Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο 2010 Νο3


Recommended Posts

Εύη όλοι οι άντρες έτσι είναι!! Εμένα είναι πάρα πολύ ενθουσιασμένος με τον γιό του, αλλά όχι με ότι αφορά την προετοιμασία του δωματίου του - Τον τραβάω με το ζόρι να πάμε για ψώνια. Όπως σήμερα δηλαδή. Φταίει και αυτός γιατί δεν με αφήνει να κάνω αποστάσεις με το αυτοκίνητο. Τώρα πάμε για τα χοντρά πράγματα - για τα ψιλά, δεν υπάρχει περίπτωση να πάω μαζί του γιατί θα μου τα σπάσει τα νεύρα. :woohoo: :woohoo: Θα θέλει σε 15 λεπτά να τα έχουμε πάρει όλα και να είμαστε στον δρόμο για κανά καφέ. ΑΝΤΡΕΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εύη δεν υπάρχει περίπτωση να το πει κανένας αυτό το πράγμα - Το μόνο που έχει ο άντρας μου καλό είναι ότι όταν θέλω κάτι για το παιδί, δεν σκέφτεται τα χρήματα. Βέβαια είμαι και εγώ σχετικά μετρημένη - μέχρι εκεί που μας πέρνει ζητάω.. δεν είμαι υπέρ των τρελών αγορών λόγω μάρκας. ΑΑΑ επίσης ο άντρας μου δεν ξέρει τπτ για τα παιδιά. Σιγά σιγά μάθαμε τι είναι πορτ μπεμπέ, τι είναι ριλάξ, κλπ, κλπ. Εγώ του δείχνω τι μου αρέσει και απλά λέει την γνώμη του και αποφασίζουμε απο κοινού τι θα πάρουμε τελικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες......

γυρισαμε.....

περασαμε πολυ ωραια και ο Παναης μου ηταν πολυ συνεργασιμος!!!!!

τι κανετε? τα νινακια? αντε να κανονισουμε καμμια συναντηση....Ρουλιτσα εσυ μαζεψε μας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw koritsia tis teleftees meres eimai komatia ena faei ekana to proi kai meta den mporousa na perpatisw,kai h mesh mou xalia alla auto pou me anisixei einai pos ponaei h kilia mou xamila molis kourazome ligo parapano :(:( Exw anxothei kai thelw na teliwnw me ta psonia giati nomizw pos se ligo den tha mporw na parw ta podia mou kai den exw kapion na treksei gia mena ola prepei na ta kanw monh mou, eno sthn korh mou eixa thn mama mou pou molis gennhsa epline siderose ta panta kai mou ta eixe etima otan irthame sto spiti...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι είναι το σωστό Εύη! αν ενθουσιαζόσασταν και οι δύο το ίδιο και κανείς δεν έκανε κράτει..... θα είσασταν τώρα άφραγκοι ή με ένα σωρό φουσκωμένες πιστωτικές κάρτες! :) ! μια χαρά μου ακούγεται ο συμπέθερος, θα ταιριάξουν και ο δικός μου είναι νοικοκύρης! B)

Ευγενία αυτό που λες για τα 15 λεπτά.... πόσο αλήθεια ειναι! για όλους τους άντρες, ειναι στο dna τους! και με τα ρούχα τους που κάνουν το ίδιο και τα παίρνουν χωρίς να τα δοκιμάσουν γιατί βαριούνται, και μετά στο σπίτι δεν τους κάνουν... :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalos tous paratheristes mas :laugh: :laugh: Thn kalhterh evdomada figate pou emeis psinomastan sthn polh......Autos einai kai o kaimos tou Enina mou, leei sinexia pos an ton akouga ligo tha pigename pmrosta alla malon etsi prepei na einai(ta antitheta elkonte den lene) :):) Eftixos xreoi den exoume oute kai kartes den vgalame pote...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμα Παναη έγραψε:

γεια σας φιλεναδες......

γυρισαμε.....

περασαμε πολυ ωραια και ο Παναης μου ηταν πολυ συνεργασιμος!!!!!

τι κανετε? τα νινακια? αντε να κανονισουμε καμμια συναντηση....Ρουλιτσα εσυ μαζεψε μας ;)

Ρηνιώωωωωωωω! καλώς ήρθες!! χαίρομαι που περάσατε καλά! υπομονή τώρα! ναι, να κανονίσουμε συναντησούλα! από Σεπτέμβρη ομως ε; να δροσίσει λίγο!

Εύη κι εγώ κομμάτια νιώθω... και πολύ πιασμένη! ούτε εγώ έχω βοήθεια μιας και η μητέρα μου δουλεύει και δεν προλαβαίνει να έρθει, αλλά δεν θα σκάσω! αν δω ότι ζορίζομαι κι άλλο θα φέρω γυναίκα να με βοηθάει με τις δουλειές, πάνω από όλα εμείς και τα μωράκια μας! Εσύ που έχεις και την κορούλα σου είναι πιό δύσκολα, αλλά ευτυχώς είναι αρκετά μεγάλη για να κάνει κάποια πράγματα (όπως να φάει πχ) μόνη της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα εμείς έχουμε βρει την λύση και σε αυτό - δεν ψωνίζει ρούχα!!! Θα βγεί μια φορά στα 2 χρόνια, θα αδειάσει το μισό μαγαζί και αυτό ήταν. Αν του πάρω εγώ ενδιάμεσα κάτι καλώς, αλλιώς... Αν δεν υπήρχαν και οι άντρες θα είχαμε ξεκινήσει τα ψώνια από τον 4ο μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες Ειρήνη!! Ελπίζω να ξεκουράστηκες!! Τα νινάκια μας είναι όλα καλά! Άντε να μαζευτούμε όλες από τις διακοπές και να κανονίσουμε την συνάντηση. θα έχουμε πολύ γέλιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaa Eugenia emena na deis enthousiazmo gia ta psonia :dry::dry: Simasia den dinei,anaggazome kai petaw ta rouxa tou gia na ton anaggasw na parei ala...Egw kai h mama mou ton psonizoume sinexia alios pios kserei pos tha girnouse..N a fantastite otan einai na ntithei me rotaei "egw ti tha foresw" san ta mwra einai pou ta ntineis kathe mera..Enina mou h korh mou einai nai men megali kai kanei kapia pragmata monh ths alla an sou pw pos twra me leronei polu perisotero apo otan htan mwro tha me pistepseis??? Einai para polu zoirh(tifla na exoun ta agoria)Opios thn gnorisei kalitera mou leei meta "xara sto kouragio sou, ipomonh tha mpei sthn efivia kai tha iremisei" :huh::huh: Makari thee mou giati wres,wres eimai se apognosh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόσο ζωηρή βρε Εύη μου; γερό να είναι το παιδάκι. Μήπως το κάνει τώρα λόγω εγκυμοσύνης; για να τραβάει την προσοχή σου; η βαφτιστήρα μου ήταν μόλις 21 μηνών όταν γεννήθηκε η αδερφούλα της και λέγαμε σιγά μην ζηλέψει είναι πολύ μικρή δεν καταλαβαίνει, κι όμως στην αρχή είχανε μεγάλο πρόβλημα! σταμάτησε να πολυμιλάει, μερικές φορές χτυπούσε το μωρό, είχε γίνει υπερβολικά γκρινιάρα κλπ! και όλα αυτά από ένα επίσης μωρό! Τώρα όμως να δεις πως προσέχει τη μικρή! Η δικιά σου θα πάει και σχολείο φέτος,ετσι δεν είναι; θα μπει σε πρόγραμμα και θα ηρεμήσει, μην ανησυχείς! μπορεί να της κάνει καλό και ο ερχομός του αδερφούλη της, θα τον προσέχει και θα έχει κάτι ακόμα να ασχολείται! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνάκι welcome back!!! :)

Μ'αρέσει που μου 'ρθες ορεξάτη για συναντησούλα!! :woohoo:

Εγώ δεν αντέχω να βγω ούτε έξω στο μπαλκόνι μ'αυτήν τη ζέστη!! :P :laugh: :laugh:

Να δω πως θα πάω για δουλειά από Σεπτέμβριο, που λογικά θα'χει πολλή ζέστη κι αυτός.. :dry::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια δεν μπορω αλλο αυτη τη ζεστη... :(:( εσεις πως την παλευετε :S ? συνεχεια στο AIR-CONTITION δεν λεει αλλα δεν αντεχετε αλλιως.δεν βολευομαι και στον υπνο :unsure: .εχω γινει πολυ παραξενη το βλεπω... :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ase melisoula drama megalo auth h zesth, se ligo lew na paw gia alo ena ntouzaki mono etsi drosizome ligaki.....Enina mou panta zoiro htan to paidaki mou h malon iperkinitiko tha to elega alla twra san na exei paraginei, malon zilevei ligaki kai prospathei na traviksei thn prosoxi mas sinexia......Makari na eimoun kai egw konta koritsia na sas evlepa kai apo konta na piname kafedaki :) :)Ti lete gia Thessalonikh sas volevei?????? :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω evi.d ανεβενω χαλκιδικη αυριο στην ξαδερφη μου να την δω, που εχουμε και 1.5 μηνα διαφορα εγκυμοσυνης!!! τυχαιο???? εντελως!!! και αυτη κοριτσακη με καισαρικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια,κοιμαστε????

Εγω ετοιμαζομαι να πα ω μια βολτα στον γιατρουλη μου γιατι εχω κατι πονακια χαμηλα κια λεω να παω να με δει.

Τα λεμε μετα

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα!

Μελισσούλα τι κάνεις; καιρό έχουμε να σε δούμε, όλα καλά έτσι; Χαλκιδική, τι τέλεια! θα κάνεις και τις βουτιές σου, μια χαρά!

Elisa όλα καλά θα είναι! καλά κάνεις όμως και πας, να μην το έχεις άγχος. θα περιμένουμε νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! :)

Επιτέλους φύσηξε λίγο σήμερα!! Γιούχου!! Άμα είναι κάπως υποφερτά το βράδυ, θα βγούμε για περπάτημα και παγωτάκι!!! :woohoo:

Θέλω να ρωτήσω κάτι τις γειτόνισσές μου! :P :laugh:

Κορίτσια, θα σας ενδιέφερε να παρακολουθήσετε μαθήματα από μαία; Για ανώδυνο τοκετό, συμβουλές για τον τοκετό, για τη φροντίδα του μωρού μετά κλπ κλπ;;

Υπάρχει στην πλατεία της Ν. Σμύρνης το κέντρο Φαιναρέτη, το οποίο έχει προγράμματα με γκρουπ, μια φορά την εβδομάδα, απογευματινές ώρες. Και είναι δωρεάν! Εννοείται πως αν θέλουν, μπορούν να παρακολουθήσουν και οι μέλλοντες μπαμπάδες! Στο παρελθόν είχα διαβάσει εδώ στο μάμι από άλλες κοπέλες ότι είχαν πάει και ήταν πολύ ευχαριστημένες.

Έστειλα λοιπόν e-mail και μου απάντησαν, μίλησα πριν λίγο στο τηλ. μαζί τους και ήδη οργανώνουν τα γκρουπ που θα ξεκινήσουν το Σεπτέμβριο. Έδωσα τα στοιχεία μου και θα επικοινωνήσει η μαία μαζί μου για να κλείσουμε ραντεβού για ενημέρωση.

Θα σας ενδιέφερε να κάνετε κάτι τέτοιο;; Γιατί αν ναι, τότε θα'ταν ωραία να οργανωθούμε και να πάμε παρέα!!! Να επικοινωνήσουμε δηλαδή μαζί τους όλες μαζί και να τους ζητήσουμε να είμαστε στο ίδιο γκρουπάκι! ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια. Πως ειστε σημερα?

Εγω και ο μπεμπης μια χαρουλα. Δε σας ειπα. Την Κυριακη με τσιμπησε κατι διπλα στη μασχαλη. Μαλλον οχι σφηκα γιατι ειμαι αλλεργικη και θα πρηζομουν αμεσως. Αλλα και παλι την Τριτη ολο το μπρατσο μου ειχε πρηστει και ποναγε απιστευτα. Πηρα το γιατρο και μου ειπε να κανω κορτιζονη και μου εδωσε και ceclor η δερματολογος. Μπορω να πω οτι φοβηθηκα αρκετα. Τωρα ειμαι καλα βεβαια. Αυτα. Φιλακια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια!!! :)

Επιτέλους φύσηξε λίγο σήμερα!! Γιούχου!! Άμα είναι κάπως υποφερτά το βράδυ, θα βγούμε για περπάτημα και παγωτάκι!!! :woohoo:

Θέλω να ρωτήσω κάτι τις γειτόνισσές μου! :P :laugh:

Κορίτσια, θα σας ενδιέφερε να παρακολουθήσετε μαθήματα από μαία; Για ανώδυνο τοκετό, συμβουλές για τον τοκετό, για τη φροντίδα του μωρού μετά κλπ κλπ;;

Υπάρχει στην πλατεία της Ν. Σμύρνης το κέντρο Φαιναρέτη, το οποίο έχει προγράμματα με γκρουπ, μια φορά την εβδομάδα, απογευματινές ώρες. Και είναι δωρεάν! Εννοείται πως αν θέλουν, μπορούν να παρακολουθήσουν και οι μέλλοντες μπαμπάδες! Στο παρελθόν είχα διαβάσει εδώ στο μάμι από άλλες κοπέλες ότι είχαν πάει και ήταν πολύ ευχαριστημένες.

Έστειλα λοιπόν e-mail και μου απάντησαν, μίλησα πριν λίγο στο τηλ. μαζί τους και ήδη οργανώνουν τα γκρουπ που θα ξεκινήσουν το Σεπτέμβριο. Έδωσα τα στοιχεία μου και θα επικοινωνήσει η μαία μαζί μου για να κλείσουμε ραντεβού για ενημέρωση.

Θα σας ενδιέφερε να κάνετε κάτι τέτοιο;; Γιατί αν ναι, τότε θα'ταν ωραία να οργανωθούμε και να πάμε παρέα!!! Να επικοινωνήσουμε δηλαδή μαζί τους όλες μαζί και να τους ζητήσουμε να είμαστε στο ίδιο γκρουπάκι! ;) ;)

Καλησπέρα!!! ναι εμένα θα με ενδιέφερε πολύ! και είναι και δωρεάν;;; αν μάθεις τι ώρες είναι ενημέρωσέ με! απλά πριν τις 6.30 δεν ειμαι σπίτι, οπότε αν είναι νωρίτερα δεν θα μπορέσω... από μέσα Οκτώβρη όταν σταματήσω τη δουλειά κάτι θα γίνει! είναι ακριβώς στην πλατεία; από θέμα παρκινγκ ρωτάω, θα βρίσκω; :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!! egw eimai twra stin 26 vdomada k perimenw koritsaki!!! eimai 18 etwn k ligo tromagmeni me tin egkimosini k ton toketo... fovamai para poly... alla anipomonw na parw to mwraki mou agkalia...! tis kaliteres euxes se oles koritsia... xairomai poly pou mpika stin parea sas!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη καλώς ήρθες στην παρέα και με το καλό!!! :)

Ενίνα μου είπαν ότι γίνονται μετά τις 6.30, αλλά δεν ξέρω πιο πολλές λεπτομέρειες. Πάντως, το μάθημα είναι μια φορά την εβδομάδα. Μήπως τέλη Οκτώβρη είναι πολύ αργά;;;

http://www.fainareti.gr/ εδώ θα δεις διεύθυνση. Τώρα όσον αφορά το παρκινγκ... χμμμμμ... είναι μια καλή ερώτηση... αν τελικά πάμε, να διαλέξουμε μέρα που είναι κλειστά τα μαγαζιά (Δευτέρα ή Τετάρτη) για να'ναι πιο εύκολο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...