Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

Καλό βράδυ κοριτσάκια μου κι από εμένα. Αύριο πάλι. Μακάρι να έχουμε νέα από Ρόζη και Χρύσα και...ποιος ξέρει, μπορεί ακόμα και από την Αναστασία μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

κοριτσακια μου με συγκινειτε πολυ που με σκεφτεστε αλλα προβλεπω να γεννατε ολες και μετα να βγει η δικια μου!σημερα ολη μερα ειναι πολυυ ησυχη..τωρα καπως ζωηρεψε..οι δε πονοι????αφαντοι!!!οι συσπασεις καλα κρατουν βεβαια..ειναι συχνες κιολας και ηρεμω.απο τοτε που μου εκανε την εξεταση οι πονοι μου εξαφανιστηκαν..ειμαι να σκασω..!απο αυριο οι 2 κυκλοι θα γινουν 3..οχι τπτ αλλο..ταλαιπωρω και το αντρακι μου..σχολαει στις 4:30-5 και τον τραβολογαω μαζι μου.οποια μαθει για τη Χρυσα και τη Ροζη μας να μας ενημερωσει ναι?????φιλακια πολλα κοριτσαρες μου!!!!καληνυχτα σας!!!!!!!μακιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, η ώρα είναι 5 το πρωί :blink: Εχθές η μικρή κυρία στην κοιλιά δεν μας έκανε την τιμή να μας δώσει το παραμικρό στίγμα. Ενώ με το που ξυπνάω αρχίζει τις κλοτσίτσες της εχθές τίποτα και ας την κέρασα και για πρωινό προφιτερόλ :huh: ασυγκίνητη.....μέχρι το απόγευμα άντεξα και μετά άρχισα να αγχώνομαι, πήρα τον γιατρό τηλ. και το βράδυ πήγα για υπέρυχο, ακούσαμε την καρδούλα της κατευθείαν 185 χτύπους είχε, πήρε και λιγάκι βάρος και έφτασε περίπου τα 2630 kg (βγαίνει λιγάκι μικρότερη για την εβδομάδα της). Είχε το χεράκι της μεταξύ λαιμού και πιγονιού και δεν μπορέσαμε να δούμε αν υφίσταται η περιτύληξη στο λαιμάκι της. Αμνιακό υγρό και πλακούντας σε φυσιολογικά επίπεδα. Πάντως και στον υπέρυχο δεν κινιόταν ιδιαίτερα :dry:

Τώρα την έχω υπό στενή παρακολούθηση, αν και αύριο μέχρι το μεσημέρι δεν κινείται θα πάω για καρδιοτοκογράφο, αν είναι κινητική θα πάω την Παρασκευή και από εβδομάδα μετά ξανά στον γιατρό. Λέτε να θέλει να την βγάλω :P

Εντομεταξύ λίγο πριν πάμε στον γιατρό που είναι στο κέντρο πήγαμε για φαγητό στο Ούζο Μέλαθρον που είχαμε να πάμε κάτι χρόοοονια. Καλά φάγαμε αλλά στον ύπνο μου με έπιασε μια καούρα και το αποτέλεσμα ήταν ότι έφαγα να καταλήξει "τάισμα στα παπάκια" που λέει και η μαμά μου, όλα τα έβγαλα :x και τώρα για να σας γράφω φαντάζεστε που πήγε ο ύπνος μου......περήπατο :angry:

Σας έχω τάξει και φώτο από την τούρτα της Έλλης μου (από τα χεράκια μου :blush: )

059-2-1.jpg

και μια από τις αγαπημένες μου φωτο

[hide]045-2-1-1.jpg[/hide]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koilitses mou,

etoimazomai na paw sthn endokrinologo mou, exw to teleftaio rantevou!

ante na doume ti tha mas pei ki aftoi,na teleiwnoume siga siga kai me tis exetaseis! avrio exw rantevou gia aima kai oura oi teleftaia fora pou tha ginw sourotiri kai meta apla.....tha perimenoume :P

sas efxomai mia omorfh kalimera! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσιααααααααααααααααααα!!!!

Μόλις μου σπάσαν τα νερά :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κάνω ενα μπανάκι και φεύγω για νοσοκομείο!

Δεν πονάω όμως.... :blink:

Θα φανεί αργότερα!

Θα σας ενημερώσωωωωω!!!!

Είμαι πολύ χαρούμενηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

καλημέρα κορίτσιααααααααααααααααααα!!!!

Μόλις μου σπάσαν τα νερά :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κάνω ενα μπανάκι και φεύγω για νοσοκομείο!

Δεν πονάω όμως.... :blink:

Θα φανεί αργότερα!

Θα σας ενημερώσωωωωω!!!!

Είμαι πολύ χαρούμενηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!

agaph mou, me to kalooooo :woohoo: :woohoo:

perimenoume nea sou :kiss::kiss:

me enan pono ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπρες!!!!

αντε να εχουμε και σημερα ευχαριστα νεα!!!!!!!! :):):)

μαρια μου περαστικα :unsure: εγω γι αυτο δεν τρωω καθολου εξω τωρα στην εγκυμοσυνη... κατι τετοια φοβαμαι....

κοριτσια εμενα εχθες δεν ειχαν ησυχια τα μαναρακια μου!!!

χαμος γινοταν μεσα στην κοιλια μου μεχρι αργα το βραδυ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα. Μα τι πρωινό ξύπνημα είναι αυτό! Βασούλα μας, με το καλό :):):):) Σε σκεφτόμαστε όλες! Βρε θηρίο, σου σπάσανε τα νερά και είχες την ψυχραιμία να μας ενημερώσεις κιόλας; :):)

Μαρία μου, περαστικά σου. Εγώ να σου πω την αλήθεια, το "Ούζου Μέλαθρον" δεν το εμπιστεύομαι χρόνια τώρα. Όλα αυτά τα μπερδέματα με τις σάλτσες που δεν καταλαβαίνεις τι τρως εμένα με φοβίζουν :unsure:

Οι φωτογραφίες φοβερές. Είσαι χρυσοχέρικο κορίτσι :) Αν σε παρηγορεί, κι εγώ από τις πέντε είμαι ξύπνια :(

Να ρωτήσω κάτι, οι συσπάεις μπορεί να προκαλούν πέτρωμα της μισής κοιλιάς μόνο; Ή μήπως αυτό είναι το μωρό που μαζεύεται. Από χτες πάντως έχω πονάκια περιόδου σχεδόν διαρκώς. Δεν ξέρω ίσως κρύωσα κιόλας :dry: Θα δείξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια, η ώρα είναι 5 το πρωί :blink: Εχθές η μικρή κυρία στην κοιλιά δεν μας έκανε την τιμή να μας δώσει το παραμικρό στίγμα. Ενώ με το που ξυπνάω αρχίζει τις κλοτσίτσες της εχθές τίποτα και ας την κέρασα και για πρωινό προφιτερόλ :huh: ασυγκίνητη.....μέχρι το απόγευμα άντεξα και μετά άρχισα να αγχώνομαι, πήρα τον γιατρό τηλ. και το βράδυ πήγα για υπέρυχο, ακούσαμε την καρδούλα της κατευθείαν 185 χτύπους είχε, πήρε και λιγάκι βάρος και έφτασε περίπου τα 2630 kg (βγαίνει λιγάκι μικρότερη για την εβδομάδα της). Είχε το χεράκι της μεταξύ λαιμού και πιγονιού και δεν μπορέσαμε να δούμε αν υφίσταται η περιτύληξη στο λαιμάκι της. Αμνιακό υγρό και πλακούντας σε φυσιολογικά επίπεδα. Πάντως και στον υπέρυχο δεν κινιόταν ιδιαίτερα :dry:

Τώρα την έχω υπό στενή παρακολούθηση, αν και αύριο μέχρι το μεσημέρι δεν κινείται θα πάω για καρδιοτοκογράφο, αν είναι κινητική θα πάω την Παρασκευή και από εβδομάδα μετά ξανά στον γιατρό. Λέτε να θέλει να την βγάλω

Εντομεταξύ λίγο πριν πάμε στον γιατρό που είναι στο κέντρο πήγαμε για φαγητό στο Ούζο Μέλαθρον που είχαμε να πάμε κάτι χρόοοονια. Καλά φάγαμε αλλά στον ύπνο μου με έπιασε μια καούρα και το αποτέλεσμα ήταν ότι έφαγα να καταλήξει "τάισμα στα παπάκια" που λέει και η μαμά μου, όλα τα έβγαλα :x και τώρα για να σας γράφω φαντάζεστε που πήγε ο ύπνος μου......περήπατο :angry:

Σας έχω τάξει και φώτο από την τούρτα της Έλλης μου (από τα χεράκια μου :blush: )

059-2-1.jpg

και μια από τις αγαπημένες μου φωτο

[hide]045-2-1-1.jpg[/hide]

Καλημέρα κοιλίτσες!!!

Μαρία μου τέλεια η Τουρτίτσα. Αν ήταν τόοο νόστιμη όσο φαίνεται αφαντάζομαι κομμάτι δεν έμεινε... :woohoo:

Τέλεια και η φωτογραφία στη θάλασσα!! Ζηλεύω. Από μεθάυριο και εμείς επιτέλους.

Πάντως σε καταλαβαίνω. Και εγώ αν δεν ακούσω το παλικαράκι μου πάνω από 3-4 ώρες τρελλένομαι. Τι σοκολάτες, τι σκουντήματα. Ο καημένος θα πρέπει να έχει ζαλιστεί εκεί μέσα. Αλλά μόλις μου δίνει την κουτουλιά ηρεμώ και χαμογελάω μέχρι τα αυτιά. :P

Μην ανησυσχείς για το βάρος. Καλή είναι. Δεν είναι τόσ μικρούλα.....

Μέλαθρον........ Πω πω και εγώ έχω χρόνια να πάω. Φοιτήτρια πήγαινα πολύ εκεί. Τώρα αλλάξαμε μαγαζιά...

Ελπίζω να μην ήταν χάλια το φαγητό και για τον λόγο αυτό έκανες εμετούλη....

Επανέρχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

καλημέρα κορίτσιααααααααααααααααααα!!!!

Μόλις μου σπάσαν τα νερά :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κάνω ενα μπανάκι και φεύγω για νοσοκομείο!

Δεν πονάω όμως.... :blink:

Θα φανεί αργότερα!

Θα σας ενημερώσωωωωω!!!!

Είμαι πολύ χαρούμενηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!

Πλάκα μου κάνεις :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Άντε με το καλό και με έναν πόνο. Θέλουμε νέα!!!!!!!!!!!

Μπράβο σου ρε Βασούλα. Ψύχραιμη είσαι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!! :kiss::kiss::kiss:

επέστρεψε το απολωλός πρόβατο!!! :laugh: :laugh:

έχω χάσει τρελά επεισόδια...

Βασούλα μου θα τρελαθώ!!! :woohoo: :woohoo:

σου έσπασαν τα νερά!!!με το καλό κοριτσάρα μου!!!όλα θα πάνε καλά!!έχεις τη θετική μου σκέψη για μια καλή και εύκολη γέννα!!!!

Κατερινάκι-kuo μου συγχαρητήρια για τη μικρή σας!!! :):)πάντε γερή και καλότυχη να είναι η μικρή Αλκμήνη!!! ;);)

οτι καλύτερο σου εύχομαι!!!άντε να μας πεις και όλη την εμπειρία όταν μπορέσεις να μπεις!!!

μήπως γέννησε και καμιά άλλη και δεν το είδα;;ενημερώστε με κορίτσια!!!

Μαράκιμου τέλεια η τούρτα σας και η κοιλιά σας!!! :woohoo: :woohoo:

μην ανυσηχείς για τη μικρή σου και το βάρος..αν είναι καλά το μωράκι ας είναι και λίγο πιο μικρούλι...

πάω να αρχίσω να διαβάζω τα προηγούμενα και παράλληλα θα τα λέμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Καλημέραααααα. Μα τι πρωινό ξύπνημα είναι αυτό! Βασούλα μας, με το καλό :):):):) Σε σκεφτόμαστε όλες! Βρε θηρίο, σου σπάσανε τα νερά και είχες την ψυχραιμία να μας ενημερώσεις κιόλας; :):)

Μαρία μου, περαστικά σου. Εγώ να σου πω την αλήθεια, το "Ούζου Μέλαθρον" δεν το εμπιστεύομαι χρόνια τώρα. Όλα αυτά τα μπερδέματα με τις σάλτσες που δεν καταλαβαίνεις τι τρως εμένα με φοβίζουν :unsure:

Οι φωτογραφίες φοβερές. Είσαι χρυσοχέρικο κορίτσι :) Αν σε παρηγορεί, κι εγώ από τις πέντε είμαι ξύπνια :(

Να ρωτήσω κάτι, οι συσπάεις μπορεί να προκαλούν πέτρωμα της μισής κοιλιάς μόνο; Ή μήπως αυτό είναι το μωρό που μαζεύεται. Από χτες πάντως έχω πονάκια περιόδου σχεδόν διαρκώς. Δεν ξέρω ίσως κρύωσα κιόλας :dry: Θα δείξει.

εμενα οι συσπασεις μου μονο ετσι ειναι,γι'αυτο αν δεν ξερεις μπορει να γελαστεις οτι ειναι το μωρο που μαζευετε,ποτε δεν πετρωνει ολοι η κοιλια,μια δεξια ,μια αριστερα,σαν να ειναι κεφαλακι 'η κωλαρακι,αλλα τις καταλαβαινω γιατι εχω αλλη αισθηση απο το οταν ειναι το μωρο που μαζευετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ δεν έχω καθόλου συσπάσεις...μόνο κάτι πονάκια σαν περιόδου και αυτά τις τελευταίες 2 εβδομάδες μου παρουσιάστηκαν...

πριν 10 μέρες που πήγαμε στη γιατρό (επειδή τότε δεν μπορούσα να μπω και δεν σας είχα ενημαρώσει) ο μικρός μου ήταν 2 ολόκληρα κιλά και έκανε τρελίτσες μέσα στην κοιλιά μου!!!τώρα έχω ραντεβού την Τρίτη που μας έρχεται!!!ανυπομονώ να τον ξαναδώ!!!

αλήθεια μπήκαν να γεννήσουν η Ρόζη καιη Χρύσα;;κάτι τέτοιο πήρε το μάτι μου!!!με το καλό κορίτσια!!!

και να ευχηθώ και στη Νανά να ζήσουνε!!!πάντα ευτυχισμένοι να είστε κοπέλα μου!!και με το καλό ο μπεμπούλης σας!!!!

αύριο κορίτσια βάφουμε το παιδικό!!!!αλήθεια πόσες μέρες το αφήσατε να ξεμυρίσει πριν βάλετε μέσα τα επιπλάκια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Καλημέραααααα. Μα τι πρωινό ξύπνημα είναι αυτό! Βασούλα μας, με το καλό :):):):) Σε σκεφτόμαστε όλες! Βρε θηρίο, σου σπάσανε τα νερά και είχες την ψυχραιμία να μας ενημερώσεις κιόλας; :):)

Μαρία μου, περαστικά σου. Εγώ να σου πω την αλήθεια, το "Ούζου Μέλαθρον" δεν το εμπιστεύομαι χρόνια τώρα. Όλα αυτά τα μπερδέματα με τις σάλτσες που δεν καταλαβαίνεις τι τρως εμένα με φοβίζουν :unsure:

Οι φωτογραφίες φοβερές. Είσαι χρυσοχέρικο κορίτσι :) Αν σε παρηγορεί, κι εγώ από τις πέντε είμαι ξύπνια :(

Να ρωτήσω κάτι, οι συσπάεις μπορεί να προκαλούν πέτρωμα της μισής κοιλιάς μόνο; Ή μήπως αυτό είναι το μωρό που μαζεύεται. Από χτες πάντως έχω πονάκια περιόδου σχεδόν διαρκώς. Δεν ξέρω ίσως κρύωσα κιόλας :dry: Θα δείξει.

Αννούλα Καλημέρα!!

Συσπάσεις ακόμα γιοκ :huh:

Συμφωνώ μαζί σου για τα μπερδέματα αλλά καμιά φορά είναι νόστιμα. Ο αντρούλης μου αποφεύγει τέτοια μαγαζιά πλέον....

Και εγώ έχω αυπνίες αλλά κοιμάμαι με το ζόρι επειδή ακόμα δουλεύω. ¨οταν σταματήσω και είμαι πιο ξεκούραστη εκεί να δούμε γλέντια.. :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα νευρα μου εγραφα μια ωρα και με πεταξε εξω.......ελεγα για την μαμα μου πως ελεγε οτι αυτη δεν ειχε ποτε συσπασεις στα 2 παιδια που εκανε,ετσι οπως μιλουσαμε ειχα συσπαση,και της την εδειξα,και επαθε πλακα!ετσι ειναι;; μου λεει ''εγω νομιζα πως πετρωνει οοολη η κοιλια''εμανα πετρωσε διαγωνια στην συγκεκριμενη,αριστερα πανω και δεξια κατω,σαν να τεντωθηκε το μωρο,και μου λεει ''τοτε αν ειναι ετσι σε σενα ειχα απο τον 7ο μηνα!γιατι τετοια τεντωματα μονο εσυ τα εκανες!''λεω καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατι ασχετο,αυτη η φωτο που εχουν ανεβασει στο φεης,με ενα μωρακι που και καλα η μανα του φυλακιστηκε επειδη την ανεβασε,τι ακριβως ειναι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

κορίτσια εγώ δεν έχω καθόλου συσπάσεις...μόνο κάτι πονάκια σαν περιόδου και αυτά τις τελευταίες 2 εβδομάδες μου παρουσιάστηκαν...

πριν 10 μέρες που πήγαμε στη γιατρό (επειδή τότε δεν μπορούσα να μπω και δεν σας είχα ενημαρώσει) ο μικρός μου ήταν 2 ολόκληρα κιλά και έκανε τρελίτσες μέσα στην κοιλιά μου!!!τώρα έχω ραντεβού την Τρίτη που μας έρχεται!!!ανυπομονώ να τον ξαναδώ!!!

αλήθεια μπήκαν να γεννήσουν η Ρόζη καιη Χρύσα;;κάτι τέτοιο πήρε το μάτι μου!!!με το καλό κορίτσια!!!

και να ευχηθώ και στη Νανά να ζήσουνε!!!πάντα ευτυχισμένοι να είστε κοπέλα μου!!και με το καλό ο μπεμπούλης σας!!!!

αύριο κορίτσια βάφουμε το παιδικό!!!!αλήθεια πόσες μέρες το αφήσατε να ξεμυρίσει πριν βάλετε μέσα τα επιπλάκια;;

Σία μου καιρό είχαμε να ακούσουμε νέα σου. Όπως διαβάζω όλα καλά.....

Μία χαρά και τα κιλάκια του μικρού σου... Όντως σχεδόν όλα τα αγοράκια της παρέας είναι μεγαλούτσικα...

Πήγες διακοπούλες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμένα! Βασούλα με έναν πόνο και ένα γερό μωράκι, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά! Σήμερα όλα καλά και το βράδυ κοιμήθηκα τέλεια! Μόλις έφαγα πρωινό και ήπια το γαλατάκι μου! Να ρωτήσω κάτι...μήπως έχετε βγάλει με την εγκυμοσύνη κρεατοελιές? Εγω έχω βγάλει γύρω απο την θηλή κατί πολυ μικορύλες κρεατοελιές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

κορίτσια εγώ δεν έχω καθόλου συσπάσεις...μόνο κάτι πονάκια σαν περιόδου και αυτά τις τελευταίες 2 εβδομάδες μου παρουσιάστηκαν...

πριν 10 μέρες που πήγαμε στη γιατρό (επειδή τότε δεν μπορούσα να μπω και δεν σας είχα ενημαρώσει) ο μικρός μου ήταν 2 ολόκληρα κιλά και έκανε τρελίτσες μέσα στην κοιλιά μου!!!τώρα έχω ραντεβού την Τρίτη που μας έρχεται!!!ανυπομονώ να τον ξαναδώ!!!

αλήθεια μπήκαν να γεννήσουν η Ρόζη καιη Χρύσα;;κάτι τέτοιο πήρε το μάτι μου!!!με το καλό κορίτσια!!!

και να ευχηθώ και στη Νανά να ζήσουνε!!!πάντα ευτυχισμένοι να είστε κοπέλα μου!!και με το καλό ο μπεμπούλης σας!!!!

αύριο κορίτσια βάφουμε το παιδικό!!!!αλήθεια πόσες μέρες το αφήσατε να ξεμυρίσει πριν βάλετε μέσα τα επιπλάκια;;

εμεις θα το βαψουμε με χρωματα ειδικα για παιδικα δωματια kinder-vitex,οποτε δεν πιστευω να μυριζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

τα νευρα μου εγραφα μια ωρα και με πεταξε εξω.......ελεγα για την μαμα μου πως ελεγε οτι αυτη δεν ειχε ποτε συσπασεις στα 2 παιδια που εκανε,ετσι οπως μιλουσαμε ειχα συσπαση,και της την εδειξα,και επαθε πλακα!ετσι ειναι;; μου λεει ''εγω νομιζα πως πετρωνει οοολη η κοιλια''εμανα πετρωσε διαγωνια στην συγκεκριμενη,αριστερα πανω και δεξια κατω,σαν να τεντωθηκε το μωρο,και μου λεει ''τοτε αν ειναι ετσι σε σενα ειχα απο τον 7ο μηνα!γιατι τετοια τεντωματα μονο εσυ τα εκανες!''λεω καλα!!!

Μπέλλα μου μυστήριο αυτές οι συσπάσεις!!!!!!!!! :blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aλκμηνομανουλα συγχαρητηρια και παλι! Χαιρομαι που ειστε καλα μαμα+κορη, και ολα πηγαν τελεια με τη μπουμπου. Αντε, με το καλο να γυρισετε σπιτι σας και να μας τα πεις και απο κοντα. Εννοειται θελουμε και φωτος!

Βασουλα σου σπασαν τα νερα? Με το καλο και εσυ αγαπη μου! Ολα καλα να πανε και συντομα να κρατησεις αγκαλιτσα το αγορακι σου! Ενημερωσε μας οταν μπορεσεις, θελουμε νεα σου!

Χρυσα και Ροζι, καλη λευτερια και σε εσας! Με το καλο να ερθουν και τα δικα σας μωρακια!

Μαρακι χρυσοχερα τελεια η τουρτα και υπεροχη η κοιλιτσα σου. Η μπεμπα δεν μου φαινεται και τοσο μικρη!

Πωπωπωπω γεννητουρια που εχουμε! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη μου σχεδόν όλο το καλόκαίρι είμαι στο εξοχικό στη Χαλκιδική γι'αυτό και είμαι εξαφανισμένη τόσο καιρό...δεν έχω Internet εκεί...αλλά τουλάχιστον έχω ευχαριστηθεί μπάνια!!!

ανέβηκα τώρα για καμιά βδομάδα για να ετοιμάσουμε το παιδικό!!!καιρός μας ήταν, στο τέλος θα γεννούσα και δεν θα είχα κάνει τπτ...χαχαχα

loulou καλημέρα!!εγώ είμαι η Θέη!!τέτοιες κρεατοελίτσες που λες έχω βγάλει και εγώ κανά δύο και τις έδειξα στη γιατρό μου η οποία μου είπε οτι είναι απόλυτα φυσιολογικές και μετά την γέννα θα φύγουν σιγά σιγά..μακάρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...