Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΤΗ ΜΑΜΑ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!!!


Recommended Posts

Γειά σας τσούπρες!!!Τι κάνετε?Ετοιμάζεστε για διακοπούλες?

Ουφφφφ..εμείς φεύγουμε το Σάββατο για μια εβδομάδα και όπως καταλάβατε απο τον τίτλο είμαι σα τρελλή σε κλουβί!!Άγχος για το τι θα πάρω(όχι ρούχα,αλλά οτιδήποτε μπορεί να χρειαστεί),άγχος για το πως θα μας βγει ο χρόνος.Ο μικρός τρελλαίνεται για τη θάλασσα,αλλά πως θα εντάξω το πρόγραμμα του με το πρωινό μπάνιο????Ξυπνάει 7 και πίνει γάλα και δε ξανακοιμάται γιατί πέφτει απο τις 9.Θα κοιμηθεί το μεσημέρι καμια ώρα και μετά το βράδυ πάλι.Απο τις 7 το πρωι που θα ξυπνάει τι θα τον κάνω μου λέτε???? :blink::blink: Τι ώρα να πηγαίνουμε στη θάλασσα,ώστε να γυρνάμε μέχρι τις 12 που είναι ο ήλιος καυτός και πάλι το απόγευμα....Πείτε μου...ιδέες,γνώμες, γιατί θα πάω διακοπές και θα είμαι μέσα στο άγχος...Merci εκ των πρωτέρων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχ...

Λοιπον ποσο μακρια ειναι η Θαλασσα πο εκει που θα μεινετε...

10 η ωρα πρεπει να εχετε φυγει ειδικα αμα εχετε πολυ ασπρο δερμα σαν και εμας.

μη μασας..στην θαλασσα ξεχνιουνται..παιζουν ολη την ωρα και μετα πεφτουν τεζα...

Να πατρεις τα βασικα..μην ξεχασεις μονο το φαρμακει των διακοπων..βελε μεσα αντιισταμινικη κρεμα, αντιπυρετικο, θερμομετρο, μπεταντιν, γαζες, κρεμα για τσιμπιματα ( κουνοιπια τσουχτρες κλπ) αποστειρομενο φυσιολογικο ορο, τεχνιτα δακρια, ηλεκτολητες σε περιπτωση διαρροιας, και οτι τυχον φαρμακα παιρνει το παιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα....νατα αυτά τα ιατρικά με αγχώνουν!!!Στη Στούπα(Μεσσηνία) θα πάμε.100μετρα απο το ξενοδοχειο ειναι η θαλασσα,και ναι ειμαστε ασπρούλια σα τη μαμά!!!!!Δηλαδή αν ξυπνάει στις 7 να το πηγαίνω απο τι ώρα για μπάνιο????και εγώ έλεγα το αργότερο 11 να φεύγουμε,ξενοδοχέιο μπανάκι φαγάκι νάνι και μετά θάλασσα..αχ παναγια μου....χαλλλαραααα που λεμε και εμεις εκει στη βορειο ελλαδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον θα φευγετε κατα τις 8,5...δεν χρειαζετε να ειστε και πολυ ωρα αφου θα πηγαινετε 2 φορες...μια χαρα θα τα παει.

Ναι αυτα τα ιατρικα ασε...μην αγχονεσαι παντως..απλα παρε αυτα τα βασικα..τωρα εγω μπορει και να ξεχασα κατι..ας μας πουνε και αλλες κοπελες, εγω αυτα εχω μαζι μου στην τσαντα συν πανακια ντετολ, τζελ στεγνου καθαρισμου χεριων, υγρες πετσετουλες καθαρισμου..ασε σχεδον βαλιτσα κουβαλαω σε καθε βολτα μας..και πηγαινουμε και αυθυμερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ να σαι καλά ρε cecilia.Πω πω..πολλά μαζέυονται τελικά...Άντε να δούμε..Να ρωτήσω,τι πεδιλάκι βολεύει για τη θάλασσα?ξέρεις μέχρι να πάμε και για το γυρισμό.Στη παραλία δε φοράει με τίποτα πέδιλο.Θέλει να βουτάει στην αμμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω του εχω παρει κατι πλαστικα λαστιχωτα πολυ ανοιχτα, ειναι λιγο υπερυψωμενα αλλα κλεινουν πισω και με δυο λωριδες χρατζ μπροστα, εχει αμα ρωτησεις σχεδον σε ολα τα καταστηματα. Αμα θα το θυμηθω..γιατι εχω και ενα αλτσχαιμερ- θα βγαλω καμια φωτο να δεις στο περιπου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου γλυκια μανουλα....χα χα και αγχωμενη!!!!θα συμφωνησω με τη cesilia να φευγετε νωρις για μπανακι,να του φορας αντιηλιακο καθε 1.5 ωρα γιατι ειναι ασπρουλικο και αυτο σαν τα δικα μας,καπελακι οπωςδηποτε και αστο εκει να κανει τα δικα του.τρελα ειναι.Μην εχεις αγχος και θα δεις τι ωραια θα ειναι.Α και μην ξεχασεις αντισταμινικα,fenistil,atarax και τα σχετικα!!ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A!!! Επισης αμα δεν φοραει καπελο- σαν τον δικο μου- συμβουλη κοπελας παο μαμι..να ειναι καλα. βαλτου μια μαντιλα σε στιλ μπαντανα..εγω εσκισα ενα παλιο δικο μου παρεο και του τη δενω αλλιως πεταμε τα καπελακια στο νερο.

Εγω παντως αντιηλιακο του βαζω συχνοτερα..γιατι παει και κυλιεται στην αμμο και φοβαμαι...ειναι σαν αλευρομενο ψαρι μεσα στην ασπριλα..η μαλλον φαλαινακι...χιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα...ε ρε πλάκα που θα έχουμε!!!!Τζάμπα αγχώνομαι τελικά ε???Μπράβο βρε κοριτσάκια με χαλαρώσατε λίγο....πείτε κ άλλα...γράφω εγώ στο τεφτέρι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζενια μου μη σκας, υπαρχουν και χειροτερα!!!! ;) Εγω εχω ολο αυτο το αγχος......ειμαι και λιγο εγκυος!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :P:P:P

Κοριτσια καλο δεν ειναι να τα βαζουμε καμια λεπτη μπλουζιτσα αν καθονται στον ηλιο η θα σκανε;;;;; :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πειτε τα ρε παιδια ,τα πεθερικα μου μονο που δεν με εφαγαν που εβαλα το μωρο στη θαλασσα στις 10.30 ,ηταν λεει πολυ νωρις κ να την παω μετα της 12 γτ θα την κρυώσω,ευτυχως τους απαντησε ο αντρας μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να βαζετε..ειδε ςπου πολλα μυαλα σκεφτονται καλυτερα

εγω του βαζω ενα πολυ λεπτο λευκο μπλουζακι..πηρα απο τα τζαμπο..ναι ναι ερηξα τα μουτρα μου..προσοχη ομως να μην ειναι πολυ διαφανο γιατι αφινει τις ακτινες να περναει και να ειναι μα μανικακαι...εγω του πηρα για 2 ετων...και ας ειναι μολις 14...και αυτο για να ειναι ανετο και να μην δυσκολευει τις κινησεις του...μια χαρα εχει πολυ πλακα..

επισης μην αμελειτε να τα αλλαζετε και αυτα τα καημενα μαγιω καθως και να εχουν και αυτα καρεκλακι και πετσετουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κοριτσια το μαγιω αλλαγη συχνα!!!! Δεν ξερω για τα αγορακια....αλλα τα κοριτσια ειναι πολυ ευαισθητα....η μικρη μιας φιλης μου κολλησε ενα παλιομικροβιο ("πρωτεας" λεγοταν) απο την παραλια ..... :woohoo: :woohoo: ειδαν κι επαθαν να το ξεκανουν!!!!! :woohoo: :woohoo:

Να ρωτησω και το κορυφαιο........αν της ερθει της καλης μου να κανει κακακια......θα τα αμολησει στο μαγιω;;;;;;; :woohoo: :woohoo: :woohoo: AXOY ΤΙ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!! :unsure::unsure::unsure: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

πειτε τα ρε παιδια ,τα πεθερικα μου μονο που δεν με εφαγαν που εβαλα το μωρο στη θαλασσα στις 10.30 ,ηταν λεει πολυ νωρις κ να την παω μετα της 12 γτ θα την κρυώσω,ευτυχως τους απαντησε ο αντρας μου...

Ναι!!!Να την αλοίψετε και με βούτυρο και μετά να καθίσετε να τη φάτε όλοι μαζί την ξεροψημένη Κωσταντίνα!!!!Υμαρτον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mata έγραψε:

Ναι κοριτσια το μαγιω αλλαγη συχνα!!!! Δεν ξερω για τα αγορακια....αλλα τα κοριτσια ειναι πολυ ευαισθητα....η μικρη μιας φιλης μου κολλησε ενα παλιομικροβιο ("πρωτεας" λεγοταν) απο την παραλια ..... :woohoo: :woohoo: ειδαν κι επαθαν να το ξεκανουν!!!!! :woohoo: :woohoo:

Να ρωτησω και το κορυφαιο........αν της ερθει της καλης μου να κανει κακακια......θα τα αμολησει στο μαγιω;;;;;;; :woohoo: :woohoo: :woohoo: AXOY ΤΙ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!! :unsure::unsure::unsure: :laugh: :laugh: :laugh:

Την ίδια απορία έχω και εγώ!!!Αλλά τελικά δε του φοράω πάνα μέσα στη θάλασσα!!!Αν τώρα τύχει κάτι μας βλέπω να τα κυνηγάμε με το κουβαδάκι!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxax σηγα καλε...εμενα παντως δεν τα εκανε ποτε - ακομα- στην θαλασσα...

μονιζω παντως πως στην περιπτωση της Κωνσταντινας..η μουσταρδα θα πηγενε καλυτερα

χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...