Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

Τα σουτιέν που κοίταξα εγώ στα γνωστά μαγαζιά κάνουν περίπου €25-€40 ανάλογα με το τι θέλεις.

Αγόρασα 2 αλλά μου είπε η πωλήτρια ότι πρέπει να αγοράσω και ένα σουτιέν θηλασμού για τον ύπνο γιατί τρέχει το γάλα το βράδυ και αναγκαστικά πρέπει να βάζουμε επίθεμα και ένα πολύ μακαλό σουτιέν. Μπορούμε να ρωτήσουμε τα κορίτσια που γέννησαν αν όντως χρειάζονται :S Πάντως τα έξοδα δε σταματούν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

tweety_ έγραψε:

Οσο για τα ψώνια το μόνο που με παρηγορεί είναι οτι στο δευτερο θα τα έχουμε αγοράσει όλα... ;)

Μπα, πάλι κάτι θα θέλουμε, όσα παιδιά κι αν κάνουμε!! :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια και απο εμενα μανουλες και οσονουπω μανουλες!

Αααααχ, απο που να αρχισω...

Απο τη γλυκια μου συμπεθερουλα! Βρε Αναστασια μου, τι κοπελαρα εβγαλες?!!! Τι καραμελιτσα-νυφουλα εχω εγω? Αλλα σου ετοιμαζω και εγω κατι αναλογου επιπεδου! :woohoo: Σε παιδεψε και στην γεννα το κοριτσακι σου? Σε περιμενουμε γρηγορα κοντα μας, μας ελλειψε η καθημερινη παρουσια σου, εκει που λεγαμε ποτε δεν θα σε ξαναδουμε για μερικες μερες, τωρα ανυπομονουμε να μπεις και να μας πεις (αναλυτικα) τα νεα σου! Θελουμε και φωτο!Δως της πολλα πολλα φιλακια στα (στρουμπουλα) μπουτακια της!Μααααααατς! :kiss:

Σταυρουλα εγω πηρα σουτιεν θηλασμου απο τα Μοthercare, τα 2, γυρω στα 35 ευρω με την εκπτωση.

Μπελλα μηπως πρεπει να αυξησεις το χαπι? Καλα ολοι οι γιατροι τωρα βρηκαν να φυγουν? :ohmy: Τουλαχιστον εσεις εχετε και το τηλεφωνο της...Παλι καλα!

Τζενη και Μαρακι στην τελικη ευθεια ε? Αντε βρε κοριτσακια, με το καλο!

θεη ετοιμαζεσαι για ταξιδακι ε? Τελειαααα! Καλα να περασεις και να προσεχεις!

Ελενα παλι ταλαιπωρεισαι με καουρες και ασχημο υπνο ε? Περαστικα σου κοριτσακι μου! Τουλαχιστον μπορεις να κοιμασαι λιγο μεσα στην ημερα για να αναπληρωνεις τον βραδυνο υπνο?

Βασιλικη τυχερουλα, ξεμπερδεψες και με τη γραφειοκρατια, ετοιμη σε βρισκω, τωρα μενει μονο να ερθουν τα αδελφακια!

Ελπιδα, Θεκλα, Λαμπρινη πολλα πολλα φιλακια!

Κοριτσια εγω ειμαι πολυ χαρουμενη σημερα! Τον μαντευετε το λογο φανταζομαι...ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ !!! Θα παμε να δουμε το αγορακι μας! Ποιος ξερει τι θα ακουσω...Ειμαι τοοοοοοοσο ενθουσιασμενη ομως! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

tweety_ έγραψε:

Μπα, πάλι κάτι θα θέλουμε, όσα παιδιά κι αν κάνουμε!! :unsure:[/quote:1o6eks02]

Συμφωνω και με τις δυο σας! Ναι μεν για το 2ο τα εχω σχεδον ολα (ειμαι τυχερη γιατι ειναι και τα δυο αγορια και γεννημενα την ιδια εποχη) αλλα δεν αντεξα στον πειρασμο να του παρω κανενα ρουχαλακι ή παιχνιδακι ακομα! Μιλαμε για μικροπραγματα ομως ετσι, γιατι τα βασικα και σημαντικα τα εχω! Ειμαι μια χαζομαμα τι να κανω, αθεραπευτα ερωτευμενη με τους αντρες μου! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου με το καλό να δείτε το παλικαράκι σας.Αντε να δούμε πόσο μεγάλωσε...

Για τα έξοδα και εγω αυτό λέω ότι θα έχουμε τα βασικά και τα ακριβά έτοιμα.Τώρα φορμάκια και παιχνιδάκια σίγουρα θα τους πάρουμε και καινούργια!!

Ακόμα δεν γεννησα και σκέφτομαι το δεύτερο..ΧΑΧΑ!!!δεν πάω καλά ώρες ώρες.. :laugh: :laugh:

Κορίτσια εσείς έχετε facebook και γνωρίζετε η μία την άλλη έστω εξωτερικά ε?Λέτε να κάνω και εγώ?Δεν το πολυχονεύω το facebook.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμάς. Μα πόσα πράγματα έχασα χτες. Βάσω μου, θα σου στείλω κι εγώ pm για να δω τον τζουτζούκο :):):):)

Κορίτσια, μας πήρε ξανά εχτές ο κουμπάρος για λεπτομέρειες. 2.850 γεννήθηκε η μπουμπού και η κουμπάρα, όπως της είχε πει ο γιατρός, γέννησε πανεύκολα!!!!! Σε 2 ωρίτσες και χωρίς επισκληρίδιο. Ο κουμπάρος δε που ήταν μέσα τα είδε όλα :blink::blink::blink: Όλο σουψουψου και μουμουμου ήταν με τον άντρα μου και όταν τον ρώτησα τι λέγανε μου τα μασούσε. Μάλλον και ο δικός μου ψιλοφοβάται :unsure: Και θέλει και δε θέλει ;)

Αλλά τι διαβάζω; Μαράκι μου, ήρθε κι εσένα η ώρα σου; Αααχ, πολύ χαίρομαι. Είπαμε, είσαι το ωρόσημό μου ;)

Τζένη, όλα καλά να πάνε κοριτσάκι μου και σας περιμένουμε σύντομα πίσω με το ζουζούνι σου.

Μπέλλα μου, υπομονή λίγες μερούλες ακόμα και μετά αν θέλει να σκάσει μύτη ο μάγκας... ε καλώς να ορίσει ;) Οι γιατροί μας την κάνουν σιγά σιγά ε; Αχ αυτός ο Αυγουστος.

Αννούλα μου, κι εμείς σήμερα πάμε στο γιατρό (τον αντικαταστάτη). Άντε να δούμε πόσο φτάσανε τα χοντρουλίνια μας :P Εγώ έχω ηρεμήσει λίγο από χτες. Μετράω την πίεση και δεν έχω. Το βάρος μου όμως αυξάνεται ραγδαία :blink::blink::blink: Άντε να δούμε τι θα μας πούνε.

Βασιλική μπράβο σας που ξεμπερδέψατε. Εμένα ο δικός μου βλέπω να τρέχει και να μην φτάνει.

Λαμπρινή μου, πρέπει να είσαι πολύ κεφάτος άνθρωπος. Μπράβο σου. Φτιάξε μαααααας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεκλα και Σταυρουλα ευχαριστω πολυυυυυυυ!!!

Αννουλα και εσεις ραντεβουδακι σημερα? Εμεις οι δυο παμε πακετο παιδι μου, ιδιο ονομα, ιδια ημερομηνια ραντεβου, στρουμπουλα μωρακια!!! Περιμενουμε νεα και απο εσενα! Αφου δεν εχεις πιεση, ολα οκ! Οσο για το βαρος...εεε...χμμμμ...κανε πως δεν βλεπεις! Εξαλλου, ποσο εμεινε, τιποτα! Με το γιατρο σου τι εγινε, εδωσε κανενα σημειο ζωης??? :angry:

Κοριτσακια σας αφηνω, καλα, αν σας πω το λογο, εεε...θα τρελαθειτε! Ο Γιωργος θελει το λαπ τοπ για να δει βιντεακια απο το you tube με τρενα και μετρο(εχει μεγαλο κολλημα...)! Κολλησε και αυτος με την τεχνολογια!

Σοι παει το βασιλειο!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα ... :)

Να ευχηθω στην τζενη μας που σημερα γενναει μενα ΕΝΑΝ μονο πονο !!!

Θεη μου καλα να περασεις,κανε μια βουτιτσα και για εμας που λιωσαμε ...

Μπελλα μου μια απο τα ιδια περασα μεχρι να βρω πιτζαμες για το μαιευτηριο ...δεν μου εκανε τιποτα ..ουτε μου αρεσαν τα σχεδια που ειχαν ..ευτυχως βρηκα ενα τελειο μαγαζακι και πηρα κατι πολυ ομορφα σχεδιακια ..αν ησουν θεσσαλονικη θα σου ελεγα που να πας ...

Σας διαβασα που γραφατε για τα σουτιεν εγκυμοσυνης ..χθες πηρα απο τα mothercare ενα λευκο και ενα χρωμα του δερματος 35Ε μου φανηκαν πολυ ανετα ...επισης οσες θελετε κιλοτακια για μετα την γεννα πηγα intimissimi χθες παλι και πηρα κατι πολυ ωραια λευκα χωρις λαστιχο 4Ε το ενα ...

να σας ρωτησω τωρα κι εγω κατι .... :)

επιθεματα στηθους πηρατε ??? αν ναι τι μαρκα και απο που ...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και οι 2 οι Αννούλες έχουν ραντεβουδάκι με τα μωρακια τους σήμερα, άντε περιμένουμε νέα σας!

Αχ κορίτσια εμένα η κατάστασή μου δεν βελτιώνεται καθόλου, το αντίθετο θα έλεγα!!! ουφ! τι θα κάνω,δεν μπορώ θέλω να πάω μια βόλτα!

Χθες έπρηξα τον άντρα μου να πάμε για μπάνιο και τελικά κατέληξα να μην μπορώ να κάνω βήμα! όσοι με βλέπανε μου λέγανε κουράγιο! :huh:

στηριζόμουν στον άντρα μου για να περπατήσω!

μια κυρία μου είπε ότι κοντεύω γιαυτό το περνάω όλο αυτό! Μου λέει το παιδί είναι χαμηλά και θα γεννήησεις νωρίτερα!

Την Τρίτη έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο άντε να δούμε τι θα μου πει κι αυτός! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou molis pira eksitirio apo to nosokomeio kai de prolava na sas diavasw :dry: gennise kamia oso elleipa???????

loipon piga tetarti vrady sto aleksandras kai me kratisan, en oligeis mou ta parousiasan tragika kai pempti prwi pigaina gia kaisariki alla teleutaia stigmi oi eksetaseis arxisan na einai kaliteres kai to ugro eparkei toulaxistwn gia mia evdomada akoma :)

to thema itan oti egw ithela kai thelw fisiologiko toketo kai i mpempa itan polu psila kai oi proklisi de tha epiane :dry:

apo simera exw na riksw trela xiliometra mexri tis 12 pou tha me ksana doun kai tha doume ti tha ginei

koritsia mia xara to aleksandra imoun se diklino, katharo ola mia xara kala i pteriga konsola gia tis lexwnes apla apisteuti

de sas kourazw allo na pw mono o theos na mas filaei kai emas kai ta mwrakia mas giati eida polla autes tis meres

filakia pollaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα αμα σου πω πως νομιζα οτι γεννησες θα το πιστεψεις ???

τελικα η μπεμπουλα σου μαλλον δεν ηταν γραφτο της να βγει ακομα ...

χαιρομαι που εισαι καλυτερα ..

Ναι ο θεος να φυλαει τα μωρακια μας να βγουν ΟΛΑ γερα !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Καλημερα κι απο μενα ... :)

Μπελλα μου μια απο τα ιδια περασα μεχρι να βρω πιτζαμες για το μαιευτηριο ...δεν μου εκανε τιποτα ..ουτε μου αρεσαν τα σχεδια που ειχαν ..ευτυχως βρηκα ενα τελειο μαγαζακι και πηρα κατι πολυ ομορφα σχεδιακια ..αν ησουν θεσσαλονικη θα σου ελεγα που να πας ...

Σας διαβασα που γραφατε για τα σουτιεν εγκυμοσυνης ..χθες πηρα απο τα mothercare ενα λευκο και ενα χρωμα του δερματος 35Ε μου φανηκαν πολυ ανετα ...επισης οσες θελετε κιλοτακια για μετα την γεννα πηγα intimissimi χθες παλι και πηρα κατι πολυ ωραια λευκα χωρις λαστιχο 4Ε το ενα ...

να σας ρωτησω τωρα κι εγω κατι .... :)

επιθεματα στηθους πηρατε ??? αν ναι τι μαρκα και απο που ...????

Τελικά όλες από τα Mothercare πήρατε σουτιέν θηλασμού!

επιθέματα στήθους πήρα της nuc από τα τζάμπο!

τι κιλοτάκια ακριβώς πήρες?βαμβακερά?ψηλοκάβαλα,χαμηλοκάβαλα!

Αγγελική παρά τρίχα! πωπωπωπω :huh: άντε με το καλό τώρα! να περπατάς όσο μπορείς και ότι είναι να γίνει θα γίνει!!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

[

Τελικά όλες από τα Mothercare πήρατε σουτιέν θηλασμού!

επιθέματα στήθους πήρα της nuc από τα τζάμπο!

τι κιλοτάκια ακριβώς πήρες?βαμβακερά?ψηλοκάβαλα,χαμηλοκάβαλα!

Αγγελική παρά τρίχα! πωπωπωπω :huh: άντε με το καλό τώρα! να περπατάς όσο μπορείς και ότι είναι να γίνει θα γίνει!!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou euxaristw polu :):):)

extes itan apo tis xeirroteres meres tis zwis mou ws twra :(:(:(

eklaiga poses wres, den itan mono to endexomeno tis kaisarikis pou mou irthe ksafnika, itan kai i stasi to paidi kindineuei kai sto leme ksekathara, mou leei o giatros ama figeis to paidi sou mporei na paithanei :(:(:(

ithela na anoiksei i gi na me katapiei kalitera na me skotwnes para oli auti i agwnia, eutixos doksa to theo ola veltiwthikan kai malista idietera grigora :)

fisika mexri na tin parw agkalitsa de prokeite lepto na isixasw :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

koritsia mou euxaristw polu :):):)

extes itan apo tis xeirroteres meres tis zwis mou ws twra :(:(:(

eklaiga poses wres, den itan mono to endexomeno tis kaisarikis pou mou irthe ksafnika, itan kai i stasi to paidi kindineuei kai sto leme ksekathara, mou leei o giatros ama figeis to paidi sou mporei na paithanei :(:(:(

ithela na anoiksei i gi na me katapiei kalitera na me skotwnes para oli auti i agwnia, eutixos doksa to theo ola veltiwthikan kai malista idietera grigora :)

fisika mexri na tin parw agkalitsa de prokeite lepto na isixasw :dry:

Αχ Αγγελικη μου μεχρι να τα παρουμε ολες αγκαλιτσα τα παιδακια μας θα ειμαστε αγχωμενες αλλες λιγοτερο ..κι αλλες περισσοτερο ..

η εγκυμοσυνη απο τη μια στιγμη στην αλλη αλλαζει ..εκει που ηταν χωρις προβληματα ξαφνικα σε γεμιζει αγχος και αγωνια ..σχεδον παντα ομως εχουμε ενα ομορφο φιναλε ;);););)

ξεχασε τα ασχημα περιστατικα που ειδες μεσα στο νοσοκομειο ...

το θετικο ειναι οτι σε αφησαν να φυγεις ..αν υπηρχε σοβαρο προβλημα δεν θα σε αφηναν ...επισης ..σκεψου οτι εχεις μπει ηδη στο μηνα σου το μωρακι σου οποτε κι αν ερθει δεν ειναι προωρο !!!!

ουτε εγω θα ηθελα να κανω καισαρικη ..ειμαι υπερ του φισιολογικου τοκετου ..πανω απο ολα ομως να βγει γερο το μωρακι μου αν υπαρξει αναγκη θα το κανουμε και αυτο ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική όλες εδώ νομίζαμε οτί γεννησες.Ετοιμάσου τώρα να κάνεις πολλααααα χιλιόμετρα για να μπορέσεις να γεννήσεις.

Επιθέματα εγώ πήρα ένα κουτι johnsons σε εκρού και ένα κουτι chicco σε άσπρο.Kυλοτάκια πήρα από το 4 μήνα χωρίς ραφή.Αλλα και εγω χαμηλά πήρα.δε μπορώ τα ψηλά.

Μάζεψα και τα παλιά σουτιέν κυλοτάκια στριγκάκια σε άλλο συρτάρι χώρια.Να δούμε πότε θα τα ξαναφορέσουμε. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικουλα τελος καλο ολα καλα!!!

μια χαρα θα πανε ολα απλα ειμαστε ολες μεσα στο αγχος και λογικο ειναι...

θεκλα εγω επιθεματα πηρα και απο τα mothercare κατι δικα τους και chicco απο το φαρμακειο

οσο για εσωρουχα αυτα με το laser τα φοραω σε ολη την εγκυμοσυνη και τα βολευτηκα αλλα για μετα εχω παρει κατι βρακες που αν ζουσε η γιαγια μου θα της τις εκανα δωρο μετα :P:P:P

βασικα λογω καισαρικης θα βολεψουν τα ψηλοκαβαλα και λογω σερβιετας ηθελα να ειναι και μεγαλα για λογους ασφαλειας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Αγγελική όλες εδώ νομίζαμε οτί γεννησες.Ετοιμάσου τώρα να κάνεις πολλααααα χιλιόμετρα για να μπορέσεις να γεννήσεις.

Επιθέματα εγώ πήρα ένα κουτι johnsons σε εκρού και ένα κουτι chicco σε άσπρο.Kυλοτάκια πήρα από το 4 μήνα χωρίς ραφή.Αλλα και εγω χαμηλά πήρα.δε μπορώ τα ψηλά.

Μάζεψα και τα παλιά σουτιέν κυλοτάκια στριγκάκια σε άλλο συρτάρι χώρια.Να δούμε πότε θα τα ξαναφορέσουμε. :(

ποια στριγκακια μου λες παιδι μου ?????

αυτα που φορουσαμε πριν περιπου ενα χρονο ????

πααααααανε αυτααααααααα ξεχνα τα καλα εκανες και τα εβαλες σε αλλο συρταρι !!! :laugh: :laugh: :laugh:

τα εσωρουχα ηταν το φετιχ μου .....καλα το εγραψα ομως ΗΤΑΝ !!!

Βασουλα μου λες αυτα τα κιλοτακια που ανεβαινουν μεχρι το στηθος ????

αυτα εχω ακουσει οτι βολευουν για καισαρικη ..λογω της τομης ...

ελπιζω να μην μας γινουν συνηθεια μονο ολα αυτα τα σεξι εσωρουχα!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

ax! vre koritsia euxaristw pou me noiazeste :kiss::kiss::kiss:

me tis upolipes kopeles ola kala??? i anastasia exei mpei katholou???

Η Αναστασια μας ΓΕΝΝΗΣΕ πριν λιγες μερες!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

μια ζουζουνα περιπου 3.500 κιλα ..ειναι μια χαρα τωρα

αν και κουραστικε πολυ στη γεννα ...

ειμαι σιγουρη ομως οτι τωρα ζει τις πιο ομρφες στιγμες της

ζωης της αγκαλια με την κορουλα της ... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εχτές δεν κατάφερα να γράψω, μέχρι να διαβάσω όλες τις σελίδες πέρασε πόση ώρα και μετά είχα κόσμο.

πρώτα απ' όλα να ευχηθώ τα καλύτερα στην an -n. Να σας ζήσει το μωράκι. πάντα καλότυχο και με υγεία. :):)

Αγγελική εύχομαι να πάνε όλα καλά. Μην ανησυχείς, μην αγχώνεσαι τόσο για το θέμα της καισαρικής. Σημασία έχει να είναι καλά το μωρό.

Κάτι διάβασα και για εσώρουχα. Μπορείτε να πάρετε από το φαρμακείο εσώρουχα μίας χρήσεως, εγώ είχα πάρει της chicco, είναι μεγάλα σε μέγεθος και άνετα, ότι πρέπει για τις πρώτες μέρες που λερώνεσαι και πολύ εύκολα. αγκαλιάζουν απαλά το σώμα μέχρι τον αφαλό.

Γενικότερα εγώ δεν έχω και πολύ καλή διάθεση. Μπορείτε να μου εξηγήσετε γιατί όλοι την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια??? Δυο φίλες έχω όλες κι όλες εδώ πέρα, και από τη μέρα που γέννησα έχουν εξαφανιστεί. :angry::angry: Και μετά πως να μην σε πιάσει κατάθλιψη. Αλλά δεν πειράζει. ίσως είναι και μία ευκαιρία να δω ποιοι άνθρωποι αξίζει να είναι στη ζωή μου και ποιοι όχι.

Τες πα. Ελπίζω οι υπόλοιπες λεχώνες να μην είστε σε ίδια φάση...

φιλιά πολλά. :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...