Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

KOΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑ ΑΣΗΜΑΝΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΤΑΡΑΖΕΙΣ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ ΕΜΕΝΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΥΡΕΤΟ ΚΙΑ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΘΡΕΙΑΣΙΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΑΓΧΟΣ ΑΣΤΑ.

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΝΤΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΙΤΣΑΡΟ ΣΟΥ.

ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΠΑΙΔΕΨΕ ΤΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕΚΑΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

soupitsa έγραψε:

Kuo, μου δίνεις κουράγιο! "Ακούγεσαι" πολύ δυνατή και ότι όλα τα έχεις υπό έλεγχο! Το αίμα που έχεις είναι ακριβώς σαν της περιόδου?? Η τομή πονάει?? Το στήθος σου πονάει από τις προσπάθειες?? (όπως έχεις καταλάβει, πλησιάζοντας ο καιρός έχω αρχίσει λίγο να φοβάμαι...). Κατά τη διάρκεια της μέρας έχεις χρόνο να ξεκουραστείς έστω για λίγο??

Χαχαχ, θα δεις, δεν είναι τπτ. Μην αγχώνεσαι καθόλου καθόλου :kiss: Το αίμα είναι περίπου σαν της περιόδου, αλλά μυρίζει κάπως σαν... φαρμακίλα να το πω; Η τομή πονάει λίγο όταν κάνεις κινήσεις σαν των κοιλιακών ή όταν κουράζεσαι πολύ. Ξέρω κοπέλες που ήταν περδίκια την επόμενη μέρα και άλλες που σφάδαζαν μέρες μετά. Όλα σχετικά είναι μάλλον! Το στήθος δεν πονάει από τις προσπάθειες (ευτυχώς μια μαία φιλοτιμήθηκε να μου δείξει ακριβώς τι να κάνω για να πιάσει σωστά η μπέμπα). Θα πονέσει αν ο Γιωργάκης δεν πιάνει καλά για μέρες (αν π.χ. πιάνει μόνο τη θηλή) ή/και αν μαζευτεί γάλα στο στήθος και δεν βγει εγκαίρως. Όσο για την κούραση... φοβάμαι ότι θα με χάσετε απότομα, γιατί ναι μεν είναι ήσυχη η μπέμπα τις περισσότερες ώρες (γι' αυτό και είμαι εδώ, με τη μικρούλα δίπλα μου), αλλά από την υπερένταση δε με παίρνει ο ύπνος :S Πάντως, καλό μου, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα. Σκέφτομαι τις τελευταίες μέρες και παίρνω θάρρος ότι τόσοι και τόσοι τα έχουν καταφέρει, ανάμεσά τους και ΖΩΑ! Εμείς δεν θα καταφέρουμε; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου... :(:(:( γουαι???κανε καμια δουλιτσα και συ και ισως δεις αποτελεσμα!!

Κατερινοσουπιτσα μου αστα!το σοι φταιει!ο αυγουστος λενε ειναι ωραιος μηνας για γεννηση..μη χειροτερα δλδ!φοβαμαι οτι θα ειναι πολυ περισσοτερο.. :(:( προσεχε εσυ να μην κουραζεσαι πολυ!εισαι πιο ευαισθητη..εγω γαιδουρι ειμαι(το καημενο το ζωντανο).δεν καταλαβαινω τπτ! :lol::lol:

Χρυσα μου να σου ζησει κοριτσακι μου η μπεμπουλα σου!!!!να ειναι γερη παντα και ευτυχισμενη!!!καλη λοχεια να εχεις και περαστικουλια σου!μην αγχωνεσαι με τον θηλασμο!ελπιζω ολα να πανε καλα και στο τελος να τα καταφερεις! :kiss:

Κατερινα(κυο) μου οτι και να σου πει ο καθενας για τα κιλα σου εισαι τοσο μινιον που πραγματικα δεν πρεπει να σε πτοει!!!εισαι στυλακι!!!οσο για μενα..απλα ανησυχω γιατι ειμαι εδω και δεν κανουν προκληση πριν την εβδομαδα 42.πρεπει να εχω εγω σοβαρο προβλημα υγειας για να μου κανουν.οσο για τη καισαρικη..τα ιδια!η συζυγος του συναδελφου του αντρα μου γεννησε το 4ο παιδι της πριν μερικες εβδομαδες στην 41+4. :ohmy: ουτε να το σκεφτομαι δεν 8ελω..φρικαρω!ειμαι να σκασω!τεσπα!κουραστηκα και μονο που αναμασω τα λογια μου σαν μυρηκαστικο. τα δικα σας νεακια ειναι σουπερ!!!μπραβο βρε Κατερινακι που το παλευεις με τον θηλασμο!!!μπραβο!!!καλα γελασα πολυ με την ιστορια σου αλλα συγκινηθηκα συναμα!ηταν πολυ ομορφος ο τροπος εξιστορησης!!μπραβο κοπελα μου και σ'ευχαριστουμε πολυ για τις ευχουλες σου!!

Ντορακι μου γλυκο μην υπολογιζεις τπτ και κανεναν!μανα σου ειναι δεν λεω αλλα ισως να ειναι ο μοναδικος τροπος να σου δειξει την ανησυχια της.προσπαθησε να εισαι οσο γινεται πιο ηρεμη γιατι αυτο μετραει αυτο το διαστημα και μολις γεννηθει το νινι σου θα δεις που θ'αλλαξει σταση απεναντι στον αντρα σου και ολα θα ειναι καλυτερα!

παρτε μια φωτο με την κοιλαρα μου!!!φαινεται και μια ραγαδα!θαυμαστε τη!(ραγαδα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου ξεχασα να σχολιασω τη φωτο σας!!!!ειναι πανεμορφηηηη!!!πολυ μου αρεσε!!!!τοσο ομορφη,στοργικη,γλυκεια,τρυφερη στιγμη!!!!!!φτου φτου!!!να ειστε παντα γεροι ως οικογενεια και ευτυχισμενοι!!

Χρυσα(μαντρε) μου περιμενουμε και απο σενα φωτο!!!

δειτε και πειτε μου..εχει κατεβει καθολου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

anastasia mou twrini einai i foto???????????

an peis nai, exw pathei plaka einai para polu kompsi gia ti vdomada sou :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ειναι φωτο μισης ωρας!!!σημερινη..δες και την παραπανω,τη ζουμαρισμενη και ξαναμιλαμε για κομψη κοιλια.. :silly: :silly: :lol::lol::lol::lol:

καλε γκουρου μου!!!εσυ ειπες σημερα θα γεννουσα...τα λεφτα μου πισω Αγγελικουλα μου!!!!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madre έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑ!!!! Γεννήσαμε και γυρίσαμε χτες από το νοσοκομείο!! Εχω μία κοράκλα, 3 κιλά! Με ένα κατάμαυρο μαλλί άλλο πράγμα! θυμάστε που λέγαμε για καούρες και τριχωτά μωρά?? ΕΕ το δικό μου τελικά τις δικαιολόγησε τις καούρες που είχα τόσους μήνες. σκέτο πιθηκάκι! χιχι. Αλλά θα πέσουνε αυτές οι τριχούλες και θα είναι ακόμα πιο όμορφη ;)

Κορίτσια δεν διάβασα τα νέα σας, 95 σελίδες είναι too much!! θα το κάνω όμως σιγά σιγά.

Πείτε μου γέννησε καμία άλλη από την παρέα? Οι υπόλοιπες πως τα πάτε?

Εγώ κορίτσια, πήγα στις 27 στο νοσοκομείο για εισαγωγή με την προοπτική να μπω για καισαρική στι 28 το πρωί.Τελικά όμως, είχα συσπάσεις όπως έδειξε το non stress και προκειμένου να μου δώσει ο γιατρός φάρμακα για να σταματήσουν οι συσπάσεις, με έβαλε για καισαρική το ίδιο βράδυ. Το μοναδικό μειονέκτημα, ότι βιαζόταν και μου έκανε ολική νάρκωση από την οποία τρομαξα να συνέλθω. Βέβαια ήταν πολύ καλύτερα από την προηγούμενη φορά, και την επόμενη μέρα έβγαλα και τον καθετήρα και τον ορό. Ανάρρωσα πολύ γρήγορα. Τώρα έχω ένα θεματάκι με το γάλα, γιατί το άφησα να έρθει και τελικά η μπέμπα δεν έπιασε. Ήταν και τόσο πολύ που δεν μπορούσα να το αδειάσω και πέτρωσε μέσα στο στήθος μου. Τώρα έχω λίγο πυρετό αλλά πιστεύω ότι θα περάσει σύντομα. Προσέξτε κι εσείς το θέμα του θηλασμού. Δεν θέλω να σας αποθαρρύνω αλλά τελικά δεν είναι και τόσο απλό. Λοιπόν, περιμένω να διαβάσω νέα σας κορίτσια μου και με το καλό όλες να πάρετε τα μωράκια σας αγκαλιά :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Να επαναλάβω τις ευχές μου για άλλη μία φόρα,γερό καλότυχο & να την καμαρώσετε όπως επιθυμεί!

Έτσι ακριβώς με πολύ μαλλί όρθιο βγήκε & η κορούλα μου καθώς επίσης με τριχούλες στο σωματάκι σα γοριλάκι :laugh: μην ανησυχείς έφυγαν!

Οι καούρες κατα τους γιατρούς δεν παίζουν ρόλο στοα αν θα έχει ή όχι μαλλί.

Για να μη στεναχωριέσαι το ίδιο έπαθα & εγώ με το γάλα,2μέρες+ την πάλευα αλλά τίποτα! Μετά (να είναι καλά)μια μαία μου το έβγαλε στις 2πμ με μαλάξεις & κομπρέσες(σαν αγελάδα ένοιωσα) γιατί άρχισε να πετρώνει & πόναγα...εν συνεχεία πήρα τα χαπάκια για να μου σταματήσει :(

Σε κούρασα συγνώμμη,αλλά να σε ρωτήσω για την ολική γιατί τώρα το σκέφτομαι να κάνω τι σου συνέβει;;;;;;;

Αυτά τα λίγα :) & ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλησπέρα.Μόλις πριν 1 ώρα μπήκα στο σπίτι στον Πειραιά (ήρθα από Αγρίνιο).Ηταν λίγο κουραστικό αλλά ήταν το τελευταίο ταξίδι μου με το αμάξι!

Τώρα θα περιμένω για να ρθει η μπουμπού μου!!! σε περίπου 26 μέρες!!!

Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω.Από αύριο το πρωί που θα κάθομαι θα διαβάσω όλα σας τα νέα κ θα σας απαντήσω...

Προληπτικά λέω : ΝΑ ΖΗΣΟΥΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΩΡΑΚΙΑ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΑ !!!

Αύριο τα περισσότερα.Πάω να ξαπλώσω.Φιλάκια.Καλή ξεκούραση σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου τι να πω για εσενα αλλο????

η κοιλιτσα σου εχει κατεβει πολυ αλλα πρεπει να κατεβει κ η καραμελιτσα οχι μονο η κοιλιτσα.... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

λοιπον να κανεις σεξ δεν εχει δεν βολευεσαι χωρις να βολευεσαι δεν ειναι για χορταση ετσι κ σλλιως ειναι για ιερο σκοπο :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ...η μαμα μου μας εκανε κ τους 3 με το που μπηκε στο μηνα της στην βδομαδα επανω κ παντα μετα απο σεξ την ιδια μερα παρακαλω... :blink::blink::blink: οποτε τρεχα οπως να ειναι βολευεσαι δεν βολευεσαι πρεπει... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

Αναστασια μου τι να πω για εσενα αλλο????

η κοιλιτσα σου εχει κατεβει πολυ αλλα πρεπει να κατεβει κ η καραμελιτσα οχι μονο η κοιλιτσα.... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

λοιπον να κανεις σεξ δεν εχει δεν βολευεσαι χωρις να βολευεσαι δεν ειναι για χορταση ετσι κ σλλιως ειναι για ιερο σκοπο :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ...η μαμα μου μας εκανε κ τους 3 με το που μπηκε στο μηνα της στην βδομαδα επανω κ παντα μετα απο σεξ την ιδια μερα παρακαλω... :blink::blink::blink: οποτε τρεχα οπως να ειναι βολευεσαι δεν βολευεσαι πρεπει... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ντορακι μου δεν ειναι μονο οτι δεν βολευομαι εγω.. δεν του αρεσει και του αντρα μου..νομιζει πως ερχεται σε επαφη με τη μπεμπα.. :woohoo: :woohoo: :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Ntora26 έγραψε:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ντορακι μου δεν ειναι μονο οτι δεν βολευομαι εγω.. δεν του αρεσει και του αντρα μου..νομιζει πως ερχεται σε επαφη με τη μπεμπα.. :woohoo: :woohoo: :lol::lol::lol::lol:[/quote:31i0u4ft]

ναι ξερω κ απο τον δικο μου το ιδιο λεει...δεν ερχεται σε επαφη πες του...πρεπει να του πεις γιατι στο τελος θα γεννησουμε ολες πριν την ωρα μας με εσενα απο το ανχος...καμια μερα θα γινει οπως στο παραμυθη θα μας πεις γενναωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω κ εμεις θα γελαμε κ θα λεμε ναι καλα ασε την πλακα τωρα....κ δεν θα σε πιστευουμε... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα!!!Επεστρεψα και εγω...Ειχαμε παει για καφεδακι με τον αντρουλη μου και τωρα ειμαστε αραγμενοι στο κρεβατι με το air condition.

Χρυσα μου να σου ζησει η μπεμπουλα να ειναι παντα γερη και δυνατη και να εχεις καλη λοχεια. Πως υποδεχτηκαν τα αντρακια σου την αδελφουλα τους???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα να σου ζησει η κουκλα!!!!

περιμεναμε νεα σου πως και πως.....

να εχει παντα υγεια και τυχη η κουκλιτσα σου!!!

kuo μου μια χαρα σου πηγαν ολα!!! και η φωτο με την κουκλιτσα σου τελεια! οπως και οι προηγουμενες!!!!

αναστασια εχει κατεβει πολυ η κοιλια σου αλλα φαινεται η μικρη σου απο καπου εχει γατζωθει :P:P:P:P:P

ντορουλα μου εκατσες σπιτι και τα ψιλαφιζεις ολα... βρε χαλαρωσε!!!!

μην τα περνεις ολα της μετρητοις ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo, ευχαριστώ που μου λύνεις όλες τις ηλίθιες απορίες μου!Έχεις δίκαιο ότι θα τα καταφέρουμε όπως τα κατάφεραν χιλιάδες γυναίκες...τι στο καλό!!! Έχεις καθόλου βοήθεια από μαμά ή πεθερά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Ελενα εχεις pm.

Βασιλικη μου συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!!!!!!ελπιζω μονο ν'ανακοινωσω στο νουμερο 16 την εγκυμοσυνη μου!!!

και τη γεννα σου ποτε????? :P:P:P:P:P:P:P:P

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, μολις επιστρεψαμε και εμεις, ειχαμε παει βολτα στην παραλια (Μαρινα Ζεας) για καφεδακι. Ο Γιωργος ξετρελαθηκε, εβλεπε ποτε τα κοτερα, ποτε το τραμ...μεγαλη εκσταση! Τα ποδια μου τωρα ομως ειναι τρομερα πρησμενα και με πονανε πολυυυυυυυυ.... :(

Για λιγο ελειψα, αλλα διαβασα τοσα και σημαντικα!

Κουκακο, πολυ γελασα με την περιγραφη του τοκετου σου, ειδικα εκει με το κλυσμα! Εισαι φοβερη! Και εννοειται θα σχολιασω φωτογραφια μαμας+κορης! Τι γλυκια και τρυφερη φωτογραφια ειναι αυτη, τοσο γαληνιο και ηρεμο το Αλκμηνακι...

Χρυσα επιτελους μαθαμε νεα σου! Να σου ζησει η κορακλα σου, να την χαιρεσαι και να ειναι παντα γερη και ευτυχισμενη!Καλη λοχεια να εχεις και να μαθαινουμε νεα σου! Οι γιοι σου πως την υποδεχθηκαν?

Καραμελομανουλα, η κοιλιτσα εχει κατεβει αρκετα νομιζω. Κοριτσια δεν εχω πολυ κομψη συμπεθερα? (Αν δεν παινεψεις το σπιτι σου...)Οχι, αληθεια, πειτε! Η φωτογραφια απλα τελεια!!! :woohoo:

Ντορακι προσπαθησε να ηρεμησεις γλυκια μου και να μην συγχυζεσαι, ειδικα τωρα και με τις συσπασεις. Οποτε μην ταραζεσαι! Το χερι σου πως ειναι?

Χρυσα ευτυχως ολα καλα με εσενα. Σε φοβισε προς στιγμη η μπεμπα αλλα αφου ηρεμησατε μετα, οκ!Δεν γεννας ακομα!

Αγγελικη επικοινωνησες τελικα με τον γιατρο σου?

Σταυρουλα και εσυ ειδες βλεννα? Πολλα μωρακια βλεπω να ερχονται μαζεμενα!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

an-n έγραψε:

και τη γεννα σου ποτε????? :P:P:P:P:P:P:P:P

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:[/quote:15c751rk]

στην περιπτωση της Αναστασιας στο πακετο εγκυμοσυνης που αγορασε ξεχασανε να τις βαλουνε μεσα την γεννα κ τωρα περιμενει να της την στειλουνε ξεχωριστα με το ταχυδρομιο γιαυτο αργει τοσο..... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Κουκακο, πολυ γελασα με την περιγραφη του τοκετου σου, ειδικα εκει με το κλυσμα! Εισαι φοβερη! Και εννοειται θα σχολιασω φωτογραφια μαμας+κορης! Τι γλυκια και τρυφερη φωτογραφια ειναι αυτη, τοσο γαληνιο και ηρεμο το Αλκμηνακι...

Αυτά ακριβώς ήθελα να γράψω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...