Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ- ΟΚΤΩΜΒΡΗ 2010 Νο 2


Recommended Posts

αποτι καταλαβα εχουμε βγει off..χερια, ποδια, μεσες...κουραγιοοοο!

εγω σημερα νιωθω πιο βαρια..νομιζω οτι μεγαλωσε και η κοιλια μου...αφου δεν μπορουσα να οδηγησω..νομιζω οτι θα σταματησω την οδηγηση σιγα σιγα..

ααα και ενα ακομη κουσουρι της εγκυμοσυνης που προεκυψε ειναι η αμνησια..κοριτσια εχω κενα μνημης..χθες εψαχνα που ειχα βαλει τα λεφτα μου 3 ωρες..τελικα ηρθε αντρας μου με ηρεμησε εψαξε και τα βρηκε..τρομερο!!

πηρα τελικα κουρτινουλα,παπλωματακι, σεντονακια, κουνουπιερα,αλλαξιερα και παντα αλλα δεν εχω επιπλακια ακομα..απλα τα κοιταω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστουμε barbiepa. καλα εκανες με οδηγηση. και γω το ιδιο θα κανω.. ασε που δε θα χωραω σε λιγο στο μικρο μου αμαξακι..και μπορει να σφηνωσω..χιχι

τα αλλα κοριτσακια μαλλον κανετε μπανακι ε?? αντε καλε που ειστε??? γυριστε σπιτια σας..θελουμε παρεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!

ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΑΣΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΟΙΘΩ ΣΑΝ ΝΤΑΛΙΚΑ!!!ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ 14 ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ!!!

ΠΑΛΙ ΖΕΣΤΗ ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΤΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΠΙΑ?ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ ΘΑΛΑΣΣΑ ΓΙΑΤΙ ΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΚΑΘΟ,ΟΥΝΑ ΣΤΗ ΣΚΙΑ ΑΡΠΑΞΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΜΕ ΠΥΟΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax mara μου να σου ζησουν τα αγγελουδια σου!!!!να ναι γερα!!!!

καμια δεκαρια μερες περιμενα να ακουσω νεα..μας ειχε αγχωσει λιγο..ευτυχως όλα καλά!! μπραβοοο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερη μου εγω εχω παρει 10 κιλα εκ των οποιων τα 2 τα τσιμπησα σε μια βδομαδα παρακαλω..στις διακοπουλες..ο γιατρος μουχε πει συνολικα να παρω 11 κιλα...χλωμοοοοο!!! μαλλον την τριτη πρεπει να του χαλασει η ζυγαρια γιατι θααρχισει να φωναζει...

μια μερα με ρωτησε αν τρωω γλυκα..και γω του ειπα "οχι, μονο παγωτα τρωω"..δε σου λεω τι ακουσα μετα..χιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamounaki έγραψε:

ερη μου εγω εχω παρει 10 κιλα εκ των οποιων τα 2 τα τσιμπησα σε μια βδομαδα παρακαλω..στις διακοπουλες..ο γιατρος μουχε πει συνολικα να παρω 11 κιλα...χλωμοοοοο!!! μαλλον την τριτη πρεπει να του χαλασει η ζυγαρια γιατι θααρχισει να φωναζει...

μια μερα με ρωτησε αν τρωω γλυκα..και γω του ειπα "οχι, μονο παγωτα τρωω"..δε σου λεω τι ακουσα μετα..χιχιχ

ΕΜΕΝΑ ΜΑΙΜΟΥΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ 12!!!ΑΣΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΑΩ ΘΑ ΜΕ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΑΝ ΔΕΙ ΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ..ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΗ ΙΣΩΣ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ!!!ΧΙΧΙ.ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΓΛΥΚΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ ΤΟ ΤΙΜΩ Η ΓΟΥΡΟΥΝΑ.

ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΤΣΟΥΠΡΕΣ??ANLOU NTORA TZITZIKAKI ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑ ΧΑ ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΙ ΕΒΑΛΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΑΝ ΗΧΟ ΚΛΗΣΗΣ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΕΓΩ Η ΧΟΝΤΡΗ..

http://www.youtube.com/watch?v=opthLJGA ... re=related

ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΝΑΩ ΑΠΟ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ...ΧΟΡΕΥΕΙ ΚΙΟΛΑΣ!!!!!ΧΑΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις όμορφες μέλλουσες μανούλες!

Τι κάνετε? Πως τα περάσατε το σ/κ? Εγώ χθες σιδέρωνα, σιδέρωνα, σιδέρωνα και τελειωμό δεν είχα!

Τι ζέστη ήταν αυτή το σ/κ? Δεν φύσαγε καθόλου είχε άπνοια!

Καλά Έρη τι γέλιο? :laugh: :laugh: :laugh:

Εμένα μου λέει ο άντρας μου σαν να πάχυνες τώρα τελευταία!!

Κορίτσια άντε και στα δικά μας! Την αρχή την έκανε η Μάρα, για να δούμε πια θα πάρει σειρά! Ελπίζω τα υπόλοιπα μπεμπάκια να μην είναι βιαστικά και να βγούνε στην ώρα τους!!

Καλέ όλα τα άλλα κορίτσια που βρίσκονται? Μάλλον διακοπούλες? Αχ θέλω και εγώ!!! Αλλά τι να κάνουμε ένα καλοκαίρι είναι αυτό, το επόμενο θα είναι μαζί με την μπουμπούκα μας! Οι νονές μας έχουν προνοήσει από τώρα και έχουν πάρει μαγιό για του χρόνου! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΚΑΛΗΜΕΡΑ BARBIEPA! ΝΟΜΙΖΩ ΛΙΓΕς ΜΕΙΝΑΜΕ ΟΛΕς ΠΗΓΑΝ ΔΙΑΚΟΠΕς ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΡΓΑ ΚΑΤΑ ΤΙς 7 ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ

ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΛΑΔΙ..ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΙΔΕΡΟ ΔΥΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Μ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΕΣΤΗ!!ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΨΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ,ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗΡΑ,ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΑ ΚΛΠ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΥΜΜΑΖΕΨΩ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΘΕΝΑ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ.ΟΠΩς ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΥΝΩ ΤΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΑΞΙΩΘΗΚΑ .ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΗ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ 10 Η ΩΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;

ΕΡΙ ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΟ ΚΕΦΙ ΜΕ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ!! :laugh: :laugh:

ΧΤΕΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟΣΕΣ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ!Α!ΑΝΕΒΗΚΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ +15 ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marylou μου καλορίζικα τα πραγματάκια σας! Και εγώ δεν έχω ξεκινίσει ακόμα να πλένω περιμένω να επιστρέψει η μανούλα από τις διακοπές της την επόμενη βδομάδα που θα έχω σταματήσει και εγώ τη δουλειά και σιγά σιγά να ξεκινήσουμε να πλένουμε! Άλλωστε έχω χρόνο γιατί το κρεββατάκι μας και η αλλαξιέρα - συρταριέρα θα έρθουν στις 27 του μήνα!

Εγώ ακόμα δεν έχω πάρει μπιμπερό και τέτοια αλλά θα πάω την επόμενη βδομάδα με τον αντρούλη μου που θα έχει άδεια να ζήσει και εκείνος λίγο την προετοιμασία γιατί μέχρι στιγμής τα έχω κάνει όλα μόνη μου!

Αχ και εγώ θα ήθελα να κάνω ένα μπανάκι αλλά ελπίζω να πάμε αυτό το σ/κ. Την Κυριακή γιορτάζει και ο αντρούλης μου οπότε κάτι θα κανονίσουμε!

Βικουλίνι δεν πειράζει κοριτσάκι! Θα τα χάσουμε όλα όταν με το καλό βγάλουμε τα ζουζουνάκια μας! Σε ποια βδομάδα είσαι εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!Εγω πήγα για μπανακι το σαββατο, καλα ηταν, αλλα την κυριακη γινοταν ενας χαμος και δεν μπορουσες πουθενα να σταθεις!!Και δεν ειχαμε και ομπρελα μαζι και επρεπε να βρουμε καπως οργανωμενη παραλια αλλα τιποτα!Η δε διαθεση μου τις 3 τελευταιες ημερες χαλια, μπορω να βαλω τα κλαμματα χωρις λογο και αιτια, αληθινα δεν σκεφτομαι κατι που να με στεναχωρει και απο το πουθενα κλαιω σαν μπεμπα...τον στεναχωρησα τον αντρουλη μου...σας εχει τυχει αυτο ή θα παρω το βραβειο της κλαψιαρας???Επίσης ολο σκεφτομαι πως θα ειναι μετα με το μωρο, οι ευθυνες κλπ...Δεν ηθελα να σας μελαγχολησω πρωι πρωι αλλα ηθελα καπου να τα πω ιατι ο ανρουλης μου με κοιταει και δεν ξερει τι να κανει...Μου ειπε να κλεισω καπου κοντα για διακοπες 2 ημερες να αλλαξουμε διαθεση!!!Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stacey μου δεν είναι τίποτα θα σου περάσει και εμένα υπήρξε περίοδος που με το παραμικρό έβαζα τα κλάματα!! Είναι οι ΟΡΜΟΝΕΣ!!! Τι να κάνουμε μάζι με όλα τα άλλα τα καλά της εγκυμοσύνης έχουμε και αυτό το σύμπτωμα! Ναι να πάτε κάπου να ξεφύγετε!

Εγώ τι να πω ρε κορίτσια? Τον τελευταίο καιρό έχουν αρχίσει οι ορέξεις μου! Βλέπω κάτι όνειρα (σεξουαλικού περιεχομένου)! :huh:

Αλλά φοβάμαι να κάνουμε οτιδήποτε με τον αντρούλη μου! Περιμένω να μπω στον μήνα μου και ίσως τότε να προσπαθήσουμε, αν και εκείνον τον αγχώνει το σκηνικό!!! Τι να πω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααα κοριτσακια!!! καλη εβδομαδα να εχουμε. τελικα θα παω αυριο πρωι για doppler...αντε και θελω να δω τη μπουμπου μου..

stacey να θυμασαι πως οτιδηποτε μας συμβαινει τωρα, ότι νιωθουμε, σκεφτομαστε κλπ ειναι θεμα ΟΡΜΟΝΩΝ...μολις γεννησουμε (μετα απο κανα μηνα δηλαδη) θα ρθουμε στα συγκαλα μας... Προτεινω να πατε καπου 2ημερο με τον αντρουλη σου και την κοιλιτσα σας και να προσπαθησεις να περασεις ομορφα..

αχ πειναωωωωωω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbie μου, εμείς εχουμε να κανουμε το οτιδηποτε από το τοτε που εμαθα οτι ειμαι εγκυος, γιατι στο πρωτο τριμηνο δεν αφηνουν, μετα ο πλακουντας μου ηταν χαμηλα, μετα ειπε ο γιατρος προσεχτικα, μετα οταν μας αφησε δεν ηθελε ο αντρας μου...εγω να δεις τι βλεπω στον υπνο μου...ειναι και πρωι!!!Ελπιζω να μου περασουν τα κλαμματα, δεν μου αρεσεις καθολου και περιμενω εκεινη την στιγμη της γεννας που ολα τα κοριτσακια λενε οτι ηταν η καλυτερη στιγμη της ζωης τους και θα τα ξεχασω ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε μαμουνάκι καλά αποτελέσματα για το doppler και περιμένουμε να μας πεις πόσο πολύ μεγάλωσε η μπουμπούκα σου!! Από εδώ και πέρα μου φαίνεται ότι παίρνουν γύρω στα 200γρ την εβδομάδα οπότε εμένα κοντέυει τα 2 κιλά! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stacey έγραψε:

barbie μου, εμείς εχουμε να κανουμε το οτιδηποτε από το τοτε που εμαθα οτι ειμαι εγκυος, γιατι στο πρωτο τριμηνο δεν αφηνουν, μετα ο πλακουντας μου ηταν χαμηλα, μετα ειπε ο γιατρος προσεχτικα, μετα οταν μας αφησε δεν ηθελε ο αντρας μου...εγω να δεις τι βλεπω στον υπνο μου...ειναι και πρωι!!!Ελπιζω να μου περασουν τα κλαμματα, δεν μου αρεσεις καθολου και περιμενω εκεινη την στιγμη της γεννας που ολα τα κοριτσακια λενε οτι ηταν η καλυτερη στιγμη της ζωης τους και θα τα ξεχασω ολα!!!

Εμάς δεν μας το έχει απαγορέψει κάναμε 3 φορές όλες κι όλες μέχρι τον 4ο μήνα αλλά μετά να σου πω φοβόμασταν! Άσε που εγώ δεν το ευχαριστιόμουν!

Όσο γι' αυτό που λες συμφωνώ μαζί σου και εγώ ανυπομονώ τη στιγμή που θα την ακουμπήσουν πάνω μου και θα την αντικρίσω για πρώτη φορά!! Σίγουρα το συναίσθημα αυτό δεν περιγράφεται με λόγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα barbie μας εχει φαει η στεριση...εμενα επειδη ειχα αποκολληση στην αρχη μας απαγορευσε ο γιατρος τις επαφες..ασε που κανει κ συσπαση η μητρα..

στον 9ο παντως εχω ακουσει οτι βοηθαει, αλλα μετα δεν θελουν οι αντρες μας γιατι φοβουνται...θα ειμαστε και σαν μπαλονες...ασταα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτη τη σκηνη που περιγραφεις stacey τη βλεπω συνεχεια στον υπνο μου. πριν μαθω το φυλλο του μωρου εβλεπα οτι μου φερναν το μωρο και μου λεγαν να σας ζησει κοριτσακι..τωρα βλεπω οτι μου τη φερνουν και κοιταω να δω σε ποιον μοιαζει...μα σε μενα φυσικα..χιχι..δικο μου ειναι το ονειρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamounaki έγραψε:

αυτη τη σκηνη που περιγραφεις stacey τη βλεπω συνεχεια στον υπνο μου. πριν μαθω το φυλλο του μωρου εβλεπα οτι μου φερναν το μωρο και μου λεγαν να σας ζησει κοριτσακι..τωρα βλεπω οτι μου τη φερνουν και κοιταω να δω σε ποιον μοιαζει...μα σε μενα φυσικα..χιχι..δικο μου ειναι το ονειρο!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • 3;!! Να σου ζήσουν! Με το καλό και το 4ο να έρθει!  Εγώ 3η φορά έγκυος αλλά είναι το 1ο που περιμένω και πιστεύω αυτή η φορά θα είναι και η τυχερή 🌈 Όπως τα λες, άλλες στιγμές είμαι καλά και άλλες άρρωστη κανονικά. Αλλά χαλάλι!! 
    • Ευχαριστώπολύυ!! Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάποιο καλό ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής στείλτε μου ένα μήνυμα please!!
    • Γενικά δεν ειναι μια εξέταση που την προτείνουν… να όμως που στην φιλη μου αυτο ήταν το θέμα. Η συγκεκριμένη είχε λιγο παραπάνω κιλά οποτε ισως από αυτο το υποπτεύθηκε ο γιατρος. Να πας σε ενδοκρινολόγο που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Ελπίζω σε περίπτωση που υπάρχει κατι να βρεθεί σύντομα για να αντιμετωπιστεί! 🫶🏻
    • Καλημέρα!! Εγραψα και πριν αλλα μαλλον δεν ανέβηκε η απάντηση μου... Εχω αλλα 3 παιδακια☺️ Απο συμπτώματα οχι σπουδαια πράγματα . Απλα αν δεν ειχα κανει τεστ ακομα, από χθες θα το ειχα καταλάβει ότι ειμαι έγκυος. Η όρεξη μου για φαγητό έχει πέσει. Ειναι καπως το στομάχι, οχι αναγουλες και τέτοια βέβαια. Η όσφρηση μου έχει γίνει υπερ ευαίσθητη (μυριζω τα πάντα αχαχ) και λίγη κόπωση. Σε γενικές  γραμμές όμως τίποτα το σπουδαίο. Πιο πολύ νιώθω σα να ειμαι λίγο άρρωστη. Εσυ;
    • Όλα καλά θα πάνε!!! Εγώ αύριο μπαίνω στην 27η, είμαι στα τέλη Αυγούστου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...