πολλά! Ότι επιθυμείς! Με το καλό η μπέμπα σου και να είστε όλοι γεροί και ευτυχισμένοι!

Ρουλάκι πολυ ευχάριστα τα νέα σου. Μπράβο! Χαίρομαι που δεν χρειάζεται να κάνεις άλλη ένεση.

Μαρινάκι βγαίνεις σε άδεια από Δευτέρα; Τι καλά! Για πόσο καιρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλίτσες!! 15 σελίδες σε 1 μέρα;;;; :woohoo: :woohoo: ! Τα διάβασα όλα και δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω!

Ρούλα, Νατάσσα, Μαρία και Ευγενία υπέροχες οι κοιλίτσες σας!! Η δική μου μάλλον προς της Ευγενίας μοιάζει! :)

Εύη πολύ καλό το καροτσάκι σας! θα περιμένουμε φωτό και από τα δωματιάκια! άντε σιγά σιγά να εξοπλιζόμαστε και οι υπόλοιπες και να ανεβαίνουν φωτό!

Ρούλα πολύ καλά τα αποτελέσματά σου, χαίρομαι που γλίτωσες την έξτρα ένεση! Ασχετο, η μαία από τη Φαιναρέτη σε πήρε; έχεις κανένα νέο;

Καταϊφάκι μου τι να σου πω για το τσιγάρο, είμαι η πλέον ακατάλληλη να σε συμβουλέψω μιας κι εγώ συνήθως κάνω ένα την ημέρα. Αν αντέξεις κρατήσου, κρίμα είναι αφού το είχες καταφέρει τόσο καιρό!

Ναταλάκι χρόνια πολλά και από εδώ, να σε χαιρόμαστε!! μάλλον ηρθε η ώρα να μας ανοίξεις και το 4ο θεματάκι μας!

Σήμερα πήγαμε στο τελευταίο (μάλλον...) κατάστημα για τα επιπλάκια του μωρού, είδαμε γενικά ό,τι ήταν να δούμε και τώρα πρέπει να καταλήξουμε κάπου... είμαστε ανάμεσα σε κούνια-καναπέ, που έχει και συρταράκια από κάτω, και μετατρεπόμενη κούνια σε κρεβάτι. Στο οικονομικό δεν ειναι μεγάλη η διαφορά, απλά δεν ξέρω τι θα με βολέψει καλύτερα! Ρηνιώ, Εύη, Μαρία, Elisa που είστε ήδη μανούλες, τι προτείνετε;

Αύριο το πρωί έχουμε ραντεβού για υπέρηχο και θα δούμε την ζουζούνα μας! σκέφτομαι να κάνω τον 4D υπέρηχο, που είναι και έγχρωμος, να δούμε πως είναι η φατσούλα της.. :cheer:

Εύη και ΜαρίαΚαπ περιμένουμε και τα δικά σας νέα από το γιατρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Molis egrapsa ena katevato kai meta me petakse ante pali apo thn arxh :angry::angry: Kalispera kilitses, girisa spiti kai eipa na sas pw ta nea mou...Mia xara o mpempis mou exei parei thesh kai perimenei na vgei, 1365 g. einai to kamari mou megalose..Distixos den einai o monos pou megalose......3,5 kila exw vali mesa se 5 evdomades h gourouna tha trelathwwww :blush::(:angry: Oti efaga efaga apo edw kai pera komenes oi vlakies mpas kai sosw thn katastash teleftea stigmh. Eftixos meta girisame se kati magazia me paidika epiplakia kai ksanaeftikse h diathesh mou, vrika kai mia prika opos thn thelw kai eftixos kai o antras mou fanike na enthousiazete opote malon tha thn parw :P:P Natalaki xronia sou polla na se xerete h oikogenia sou me to kalo kai to kainourio melos...Crazy super ta neakia apo thn aimatologo :) SIMPETHERA TI DIAVAZW!!!!!!!!!TO KAPNIZEIS TO KORITSI MAS??POTE DEN EINAI ARGA GIA NA TO STAMATISEIS KANE MIA PROSPATHIA....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia molis gyrisa!loipon otan exoume problhma sthn kardia ta katatasoume se 2 kathgories...ta legomena litourkika kai ta pathologika.ta pathologika einai ean o sximatismos tis kardias exei kapia anomalia pou tis pio poles fores diorthononte me xirourgio!!oi litourgikes einai otan kapia litourgia tis kardias exei kapia anomalia kai den doulebei kala!emeis anikoume se aythn.h artiria pou pernaei to aima sta pneumonia einai steni kai anisixoune mipos to embryo kapia stigmh den oksigononete swsta....ayti ti stigmi einai kala...alla tha to parakolouthoume kathe bdomada mexri na gennisw...an kapia stigmi den tha oksigonete swsta tha prepei na genithi to mwro alla emeis to theloume mesa mexri tis 35 bdomades giati sta prwora ta pneumonakia tous den einai etoima kai ayto de tha boithisi efoson exoum ayto to thema me thn kardia....kai otan genithi me to kalo to mwro de tha xriastei oute xirourgio ara o skopos mas einai na sunexisei etsi stathera kai na megalwnei xwris na mas dimiourgisei problhma me to oksigono......elpizw o gios mou na einai dynatos kai prepei na to pistepso gia na proxorisoun ola kala!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι έτσι σε θέλω! Να σκέφτεσαι θετικά! Φυσικά και είναι δυνατός ο γιος σου γιατί έχει να μοιάσει κιόλας - σε σένα που είσαι όντως πολύ δυνατή! Όλα καλά θα πάνε μην φοβάσαι τίποτα! Να δεις που ο γιόκας σου ξέρει πότε να βγει και όταν βγει θα είναι ένα υπέροχο παιδί που θα σε δικαιώσει και θα σε ανταμίψει για την αγωνία που έχεις τώρα καρδιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου, μια χαρά θα'ναι το αγοράκι μας!!! Να δεις που θα'χει μοιάσει στη μαμά του και θα'ναι δυνατός και θα τα καταφέρει μια χαρά!! ;) ;)

Ευάκι μια χαρά και το δικό σου ζουζούνι!! Λίγη προσοχή με τα κιλάκια σου κι όλα καλά θα'ναι!! ;)

Ελένη η μαία δε με πήρε!! Και εγώ το θυμήθηκα σήμερα και λέω που'ναι αυτή;; Επαναπαύτηκα ότι θα με πάρει εκείνη και το ξέχασα τελείως. Αύριο θα τους ξαναπάρω τηλ. να δω τι γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι μια χαρά είναι ο γιόκας σου και σένα ε; Έφτασε 1365γρ; Μεγάλο μωρό έ; Φτου, φτου, φτου! κι εγώ θα την δω την Τρίτη την δικιά μου. Είμαι πολύ περίεργη να δω πόσο θα έχει μεγαλώσει κι εμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελες μου.εχω καιρο να μπω γιατι ειμουν διακοπες. περασα καλα και ξεκουραστικα λιγακι. ειδα ανεβασατε φωτο με της κοιλιτσες σασ ε? να ανεβασω και γω μια να με δειτε και μενα? σε αυτη τη φωτο ειμαστε στη σκηνη οπου μεναμε τα βραδια στην παραλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...