Μετάβαση σε περιεχόμενο

duphaston...?


afrodite

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!

Θα 'θελα τη βοηθεια σας...τους τελευταιους μηνες προσπαθουμε να συλλαβουμε, κι επειδη δεν εχουμε ακομα, επιτυχια, ψαχνομαστε κι ακουμε διαφορα...ενα απο αυτα που ακουσαμε ηταν το duphaston..Πιο συγκεκριμενα, ειναι χαπια που μου τα προτεινε η κουνιαδα μου.Μου ειπε λοιπον, οτι στο δευτερο δυσκολευοταν να συλλαβει και η γιατρος της , της εδωσε τα duphaston, σαν "λιπασμα"( ετσι μου ειπε).Κανα μηνα τα πηρε, μετα δε χρειαστηκε αλλωστε, εμεινε εγκυος.

Το εψαξα λιγο στο ιντερνετ και ειδα οτι ειναι προγεστερονη η κατι τετοιο, και συνηθως τα παιρνουν για να επιταχυνουν την περιοδο..τι σχεση εχουν με λιπασμα;;;;;και με εγκυμοσυνη;;;;

αν ξερει καποια, κατι , θα με βοηθουσε πολυ η γνωμη της η η εμπειρια της..παντως, δεν εχω σκοπο να παρω ουτε ντεπον , που λεει ο λογος, χωρις να ρωτησω το γιατρο μου, αλλα και οι γιατροι δεν πολυεξηγουν, μην αγχωνεσαι, λενε... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dufaston πηρα εγω στην αρχη της εγκυμοσυνης μου γιατι ειχα λιγο καφε αιματακι.Αλλα και μια φιλη μου που θελει κι αυτη να μεινει εγκυος της τα εδωσε ο γιατρος της.Γνωμη μου ειναι να ρωτησεις τον γιατρο σου

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα τα dufhaston μου τα έδινε ο γυναικολόγος μου όταν δεν μου ερχόταν η περίοδος μου και με το που τα έπαιρνα ερχότανε κανονικά.

Γι αυτό που λες δεν μου είχε πει κάτι τέτοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα κοπέλα μου και εγώ δεν το ξερώ αυτό εμένα μου είπε η πεθερά μου για της eviol vitamin e αλλά και εγώ θα ρωτήσω τον γιατρό μου… καλυτέρα ρώτησε τον γιατρό σου και εγώ αυτό θα κάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...