Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΙΣΕΣ;;;;


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

αντε φλωριαννα μου δεν το πιστευω,γειτονακι???

και εγω μενω κατω ηλιουπολη στα πολυκλαδικα.εσυ???που???

αντε να βρεθουμε να τα λεμε,ετσι και αλλιως να μην τα λεμε μονο στις μανουλες 2008.να παμε απο σεπτεμβριο για κανενα καφεδακι κ παιδοτοπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά δε σε πιστεύω μένεις στη Δαιδάλου;;; Εγώ στον πρώτο κάθετο της Σκόπα!!!! Μήπως πήγαινες και πολυκλαδικό;;; Μην τρελαθώ τώρα :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

STAMYMAMY έγραψε:

τοτε φλωριαννα μου δεν ειμασταν συμμαθητριες!!!καλα εισαι???

Καλά είμαι ΣΤΑΜΥ μου, ο Δημητράκης με έχει ζαλίσει λίγο, αλλά όλα καλά. Είναι πολύ υπερκινητικό παιδί. Να φανταστείς εχθές πήγα να σιδερώσω, τι το ήθελα;;; Έπερνε τα ρουχα από τη λεκάνη τα πέταγε σε όλο το σπίτι... καταλαβαίνεις το χάος!!!! Έρχεται η ώρα που τον βάζω για ύπνο και πέφτω μετά ξερή λες και έσκαβα. Το πρωι δουλειά, το απόγευμα σπίτι και Δημήτρης (και Τάσος - ο σύζηγος- για να μη ξεχνίομαστε!!!) άστε είμαι ένα πτώμα. Και σκέφτομαι και για δεύτερο η τρελή, εδώ δεν τα βγάζω πέρνα με το ένα (αλλά τι ένα!!! ο ταλιμπάν). Αφού λέω ότι αν μου βγει και το δεύτερο το ίδιο ζωηρό θα κλείσω σουίτα στο Δαφνί!!! Κάτι κάνω λάθος, δε μπορεί........

Εσύ με τη μικρούλα σου;;; Όλα καλά;; Θα μου πεις εσύ έχεις σπουδάσει και το θέμα και ξέρεις κάτι περισσότερο από το πως θα εκπαιδεύσεις το παιδάκι σου. Εγώ πάω με το ένστικο.... Έχω διαβάσει αρκετά βιβλία βέβαια αλλά άλλο να το ζεις στην πράξη!!!!

Αλήθεια πως τη λένε τη μικρή σου; Δεν έχω συγκρατήσει το όνομά της.

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαλαρωσε και δες τα πραγματα με ψυχραιμια και σκεψου οτι ολα τα 2χρονα παιδια τα ιδια κανουν και η δικια μου(ευαγγελια-νεκταρια) τα ιδια κανει με τα ρουχα!χαχα!

και εγω μερικες φορες χανω τον ελενχω και ξεσπαω με την μικρη και φωναζω,δεν υπαρχει τελεια μανα.αυτο να σκεφτεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ βρε ΣΤΑΜΥ μου για το κουράγιο που μου δίνεις!! Μέσα σε ένα διαμέρισμα όλη μέρα τι να κάνουν κι αυτά;; Σήμερα λέω να πάμε καμιά βόλτα... Καλή επιστροφή τη Κυριακή :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΑ ΦΛΩΡΙΑΝΝΑ!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ!ΚΟΙΜΑΤΕ Η ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΝΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΝΥΣΤΑΖΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!ΕΧΩ ΑΝΧΟΣ ΜΑΛΛΟΝ!!ΦΙΛΙΑ. :(:(:( :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STAMYMAMY έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΑ ΦΛΩΡΙΑΝΝΑ!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ!ΚΟΙΜΑΤΕ Η ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΝΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΝΥΣΤΑΖΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!ΕΧΩ ΑΝΧΟΣ ΜΑΛΛΟΝ!!ΦΙΛΙΑ. :(:(:( :woohoo:

Γιατί κοπελάρα μου έχεις άγχος;; Τι έγινε;; Η μικρή σου καλά;;; Εγώ μόλις πήγα το μικρό στον παιδικό, μια χαρά ήταν, τον πήρε η δασκάλα μπήκανε μέσα μόνο ένα μαμα είπε και μετά ησυχία άκουγα!!!! έχθες μου έκανε λίγο διάρροια άλλα μόνο μια φορά. Σήμερα είπα στις δασκάλες να μην του δόσουν φρούτα και μόνο στεγνά φαγητά. Είδομεν...

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα κοριτσια κι εγω ηλιουπολιτισα ειμαι ,μενω αγια μαρινα.δεν ειμαι ακομα μανουλα αλλα θα γινω σε 3 μηνες πρωτα ο θεος!να σας ζησουν τα παιδακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ευχαριστωω..εχουμε μετακομισει πριν 4 μηνες περιπου..

μενουμε εκει που ειναι μαζι πολλα σχολεια ενα δημοτικο ενα γυμνασιο και 2 λυκεια δεν θυμαμαι τα νουμερα τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ναταλι κι από μένα. Είμαι κι εγω Ηλιουπολίτισα μένω λίγο πιο πάνω απο τη ΣΤΑΜΥ ;);) . Αφού έχεις τοσα σχολεία κοντά σου είσαι πολύ τυχερή. Ένα βήμα το μικρούλι από το σχολείο ;););) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι η αληθεια ειναι οτι η τοποσεθια ειναι ιδανικη οσο αναφορα τα σχολεια!

αχ κοριτσια πολυ θα θελα μια συναντησουλα αλλα μεχρι τα μεσα Νοεμβρη θα μου ναι λιγο αδυνατο γιατι τρεχω και δεν φτανω με τα παιδια και την κοιλουμπααααααααααααα!

εσεις τι κανετε?τα ζουζουνια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ποιον δρομο ηρ.κωνσταντοπουλου εισαι???

και εγω μενω πολυ κοντα σου αν μενεις συνορα αργυρουπολης-ηλιουπολης.ναι να βρεθουμε αλλα να γινει καλα το παιδακι μου κ μετα,μην σας κολλησουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...