Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

Η Αναστασία φαίνεται να είναι on line.

3-4 παιδάκια?Μπράβο Κατερίνα μου!!Εγω δεν ξέρω αν θα άντεχα αν και προέρχομαι απο πολύτεκνη οικογενεια.Εγώ είμαι το 3ο παιδι :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Τι χαζομάρες αυτό το mammy!Τόση ώρα είχε κολλήσει.

Κι εγώ είμαι το 4ο και τελευταίο παιδί,γι'αυτό θέλω κι εγώ να κάνω τέσσερα.Βέβαια αν τα βρω σκούρα με το 2ο μπορεί να αλλάξω γνώμη.Είδα το μήνυμά σου.Χιχιχιχιχιχ! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεκλα μου εχει καταντησει πια αυτο το κοριτσακι μου...τι να πω...λεει δεν θελω ρε μανα να βγω..τι λυσσα ειναι αυτη???

Κατρινακι μου δεν πηγες τελικα εκει που ηθελες ε?ισως ειναι καλυτερα..ξεκουραζεσαι!!!εμεις αργουμε παντως!

Αννουλα μου με το καλο κοριτσακι μου ομορφο!!η καραμελιτσα μου θελει να περιμενει τον γαμπρουλη μου!!εισαι γατα!το καταλαβες βλεπω!!!χαχαχα!δεν μας πειραζει που ο συμπεθερος ειναι απο τον Πυργο!εγω δεν εχω καμια ασχημη εμπειρια.ομορφοσογο σας βλεπω...ωραιο γαμπρο θα παρουμε!τα εγγονακια μας θα ειναι κουκλια!!! :lol::lol::lol::lol: ευχαριστω για την αφοσιωση σου!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: θα εχει εχτρα μπονους το αγορακι σου!!!καλυφθηκες απο νυφουλες ;):lol::lol: εμεις εχουμε τα εξης χαρακτηριστικα:εγω μπλε-γκρι ματι,η μαμα μου πρασινο ανοιχτο,ο αδερφος μου γαλανο,η αδερφη μου πρασινο το κυπαρισι,ο μπαμπας και η αδερφη μου μελι-καστανο.ο αντρας μου καστανο αλλα ο πεθερος μου πρασινο!!εχω πιθανοτητες! :silly:

Σταυρουλα με μενα εχει συμπεθερεψει..χιχιχιχι!πλεον το ξερετε ολες..η καραμελιτσα περιμενει το ετερο της ημισυ για να βγει...εχει μεινει αλλο ενα αγορακι για σενα.. :lol::lol::lol:

Κατερινα(φουφου) μου εδω ειμαι απλα κανω αντιγραφη ,επικολληση αυτα που γραφω και μου παιρνει πολυ ωρα..πωπω!1 ωρα το εκανα αυτο..

καληνυχτα κοριτσακια ομορφα!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molis katafera kai ξαναμπηκα!!παλι ομως μετα βασανων!!σας ευχαριστω κοριτσαρες μου που με σκεφτεστε και μενα..την εξοριστη!σνιφφφ..

τι ειδα????κι αλλα γεννητουρια σημερα..η χτες?Βασουλα μου ευχομαι ολα να πηγαν καλα κοριτσακι μου!μαρεσει που προχτες που μιλησαμε μου ειπες οτιβολευτηκε ο μπεμπης!!!!αμμμ πριτςςς δε σου εκανε τη χαρη!ηθελε να γεννηθει μαζι με την Αλκμηνη!!!

Ροζι και Χρυσα...με ενα πονο κοριτσακια μου ολα καλα!!

αχχχχ τι ομορφα ...κι εγω ειμαι μακρυα χωρις καλο σημα... :(:(:(

χαιρομαι ομως που καταφερα να μπω και να δω <ΝΕΑ>!!!

εδω παμε για μπανιο..για τα παιδια ...ουτε η κολλητη μου εκανε με το που ηρθαμε αδιαθετησε η καημενη!!εγω ..που να παω..για το νερο..θα με περασουν για τη χαμενη καρετα καρετα που τους ξεφυγε και θα με μαζεψουν! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

αλλα η αληθεια ειναι οτι ζηλευω τους αλλους που κολυμπνε!!εγω τρεχω στο μπαρακι...οχι για μπυρες..αλλα για καφε και κλαμπ σαντουιτς!!!

μετα επιστροφη στο χωριο..και μεσα ο Βελης!ουφφ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

JennyBill έγραψε:

Αντε καλέ αφού εγώ δεν αγχώνομαι εύκολα...πες! :P:P:P

Στο Λητώ,δεν ξέρω τι περιοχή πιάνεται? Κορίτσια?[/quote:264itcju]εκεί γενήθηκα εγώ.ν.Ψυχικό είναι,αλλά εννοούσα σε ποια περιοχή θα μένεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

για πες βρε Αννούλα λεπτομέρειες γιατί και εγώ θα ήθελα να δωρίσω στην δημόσια...να σε ρωτήσω το μαιευτήριο σε χρεώνει για να τα συλλέξει;;

Τώρα αποφάσισα να τα δωρίσω στη δημόσια τράπεζα & εχθές επιτέλους μου στείλανε με χρέωση δική μου(είμαι εκτός Αθηνών βλέπεις)την τσαντούλα με τα απαρραίτητα.

Εμένα ο γιατρός μου ούτε στην κόρη μου με χρέωσε για τη συλλογη,διότι όπως είπε αν δεν τα θέλουμε ,απλά τα πετάνε.Έχω ακούσει όμως απο την κουνιάδα μου,που τη χρέωσε πριν 2χρόνια ο γιατρός 300!

Α! αν γεννήσεις Κυριακή την πάτησες με τη δημόσια τράπεζα,διότι πρέπει να τα στείλεις ΕΣΥ( πάλι χρέωση δική σου) μέχρι της 2μμ & courier είναι ανοιχτά μέχρι το Σάββατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Εγώ έκανα τη βλακεία και αγόρασα μπιμπερό της Nuc και δε βρίσκω κανέναν αποστηρωτή που να κάνει... :( Θέλει λίγο ψάξιμο....

της nuk,ο οποίος παίρνει μπουκάλια & άλλων εταιριών! αλλά έχω στη μαμά μου & αποστηρωτή δε θυμάμαι μάρκα που παίρνει & τα μπουκάλια της Nuk.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Είμαι πολύ στεναχωρημένη,ο αντρούλης μου δεν κοιμήθηκε όλη νύχτα από πονόδοντο σε ένα δόντι που φτιάχνει.Είναι πολύ χάλια,δεν μπορώ να τον βλέπω έτσι.... :(:(:(

Τι να κάνω για να τον βοηθήσω?? Εκτός απ'το να του δίνω παυσίπονα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

λοιπον ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ βαρεθηκα να σε βλεπω στις εγκυουλες...... :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

μεχρι αυριο να εχεις μπει να γεννησεις αλλιως θα σου κανω εγω βασανηστηρια... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

μπαινω στο μαμμυ κ ευχομαι να μην σε δω μεσα αλλα τζιφος με την χαρα μενω.... :blink::blink::blink::blink::blink:

τι εισαι εσυ βρε παιδι μου?????τι εισαι εσυ?????

ουουουουουουουουουουουουουουστστστ Αναστασια.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

(ελπιζω να πιασει το κολπο μου)κ να μην σε δω αυριο μεσα μονο με την καραμελιτσα.... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Αναστασία αποβάλεσσαι , αύριο με την καραμελίτσα σου στο φόρουμ :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες! Πως είστε σήμερα?

Κοριτσάρες μου σας ευχαριστώ για τα καλά σας λογάκια, η τούρτα αντικειμενικά από τις αντιδράσεις των καλεσμένων είδα ότι ενθουσίασε! Και πέρισυ εγώ την έκανα και όσο μπορώ θα την ετοιμάζω εγώ γιατί τα ζαχαροπλαστεία ζητάνε τα τρελά τους €€€€ στις παιδικές τούρτες που από γεύση δεν λένε και πολλά και πληρώνεις χρυσά τα μπαρμπαδάκια που βάζουν επάνω!

Όσο για την θάλασσα δεν με βλέπω να κάνω άλλο μπάνιο γιατί μόνο στην σκέψη της διαδικασίας νιώθω κούραση και ταλαιπώρια :huh:

Βασούλα σου έσπασαν τα νερά εχθές διάβασα άρα τώρα θα είσαι αγκαλιά με τον Νεκτάριο σου :cheer::cheer: Να σου ζήσει κοπελάρα μου, εύχομαι να είχες εύκολη γέννα :kiss::kiss:

Τα νέα μας:

Εχθές το μεσημέρι πήγα για καρδιοτοκογράφημα στον Γαληνό, φυσιολογικοί ήτανε οι παλμοί της, εκεί την ένοισα 4-5 φορές να ψιλοκινείται, εγώ είχα και μια σύσπαση λέει (που δεν την κατάλαβα). Ευτυχώς όλα καλά και το απογευματάκι κατά τις 6 έδωσε κανα δυο πολύ ελαφριά σηματα αλλά λίγο..... Η μαία μου είπε να μην φοβάμαι να ταρακουνάω την κοιλιά μου για να κουνηθεί και αυτή και να φάω και κανένα γαλακτομπούρεκο :P

Σίγουρα δεν έχει τον χώρο που είχε αλλά μου φαίνετε λίγο νωρίς, στην πρώτη μου έφτασα 39+6 για να μην την νιώθω όπου και γέννησα. Τώρα δεν ξέρω αγχώθηκα γιατί ήταν πολύ πολύ κινητική και σε μια μέρα άλλαξε και τίποτα... ο γιατρός λέει να το παρακολουθούμε προς το παρόν :unsure: ανά δύωρο-τρίωρο λέει πρέπει να κάνει και καμιά κίνηση...Τώρα που σας γράφω κάτι ψιλά πάλι τα έκανε, θα δούμε πως θα κυλίσει η μέρα.....τι να κάνω να τρέχω όλη την ώρα για καρδιοτοκογράφο και υπέρυχο???

Επιτέλους ετοίμασα και την βαλίτσα μου (κάτι ψιλά έμειναν) και εχθές στην επιστροφή πήρα και ένα φορεματάκι να βγάλω με το καλό την μπουμπού μου από την κλινική.

AGGELIKI LEFKADA welcome, με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα γερό και το δεύτερο παιδάκι σου!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!λοιπον τα νεα μας,ο τραχηλος ειναι 35mm,μια χαρα δλδ,πλακουντας grade 1,οποτε δεν γενναω ακομη!!και το τσουτσουνακι μας 2350,μια χαρα και αυτος!!μου λεει ο γιατρος ειναι μια χαρα,οσο πρεπει,τουλεω δεν ειναι και γιγας!και μου λεει ε ουτε και συ εισαι γιγας!ε ναι με 1,58 υψος τι γιγας να μαι;χαχαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

Καλημέρες! Πως είστε σήμερα?

Κοριτσάρες μου σας ευχαριστώ για τα καλά σας λογάκια, η τούρτα αντικειμενικά από τις αντιδράσεις των καλεσμένων είδα ότι ενθουσίασε! Και πέρισυ εγώ την έκανα και όσο μπορώ θα την ετοιμάζω εγώ γιατί τα ζαχαροπλαστεία ζητάνε τα τρελά τους €€€€ στις παιδικές τούρτες που από γεύση δεν λένε και πολλά και πληρώνεις χρυσά τα μπαρμπαδάκια που βάζουν επάνω!

Όσο για την θάλασσα δεν με βλέπω να κάνω άλλο μπάνιο γιατί μόνο στην σκέψη της διαδικασίας νιώθω κούραση και ταλαιπώρια :huh:

Βασούλα σου έσπασαν τα νερά εχθές διάβασα άρα τώρα θα είσαι αγκαλιά με τον Νεκτάριο σου :cheer::cheer: Να σου ζήσει κοπελάρα μου, εύχομαι να είχες εύκολη γέννα :kiss::kiss:

Τα νέα μας:

Εχθές το μεσημέρι πήγα για καρδιοτοκογράφημα στον Γαληνό, φυσιολογικοί ήτανε οι παλμοί της, εκεί την ένοισα 4-5 φορές να ψιλοκινείται, εγώ είχα και μια σύσπαση λέει (που δεν την κατάλαβα). Ευτυχώς όλα καλά και το απογευματάκι κατά τις 6 έδωσε κανα δυο πολύ ελαφριά σηματα αλλά λίγο..... Η μαία μου είπε να μην φοβάμαι να ταρακουνάω την κοιλιά μου για να κουνηθεί και αυτή και να φάω και κανένα γαλακτομπούρεκο :P

Σίγουρα δεν έχει τον χώρο που είχε αλλά μου φαίνετε λίγο νωρίς, στην πρώτη μου έφτασα 39+6 για να μην την νιώθω όπου και γέννησα. Τώρα δεν ξέρω αγχώθηκα γιατί ήταν πολύ πολύ κινητική και σε μια μέρα άλλαξε και τίποτα... ο γιατρός λέει να το παρακολουθούμε προς το παρόν :unsure: ανά δύωρο-τρίωρο λέει πρέπει να κάνει και καμιά κίνηση...Τώρα που σας γράφω κάτι ψιλά πάλι τα έκανε, θα δούμε πως θα κυλίσει η μέρα.....τι να κάνω να τρέχω όλη την ώρα για καρδιοτοκογράφο και υπέρυχο???

Επιτέλους ετοίμασα και την βαλίτσα μου (κάτι ψιλά έμειναν) και εχθές στην επιστροφή πήρα και ένα φορεματάκι να βγάλω με το καλό την μπουμπού μου από την κλινική.

AGGELIKI LEFKADA welcome, με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα γερό και το δεύτερο παιδάκι σου!

:kiss:

και μενα μου κανει τετοια το σκατουλι,αλλα εγω τον ταρακουναω καλαααα!!!!δεν υπαρχει φοβος,να την σπρωχνεις!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες!!! Ελπιζω σημερα να εχουμε νεα απο τα χθεσινα γεννητουρια.

Μαρακι σκεψου οτι εισαι ηδη 37 εβδομαδων αρα οποτε και να γεννηθει τωρα το νινακι σου μια χαρα θα ειναι. Να παρακολουθεις τις κινησεις της και ολα θα πανε τελεια.

Τι δραμα αυτος ο υπνος κοριτσακια μου!!! Ανυπομονω συνεχεια να ξημερωσει για να σηκωθω.

Σημερα θα συνεχισουμε τα πλυσιματα με τη μαμα μου και θα αρχισουμε και το σιδερωμα. Ο αντρας μου θα βαλλει τη μπορντουρα στο παιδικο δωματιο και μετα μαζι τα αυτοκολλητα. Το winnie the pooh εχει ως θεμα το δωματιακι μας. Μου αρεσει πολυ αυτο το αρκουδακι και ολη η παρεα του :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού εχθές το βράδυ ταρακουνούσε ο άντρας μου την κοιλιά μου και τις έλεγε άντε καλέ κλώτσα και μετά που τον έβλεπε η μικρή προσπαθούσε να κάνει το ίδιο και της μιλούσε με δικά της λόγια :laugh: :laugh: :laugh: ότι βλέπει το παιδί αυτά κάνει :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: αλλά η μαιμού μέσα στην κοιλιά ασυγκίνητη :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ έγραψε:

Καλημερα κουκλιτσες!!! Ελπιζω σημερα να εχουμε νεα απο τα χθεσινα γεννητουρια.

Μαρακι σκεψου οτι εισαι ηδη 37 εβδομαδων αρα οποτε και να γεννηθει τωρα το νινακι σου μια χαρα θα ειναι. Να παρακολουθεις τις κινησεις της και ολα θα πανε τελεια.

Τι δραμα αυτος ο υπνος κοριτσακια μου!!! Ανυπομονω συνεχεια να ξημερωσει για να σηκωθω.

Σημερα θα συνεχισουμε τα πλυσιματα με τη μαμα μου και θα αρχισουμε και το σιδερωμα. Ο αντρας μου θα βαλλει τη μπορντουρα στο παιδικο δωματιο και μετα μαζι τα αυτοκολλητα. Το winnie the pooh εχει ως θεμα το δωματιακι μας. Μου αρεσει πολυ αυτο το αρκουδακι και ολη η παρεα του :P:P:P

Αχ τι ωραία, θα είναι όλα έτοιμα λοιπόν!!! Και εμείς σε δύο τοίχους τον winnie έχουμε! :)

Ότι είναι σε καλή εβδομάδα για να γεννηθεί το ξέρω και τα κιλά της είναι καλά, αυτό δεν με αγχώνει....απλά είμαι όλη την ώρα στο τηλ. με τον γιατρό και δεν ξέρω αν είμαι και υπερβολική (βέβαια και αυτός μου λέει να το παρακολουθούμε γιατί οι εβδομάδες αυτές είναι επικύνδινες) αλλά δεν ξέρω τι να κάνω αν συνεχίσει έτσι...μάλον για πρόκληση το βλέπω για να ηρεμήσουμε όλοι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

Αφού εχθές το βράδυ ταρακουνούσε ο άντρας μου την κοιλιά μου και τις έλεγε άντε καλέ κλώτσα και μετά που τον έβλεπε η μικρή προσπαθούσε να κάνει το ίδιο και της μιλούσε με δικά της λόγια :laugh: :laugh: :laugh: ότι βλέπει το παιδί αυτά κάνει :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: αλλά η μαιμού μέσα στην κοιλιά ασυγκίνητη :(

χαχαχαχαχα!μιλουσε στην αδερφουλα της ε;;;παρακολουθησε το και αν δειτε πως συνεχιζει ετσι υπαρχει λυση,μην αγχωνεσαι μονο ολα καλα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάρες! Βλέπω τα νεάκια σας...όλα καλά!

Εγώ σήμερα κοιμήθηκα σχετικά καλά κ ήρεμα.Όσο για την μπουμπού μου κλωτσάει συνέχεια τις τελευταίες μέρες!

Χθες το απόγευμα είχα ένα θεματάκι με κάτι πονάκια χαμηλά, αλλά οκ. Σήμερα έχω μια μικρή ζαλάδα (δεν ξέρω γιατί) και τις τελευταίες 2-3 μέρες το ζάχαρό μου είναι λιγάκι ανεβασμένο! Με μαρούλι κ τόνο θα την βγάλω σήμερα κ πολύ πολύ νεράκι. (Αυτή τη στέρηση φαγητού δεν την αντέχω άλλο - ευτυχώς ένας μήνας είναι ακόμα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

μαρια@ έγραψε:

χαχαχαχαχα!μιλουσε στην αδερφουλα της ε;;;παρακολουθησε το και αν δειτε πως συνεχιζει ετσι υπαρχει λυση,μην αγχωνεσαι μονο ολα καλα πανε![/quote:1kc9ja6a]

σε ευχαριστώ πολύ, η λύση υπάρχει δεν ξέρω τι να κάνω όμως, από την μια ανυπομονώ και εγώ και όσο μου δίνει και αυτή αφορμή σκέφτομαι να την βγάλω :P

Ξύπνησε τώρα το κοριτσάκι μου , πάω να την περιποιηθώ, φιλιά θα τα πούμε μετά :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια και γλυκές μανούλες;Μια χαρά ξημερώσατε βλέπω,εκτός από το Ελπιδάκι μας.Στηριξέ τον Ελπίδα μου τον άνθρωπο,γιατί πραγματικά δεν υπάρχει χειρότερος πόνος από τον πονόδοντο.Κι όχι τίποτα σήμερα έχω και ραντεβού για σφράγισμα στις 11.αουτς!

Μπέλλα μου,μια χαρά τα νέα σου!Μπράβο,είδες που ανησυχούσες;Μην παίρνεις όμως θάρρος,να ξεκουράζεσαι.

Μαράκι μου,όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς καθόλου.Απλά η μικρούλα σας κάνει ναζάκια!

Έλενά μου Winnie the pooh;Τέλεια!Εμείς έχουμε Μινι και Μικυ.

Κοριτσάκια μου,φεύγω.Πάω στα Prenatal,γιατί εχθές τελικά δεν πήγα και μετά όπως σας είπα οδοντίατρο.Τα λέμε αργότερα, :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

αλκήθεια κορίτσια καλλυντικά για το μωράκι σας αποφασίσατε ποιά θα πάρετε;;;διαβάζω συνέχεια στο net οτι τα περισσότερα έχουν parabens Και αλλα χημικά και έχω τρελαθεί..

εγώ σκέφτομαι να πάρω της weleda...ξέρει καμία αν είναι καλά;;

Καλημέρα κοιλίτσες!! Σας διαβάζω σιγά σιγά.

Σήμερα ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΔΟΥΛΕΙΑΣ!!!!!!ΓΙΟΥΠΙ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σία μου εγώ παράγγειλα ένα ΣΕΤ απο την Weleda από γερμανικό site. ΜΟυ βγήκαν μισή τιμή από ότι αν τα έπαιρνα από Ελλάδα. Πήρα αυτό με άρωμα Καλεντούλας (???) Καλό μου φαίνεται αλλά ακόμα δεν έιχα την ευκαιρία να τα δοκιμάσω :silly: :silly: :silly: :silly: Λες να πλένω την κοιλάρα μου εξωτερικά!!! :blink::blink:

Σας διαβάζω και επανέρχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από εμένα!!!

τι είδα εμφανίστηκε η Κατρίνα μας;;;Κατρινάκι μου γλυκό τα φιλιά μου!!!τι λένε τα πάτρια εδάφη;;

καλά η κοιλιά τέλεια!!!μου θυμίζει τη δικιά μου!!!χαχαχαχα

Ελπίδα μου περαστικά στον αντρούλη σου!!!τι άλο να κάνεις πέρα από τα παυσίπονα;;μόνο ψχολογική στήριξη θέλει τώρα!!!

Μαράκι μου μην αγχώνεσαι κοπέλα μου..όλα μια χαρά θα πάνε..θα παρακολουθείς και τις κινήσεις της και θα είσαι οκ..

καλά ξετρλάθηκα με την Έλλη!!!μπράβο το πουλάκι μου που ήθελε να μιλήσει στην αδερφούλα της!!!!!

Έλενα με το καλό να τελειώσετε τις ετοιμασίες!!!και εμείς σήμερα ξεκινάμε το βάψιμο!!!!επιτέλους!!!και είπα το Σάββατο να πάω να κάνω τα ψώνια μου!!!

Λαμπρινή μου υπομονή με το φαγητό..και εγώ σε δίαιτα είμαι γιατί με μάλωσε η γιατρός οτι πάχυνα..οπότε σε νιώθω!!!

Μπέλλα μου τέλεια τα νεά σας!!!τσάμπα ανησυχούσες βρε!!!μαι χαρά ο μικρός σας!!!!

Κατερίνα foufou εύχομαι να πάνε όλα καλά στο οδοντίατρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! Δεν είναι δεδομένο ότι πρέπει να έχεις κράμπες, δεν έχουν όλες οι κοπέλες ή σε όλες τις κυησεις δεν είναι ίδια τα συμπτώματα! Εγώ πχ στην προηγούμενη δεν είχα τίποτα πέρα από τα βασικά, πρήξιμο κούραση στήθος.. αυτά.. Τώρα.......;! Χαχαχαχαχα!! Για την κυστική ίνωση δεν έχω να πω πολλά πέρα από το να ευχηθώ να πάνε όλα κατ'ευχήν και το μωράκι σας να είναι υγιέστατο!! Καταλαβαίνω τους φόβους σου που είναι απόλυτα λογικοί αλλά επειδή μου αρέσει πολύ να στηρίζομαι στα μαθηματικά τα οποία ποτέ δεν ψεύδονται, να θυμίσω ότι οι πιθανότητες να νοσεί το έμβρυο είναι 25% οπότε στατιστικά οι πιθανότητες το μωράκι σας να φέρει απλά τη νόσο ή να είναι απόλυτα υγιές είναι πολύ περισσότερες συνδυαστικά!! Ξέρω βέβαια ότι επειδή το έχεις ήδη βιώσει μια φορά δυστυχώς, δεν πρόκειται να ηρεμήσεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.. μαζί θα αγωνιούμε να ξέρεις, ίδια μέρα έχουμε αυχενική! Μακάρι να μας πάνε όλα δεξιά με υγιή μωράκια πάνω απ'όλα! 🙏🙏🙏🙏 Εγώ έκλεισα σήμερα την 9η εβδομάδα και με το καλό μπαίνουμε στη 10η.. μαζί θα πηγαίνουμε!!
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Να πας στα επείγοντα αν είναι να τρελαθείς... Πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο άμεσα. Άλλα συμπτώματα δεν έχεις;;;
    • Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; αχ το πέρασα και εγω αλλά όχι με το στήθος με τον εμετό 7εβδ + 5  ακόμα το θυμάμαι ήταν Παρασκευή ξύπνησα ήμουν μια χαρά δεν είχα καθόλου ναυτία εεε λέω μπορεί να έτυχε και το απόγευμα ειδα κάτι περίεργα υγρά που δεν είχα ξανά δει.. πήρα τηλ τον γιατρό εγω πίστευα πως το εχασα το μωρο μου λέει ο γιατρός εαν με έπαιρνες μια ώρα νωρίτερα θα σου έλεγα να έρθεις να σε δω ( τελευταία φορά με ειχε δει 5 μερες πριν που άκουσα και καρδούλα ) αλλά εχω φύγει για Αθήνα εδώ και μια ώρα ταξιδεύω   ελα Δευτέρα μου είπε… καταλαβαίνεις πως ήμουν μέχρι να πάω την Δευτέρα στο κέντρο υγείας δεν είχε μηχάνημα να ακούσω το μωρο… έριξα ένα κλάμα αστα να πάνε και τελικά ήταν όλα μια χαρά  παντως εγω το πρωτο μήνα έκανα 1 φορά τη βδομαδα ραντεβού στον γιατρό γιατί φοβομουν πολύ είχα άγχος τεράστιο..  δεν υπάρχει κάτι που να σου δείχνει αν πάνε καλά τα πράγματα μόνο ο υπέρηχος ίσως να μιλήσεις με γιατρό σήμερα ή αύριο να πας από κοντά να σε δει κορίτσι μου όσο μπορείς ψυχραιμία και πιστεύω πως είναι όλα καλά 
    • Αχ μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση κ να διώξω το άγχος. Έτσι κ αλλιώς απ την εγκυμοσύνη με ενδιεφερε η μέθοδος κ την είχα ψάξει κ να που τώρα το επέλεξε η μικρή 😂 Έχω κατεβάσει κ το solid starts που δείχνει κατάλληλα κομμάτια ανα ηλικία, αλλά νομίζω πως κάτι κάνω λάθος στο μαγείρεμα κ μαλακώνουν πολύ κ λιώνουν κ μετά φοβάμαι ότι θα φάει μεγάλο κομμάτι. Η γιατρός μας συστήνει αυτήν την μέθοδο και σε εμάς απλά είπε λόγω του ότι η μικρή δεν είναι φαγανη, να αρχίσουμε με αλεσμένα μήπως και αρχίσει να τρώει κ το αλλάζουμε στο διμήνο. 
    • Καλημέρα κορίτσι μου!! Μην κατσεις να σκας! Πήγαινε για έναν απλό υπέρηχο σε κάποια κλινική, ώστε να σου φύγει το άγχος. Όλα καλά θα είναι, αλλά ποιος ο λόγος να χαλάσεις την Κυριακή σου; Εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση πήγα στο Γεν… για έναν υπέρηχο και μου πέρασε το άγχος. Αν παρόλα αυτά μπορείς να το διαχειριστείς, μίλα με τον γιατρό και άκου τι θα σου πει. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...