Μετάβαση σε περιεχόμενο

Diakopes me paidaki se nisi! pou protinete???


Recommended Posts

Καλημέρα ! Δεν ξέρω πόσο μώρο είναι το νινί σου ...

Ωστόσο αν είναι παιδάκι εγώ 8α πήγαίνα κάπου που να έχει κ κάλη ιατρική

περί8αλψη όπως πχ Κρήτη , άλλη επιλογή ειναι κάπου κοντα στην Α8ήνα

πορο - βραχατι κοριν8ιας κλπ κλπ

Κάλα να πέράσετε όπου κ αν πάτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

Δεν ξέρω πόσο μωρό είναι το μωρό σου,αλλά δε γίνεται να μην το πάρεις μαζί σου;;;

Στο λέω αυτό διότι απο προσωπική εμπειρία,αλλά & απο φίλες μου,βγαίνουν λίγο ξινές οι διακοπές.

Όπως & να έχει θα φρόντιζα η Κρήτη που είναι μεγάλο νησί με νοσοκομεία κλπ ή ακόμη καλύτερα κάπου κοντά ετσι ώστε να μη χρειαστείς κάτι & δε βρίσκεις καράβι!

Οπότε καλή λύση είναι Λευκάδα άμα ντε & καλά θέλεις νησί ή Καλαμάτα, Μεσσηνιακή Μάνη, λουτρά Κυλλήνης & για να πάμε λίγο βόρειοδυτικά Σύβοτά & αν θέλεις βορειοανατολικά Χαλκιδική.

Ά καλή λύση είναι & η Εύβοια φυσικά είται βόρεια είτε νότια(έχει & εκεί ωραία μέρη) είναι & κοντά στην Αθήνα ;)

σε κούρασα ε;;;

καλές διακοπές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑΦΟΝΗΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Χωρις αμαξια, κινηση και με την υπεροχη παραλια του Σιμου!!!! Εγω πρωτα ο θεος του χρονου εκει θα παω ασυζητητη!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι πολύ νεα μανούλα και δεν μπορω να βοηθησω αλλά σου πω το εξής: μετα από εμπειρία που είχα πέρσυ σε νησί που μαζευει πολυ κοσμο(Σκοπελο) και χρειάστηκα γιατρό για απλη περίπτωση(ευτυχως δική μου και όχι παιδιού) δεν ήξεραν που να με παραπέμψουν.Μου είπαν να πάω Σκιάθο και από Σκιάθο μου είπαν μόνο στον Βόλο.Σκέψου ότι ήταν για μια εξέταση αίματος απλή!!!

Μετά από αυτό θα πηγαινα όπως είπε και η juliax η Κρητη ή μερη κοντά στην Αθήνα είναι οι πιο ασφαλής λύση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ , ελαφόνησος εχει καταλύματα για παιδακι?Δεν εχω παει ποτε και θα ήθελα.Εχει περιποιημενα ενοικιαζομενα κοντα(ή ξενοδοχεια) ή μόνο το γνωστο καμπινγκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το μωράκι το κουβαλάω ακόμα μέσα μου... για αυτό επιλέξαμε να πάμε στην Τζια που είναι πολύ κοντά και έχει 5 δρομολόγια περίπου την ημέρα.

Βέβαια ήταν λίγο ακριβά αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση τα διαθέσαμε (ξαπλώστρες 15 € οι δυο - παραλία Κούνδουρος - πλήρως οργανωμένη).

Όλα τα νησιά να ξέρεις ότι έχουν ενα απλό κέντρο υγείας - εγώ πάντως του χρόνου που θα έχω τον κούκλο μου και θα είναι 7-8 μηνών θα πάω στο νησάκι μου την Μήλο. Δεν θα μπω στην διαδικασία να σκέφτομαι αν θα πάθει κάτι τι θα κάνω. Με αυτή την λογική ποτέ δεν θα μπορέσουμε να πάμε σε νησί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ , ελαφόνησος εχει καταλύματα για παιδακι?Δεν εχω παει ποτε και θα ήθελα.Εχει περιποιημενα ενοικιαζομενα κοντα(ή ξενοδοχεια) ή μόνο το γνωστο καμπινγκ?
Εχει ενοικιαζομενα οικονομικα δωματια που ειναι σαν γκαρσονιερες. Με απ ολα μεσα. Κουζινα κρεβατια... Περισυ εκαναν 65 ευρω!!! Απεναντι με το καικακι περνας σε 10 λεπτα ειναι η Νεαπολη που εχει τα παντα!!!! Στην ελαφονησο εχει μονο καφετεριες και ταβερνες. Τιποτα αλλο. Ειναι ΜΑΓΙΚΑ!!!! Δεν φοβασαι τα αυτοκινητα, δεν μπλεκεις σε κινηση και η θαλασσα ειναι μαγικη!! Γαλαζοπρασινη με λευκη αμμο!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΤΩΡΑ!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill έγραψε:

καλημέρα.

Δεν ξέρω πόσο μωρό είναι το μωρό σου,αλλά δε γίνεται να μην το πάρεις μαζί σου;;;

Στο λέω αυτό διότι απο προσωπική εμπειρία,αλλά & απο φίλες μου,βγαίνουν λίγο ξινές οι διακοπές.

καλές διακοπές!

Κανείς πλάκα ε;;;;;;;

Ε;;;;;;; Πες μου ότι κανείς πλάκα,

σε παρακαλώ!!!!!!!!!!

Η κοπέλα ρωτάει γνώμες για να παει ΟΙΚΟΓΕΝΙΑΚΕΣ

διακοπές

κ εσύ λες να μην πάρει το παιδί μαζί;;;;;;;;;;;

Ούτε τα κατοικίδια μας δεν αφήνουμε καλά-καλά,

θα αφησουμε τα μωρά μας;

Να μην κάνει το παιδάκι διακοπές;

Να μην χαλαρώσει με τους γονείς του;

Να μην αλλάξει παραστάσεις;

Η δική μου προσωπική εμπειρία πάντως

διαφέρει κατα πολύ από την δική σου!

Ο μπεμπάκος μου είναι 11 μηνών

κ όπου κ αν έχουμε παει ως τώρα περνάμε υπέροχα!

Με αυτοκίνητο, με αεροπλάνο , με πλοίο....

Για λίγες η´ για πολλές μέρες

είναι μοναδικές στιγμές!!!

Συμφωνώ με την εγκυούλα που θα παει

του χρόνου Μήλο ((με το καλό!),

τα κοντινά νησάκια μας είναι εξαιρετικά

κ «φιλικά» προς τις οικογένειες!

Να περάσετε ΤΕΛΕΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πέρυσι είχαμε πάει Κυλλήνη σε ένα απίστευτο resort, το είχαμε κάνει all inclusive, αλλά ήταν ακριβά...

Η μικρή μας τότε ήταν 2,5 μηνών και περιττό να σας πω ότι κάναμε τις καλύτερες διακοπές της ζωής μας..Περάσαμε τέλεια.... :woohoo: :woohoo:

Το κοριτσάκι μας δεν γκρίνιαζε καθόλου, το βράδυ αν και εμείς ξενυχτούσαμε στο μπαρ του ξενοδοχείου μέχρι τις 2-3 η ώρα το πρωί κοιμόταν σαν αγγελούδι στο καρότσι της...

Βέβαια, ήταν ανέκαθεν ήσυχη...Τώρα έχει γίνει ταρζανίτσα.. :laugh: :laugh:

Φέτος θα πάμε Χαλκιδική...Αν και σίγουρα θα έχει τρέξιμο, είμαι σίγουρη ότι θα περάσουμε super...Ανυπομονώ!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πηγα με το μικρο μου αντρακι στη μυκονο :woohoo: :woohoo: κ περασαμε υπεροχα...

οργανωμενες παραλιες θα βρεις στα περισσοτερα μερη οτι ευχαριστει κ εσενα...οπου και να πατε καλα να περασετε!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

JennyBill έγραψε:

Κανείς πλάκα ε;;;;;;;

Ε;;;;;;; Πες μου ότι κανείς πλάκα,

σε παρακαλώ!!!!!!!!!!

Η κοπέλα ρωτάει γνώμες για να παει ΟΙΚΟΓΕΝΙΑΚΕΣ

διακοπές

κ εσύ λες να μην πάρει το παιδί μαζί;;;;;;;;;;;

Ούτε τα κατοικίδια μας δεν αφήνουμε καλά-καλά,

θα αφησουμε τα μωρά μας;

Να μην κάνει το παιδάκι διακοπές;

Να μην χαλαρώσει με τους γονείς του;

Να μην αλλάξει παραστάσεις;

Η δική μου προσωπική εμπειρία πάντως

διαφέρει κατα πολύ από την δική σου!

Ο μπεμπάκος μου είναι 11 μηνών

κ όπου κ αν έχουμε παει ως τώρα περνάμε υπέροχα!

Με αυτοκίνητο, με αεροπλάνο , με πλοίο....

Για λίγες η´ για πολλές μέρες

είναι μοναδικές στιγμές!!!

Συμφωνώ με την εγκυούλα που θα παει

του χρόνου Μήλο ((με το καλό!),

τα κοντινά νησάκια μας είναι εξαιρετικά

κ «φιλικά» προς τις οικογένειες!

Να περάσετε ΤΕΛΕΙΑ!!![/quote:5a4z8m9u]

φίλτατη marimari αν πρόσεξες της είπα πως δεν ξέρω πόσο χρονών ή μηνών είναι το μωράκι-παιδάκι.

Το παιδί μετά απο κάποια ηλικία έχει μνήμες,αν είναι μωρό,δεν έχει τόσο ανάγκη για αλλαγή παράστασης,περισσότερο εμείς έχουμε & μάλλον απο ανάγκη δική ΜΑΣ τα θέλουμε μαζί.

Κανείς Δε λέει σε κανένα Τι να κάνει & ΔΕΝ έχω καμία όρεξη ΟΥΤΕ για νουθεσίες ή Για ΕΙΡΩΝΙΕΣ.

Το λίγο ξινές δεν ξέρω πως το εξέλαβες & δεν ξέρω τι ζητάει ο καθένας απο τις διακοπές του & ποιες είναι οι ανάγκες του.Δηλ.αν δουλεύει & δεν περνάει αρκετό χρόνο με το μωρό κλπ.

Θεωρώ πως 2-3 μέρες Δεν κάνουν κακό στο ζευγάρι χωρίς το παιδί,εξάλλου ΔΕΝ είμαστε μόνο γονείς & αυτό δε σημαίνει πως δεν είμαστε καλοί γονείς!

Επίσης νομίζω πως πρότεινα αρκετά μέρη που μπορεί να πάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill

διαφωνώ κάθετα σε όλα , μαζί σου

(για την μνήμη των βρεφών, τις ανάγκες τους κτλ κτλ)

αλλά σε καμία περιπτωση δεν ήθελα να σε ειρωνευτώ!

Συγνώμη... αστείο νόμιζα!

Δεν φαντάστηκα ότι τα εννούσες κιόλας

αλλά όλες οι μαμαδό-απόψεις σεβαστές!!!

Καθέ μία μας ξέρει καλύτερα για την οικογένεια της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia to moraki moy einai 15 minon.... kai genika einai poli efkolo moro... opou kai na pame ine ola under control! panta kikloforame oikogeniakos kai spania afinoume to moro stis giagiades-papoudes.... giati etsi pistevoume pos einai kalitero...

apo nisia tou ioniou ti lete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!!!

Τελεια θα περασετε οπου κ αν πατε!Ολα στη ζωη ειναι θεμα προτεραιοτητων...Αφου προτεραιοτητα ειναι η διασκεδαση κ το δεσιμο της οικογενιας,θα συνωμοτησει το συμπαν υπερ σας! :)

Φετος ειναι οι καλυτερες(μακρας διαρκειας :P )διακοπες της ζωης μου!

Ειμαι με την κορακλα μου(11μηνων) στην Χαλκιδικη κ ο αντρας μου ερχεται σκ μεχρι να κλεισει την δουλεια του!

Περναμε τελεια!Εχουμε τοοοοσες επιλογες!

Βεβαια αφου θελεις ιονιο...

Θα σου προτεινω καποιο απο τα μεγαλυτερα νησια!Κερκυρα κ Λευκαδα ειναι καλα για οικογενια!

Δε θυμαμαι αν ειναι η Ζακυνθος ή η Κεφαλονια που μαζευει αγγλους(εκεινους τους γελοιους που νομιζουν πως ηρθαν σε μπουρδ..ο)...Να το αποφυγετε!

Ιθακη εχω ακουσει πως ειναι πανεμορφη αλλα..Δεν ξερω τπτ αλλο!

Παντως...Ξανασκεψου τη Χαλκιδικη! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την κόρη μου μόνο 1φόρα την αφήσαμε & πήγαμε κάπου οι δυό μας για 3μέρες & μας έκανε καλό ,όσο & αν μας έλειπε η μικρή μας.

Βλέπω πως όλες έχετε ποιο μικρά νινάκια & αλλάζουν πολλά πράγματα μεγαλώνοντας.

Εμείς καλώς κακώς ΔΕΝ έχουμε ούτε μια βοήθεια απο πουθενά & όπου & να πάμε είτε για ψώνια ,είτε για βόλτα ,είτε γιατρό, είτε κατούρημα είναι μαζί μας!

Εννοείτε πως όλες οι απόψεις είναι σεβαστές & δεν είμαστε ίδιοι.

Απλά μεγαλώνοντας αναθεώρησα κάποια πράγματα..

Για τα νησιά του Ιονίου νομίζω πως είναι καλή λύση για οικογένεια,αλλά εξαρτάται τι ζητάει ο καθένας & τι οικονομικό διαθέτει.

ΚΑΛΕΣ διακοπές σε όσες πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...