Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

καλημέρα Γιούλη!!!πές μου και εμένα το site βρε Γιούλη μου να μπω να δω μήπως τα παραγγείλω από εκεί...

νομίζω από όσα διάβασα οτι τα weleda είναι τα καλύτερα..και εγώ αυτά με την καλεντούλα σκέφτομαι να πάρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια :kiss::kiss:

πήγα για εξετάσεις αίματος και ούρων, καλά μιλάμε με κατατρύπησε η μικροβιολόγος :unsure::S τέλος πάντων, τώρα περιμένουμε αποτελέσματα από εβδομάδα! εύχομαι να είναι όλα καλά και να μην χρειαστεί να ξανακάνω!!!! ;)

Καλά Κατρίνα όλα τα λεφτά, σε φαντάζομαι με το κλαμπ στο χέρι μμμμμμμμμμμμ

vaster έγραψε:

Καλημερουδια!!!λοιπον τα νεα μας,ο τραχηλος ειναι 35mm,μια χαρα δλδ,πλακουντας grade 1,οποτε δεν γενναω ακομη!!και το τσουτσουνακι μας 2350,μια χαρα και αυτος!!μου λεει ο γιατρος ειναι μια χαρα,οσο πρεπει,τουλεω δεν ειναι και γιγας!και μου λεει ε ουτε και συ εισαι γιγας!ε ναι με 1,58 υψος τι γιγας να μαι;χαχαχαχαχα!

μεγαλώνει το τσουτσουνάκι σας :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: δε μπορείς να φανταστείς πόσο γέλασα όταν το διάβασα, καλέ δε ντρέπεσαι μάνα πράγμα??? :silly: :silly:

δεν θα γεννηθεί όμως, όλα θα του τα πω!!

αχ κορίτσια εδώ και κανα 2 μερούλες έχω απίστευτο πόνο , κάτω από την μέση. περίπου στην λεκάνη,μιλάμε το κόκκαλο πονάει :blink::blink: να υποθέσω πως είναι επειδή ανοίγει η λεκάνη μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

:dry::dry:

ΚΑΜΜΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ???ΚΡΙΜΑΑ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΤΥΧΩ ΜΕΣΑ..

ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΩΤΟ..ΠΡΟΣΦΑΤΗ!ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΡΕΣΚΟ ΑΕΡΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ!Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΔΙΝΕΙ ΡΕΣΙΤΑΛ ΚΛΩΤΣΙΑΣ!! __July_2010_125.jpg

Κατερινούλα μου μας έλειψες....

Δες το θετικά. Φρέσκος αέρος, καλό φαγητό (φαντάζομαι) και όλα έτοιμα..... Απόλαυσε το τώρα που μπορείς.

Φνταστική θέα από εκεί.... Καλά η κοιλίτσα σου μεγάλωσε αρκετά. Μήπως ο μπέμπης κάνει ασκήσεις λόγω καθαρού αέρα και στην κάνει τσίτα...????

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκοκοιλίτσες!!!Και εγώ επιτέλους κοιμήθηκα καλά το βράδυ μετά τη χθεσινή αϋπνία!!!!

Ελπίδα περαστικά στον αντρούλη σου!!Και εγω δεν μπορώ να βλέπω τον άντρα μου να πονάει.Μου πιάνεται η καρδια. Πηγαίνετε στον οδοντίατρο το συντομότερο.

vaster μια χαρά ο μικρός σου.Ολόκληρος άντρας :)

Μαρία γαργάλα την λίγο να κουνηθεί. :P

Ελενα και εγώ από εχθές πλένω της μικρής.Θέλω να είναι έτοιμα μην έχουμε κανένα απρόοπτο...

Λαμπρινή κάτσε σήμερα ξάπλα και μην κάνεις τίποτα, αν μπορείς

Γιούλη αυτά τα weleda είναι καλά?Σας τα έχει συστήσει κάποιος?Γιατί και εγω ψάχνω τι να αγοράσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

καλημέρα Γιούλη!!!πές μου και εμένα το site βρε Γιούλη μου να μπω να δω μήπως τα παραγγείλω από εκεί...

νομίζω από όσα διάβασα οτι τα weleda είναι τα καλύτερα..και εγώ αυτά με την καλεντούλα σκέφτομαι να πάρω...

Σία μου το σιτε είναι

http://www.biologisch24.com/

Είναι στα γερμανικά αλλά στην μέση δεξιά επιλέγεις και άλλες γλώσσες.

Πολύ καλό. Έκανα την παραγγελία και σε 8 ημέρες (νομίζω) μου ήρθαν. Χρεώθηκε η πιστωτική χωρίς κάποιο παρατράγουδο.

Επίσης μου στείλανε χωρις υπερβολή 30 δειγματάκια με βιολογικά προϊόντα για μένα και τον μπέμπη.

Μόνο βιολογικά έχει αυτό το Site. Έχεις και άλλες εταιρίες αλλά δεν τις ξέρω...

Με τι καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέκλα μου καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!!!

και έγω αύριο θα πάω να κάνω τις καθιερωμένες εξετάσεις πριν πάω στη γιατρό μου...

tweety (θύμισε μου το όνομά σου) ξεκουράστηκες εχθές!!!

Γιούλη μου τώρα θα μπω να χαζέψω και αν είναι να παραγγείλω από εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Είστε ξανθιές με πράσινα μάτια;Χάλια συνδυασμός.Πρέπει να είστε κακάσχημες κι οι δύο :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Αννούλα,λες;Άντε βρε με το καλό ;) Ποτέ δεν ξέρεις.Αφού μπήκες και στο μήνα σου μια χαρά σε βρίσκω.

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο;Έχετε κάνει καθόλου μπάνια στη θάλασσα.Αύριο θα πάω να πάρω ένα μαγιό και δεν ξέρω τι να πάρω ολόσωμο ή μπικίνι. :dry:

Φουφου μου εγώ έχω κάνει 3-4 μπανάκια και αύριο πάω για 4ημερο. Έχω πάρει 2 ολόσωμα μαγιό. Το ένα από τα Λητώ και το άλλο από τα Mothercare. Αισθητικά δεν μου αρέσει να κυκλοφορώ τώρα με μπικίνι.Άσε που έχω μία κοιλιά από εδώ εώς απέναντι και ραγαδούλες...

Τώρα το θέμα είναι τι βολεύει εσένα και με τι τι αισθάνεσαι άνετα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όντως κορίτσια στην Γερμανία να Weleda είναι πρώτης τάξεως.

μου πήρε κι εμένα ένα λαδάκι η μητέρα μου για τις ραγάδες, η υφή του είναι σούπερ απλά ξεχνάω να το χρησιμοποιώ :huh::huh::huh::huh: όλο με βαζελίνη την βγάζω.

Σας αφήνω, πάω να κάνω ένα ντουζάκι και θα βγω για καφεδάκι με μια φίλη μου :silly: :silly: τα λέμε αργότερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

Καλημερούδια :kiss::kiss:

πήγα για εξετάσεις αίματος και ούρων, καλά μιλάμε με κατατρύπησε η μικροβιολόγος :unsure::S τέλος πάντων, τώρα περιμένουμε αποτελέσματα από εβδομάδα! εύχομαι να είναι όλα καλά και να μην χρειαστεί να ξανακάνω!!!! ;)

Καλά Κατρίνα όλα τα λεφτά, σε φαντάζομαι με το κλαμπ στο χέρι μμμμμμμμμμμμ

vaster έγραψε:

μεγαλώνει το τσουτσουνάκι σας :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: δε μπορείς να φανταστείς πόσο γέλασα όταν το διάβασα, καλέ δε ντρέπεσαι μάνα πράγμα??? :silly: :silly:

δεν θα γεννηθεί όμως, όλα θα του τα πω!!

αχ κορίτσια εδώ και κανα 2 μερούλες έχω απίστευτο πόνο , κάτω από την μέση. περίπου στην λεκάνη,μιλάμε το κόκκαλο πονάει :blink::blink: να υποθέσω πως είναι επειδή ανοίγει η λεκάνη μου???[/quote:ln3ai2g4]

:P:P τσουτσουνακι ειναι!!!!καλα αποτελεσματα Θεκλα μου και οσο για τον πονο ασε,σαν να εχω φαει κλωτσια οπως ελεγε και η Κατερινα!!ανοιγει για το μεγαλο γεγονος!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ μπικίνι βάζω κορίτσια, τα ολόσωμα δεν με βολεύανε ποτέ, εδώ και ένα μήνα που κάνω καθημερινά μπάνιο, απλά πρέπει να έχεις τουλάχιστον 2 μαζί σου για να αλλάξεις μόλις βγείς από τη θάλασσα.το θέμα είναι τι σε βολεύει περισσότερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

Καλημέρες! Πως είστε σήμερα?

Κοριτσάρες μου σας ευχαριστώ για τα καλά σας λογάκια, η τούρτα αντικειμενικά από τις αντιδράσεις των καλεσμένων είδα ότι ενθουσίασε! Και πέρισυ εγώ την έκανα και όσο μπορώ θα την ετοιμάζω εγώ γιατί τα ζαχαροπλαστεία ζητάνε τα τρελά τους €€€€ στις παιδικές τούρτες που από γεύση δεν λένε και πολλά και πληρώνεις χρυσά τα μπαρμπαδάκια που βάζουν επάνω!

Όσο για την θάλασσα δεν με βλέπω να κάνω άλλο μπάνιο γιατί μόνο στην σκέψη της διαδικασίας νιώθω κούραση και ταλαιπώρια :huh:

Βασούλα σου έσπασαν τα νερά εχθές διάβασα άρα τώρα θα είσαι αγκαλιά με τον Νεκτάριο σου :cheer::cheer: Να σου ζήσει κοπελάρα μου, εύχομαι να είχες εύκολη γέννα :kiss::kiss:

Τα νέα μας:

Εχθές το μεσημέρι πήγα για καρδιοτοκογράφημα στον Γαληνό, φυσιολογικοί ήτανε οι παλμοί της, εκεί την ένοισα 4-5 φορές να ψιλοκινείται, εγώ είχα και μια σύσπαση λέει (που δεν την κατάλαβα). Ευτυχώς όλα καλά και το απογευματάκι κατά τις 6 έδωσε κανα δυο πολύ ελαφριά σηματα αλλά λίγο..... Η μαία μου είπε να μην φοβάμαι να ταρακουνάω την κοιλιά μου για να κουνηθεί και αυτή και να φάω και κανένα γαλακτομπούρεκο :P

Σίγουρα δεν έχει τον χώρο που είχε αλλά μου φαίνετε λίγο νωρίς, στην πρώτη μου έφτασα 39+6 για να μην την νιώθω όπου και γέννησα. Τώρα δεν ξέρω αγχώθηκα γιατί ήταν πολύ πολύ κινητική και σε μια μέρα άλλαξε και τίποτα... ο γιατρός λέει να το παρακολουθούμε προς το παρόν :unsure: ανά δύωρο-τρίωρο λέει πρέπει να κάνει και καμιά κίνηση...Τώρα που σας γράφω κάτι ψιλά πάλι τα έκανε, θα δούμε πως θα κυλίσει η μέρα.....τι να κάνω να τρέχω όλη την ώρα για καρδιοτοκογράφο και υπέρυχο???

Επιτέλους ετοίμασα και την βαλίτσα μου (κάτι ψιλά έμειναν) και εχθές στην επιστροφή πήρα και ένα φορεματάκι να βγάλω με το καλό την μπουμπού μου από την κλινική.

AGGELIKI LEFKADA welcome, με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα γερό και το δεύτερο παιδάκι σου!

:kiss:

Άντε Μαρία μου τζάμπα το άγχος. Η Μπομπου σου απλώς ξεκουράζεται.

Πάντως σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αν δεν τον ακούσω για κάποιες ώρες πίνω χυμό, τρώω γλυκό τον σκουντάω και μετά τσουπ μου δίνει μία περιποιημένη. Μάλλον το ακημένο παραπονιέται που όλη την ώρα τον ενοχλώ. χεχεχεχε :lol::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμάς. Εμένα το ξενύχτι δε με βοηθάει μάλλον. Τα πάνε έλα στην τουαλέτα με διέλυσαν :(:(:(

Μπέλλα και Μαρία χάρηκα πολύ που είναι όλα καλά με τα μωράκια σας. Μαρία μου, εσύ ειδικά που είσαι στο δεύτερο πρέπει να είσαι πιο ψύχραιμη για να κρατάς κι εμάς :) Αλλά τελικά έχουν δίκιο που λένε ότι κάθε εγγυμοσύνη είναι διαφορετική.

Λαμπρινή μου προσοχή με τις ζαλάδες και υπομονή με τη δίαιτα :(

Γιούλη μου, υπομονήηηηη, μερικές ωρίτσες μείνανε :):):):):) Και μετά μπανάκια και ψαράκι στο Κουφό!!!!!

Εμείς σήμερα έχουμε ραντεβού με τον γιατρό το μεσημέρι. Άντε να δούμε, αν και δεν περιμένω καμία συγκλονιστική εξέλιξη :( Με βλέπω κατηγορία Αναστασίας :( Σας φιλώ και θα τα πούμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μόλις μίλησα με τη Βασούλα μας!!!

γέννησε εχθές τον μπουμπούκο της!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

μετά από 13 ώρες με φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληρίδιο!!! :woohoo: :woohoo:

ο μικρός Νεκτάριος γεννήθηκε υγιέστατος και 2580γρ!!!! :):)

και φυσικά ένας κούκλος όπως λέει και η μαμά του!!!! :):)

θα μπεί και η ίδια να μας τα πει από της επόμενη εβδομάδα που θα βγει από την κλινική!!!!

Βασούλα μου θα στα πω και από εδώ...

να σου ζήσει κοπέλα μου!!! :):)

γερός και τυχερός να είναι στη ζωούλα του και οτι καλύτερο για όλη την οικογένειά σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Καλημερουδια!!!λοιπον τα νεα μας,ο τραχηλος ειναι 35mm,μια χαρα δλδ,πλακουντας grade 1,οποτε δεν γενναω ακομη!!και το τσουτσουνακι μας 2350,μια χαρα και αυτος!!μου λεει ο γιατρος ειναι μια χαρα,οσο πρεπει,τουλεω δεν ειναι και γιγας!και μου λεει ε ουτε και συ εισαι γιγας!ε ναι με 1,58 υψος τι γιγας να μαι;χαχαχαχαχα!

Καλημέρα Μπέλλα!! Τίγρης και ο δικός σου..... ;):ohmy:;);)

Μία χαρούλα όλα κούγονται. Ξεκουράσου και και απόλαυσε το για λίγο ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

Καλημέρα Giouli μου, άντε με το καλό ν' απολαύσεις τις μέρες εκτός δουλειάς μέχρι να ρθει το μωράκι σου !!!

Σε ευχαριστώ Λαμπρινή μου.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Καλημέρα φουσκοκοιλίτσες!!!Και εγώ επιτέλους κοιμήθηκα καλά το βράδυ μετά τη χθεσινή αϋπνία!!!!

Γιούλη αυτά τα weleda είναι καλά?Σας τα έχει συστήσει κάποιος?Γιατί και εγω ψάχνω τι να αγοράσω...

Tweety μου τα σύστησε η Μαία μου. Αλλά τα γνώριζα και πριν μείνω έγκυος.

Είναι βιολογικά και λένε ότι είναι πολύ καλά γιατί δεν προκαλούν ερεθισμούς και αλλεργίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Καλημέρα κι από εμάς. Εμένα το ξενύχτι δε με βοηθάει μάλλον. Τα πάνε έλα στην τουαλέτα με διέλυσαν :(:(:(

Μπέλλα και Μαρία χάρηκα πολύ που είναι όλα καλά με τα μωράκια σας. Μαρία μου, εσύ ειδικά που είσαι στο δεύτερο πρέπει να είσαι πιο ψύχραιμη για να κρατάς κι εμάς :) Αλλά τελικά έχουν δίκιο που λένε ότι κάθε εγγυμοσύνη είναι διαφορετική.

Λαμπρινή μου προσοχή με τις ζαλάδες και υπομονή με τη δίαιτα :(

Γιούλη μου, υπομονήηηηη, μερικές ωρίτσες μείνανε :):):):):) Και μετά μπανάκια και ψαράκι στο Κουφό!!!!!

Εμείς σήμερα έχουμε ραντεβού με τον γιατρό το μεσημέρι. Άντε να δούμε, αν και δεν περιμένω καμία συγκλονιστική εξέλιξη :( Με βλέπω κατηγορία Αναστασίας :( Σας φιλώ και θα τα πούμε αργότερα.

Καλά αποτελέσματα Αννούλα μου! Διαβαλκανικό θα πάτε???

Εγώ πήγα την προηγούμενη Παρασκευή και λίγο απογοητεύτικα να σου πω την αλήθεια. Αλλιώς τα περίμενα τα δωμάτια... :unsure::unsure:

Γιατί το λες ότι είσαι μάλλον κατηγορία Καραμελίτσα. μένα ο γιατρουδάκος μου είπε μπορεί τώρα μπορεί και στην 41η εβδομάδα ακόμα όλα ανοιχτά. Φαντάζομαι προς το τέλος 38ή ή 39ή εδβομαδα θα ξέρουμε κάτι περισσότερο αλλά αμφιβάλλω... :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά έχω κάνει 15 πόστ από το πρωί.

ΒΑΣΟΥΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΠΑΙΔΑΡΟΣ. ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟ....

Ηρωίδα όντως. Τόσες ώρες και χωρίς επισκληρίδιο. Μπράβο.

Θέλουμε Νέα μόλις μπορέσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια τι σας πιάνει με τα βιολογικά προιόντα;;;

αν τα μωράκια μας δεν έχουν αλλεργίες τότε δεν έχουμε λόγο ανησυχίας.

Αφήστε με τις αυπνίες είναι ενα θέμα ,αλλά όπως λέει & ο άντρας μου ούτε 10 δε μου έμειναν.Το κακό είναι πως μετά θα αρχίσουν τα γερά ξενύχτια & να δώ πως θα μπω σε σειρά με το μπέμπη τη Μαρία μου(23μηνών) & μετακόμιση εν όψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν λέτε καλλυντικά για το μωρό, τι εννοείτε??? Σαμπουάν κτλ?? Αυτά τα weleda έχουν κάποιο site??

Από εχθές είμαι όλο νεύρα με το newbabyland που παρήγγειλα τα πράγματα του μπέμπη. Πέρασε ένας μήνας από τότε που έκανα την παραγγελεία και... τίποτα!!Του έστειλα ενα e-mail ότι φοβάμαι πως το μωρό θα φτάσει πριν από τα πράγματα και τι μου λένε οι βλάκες??? "Θα σας στείλουμε μέσα Σεπτεμβρίου τα πράγματα γιατί δεν έχουμε τώρα το χρώμα της κούνιας ταξιδιού που διαλέξατε ούτε τη ζυγαριά. Δε φταίμε εμείς, φταίει ο προμηθευτής μας :angry::angry::angry::angry: " Αντικατέστησα αυτά τα δύο και τώρα που είπαν ότι σε "λίγες" μέρες θα τα στείλουν από Ιταλία. Αν δεν τα λάβω μέσα στο επόμενο δεκαήμερο θα με δείτε στην Ιταλική τηλεόραση να διαμαρτύρομαι :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Όταν λέτε καλλυντικά για το μωρό, τι εννοείτε??? Σαμπουάν κτλ?? Αυτά τα weleda έχουν κάποιο site??

Από εχθές είμαι όλο νεύρα με το newbabyland που παρήγγειλα τα πράγματα του μπέμπη. Πέρασε ένας μήνας από τότε που έκανα την παραγγελεία και... τίποτα!!Του έστειλα ενα e-mail ότι φοβάμαι πως το μωρό θα φτάσει πριν από τα πράγματα και τι μου λένε οι βλάκες??? "Θα σας στείλουμε μέσα Σεπτεμβρίου τα πράγματα γιατί δεν έχουμε τώρα το χρώμα της κούνιας ταξιδιού που διαλέξατε ούτε τη ζυγαριά. Δε φταίμε εμείς, φταίει ο προμηθευτής μας :angry::angry::angry::angry: " Αντικατέστησα αυτά τα δύο και τώρα που είπαν ότι σε "λίγες" μέρες θα τα στείλουν από Ιταλία. Αν δεν τα λάβω μέσα στο επόμενο δεκαήμερο θα με δείτε στην Ιταλική τηλεόραση να διαμαρτύρομαι :angry:

Σουπίτσα εγώ παράγγειλα αφρόλουτρο, 2 κρεμούλες, ένα αφρόλουτρο που είναι και τα μαλλάκια και τσαι για μένα για τον θηλασμό...

¨Ασε σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ παράγγειλα το καρότσι + κάθ, Αυτοκινήτου + πορτ μπεμπέ από το ebaby και περιμένω ακόμη. Να μην είμαι όμως άδικη... Το λέγανε ότι θέλουνε 34-40 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ. Εγώ τα περιμένω γύρω στις 20 Αυγούστου. Αν γεννήσουμε πιο πριν την κάτσαμε...

:blush: :blush: :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...