Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

vasiliki76 έγραψε:

βασουλα μου δεν φτανουν τοσο επανω αλλα μεχρι τον αφαλο, οχι τωρα...

χωρις την κοιλουμπα :P

Με αυτην την κοιλιτσα -κοιλαρα ( πως να το κανουμε ειναι και γλυκια και μεγαλη :P )τωρα θα σου ειναι χαμηλοκαβαλα !!! :laugh: :laugh: :laugh:

μεχρι τον αφαλο ειναι μια χαρουλα ....

Madre μου ελπιζω να γινεις συντομα καλυτερα ψυχολογικα ...

οσο για τις "φιλες " σου ..μηπως δεν ηταν τελικα τοσο φιλες ... :angry:

πιστευω πως μολις αρχισεις να βγαινεις εξω θα νιωσεις σιγουρα καλυτερα .. ;);););)μεχρι τοτε εχεις ολες εμας !!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα κορίτσια!!!

Σας έκανα όλες φίλες μου!!!

Βασούλα το επισκεπτήριο ήταν αυστηρό 16:00-18:00.

Ημουν στην Β Κλινική.Σε εμάς τουλάχιστον ήταν σε όλα αυστηρά!!!

Επειδή πολλοί έβγαιναν στο μπαλκόνι και κρυβόντουσαν για να δουν τα μωράκια οι σεκιουριτάδες πηγαινοερχόντουσαν συνεχώς!!!

Βασιλική μου Δημόσιο είναι το νοσοκομείο.Τα μωράκια ΔΕΝ τα είχαμε δίπλα μας αλλά τα παίρναμε συγκεκριμένες ώρες για τάισμα. Τόσο καιρό με παρακολουθούσε μια πολύ καλή γιατρός η οποία ξεγεννάει μόνο σε κλινικές. Δυστυχώς τα οικονομικά μας δεν μας επέτρεψαν να γεννήσουμε στην κλινική οπότε πήγα δειλά δειλά στο νοσοκομείο και τελικά αποδείχτηκε οτι έκανα την καλύτερη επιλογή!!!

Αννούλα μου είναι πολύ ήσυχο μωράκι.Τώρα έχει πονάκια στην κοιλίτσα και κάνει ένα νιαουρισμα όταν πονάει.Κλαίμε μόνο όταν πεινάμε!!! Δυστυχώς με τον θηλασμό τα έκανα μαντάρα και τρώει περισσότερο συμπλήρωμα. Δεν κάθεται στο στήθος μου...Αρμέγω με το θήλαστρο και του δίνω με το μπιμπερό...

Τα ματάκια μας έχουν ένα βαθύ μπλέ χρώμα αλλά δεν νομίζω να το κρατήσει γιατί δεν έχει κανένας στο σόι μας..

Αναστασία μου επιτέλους κρατάς αγκαλίτσα την μπουμπούκα σου!!!

Να σου ζήσει καρδούλα μου!!!

Τώρα αρχίζουν τα ωραίαααα!!!

Ξενυχτάω και το ευχαριστιέμαι!Ευτυχώς που βοηθάει πολύ ο ευτυχισμένος μπαμπας μας και ξεκουράζομαι λιγάκι!!!

θεκλα σουτιέν θηλασμού πήρα απο τα Prenatal 20€!Είχε και με 17€ αλλά δεν είχε το νούμερό μου..

Πολύ λογική τιμή!

Θέη μου καλά να περάσεις!!!Πολλά φιλιααααααα!!!

Τζένη με έναν πόνο σου εύχομαι!!!Πλησιάζει η μέγάλη ώρα!!!Απόλαυσέ την!!!

Αγγελικούλα μου πλησιάζει και για σένα η ώρα!!!Καλά χιλιόμετρα και θα δεις που όλα θα πάνε καλά και θα γεννησεις φυσιολογικά!!!

Χρύσα μου τι τις θες τις φίλες;;; Γιατί κατάθλιψη βρε πουλάκι μου;

Εγώ μόνο τον άντρα μου θέλω...Είχα την μαμα μου μέχρι χθες και αύριο θα διώξω και την αδερφούλα μου. Είμαι τόσο ευτυχισμένη που η κατάθλιψη με βλέπει και αλλάζει δρόμο!!!

Μαράκι κι εσύ κοντεύεις!!!Αντε να έρθει το αδερφάκι στην μικρή σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μη στεναχωριέσαι.Λόγω της κατάστασης ίσως τα βλέπεις πιο μαυρα από οτι είναι.Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ όλη την εγκυμοσύνη σχεδόν μόνη από φίλες την έβγαλα.Είναι ελευθερες και δε μπορούν ούτε στην θέση μου να μπουν ούτε να ακολουθήσουν το πρόγραμμα μου.Δεν παρεξηγώ μπορεί και εγω στη θέση τους το ίδιο να έκανα...Παρε και εσύ ένα τηλεφωνο.Μπορει να νομίζουν οτι θα σε ενοχλήσουν αν έρθουν τώρα που γέννησες.Σκέψου θετικά!!!! :)

Αυτό με τα στριγκάκια σε άλλο συρτάρι με τρομάζει λίγο γιατί και η αδερφή μου έτσι έκανε αλλά εχουν περάσει 3 χρόνια και δεν τα ξανάβγαλε!!!! :blink:

Λες να τα ξεχάσω οριστικά???? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασω τι μωρό είναι αυτό???? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σκέτη γλύκα.Τι φατσούλα.Αλλά και εσύ έχεις λιώσει.Να σου ζήσει κορίτσι μου.Παντα γερός και ευτυχισμένος.Φιλακια πολλά να του δώσεις και από μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα ανακριση κανονικη σου καναμε :P

περιεργο παντως που λειτουργει δημοσιο νοσοκομειο ετσι...

εδω ειναι διαφορετικα τα πραγματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα γλυκές μανούλες!Πριν λίγο γύρισα,είχα πάει να φτιάξω νυχάκια χεράκια ποδαράκια.Είμαι και ψωνάρα στην κατάστασή μου! :P

Αγγελικούλα μου,μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου!Όλα καλά θα πάνε θα το δεις.Μην κλαις γιατί σκέψου κλαίει και η ζουζουνίτσα σου μαζί. :)

Εγώ έχω πάρει επιθέματα johnson κι επίσης και τα chicco είναι πολύ καλά.

Έρχεται ο αντρούλης μου σήμερα.ΓΙούπιιιιιιι :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω τι καλά που το μωράκι σου είναι ήσυχο...Οσο για τον θηλασμό αφου του δίνεις έστω και λίγο από το δικό σου δε πειράζει...Δε θα σκάσουμε τώρα για αποκλειστικό θηλασμό ;) Τα μωράκια μας είναι το θέμα να πάρουν βάρος!

Και εγω τον αντρούλη μου μόνο θέλω.αφου είναι το καλύτερο παρεάκι μου εδώ και 6 χρόνια.Δεν αλλάζω συνήθειες.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελπιζω tweetaki μου πως προσωρινα δεν τα φοραμε !!

θα επανελθουμε εμεις ολες μαζι !! οπως τα βαλαμε τα κιλακια θα τα χασουμε ,αρκει να εχουμε πεισμα !!!

Βασουλαααααααα καλημερα σε εσενα και στον κουκλο μπεμπη σου ...

αλλη μια ερωτηση -ανακριση για το ιπποκρατειο..μπανιο εκανες κατευθειαν μετα την γεννα ??? γιατροι καθε ποτε περνουσαν ???

Βασουλα -διδυμομανουλα οταν λες οτι εκει ειναι διαφορετικα τα πραγματα τι εννοεις ???

foufoylitsa Καλημερα μεγια τα νυχακια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Αγγελική όλες εδώ νομίζαμε οτί γεννησες.Ετοιμάσου τώρα να κάνεις πολλααααα χιλιόμετρα για να μπορέσεις να γεννήσεις.

Επιθέματα εγώ πήρα ένα κουτι johnsons σε εκρού και ένα κουτι chicco σε άσπρο.Kυλοτάκια πήρα από το 4 μήνα χωρίς ραφή.Αλλα και εγω χαμηλά πήρα.δε μπορώ τα ψηλά.

Μάζεψα και τα παλιά σουτιέν κυλοτάκια στριγκάκια σε άλλο συρτάρι χώρια.Να δούμε πότε θα τα ξαναφορέσουμε. :(

βασικά κι εγώ δεν τις θέλω τις βράκες,γι αυτό ρώτησα!

γενικά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αγόρα 5 ψηλοκάβαλα γιατί όλοι μου λέγανε ότι αργότερα θα χρειαστούνε,τι να κάνω κι εγώ :huh:

πότε όμως θα έρθει αυτό το αργότερα??? ακόμη είναι στο συρτάρι!!!

Γενικά φοράω τα τα βρακάκια μου από πριν ;) μια χαρά είναι!!!

όσο για τα στρινγκάκια πότε δεν τα συμπαθούσα,μου άρεσαν όμως τα κοφτά,τύπου μπραζίλ....ε εκεί πλέον ο κ@#$ς μου δεν χωρεί :laugh: :laugh:

Αγγελική μου, δεν κατάλαβα για ποιο λόγο κινδύνεψε η μπουμπού?? γιατί σου λέγανε τέτοια μακαβρια πράγματα στο νοσοκομείο???

foufou έγραψε:

Έρχεται ο αντρούλης μου σήμερα.ΓΙούπιιιιιιι :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

όμορφα, δεν πιστεύω να το "γλεντήσετε"! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλααααα μουυυ! Επιτελους μαθαινουμε νεα σου! Ολες μας νομιζαμε οτι γεννησες! Οκ, ομως εφοσον πηγαν ολα καλα, δεν υπαρχει λογος να στεναχωριεσαι τωρα, παει, περασε!Νομιζω οτι οι γιατροι στα παρουσιασαν και λιγο τραγικα τα πραγματα. Απο εδω και περα προσοχη λοιπον και ποοοολυυυυ περπατημα! Ετοιμασου για χλμ!

Θεκλα μου υποφερεις και εσυ ε? Πρεπει να εχει κατεβει αρκετα χαμηλα το μωρακι σου, γι αυτο αισθανεσαι και ετσι. Αυτο ομως ειναι καλο, θα γεννησεις ευκολα! Οσο για το μπανιο, δεν πειραζει μωρε, του χρονου με το νινακι σου θα πλατσουριζεις!

Βασουλα μπραβο σου που ειχες μια υπεροχη εμπερια τοκετου και για την επιλογη του νοσοκομειου. Εκει δηλαδη δεν πληρωσατε τιποτα??? :blink: Οσο για τα πονακια του μπεμπη, ειναι κολικοι, ολα τα μωρακια το περνανε αυτο, απλα διαφερει η ενταση απο μωρακι σε μωρακι. Δεν ειναι τιποτα, σε λιγο καιρο θα περασει! Οσο για το θηλαστρο, μην στεναχωριεσαι, καπως ετσι τη βγαζαμε και εμεις!Σημασια εχει να ειναι γεματο το στομαχακι του (που μου ελεγε και εμενα η γιαγια μου και με παρηγορουσε οταν δεν μπορουσα να θηλασω!)

Χρυσα θα συμφωνησω με ολα τα κοριτσια. Μην στεναχωριεσαι, ειναι μια φαση που περνας τωρα, ισως και οι φιλες σου να μη θελουν να ενοχλησουν τωρα με το μωρο, να νομιζουν οτι θελεις το χρονο σου. Γιατι δεν δοκιμαζεις να τις παρεις εσυ ενα τηλ, και να τους πεις πως νιωθεις?Εγω στη θεση σου δεν ειχα χρονο ουτε αυτο να σκεφτω... :dry:

Επιθεματα στηθους πηρα και εγω της Nuk απο τα τζαμπο, αλλα και της Chicco που εχω δοκιμασει ειναι εξισου καλα. Νομιζω η μονη διαφορα ειναι στην τιμη.

Μμμμμμ...στρινγκακια...κατι μου θυμιζει η λεξη...αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρη... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

βασικά κι εγώ δεν τις θέλω τις βράκες,γι αυτό ρώτησα!

γενικά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αγόρα 5 ψηλοκάβαλα γιατί όλοι μου λέγανε ότι αργότερα θα χρειαστούνε,τι να κάνω κι εγώ :huh:

πότε όμως θα έρθει αυτό το αργότερα??? ακόμη είναι στο συρτάρι!!!

Γενικά φοράω τα τα βρακάκια μου από πριν ;) μια χαρά είναι!!!

όσο για τα στρινγκάκια πότε δεν τα συμπαθούσα,μου άρεσαν όμως τα κοφτά,τύπου μπραζίλ....ε εκεί πλέον ο κ@#$ς μου δεν χωρεί :laugh: :laugh:

αχ αυτα τα brazil ..... :laugh: :laugh:

Που να χωρεσει παιδι μου ο κ*^%$ μας με αυτην την κοιλια ???

κι αντε και χωρεσε :laugh: :laugh: μετα τι γινεται ????

αφου ετσι κι αλλος δεν υπαρχει περιπτωση ναααα......

ας φορεσουμε τις βρακες μας σαν γιαγιουλικες κι ας νιωσουμε πιο

γυναικες απο ποτε :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχετε δίκιο, αλλά όσον αφορά το χρόνο, έχω άπλετο. Ήμουν και συνηθισμένη να δουλεύω όλη μέρα, κι αυτό το πράγμα τώρα τόσους μήνες μέσα στο σπίτι δεν το αντέχω. Η μπέμπα όλη μέρα κοιμάται, η μάνα μου μου φωνάζει να μην την κρατάω και συνέχεια αγκαλιά γιατί θα κακομάθει κι εγώ φέρνω γύρες μέσα στο σπίτι σαν την άδικη κατάρα. Τέλος πάντων, θα μου περάσει. Σχετικά με τις φίλες μου, αποτραβήχτηκαν από τη στιγμή που έμαθαν ότι είμαι έγκυος και συμπεριφερόντουσαν σαν να είμαι άρρωστη και δεν μπορούσα να συμμετέχω σε τίποτα. Ότι δεν ενοχλούν το ξέρουν, απλά αυτές είναι ελεύθερες και σίγουρα το οικογενειακό περιβάλλον δεν τους ταιριάζει ιδιαίτερα τώρα.

Τέλος η γκρίνια, δεν θα σκάσω κιόλας. Τη Δευτέρα ξεκινάω δίαιτα. Στριγκάκια δεν φοράω πλέον γιατί τα ξεσυνήθισα, αλλά αν καταφέρω να χάσω τα κιλά που θέλω θα είμαι πολύ χαρούμενη. Επίσης, σκέφτομαι το ενδεχόμενο του χρόνου να κάνω μία ανόρθωση. Με το στήθος μου δύο φορές δεμένο για να κόψω το γάλα, νομίζω ότι επιβάλλεται! Σε λίγο θα το κλωτσάω :blink::blink::blink:

Φωτογραφία βρε παιδιά πως μπορώ να βάλω? Στο facebook τις έβαλα εδώ δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

CrazyMummy έγραψε:

βασικά κι εγώ δεν τις θέλω τις βράκες,γι αυτό ρώτησα!

γενικά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αγόρα 5 ψηλοκάβαλα γιατί όλοι μου λέγανε ότι αργότερα θα χρειαστούνε,τι να κάνω κι εγώ :huh:

πότε όμως θα έρθει αυτό το αργότερα??? ακόμη είναι στο συρτάρι!!!

Γενικά φοράω τα τα βρακάκια μου από πριν ;) μια χαρά είναι!!!

όσο για τα στρινγκάκια πότε δεν τα συμπαθούσα,μου άρεσαν όμως τα κοφτά,τύπου μπραζίλ....ε εκεί πλέον ο κ@#$ς μου δεν χωρεί :laugh: :laugh:

αχ αυτα τα brazil ..... :laugh: :laugh:

Που να χωρεσει παιδι μου ο κ*^%$ μας με αυτην την κοιλια ???

κι αντε και χωρεσε :laugh: :laugh: μετα τι γινεται ????

αφου ετσι κι αλλος δεν υπαρχει περιπτωση ναααα......

ας φορεσουμε τις βρακες μας σαν γιαγιουλικες κι ας νιωσουμε πιο

γυναικες απο ποτε :laugh: :laugh: :laugh:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: σας ερχεται η ορεξη για χιουμορ μεσημεριατικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι μπραβο Χρυσα μου, σε θελω ανεβασμενη!

Οι φιλες σου τωρα απλα δεν μπορουν να καταλαβουν τις νεες συνθηκες και τα νεα δεδομενα της ζωης σου, ειναι ελευθερες και χωρις οικογενειακες υποχρεωσεις, αυτο νομιζω τα λεει ολα! Γιατι δεν δοκιμαζεις να κανεις παρεα με μαμαδες που θα εχετε και τα ιδια ενδιαφεροντα?Ολο και καποια μαμα θα υπαρχει στον οικογενειακο και φιλικο σου κυκλο! Εσυ λες πως εχειχ χρονο με 3 παιδια, ενα εκ των οποιων ειναι νεογεννητο? :blink: Θα τρελαθω, πες μου πως τα καταφερνεις! :woohoo:

Το να παρεις αποφαση να κανεις διαιτα ειναι μια καλη αρχη, θα κανει καλο και στην αυτοπεποιθηση σου. Κορμαρα θα γινεις και μετα θα τριβουν τα ματια σου οι 'φιλες' σου! :blink: Να ρωτησω ομως κατι, γιατι ηθελες να κοψεις το γαλα και να μην θηλασεις??? :huh: Αν θες μου απαντας!

Α, σου στελνω και πμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιλιτσες μουουουουουουουουουουουουου

παρεουλα μουουουουουουουουουουουουυου

γυρισαααααααααααααααααααααααααααααααα

ειμαι κ παλι σπιτακι μου.....

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

τα νεα μας ειναι καλα ο μπεμπης ειναι μια χαρα οι συσπασεις μειωθηκανε αλλα δεν σταματησανε τελειως κανεμε κ κορτιζονη γαι καλο κ για κακο...

καλα μιλαμε την τριτη που πηγα απο τις 3 μου κανανε εισαγωγη στις 10 το βραδυ ενω ειχανε αποφασισει απο τις 6 οτι θα με κρατησουν μεσα.... :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy: κ ημουνα τοσες ωρες χωρις φαρμακα κ χωρις φαει κ οι συσπασεις ηταν η μια πισω απο την αλλη απο τις 7 κ μετα.... :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy: προχτες το βραδυ μου κανανε την πρωτη δοση κορτιζονης κ εχτες ηταν να κανω κ την δευτερη η νοσηλευτρια κ ο γιατρο το πρωι μου λενε το βραδυ θα κανεις την δευτερη δοση το ιδιο μου ειπανε κ στις 8 το απογευμα αμ ελα που αλλαξε η βαρδια κ 12:30 που ηταν να κανω την δοση η βραδυνη βαρδια επεμενε οτι τις εχω κανει κ τις 2... :blink::blink::blink::blink::blink: κ τσακωνομουνα μεχρι τις 2 το βραδυ για να μου την κανουνε λες κ δεν ηξερα ποσες ενεσεις εφαγα στο κωλαρακι μου :blush::blush::blush::blush::blush: εχτες εντομεταξυ ξεχασανε να μου βαλουνε ορο για τις συσπασεις κ μου τον βαλανε στις 5 το απογευμα :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy: κ το κορυφαιο μου ζηταγανε τα ουρα ενω εγω τα ειχα δωσει κ τελικα δεν θελανε τα δικα μου αλλα τις διπλα κοπελας :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: μιλαμε για πολυ μπαχαλο το συστημα....δεν σας εχω διαβασει κ εχω χασει επεισοδια ξερω για την αναστασια μας ομως κοντεψα εγω να γεννησω για να το αποφασισει.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

αναστασια μου να σας ζησει η καραμελιτσα....την κακομοιρα θα πρεπει να της εχεις κανει ηδη αυτα τα απιστευτα βασανηστηρια.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: παω να σας διαβασω οσο μπορω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

WENDY έγραψε:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: σας ερχεται η ορεξη για χιουμορ μεσημεριατικα![/quote:2r5meshw]

ορεξη ????? απο ορεξη Αννουλα μου αλλο τιποτα!!!!

ειδικα ...ορεξη για φαγητοοοοοο :laugh: :laugh: :laugh:

τετοια ορεξη εχω παααααρα πολυ ..οποια θελει της δινω λιγη !!!

ΛΟΙΠΟΝ !!!ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΟΡΜΑΡΕΣ ΟΠΩς ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΙ ΑΣ ΦΟΡΑΜΕ ΒΡΑΚΕΣ

ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ !!!

Απο το να μην χασω τα κιλα που εβαλα και να ειμαι με τα στριγκ και τα Barzil :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: αστειο θεαμα :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως το Nτορακι μας ..

χαιρομαι που εισαι καλυτερα ..

την επομενη φορα που θα πας στο νοσοκομειο να ειναι για να γεννησεις ..

και φυσικα να εισαι και στον 9ο μηνα ...

περασες απο 40 κυματα μεχρι να σταματησουν η παλιοσυσπασεις ..αλλα επιτελους εισαι μια χαρουλα αυτο εχει σημασια ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

ορεξη ????? απο ορεξη Αννουλα μου αλλο τιποτα!!!!

ειδικα ...ορεξη για φαγητοοοοοο :laugh: :laugh: :laugh:

τετοια ορεξη εχω παααααρα πολυ ..οποια θελει της δινω λιγη !!!

ΛΟΙΠΟΝ !!!ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΟΡΜΑΡΕΣ ΟΠΩς ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΙ ΑΣ ΦΟΡΑΜΕ ΒΡΑΚΕΣ

ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ !!!

Απο το να μην χασω τα κιλα που εβαλα και να ειμαι με τα στριγκ και τα Barzil :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: αστειο θεαμα :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

WENDY έγραψε:

ορεξη ????? απο ορεξη Αννουλα μου αλλο τιποτα!!!!

ειδικα ...ορεξη για φαγητοοοοοο :laugh: :laugh: :laugh:

τετοια ορεξη εχω παααααρα πολυ ..οποια θελει της δινω λιγη !!!

ΛΟΙΠΟΝ !!!ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΟΡΜΑΡΕΣ ΟΠΩς ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΙ ΑΣ ΦΟΡΑΜΕ ΒΡΑΚΕΣ

ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ !!!

Απο το να μην χασω τα κιλα που εβαλα και να ειμαι με τα στριγκ και τα Barzil :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: αστειο θεαμα :laugh: :laugh:

Bρε Βασουλα δηλαδη ελεος πια....!!! Μιλας και εσυ για κιλα? Που ειναι και δεν τα βλεπω??? :blink: Να ρωτησω, η μειωση της ορασης ειναι και αυτο συμπτωμα της εγκυμοσυνης? Αλλιως δεν μπορω να το εξηγησω!

Οσο για την ορεξη, ευχαριστουμε για την ευγενικη χορηγια, αλλα ολο και κατι εχουμε και εμεις! Ψαξε αλλου (και πες μου και εμενα για να δωσω και εγω... :woohoo: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντορακι επιτελους! Ολα καλα τωρα?

Τι περασες και εσυ! Σε ταλαιπωρησαν πολυ ε? Ας ειναι η τελευταια φορα και απο εδω και περα μονο ευχαριστα να σου συμβαινουν. Απο εδω και περα ξεκουραση και οχι αγχος! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάρες... τελικά η σημερινή μέρα αποδείχτηκε πολύ κουραστική. Ήρθε ο αδερφός μου κ έβαλε δύο φώτα καινούργια που πήρα... κ κάνοντας τις τρύπες γέμισε το σπίτι σκόνη. Οπότε ξεκίνησα να καθαρίζω τα πάντα πάλι. Εεεε μαζί με τα υπόλοιπα έκανα κ τζάμια κ εξώφυλλα (οπότε από σπίτι είμαι κομπλέ - πλέον). Μόλις τελείωσα τις δουλίτσες κ το μόνο που μένει είναι να κάνω μπανάκι κ να φάω κάτι. Θα βάλω όμως το μικρό μου για ύπνο για να έχω ηρεμία. Μετά θα φτιάξω κ τα ρούχα της μπουμπούς μου στα συρτάρια, θα ετοιμάσω κ τη βαλίτσα μας με τα περισσότερα πραγματάκια μας.Κάτι λίγα έχουν μείνει για αγορά (μικροπράγματα δηλ) τα οποία από Δευτέρα που ο σύζυγος έχει άδεια θα τα κάνουμε μαζί.

Λοιπόν, πάω κ επανέρχομαι...

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...