Μετάβαση σε περιεχόμενο

I progesteroni mporei na dei3ei 4eudes 8etiko?


Recommended Posts

Oxi oxi den ekana test aplws mou eipe o ginaikologos na kanw test tin epomeni mera pou 8a teleiwsoun ta xapakia progesteronis pou pinw k 8a i8ela na rwtisw an iparxei periptwsi na dei3ei 4eudes 8etiko an kanw pio nwris..Sas euxaristw :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αντρια. Οχι η προγεστερονη δεν ανεβάζει τα επίπεδα της χοριακής.

Αλλα εγω εκανα Τρίτη τεστ και ηταν αρνητικό και την Πέμπτη η Χοριακή ηταν 99.5, οπως καταλαβαίνεις ψευδες θα μπορει να ειναι για αλλους λόγους.

Καλυτερα περιμενε να ερθει η μερα που θα κλεισει επισημα ο κυκλος για να κανεις τεσακι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα.

Δε νομιζω η προγεστερονη να δειχνει ψευδες θετικο αποτελεσμα στην χοριακη.

Εγω με προγεστερονη εκανα τεστ φαρμακειου κ βγηκε θετικο,την επομενη μερα εκανα χοριακη κ βγηκε 450 κ εκανα αλλη μια χοριακη χτες κ βγηκε 2387( να σημειωσω οτι συνεχιζω την προγεστερονη ακομα).

Αν υπηρχε τετοια περιπτωση δεν θα το συνηστουσαν οι γιατροι.Θα αφηναν χρονο στον οργανισμο να "καθαρισει" κ μετα θα ελεγαν για τεστ.

Καλη επιτυχια σου ευχομαι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sas euxaristw poli!! Aplws mou eipe na teliwsoun ta xapakia k tin epomeni na kanw test nomiza pws eixane sxesi...Sas euxaristw para poli...K oti kalitero se auti tin iperoxi periodo pou dianiete :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μετα την τοποθετηση οποτε σου πειπε ο γιατρος..εγω δεν τον ακουσα και εκανα τεστ δυο μερες νωριτερα και τζαμπα στεναχωρια, ειχα και κατι καφε-ροζ, αστα. Μετα απο 2 μερες ολα αλλαξαν. Ποτε ειναι η 12η μερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria μου σου εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου

να μπεις στην πρόσφατη παρεούλα...στις μανούλες του Ιουλίου!!

Όλα καλά θα πάνε...θα δεις!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αdria μου κάνε υπομονή... Θα περάσουν οι μέρες θα δεις και όλα θα πάνε πολύ καλά..... Ακολούθησε τις εντολές του γιατρού σου και μην τρελαίνεσαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Agorasa ena test k panw grafei pws oses ginaikes lamvanoun egxiseis HCG(opws Chorigon,Pregnyl k.t.l) kata 8erapeia gonimotitas mporoun na xrisimopoiisoun to test mono 12 meres (i perisssoteres) meta tin teleutaia egxisi. Simainei telika paizei rolo!!!!!!

:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria μου,

κατσε γιατι μπερδευτικα...

HCG ειναι η χοριακη γοναδοτροπινη (οι ενεσεις τυπου pregnyl,ovitrelle κτλ προγραμματίζουν την ωοθυλακιορρηξία)

η προγεστερονη ειναι αλλη ορμονη(προετοιμαζει το ενδομητριο).

Εσυ εγραψες οτι χρησιμοποιεις προγεστερονη σωστα?

Το τεστ επηρεαζεται αν εχεις κανει χρηση σκευασματος HCG (σωστα ειπε ο γιατρος οτι 12 μερες μετα την hcg πρεπει να γινει το τεστ)

αλλα αν χρησιμοποιεις προγεστερονη δεν υπαρχει προβλημα με το τεστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evala enesi gia na spasei to wario mou tin perasmeni deutera stis 12/07..Auti prepei na ennoei? Sorry gia to mperdema!!!

Simainei savvato 8a perasei i epidrasi tis enesi pou evala?

Sorry gia tin enoxlisi..Sas trellana!!!Exw 8ermokrasia 37.4..Euxomai na vgei se kalo..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...