Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010


Recommended Posts

Kουκιδα η θερμοκρασια στην εγκυμοσυνη εκει κυμαινεται,δηλ η φυσιολογικη θερμοκρασια ειναι τα δεκατα μεχρι τα ορια του πυρετου :) !!!Σε αυτο συμβαλλει κ η χρηση προγεστερονης που κανουμε!!!

Gioulaki τα πονακια ειναι νορμαλ,μην ανησυχεις καθολου!Εγω εχω ενοχλησεις αριστερα ή δεξια ολη την διαρκεια της μερας!Σαν τσιμπηματα,σαν τραβηγματα,σουβλιες κτλ.

Τωρα οτι κ να σου πουμε να ρωτησεις μολις ακουσεις τις καρδουλες θα παθεις μπλακ αουτ :P:P:P:P:P

Ο αντρας μου οταν ακουσε τις καρδουλες ειπε :

"Ειναι ο πιο τρομαχτηκος και υπεροχος ηχος που ακουσα ποτε μου"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας και πάλι!

Εγώ ξάπλωσα λίγο αλλά φυσικά δεν κατάφερα να κοιμηθώ. Έχω λίγο περισσότερες αναγούλες από την ώρα που έφαγα, αλλά μη φανταστείτε τίποτα το φοβερό. Αναγουλίτσες μάλλον. Και λίγη ζαλάδα.

Όρεξη έχω κι εγώ αρκετή. Δηλαδή, με πιάνει αναγούλα, και λίγο μετά νιώθω μια τεράστια επιθυμία να φάαααω!!!!!

Το στήθος μου είναι φουσκωμένο κι όταν το ακουμπάω πονάει.

Επίσης, είμαι πολύ ευσυγκίνητη. Πριν λίγο έβλεπα το Μαμαλάκη στην Τήνο, και όταν πήγε στο σπίτι του Χαλεπά, παραλίγο να κλάψω. Νομίζω έκλαψα και λίγο, επειδή σκέφτηκα που πήγε στο ψυχιατρείο και δεν τον άφηνε η στρίγγλα η μάνα του να δουλεύει. Τέλος πάντων, μετά είχε και το τρέιλερ απ' το "Νησί" και πάλι συγκινήθηκα... Δεν πάμε καλά...

Θερμόμετρο δε βάζω καθόλου.

Ούτε και πονάκια έχω, δηλαδή έχω αλλά τίποτα το φοβερό, αλλά νιώθω κάπως σαν πιασμένη κάτω χαμηλά στην κοιλιά.

Λέτε να πάρω τηλέφωνο το Μανώλη να τον ρωτήσω; Κουκίδα, πάρε κι εσύ τον Παναγιώτη!

Α, κορίτσια, στα τικεράκια σας, οι εβδομάδες που λέει είναι με βάση την ημερομηνία τελευταίας περιόδου ή της ηλικίας των εμβρύων; Γιατί έχω καταμπερδευτεί μ' αυτές τις μεθόδους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω το πρωι εκλαψα- αλλα ετσι κι αλλιως θα το εκανα γιατι αυτα δεν ειναι θεαματα....

ειδα το σκυλακι στην Μυτιληνη...δεν θα περιγραψω την εικονα της ψυχούλας..και το βιντεο με την νταντα που κακοποιουσε βρεφος---κοριτσια θελω να σκοτωσω ανθρωπο οταν βλεπω τετοια πραγματα.

Ρανια μου ευχομαι να φας το παστιτσακι σου κοπέλα μου!και να μεινει εκει που πρεπει!

Λοιπον, τα τικερακια είναι με βαση την ημερομηνια της τελευταιας περιοδου σου (εμας απο εξωσωματική μετραει 14 μερες πισω απο την ημερα που καναμε εμβρυομεταφορα η εγκυμοσύνη.) τωρα οσον αφορα το υπολοιπο που γραφει- οτι δλδ μενουν τοσες μερες για να γενησεις' αυτο για να το βγαλει σου ζηταει κυκλο περιοδου- δλδ 25 ημερων- 28 ημερων και ουτω καθ'εξης.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, δεν είμαι σίγουρη αν κατάλαβα. Δηλαδή Κουκίδα, όταν λέει ότι το μωρό σου είναι 9 εβδομάδων και κάτι, είναι στην πραγματικότητα 7 εβδομάδων και κάτι; Έχω χαθεί εντελώς όμως... Εμένα, αν είναι όλα καλά, τώρα μπαίνει στην έκτη εβδομάδα.

Ρε κορίτσια, από τη Γεωργία δεν είχαμε κανένα νέο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ,το παστιτσακι δεν το εφαγα..ισως αργοτερα.νιωθω ομως πως θελω να τα βγαλω παλι..τα αντερα μου.εντωμεταξυ ετρωγε το γαιδουρακι μου και ελεγε,τι ωραιο,το πιο ωραιο που εχω φαει ποτε μου!!α να χαθει,με τον πονο μου παιζει?και μου εφαγε και λιγη τυροπιτα που ειχα αφησει(ειναι το μονο που δεν βγαζω τελικα).και κατι κριτσινια που τρωω μετα τον εμετο να μου αλλαζουν γευση...αμαν ρε του λεω,λες και εισαι εσυ εγκυος!

χτες βραδυ ο καημενος κουτουλαγε απο τη νυστα και καθε φορα που σηκωνομουν για εμετο,ερχοταν στο μπανιο,με κοιταζε με οικτο και μετα παλι ροχαλιζε...το πρωι μου ζητησε συγνωμη που δεν μπορεσε να κρατηθει ξυπνιος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια, ένα σου λέω. Όταν μέναμε Θεσσαλονίκη, είχα πάθει γαστρεντερίτιδα σε κάποια φάση. Όλο το βράδι σηκωνόμουν και έκανα εμετούς και διάρροιες με τρομερούς πόνους. Όχι μόνο δε σηκώθηκε, αλλά ούτε καν το κατάλαβε!!!!!

Την επόμενη μέρα, κατά τις 3, τον παίρνω τηλέφωνο όπως γυρνούσε απ' τη δουλειά, να πάρει ρύζι να μου φτιάξει λαπά, κι όχι μόνο δεν έτρεξε χωρίς δεύτερη κουβέντα, αλλά φώναζε κιόλας.

Τελικά πήρε ρύζι, μου μαγείρεψε και με τάισε κιόλας μια που ήμουν τόσο χάλια, αλλά φαντάσου αναισθησία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι μωρε,ο δικος μου ειναι πολυ ενταξει σε κατι τετοια.και πρωτα δηλαδη,με βοηθουσε σε ολες τις δουλειες..με φροντιζει πολυ.κι εγω το εκμεταλλευομαι βεβαια οσο μπορω!αλλα με τον υπνο εχει ενα θεμα.οταν κοιμαται,οτι και να γινει δεν χαμπαριαζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι Θα.Γινω. Μαμα - κοιτα, η αναπτυξη του εμβρυου ειναι διαφορετικη σε κάθε γυναικα- και ας -για παραδειγμα- είχαμε την ιδια μερα περιοδο.

εσυ που εμεινες με φυσικο τρόπο (έτσι δεν ειναι?)- το πιθανοτερο ειναι να σκαλωσε πολυ αργα το εμβρυακι σου και βαλε και που δεν ξερεις ακριβως την ωρα της ωορηξιας σου, γιαυτο ειναι λιγοτερων εβδομαδων στην αναπτυξη. (ενω στην εξωσωματικη με το ρολοι γινονται όλα- και γιαυτο δεν υπαρχουν πολλες αποκλίσεις στους υπολογισμους)

επισης, να σου πω, την περασμενη Δευτερα που ημουν -ημερολογιακα 8εβδ. και 4 ημερών, ο γιατρος μετρησε τις διαστασεις του εμβρυου κα ιτο βρηκε 9εβδομαδων. αλλα κοιτα, αν το επιανε σε αλλη 'γωνία' μπορει και να το εβρισκε λιγότερο, η και περισσοτερο.παει με τις διαστασεις του σακου και του εμβρυου και πως το πιανει ο υπερηχος καθε φορα.

η ηλικια του εμβρυου μετρα δλδ με την αναπτυξη του. εσυ εισαι χονδρικα απο την 1η μερα της περιοδου σου - οσο εισαι- και το εμβρυο σου μεσα σου αναπτυσεται ειτε αργα ειτε γρήγορα.

ειναι λιγο μπερδεμα και ξερω οτι ανησυχεις αλλα όλα θα πανε καλα αυριο - είμαι σιγουρη :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκίδα, εγώ με βάση την ημερομηνία της τελευταίας περίοδου είμαι 8 εβδομάδων και 4 ημερών. Το έμβρυο, αν είναι όλα καλά, είναι 6 εβδομάδων και κάτι. Η σύλληψη πρέπει να έγινε 2 εβδομάδες και κάτι από την περίοδο, μάλλον...

Πραγματικά, με τόση ανάπτυξη, η ιατρική έχει να δώσει τόσο λίγες απαντήσεις μερικές φορές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σορρυ που θα καταχραστώ το ποστα αλλα το βρηκα τέλειο!!!!!χαχαχ κάντε το και σεις!!!

Το παρακάτω τέστ είναι εντυπωσιακό. Παρακαλώ δώστε του σημασία, δεν θέλει χρόνο.

Αναρωτηθήκατε πότε εάν το μυαλό σας είναι φυσιολογικό η εάν είναι διαφορετικό;

Λοιπόν κάντε σοβαρά την άσκηση συλλογισμού και βρείτε την απάντηση.

Ακολουθήστε τις οδηγίες και απαντήστε στις ερωτήσεις μία, μία, όσο πιο γρήγορα μπορείτε

και χωρίς να πάτε στην επόμενη εάν δεν έχετε απαντήσει πρώτα στην προηγούμενη.

Δεν είναι απαραίτητο να γράφετε τις απαντήσεις σας.

Θα εκπλαγείτε με το αποτέλεσμα, είναι σίγουρο.

Πόσο κάνουν;

15+6

3+56

89+2

12+53

75+26

25+52

63+32

ε ναι , είναι πιο δύσκολοι οι υπολογισμοί αλλά είναι πραγματική άσκηση!

Κουράγιο λοιπόν

123+5

ΓΡΗΓΟΡΑ! ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΕΝΑ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΩΜΑ!

Κατεβείτε πιο κάτω.

Κι άλλο.

Κι άλλο.

Σκεφτήκατε ένα «σφυρί κόκκινο» έτσι δεν είναι?

Εάν όχι ανήκετε στο 2% του πληθυσμού που το μυαλό είναι αρκετά

διαφορετικό και σκέφτεται κάτι άλλο.

98% του πληθυσμού απαντούν 'σφυρί κόκκινο' σε αυτή την άσκηση, φοβερό ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα Γινω Μαμα πραγματικά είναι λιγο μπερδεμενο. αυτο το 'ισως τοτε να εγινε η συλληψη' τα λεει όλα. Ελα που μπορει να εγινε αργοτερα!

γιαυτο και οι μετρησεις ειναι υποκειμενικες!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα Γινω Μαμα πραγματικά είναι λιγο μπερδεμενο. αυτο το 'ισως τοτε να εγινε η συλληψη' τα λεει όλα. Ελα που μπορει να εγινε αργοτερα!

γιαυτο και οι μετρησεις ειναι υποκειμενικες!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

o κασμας Ρανια ειναι κατι σαν σφυρι για την ακριβεια αυτό απο κατω'

..... ή και ο total blockhead ο βλακας δλδ!!χααχαααα

καλε εγω σκεφτηκα σφυρί γκρί και το διορθωσα σε δευτερολεπτα το έκανα κόκκινο!!απιστευτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΡΙΕΜΑΙ

ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ

και καπακι χαλασε και ο θερμουσιφουνας :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Τραγικο?????

Ευτυχως (δυστυχως) η πεθερα μου μενει στον ιδιο οροφο οποτε θα μαζεψω τα τσιμπραγκαλα μου κ θα παω εκει για ενα μπανακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ρωτήσω κάτι? την αυχενική διαφάνεια την κάνουν στην 13η βδομάδα?

εγω που θα αλλάξω γιατρό μετα τον υπερηχο που θα κανω την Δευτερα που μας ερχεται δηλαδη,τι θα κανω μετα, θα παρω τηλεφωνο τον καινουριο και θα του πω τι? γεια σας ειμαι εγκυος θα ηθελα να κλεισω μια αυχενική?? δεν θα πρεπει να παω να με δει κι αυτός πριν??

αλλα τοσοι υπερηχοι μηπως κανουν κακό στο μωρακι?? :dry:

αμαν..μπερδετηκα παλι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αυχενικη απο οσο ξερω γινεται 11η -13η εβδομαδα.

Κατσε ομως γιατι δεν καταλαβα... :blush:

την Δευτερα ειχεις υπερηχο με τον "παλιο" γιατρο κ μετα θα πας σε αλλον?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γυρισα απο το γιατρο :(

Δυστυχως το ενα απο τα δυο "την εκανε" με ελαφρια πηδηματακια πριν απο 6-7 μερες.Αλλα πηρα τετοια χαρα με την καρδουλα που ακουγα. 185 χτυποι το λεπτο :woohoo:

Εχει μεγαλωσει πολύ γιατι η μητρα μου ηταν για δυο και τωρα εχει άπειρο χωρο να τεντωθει :P

Δεν θελω να πω οτι στεναχωρεθηκα γιατι θα νιωσω αχαριστη, περασαμε τοσα για ενα μωρο (τα κοριτσια απο εξωσωματικη ξερουν) που δεν θα επιτρεψω στον εαυτο μου να στεναχωρηθει ουτε λεπτό.

Ενα γερο παιδάκι να γεννηθει και εχει ο Θεος. Αλλωστε εχουμε και τα κατεψυγμένα στην ακρη ;)

Μονο το μωρο μου να ειναι καλα θελω.

Λολλακι μου το τικερακι με τα μωρα στο χαριζω απο καρδιάς αγαπημενη μου. Δεν το σβηνω ακομα για να στω στείλω με πμ αυριο το πρωι :kiss:

Θα παρω να κλεισω κ ραντεβου για την αυχενικη διαφανεια αρχες Σεπτεμβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι, ηθελα να παω μια ακομη φορα.

μετα θα παω στον καινουριο- ο οποιος απλα ηξερε οτι προσπαθουσα με εξωσωματικη- δεν γνωριζει τις εξελίξεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλάκι μου δεν πειραζει κοπέλα μου!! και εμενα 2 ήταν αλλα το ένα ειχε βραδυκαρδία και δεν προχωρησε. ας ειναι γερό το μικρό σου - αυτο μετράει!!! καρδουλα ε???αχ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλακι μου καλο δεν πειραζει....ο Θεος κατι ηξερε κ αφησε τελικα το πιο γερο...μην μου στεναχωριεσαι...εξαλλου τον στοχο μας εν μερη τον πετυχαμε!!!!Ειχαμε θετικες χοριακες κ μια καλη εξελιξη μεχρι στιγμης και οι 2!!!

Ολα καλα θα ειναι απο εδω και περα καλο μου!!!!Μην μου κατσουφιασεις ετσι???

Μα δεν το καταλαβαινω...πως εγινε???Ετσι τσακ μπαμ γινονται αυτα?Χωρις αιματακι χωρις κατι για προειδοποιηση,μια ενδειξη???Τι ειπε ο γιατρος???

Τα ομορφα πες μας!!!

Χαζεψατε με την καρδουλα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας και από εμένα!

Καλύτερα ένα μωράκι και γερό παρά 2 με αγωνία για το αν θα τα καταφέρουν. Έτσι πιστεύω εγώ.

Και εγώ έχω ραντεβού με τον γιατρό την Τετάρτη. Άλλαξα γιατρό και ίσως θα αλλάξω και πάλι.

Koukida γιατί δεν λες στον γιατρό ξεκάθαρα ότι θέλεις να συνδυάσεις την επίσκεψη με την αυχενική. Μην τον αφήσεις να σε ξεκινήσει από την αρχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σε όλες τις φουσκολοιλίτσες!

gioulaki μου καλώς επέστρεψες από τις διακοπές!δεν ήταν απίστευτη η συγκίνηση με την καρδούλα??? μη στενοχωριέσαι για το άλλο σποράκι, ο Θεούλης ξέρει τι κάνει!

την αυχενική μου την έκλεισε ο γιατρός μου την 11η εβδομάδα, δλδ τέλος Αυγούστου.άντε να προχωράμε σιγά-σιγά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...