Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

Δε δουλεύει στο msn μου :( Κράσαρε το Pc πριν δύο βδομάδες και δε λειτουργούν τα μισά μέχρι να κάνω back up για να γίνει format :(

Αλλά ... το βρήκα το βίντεο (μου είπατε να ψάξω για βίντεο και γι'αυτό μπερδεύτηκα!!). Εγώ λίγο αηδιάζω όταν δείχνει αυτό το κόψιμο με το ψαλίδι... Μπλιάαααχ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Gia sas koritsia mou!!! ypologiste kai mena 12/9 exo p.h.t. alla logo kesarikis th ageniso noritera 10/8 tha pao gia non stress kai tha moy pei o giatros pia mera akrivos tha mou dei to fos tou kosmou i deuteri kopelitsa mou!!! to mpourmoulitraki mou!!!!!

kisses

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ στην ομορφη παρεουλα μας Αγγελικη ..

Ειμαι η Βασω και περιμενω το πρωτο μου μωρακι ..μαλλον τελη Αυγουστου !!!

με το καλο να ερθει η δευτερη κορουλα σου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν σοκαριστήκατε αοό το βίντεο, δείτε τη γέννα της Ρεγγήνας να πάρετε τα πάνω σας :P : Εντελώς φρεσκαδούρα το Ρεγγηνάκι παρόλη τη δυσκολία της γέννας της :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AGGELIKI LEFKADA έγραψε:

Gia sas koritsia mou!!! ypologiste kai mena 12/9 exo p.h.t. alla logo kesarikis th ageniso noritera 10/8 tha pao gia non stress kai tha moy pei o giatros pia mera akrivos tha mou dei to fos tou kosmou i deuteri kopelitsa mou!!! to mpourmoulitraki mou!!!!!

kisses

Καλώς όρισες Αγγελική! Με το καλό το κοριτσάκι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Αν σοκαριστήκατε αοό το βίντεο, δείτε τη γέννα της Ρεγγήνας να πάρετε τα πάνω σας :P : Εντελώς φρεσκαδούρα το Ρεγγηνάκι παρόλη τη δυσκολία της γέννας της :P

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AGGELIKI LEFKADA έγραψε:

Gia sas koritsia mou!!! ypologiste kai mena 12/9 exo p.h.t. alla logo kesarikis th ageniso noritera 10/8 tha pao gia non stress kai tha moy pei o giatros pia mera akrivos tha mou dei to fos tou kosmou i deuteri kopelitsa mou!!! to mpourmoulitraki mou!!!!!

kisses

γεια σου Αγγελικη καλως ηρθες με το καλο να ερθει το νινακι σου κ να σου ζησει κ το πρωτο...γερα κ δυνατα να ειναι... :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που πηγε η Αναστασια?????λετε να επιασε το κολπο μου????λετε να την τρομαξα κ να σπασανε τα νευρα???? :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

μακαρι!!!!!!!θα μας σκασουνε κ μαμα κ κορη.... :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ήρθα και εγώ πάλι!!!

Ντοράκι λές;;;Αναστασία που είσαι;;;

Αγγελική μου με το καλό να έρθει στον κόσμο και το δεύτερο παιδάκι σου!!!και φυσικά να σου ζήσει η κορούλα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαστε και πάλι. Μόλις γυρίσαμε. Είχαμε πάει στην ενημέρωση για τα βλαστοκύτταρα στο Παπανικολάου. Όποια έχει καμία απορία, εδώ είμαι. Θα γνώριζα και τη Βασούλα σήμερα αλλά... μας πρόλαβαν τα ευχάριστα :):):) Κανένα νεότερο από τα κορίτσια ε;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις περί συσπάσεων. Πολύ με χαροποιήσατε :):):) Έχουμε δραστηριότητα επιτέλους!!!!Άντε να δούμε τι θα μας πει και ο γιατρός αύριο.

Α, τελικά πήρα και το στρωματάκι για την καλαθούνα. Σας άκουσα τελικά ;)

Και μία ερώτηση. Αυτός ο γιατρός που μας ενημέρωσε για τα βλαστοκύτταρα μας είπε ότι για τα μεσαιγχυματικά κύτταρα η Ακαδημία Αθηνών χρεώνει, ισχύει; Έχει καμία κανένα τηλέφωνό τους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, με το καλό το μωράκι σου.

Θέη, που χάθηκες εσύ; Άντε με το καλό οι δουλειές σας.

Τα χρώματα τα οικολογικά της Kraft θέλουν 1-2 μέρες. Πρίν λίγο καιρό βάψαμε κι εμείς μ'αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για πες βρε Αννούλα λεπτομέρειες γιατί και εγώ θα ήθελα να δωρίσω στην δημόσια...να σε ρωτήσω το μαιευτήριο σε χρεώνει για να τα συλλέξει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Αγγελική, με το καλό το μωράκι σου.

Θέη, που χάθηκες εσύ; Άντε με το καλό οι δουλειές σας.

Τα χρώματα τα οικολογικά της Kraft θέλουν 1-2 μέρες. Πρίν λίγο καιρό βάψαμε κι εμείς μ'αυτά.

ήμουν στο εξοχικό Αννούλα μου και ανεβήκαμε με τον άντρα μου για να κάνουμε το δωματιάκι...σε λίγο γεννάω που λέει ο λόγος και δεν έχω κάνει τπτ... :blush::blush:

ευχαριστώ για την πληροφορία για τα χρώματα...δλδ στις 2 μέρες θα μπορώ να αρχίσω να βάζω τα πραγματάκια μέσα..και τα ρουχαλάκια στις ντουλάπες!!!ανυπομονώ!!! :silly: :woohoo: :silly:

αλήθεια από τα πρώτα ρουχαλάκια τι πήρατε βρε κορίτσια;;δλδ πόσα περίπου ζιπουνάκια κοντομάνικα ή μακρυμάνικα;;sorry αλλά με έχει πίάσει το άγχος.... :unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Και μία ερώτηση. Αυτός ο γιατρός που μας ενημέρωσε για τα βλαστοκύτταρα μας είπε ότι για τα μεσαιγχυματικά κύτταρα η Ακαδημία Αθηνών χρεώνει, ισχύει; Έχει καμία κανένα τηλέφωνό τους;

Χρεώνει αν κάνεις ιδιωτική φύλαξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

για πες βρε Αννούλα λεπτομέρειες γιατί και εγώ θα ήθελα να δωρίσω στην δημόσια...να σε ρωτήσω το μαιευτήριο σε χρεώνει για να τα συλλέξει;;

Ο γιατρός μας είπε ότι χρεώνουν δε χρεώνουν εμείς να μην τους τα δώσουμε και να επιμείνουμε σε αυτό. Αν τα δώσουμε λέει δύσκολα θα τα πάρουμε πίσω. Το πολύ πολύ να τους πάμε φωτοτυπία της ευχαριστήριας επιστολής που θα μας δώσουν. Εμάς στο Διαβαλκανικό, για δωρεά μας είπαν ότι δε χρεώνουν. Και αυτοί δε χαρίζονται... Ήδη τα 3 μεγαλύτερα μαιευτήρια στην Αθήνα (Ιασώ, Μητέρα και Λητώ )έχουν φάει 200,000 πρόστιμο για παράνομες χρεώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το άκουσα και εγώ αυτό για τα πρόστιμα γι'αυτό και ρωτάω..θα ρωτήσω για καλό και για κακό και στο Αγ.Λουκά που θα γεννήσω να δω τι θα μου πουν, και αν χρεώνουν για δωρεά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

anna10019 έγραψε:

Χρεώνει αν κάνεις ιδιωτική φύλαξη.[/quote:xwg8l91a]

Οπότε στα μεσαιγχυματικά που τα κρατάς με την προοπτική πιθανής, μελλοντικής, ιδιωτικής χρήσης τα πληρώνεις. Έτσι μας είπε και αυτός και συγκεκριμένα 1,200 ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα, και εμάς αυτό μας είπαν στα μαθήματα, να επιμείνουμε να μην πληρώσουμε. Στο site του Λητώ έχουν δημοσιεύσει το παρακάτω:

Όλοι οι γονείς πριν από τον τοκετό επισκέπτονται τα λογιστήρια των κλινικών μας και ενημερώνονται πλήρως περί των χρεώσεων μας, συμπεριλαμβανομένης της χρέωσης λήψης βλαστοκυττάρων, η οποία είναι προαιρετική πράξη ιατρικής φύσεως. Κατά την τελευταία διετία έχουν συλλεχθεί στα δύο μαιευτήρια περισσότερα από 9.500 δείγματα βλαστοκυττάρων με εξαιρετικά ποσοστά επιτυχίας. Εκ των όσων γνωρίζουμε, οι επώνυμες καταγγελίες ότι κάποιοι γονείς δήθεν δεν είχαν συμφωνήσει εκ των προτέρων για τη διαδικασία, ήταν ελάχιστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

το άκουσα και εγώ αυτό για τα πρόστιμα γι'αυτό και ρωτάω..θα ρωτήσω για καλό και για κακό και στο Αγ.Λουκά που θα γεννήσω να δω τι θα μου πουν, και αν χρεώνουν για δωρεά...

Να μην ρωτήσεις. Αυτός μας είπε, στην αναλυτική χρέωση που θα σας δώσουν, δείτε τι χρεώνουν για συλλογή βλαστοκυττάαρων και το ποσό αυτό ΜΗΝ ΤΟ ΔΩΣΕΤΕ!!!! Ότι και να σας πούνε.

Από φορμάκια εγώ πήρα 7-10 κοντομάνικα και άλλα τόσα μακρυμάνικα για τον ύπνο και 4-5 αμάνικα για μεγάλες ζέστες. Ρουχαλάκια πήρα ελάχιστα 2-3 γιατί μάλλον θα πάρουμε αρκετά δώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι ρε γμτ ακομα!πουφφφφφφφφφφφφφ!!!!!!Θεη&Ντορακι μουπροσπαθω να γινω 100%μανουλα αυγουστου μαλλον..τι να πω????

Αγγελικη μου δεν τη βλεπω να συγκινειται...περπαταω καθε μερα μια ωρα.σεξ δεν μπορω να κανω..δεν βολευομαι...προκληση δεν κανουν πριν τις 42 εβδομαδες εδω..αχ!!μη βλεπεις τετοια βιντεακια...εγω τα φοβαμαιιι!!!

Κατερινακι(φουφου), εχω πολυ ευγενικο παιδι..αλλα αυτη η ευγενεια θα με οδηγησει στην παρανοια..

οσο για τις καουρες..μπολικες..αν μοιασει σε μενα θα βγει αφρο η καραμελιτσα μου.εγω σαν νεογεννητο ημουν πολυ ησυχη,καταμαυρο μαλλι+κατακοκκινη.ο αντρας μου το ακριβως αντιθετο.ζωηρος,ξανθουλης+ασπρουλης.στην πορεια αντιστραφηκαν οι ρολοι.χαχαχα!για να δουμε!οσο για τις καισαρικες..να ευχεστε ολα τα μωρακια να γεννιουνται με φτ.τα παιδακια που γεννιουνται με καισαρικη εχουν μεγαλυτερη πιθανοτητα να παρουσιασουν παιδικο διαβητη,δυστυχως!

Ντορακι μου σ'ευχαριστω πολυυυυυ!!καλα..εχω τρελαθει στο γελιοοοοοοο!!!και ειχα πολυ ασχημη διαθεση σημερα...πωπω τι γελιο!!!πες τα!πες τα μπας και τ'ακουσει η καραμελιτσα!αντε γιατι θα την κανονισω μολις γεννηθει!!!τα ειπαμε ε????μη τα ξαναλεμε ποσο κακια μανα θα γινω..(χαδια,φιλια,αγκαλιτσες) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Θεκλα...:D :D :D :D :D :D :D

Ελπιδακι κατι ασχετο..εχθες ημουν επισκεψη σ'ενα σπιτι και ηταν εκει ενα παιδι που εχει καταγωγη απο κεφαλλονια..και μας ελεγε τα χειροτερα..γιατι?δεν ηταν καθολου περηφανος για τη καταγωγη του.μου εκναε τρομερη εντυπωση..δεν ειναι καλοι οι κατοικοι?πως ειναι οι πυργιωτες Ηλειας?κατι τετοιο μας ειπε οτι ειναι οι Κεφαλλονητες..ισχυει?

Βασουλα μου καιρος ειναι να παρω και γω σειρα...χαχαχαχαχα!!!

βλεπω ολες εχουμε αγωνια για το πως θα ειναι τα μωρα μας!!!!γιουπιιιιι!!!δεν ειμαι το μονο τρελοκομειο!!εγω πηρα το προδερμ..ειναι τελειο!σημερα επλυνα ενα φορεματακι της μπεμπας τελευταιο που ειχε μεινει.

Αγγελικη καλως ηρθες και με το καλο το κοριτσακι σου!!!!!

Γιουλι μου μεγειαααααα!!!αντε με το καλο να τα χρησιμοποιησετε!!

μας ηρθε ο αποστειρωτης κοριτσιααα!ιεμαι πολυ χαρουμενη!!!ποαω να τον παρωωωωω!!!!γιουπι!!!!θα σας βαλω φωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα και εγώ κάπως έτσι σκέφτομαι να τα πάρω...όχι πολλά ρουχαλάκια μέχρι να δω τι δωράκια θα μου φέρουν...άσε που μέχρι να σαραντήσω και να βγάλω τον μικρό θα έχει χειμωνιάσει κιόλας...

Αναστασία ακόμα εδώ βρε;;;;άντε καρταμελίτσα πάρ'το απόφαση και βγές!!!!

ποιόν αποστειρωτή πήρες;;;έχει πάρει καμία της avent;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...