Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ- ΟΚΤΩΜΒΡΗ 2010 Νο 2


Recommended Posts

mamounaki έγραψε:

leticia ειδα οτι γεννας 2 μερες μετα απο μενα στο ΜΗΤΕΡΑ..λοιπον οταν γεννησω θα σου γραψω αριθμο δωματιου να επισκεφτουμε η μια την αλλη..χιχι!μηπως εχεις δει τιμοκαταλογο ΜΗΤΕΡΑ?

Mamounaki σκεπτόμουν να σου γράψω και εγώ αλλα με πρόλαβες.. :lol: Μακάρι να ξέραμε ποια μέρα ακριβώς γεννάμε, να μας φύγει η απορία....

΄Πήρα τηλ τον προηγούμενο μήνα,λοιπόν...

2000 ευρώ για φυσιολογικό τοκετό (4 μέρες διανυκτέρευση)

2200 με καισαρική (5 μέρες διανυκτέρευση)

στις ανωτέρω τιμές συμπεριλαμβάνονται επισκληρίδιος κτλ...

Επίσης +325 ευρώ χρέωση για λήψη βλαστοκυττάρων (αυτό βεβαια είναι παράνομο και πριν ΄κάποιους μήνες είχαν επιβληθεί πρόστιμα στα ιδιωτικά, κάποιοι δεν τα πληρώνουν και δεν τους κάνουν κάτι..)

Κάθε επιπλέον μέρα διανυκτέρευσης +100ευρώ

+270 εξετάσεις νεογνού

επίσης δεν περιλαμβάνονται εξετάσεις λεχώνας και φάρμακα....

υπολόγισε δλδ 3000 ευρώ τουλάχιστον για το νοσοκομείο.Αλήθεια ο γιατρός εσάς τι θα πάρει?εμας 1500 μας είπε..

λέτε να μη συμπεριλαμβάνονται στην τιμή σερβιέτες και τέτοια..? :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΣΤΑΓΟΝΑ έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΧΕΤΕ ΕΝΟΙΞΕΙ.ΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΦΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ.ΑΚΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΨΑΞΙΜΟ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΗ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.ΑΝ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΧΑΜΕΝΑ?ΑΝ ΠΑΛΙ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΕΓΩΗΣΤΙΚΟ?ΑΝ ΤΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΧΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ?ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑΝ ΠΟΥ ΤΑ ΕΔΩΣΑΝ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ.ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ ΨΑΞΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ....Α!!ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΑΑΑΑ.ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΔΡΑΣΤΗΡΙΑ?ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...και εμείς για δημόσια σκεπτόμαστε...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια δεν ξέρω ίσως το ξανασκεφτώ και εγώ είχα καταλήξει να τα δώσω στη δημόσια αλλά έπειτα από μια συζήτηση με κάποιον που το είχε ψάξει άλλαξα γνώμη και εγώ και ο άντρας μου! Θα δω πρέπει να αποφασίσω!

Σταγόνα μου καλό κουράγιο και καλά αποτελέσματα! Πόσα γραμμάρια γλυκόζης θα πιεις και πόσες λήψεις θα κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΥΡΙΟ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΥΓΡΑΣΙΑ.ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΠΑΙΝΩ ΓΙΑ ΝΤΟΥΖ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΟΛΛΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ.ΧΑΛΙΑ...ΧΑΛΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbiepa έγραψε:

Κοριτσάκια δεν ξέρω ίσως το ξανασκεφτώ και εγώ είχα καταλήξει να τα δώσω στη δημόσια αλλά έπειτα από μια συζήτηση με κάποιον που το είχε ψάξει άλλαξα γνώμη και εγώ και ο άντρας μου! Θα δω πρέπει να αποφασίσω!

Σταγόνα μου καλό κουράγιο και καλά αποτελέσματα! Πόσα γραμμάρια γλυκόζης θα πιεις και πόσες λήψεις θα κάνεις?

ΓΕΙ ΣΟΥ BARBIE ΘΑ ΠΙΩ 50 ΓΡ.ΜΕ ΔΥΟ ΛΗΨΕΙΣ.ΣΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 4 ΛΗΨΕΙΣ ΜΕ 100ΓΡ.ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΑ ΜΙΣΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ BARBIE.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη_ραφαέλ έγραψε:

ερη εξεταση για σιδηρο ειναι ξεχωριστη ποτε δεν ειναι μεσα στην γενικη....

κ ο σιδηρος λεγεται σιδηρος κανονικα.αλλα αν εχεις καλο αιματοκριτη κ αιμοσφαιρινη κ ο σιδηρος θα ειναι καλος.

ευχαριστω κοριτσακια μου.οποτε ειμαι μια χαρα με τον σιδηρο.ο μικρος σου τι κανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑΓΟΝΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΜΟΝΟ 2 ΛΗΨΕΙΣ Ε?ΕΓΩ ΠΗΡΑ 75ΓΡ ΓΛΥΚΟΖΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΙΜΑ ΚΑΘΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ!!!!!ΗΤΑΝ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΕΓΩ ΔΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΠΑΛΙ ΚΑΤΙ ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα! Που χαθήκατε όλες?

Σταγόνα πως πήγε με την εξέταση?

Εγώ είχα πιει 100γρ. και μου πήραν 4 λήψεις μία κάθε μία ώρα. Η βαρεμάρα της βαρεμάρας!

Έρη μου δεν ξέρω για τη δημόσια τράπεζα τι ισχύει! Μου φαίνεται ότι δεν πληρώνεις τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

leticia καπου εκει υπολογιζα και γω..

τωρα τον γιατρο δεν τον εχω ρωτησει ακομα ποσα παιρνει..αλλα υπολογιζω 1500-2000 οτι θα ζητησει.θα ρωτησω την επομενη φορα..

αποτι εχω ακουσει σερβιετες κλπ αναλωσιμα ειναι μες την τιμη. τυχον φαρμακα ειναι extra.

και αυτο με τη δωρεα βλαστοκυτταρων καπου το διαβασα οτι το χρεωναν 325 ευρω, αν και εχει κριθει παρανομο..μα ειναι δυνατον και να δωριζεις και να πληρωνεις απο πάνω????τσ..τσ..τσ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γεια σας!!!πως παει η ζεστη?? βαλτε φουλ ανεμιστηρες, aircondition, κλπ να σωθουμε!

ελπιζω ολες να σαστε καλα, παω να φαω γεμιστααααα. καλη ορεξη κοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα!

Εμένα ο γιατρός μου θα πάρει 2.000 και το μαιευτήριο γύρω στα 2.500 ίσως και λιγότερο!

Μαμουνάκι και εγώ γεμιστά έφαγα, της μαμάς!

Πωπω κορίτσια πολύ ζέστη σήμερα!

Θα πάω να ξαπλώσω στο δωματιάκι μου να βάλω φουλ το a/c και να χαλαρώσω!

Φιλάκια τα λέμε αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κοριτσακια μου είπα σήμερα να μην δουλέψω και τελικά ελιωσα στο σίδερο!!! Με καρεκλιτσα σαν τις γιαγιάδες!!! Αύριο όμως θα πάω για μπάνιο οπότε θα δροσιστω!!! Ξεκίνησα να προσέχω και λίγο την διατροφή μου γιατί λένε τώρα ότι βάζουμε τα πιο πολλά κιλακια!! Κι εγώ μάλλον τα βλαστοκυτταρα θα τα δωρισουμε σε δημόσια τράπεζα, μια φίλη μου έχει πει θα με ενημερώσει, θα σας πω αν μάθω κάτι νέο. Καλή συνέχεια κοριτσακια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!

ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΣΗΜΕΡΑ, ΕΙΜΑΙ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ A/C ΑΓΚΑΛΙΑ :laugh: :laugh:

ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΜΑΣ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΙΔΑ ΓΙΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΤΗΛ. 2313307419 ΣΤΗΝ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ. ΕΓΩ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΔΑ.

ΣΤΑΓΟΝΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΑ..ΕΜΕΝΑ 5 ΛΗΨΕΙΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΠΗΓΑ ΜΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ,SUDOKU ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ Η ΩΡΑ..ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ.. :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια πως πάτε με την ζέστη, εγώ αυτές τις μέρες τα έχω φτύσει από την ζέστη.δεν έχουμε aircondition και τον ανεμιστήρα δεν τον ανήγω για να μη πάθω καμιά ψύξη...που θα πάει αυτό :huh::huh:

Μόλις έφαγα το πεπονάκι μου και η γουρούνα πήρα να φάω και φουντούκια :blush::blush: η όρεξη πάντως παρέμεινε με την ζέστη....τι κακό!!!

Αχ αυτό με τα βλαστοκύτταρα,πρέπει λέει να πας από το Παπανικολάου να πάρεις τον ασκό συλλογής,δεν το στέλνουν!Πότε όμως??? έχει κάνει καμιά σας κάποια κίνηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΠΗΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟ.ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΓΛΥΚΟΖΗ 78 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΗΨΗ ΓΛΥΚΟΖΗΣ ΕΙΧΑ 139.ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΣΕ ΕΣΑΣ ΠΟΣΟ ΗΤΑΝ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταγόνα μου εγώ ξεκίνησα απ'ότι θυμάμαι 76 μετά την μία ώρα είχα 126 και τις επόμενες δύο λήψεις είχα κάτω από 100. Τώρα τι να σου πω? Λογικά ο γιατρός σου θα ξέρει για να σου πει έτσι!

Stacey χαράς το κουράγιο σου! Και εγώ έχω σίδερο αμέτρητο! Έχω τη λεκάνη δίπλα στη σιδερώστρα από την Κυριακή και όλο λέω θα σιδερώσω αλλά όλο δεν το αποφασίζω, είναι και η ζέστη! Τυχερούλα, θα πας αύριο για μπανάκι , εγώ δεν θα μπορέσω να πάω ίσως την επόμενη βδομάδα!! Τώρα πήρα και το γιατρό μου και μου είπε ότι μπορώ να κάνω μπάνιο αλλά τα χαπάκια που έβαζα κολπικά να τα παίρνω από το στόμα.

Πολύ ζέστη κοριτσάκια!! Καλά crazymammy πως αντέχεις χωρίς a/c και χωρίς ανεμιστήρα? Πωπω δεν θα μπορούσα καθόλου! :S

Εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω την τρελή όρεξη, ίσα ίσα μου φαίνεται ότι αυτές τις ημέρες τρώω λιγότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stagona εγω ειχα 0.64 και μετα 0.96 με 50γρ γλυκοζη οπως και συ. το ανωτατο οριο ειναι 1.10. εσυ εχεις λιγο παραπανω γιαυτο πρεπει να πας σε διαβητολογο να σου φτιαξει διαιτολογιο για το ζαχαρο. ειναι συνηθισμενο στην εγκυμοσυνη μη στεναχωριεσαι!

κοριτσακια εχω 3-4 πλνυντηρια σιδερο...το όρος ΠΑΤΑΤΑ.. :laugh: :laugh: και η μανουλα ειναι στο χωριο...και γω ουτε το χειμωνα δε θελω να σιδερωσω...και εχω και πρεσσα και σιδεροστρα...μπλιαχ!!

καληνυχτα κοριτσακια..τα λεμε αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑΓΟΝΑ έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΠΗΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟ.ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΓΛΥΚΟΖΗ 78 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΗΨΗ ΓΛΥΚΟΖΗΣ ΕΙΧΑ 139.ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΣΕ ΕΣΑΣ ΠΟΣΟ ΗΤΑΝ?

ΣΤΑΓΟΝΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ.ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΛΙΓΟ ΕΜΕΙΝΕ ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ.ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΟΧΙ ΠΑΤΑΤΕΣ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΓΛΥΚΑ.Η ΕΣΤΩ ΝΑ ΤΑ ΤΡΩΣ ΜΕ ΜΕΤΡΟ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΥΠΟΓΛΥΚΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου τι κάνετε? Τα μπεμπάκια σας χορεύουν?

Θα πάτε για μπανάκι? Σήμερα μου φαίνεται είναι κάπως καλύτερα από το θέμα ζέστης!

Επιτέλους σήμερα κοιμήθηκα παραπάνω! Το είχα ανάγκη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακιααααααα!ξυπνηστεεεε!

εμεις ξυπνησαμε στις 6.00 γιατι πειναγαμε..ηπιαμε γαλατακι...και κοιμηθηκαμε παλι σαν πουλακια...

σημερα η μπεμπουλα μου δεν κουνιεται συνεχεια..πιανω κατι μπουτακι, χερακι.. δεν καταλαβαινω αλλα εχει πλακα..

παω τωρα να παρω την προικα μας που την ειχαμε παραγγειλει (δωρακι της αδερφης μου) και θα τα πουμε αργοτερα!

:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbiepa έγραψε:

Πολύ ζέστη κοριτσάκια!! Καλά crazymammy πως αντέχεις χωρίς a/c και χωρίς ανεμιστήρα? Πωπω δεν θα μπορούσα καθόλου! :S

Εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω την τρελή όρεξη, ίσα ίσα μου φαίνεται ότι αυτές τις ημέρες τρώω λιγότερο!

Βασικά νοικιάζουμε και ο ιδιοκτήτης έχει ένα θέμα με τα τρυπήματα στους τοίχους,οπότε το aircondition βγαινει εκτός!!!

βασικά το κακό είναι ότι έχω καταντήσει ανάπηρη :unsure: έχει πιαστεί ένα νεύρο από την θέση του μωρού και δεν μπορώ να κάνω βήμα. όταν απόφασίσω να σηκωθώ κάνω 5 ώρες κι αυτό με πόνους, οπότε... :S

την βγάζω στο κρεβάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

barbiepa έγραψε:

Βασικά νοικιάζουμε και ο ιδιοκτήτης έχει ένα θέμα με τα τρυπήματα στους τοίχους,οπότε το aircondition βγαινει εκτός!!!

βασικά το κακό είναι ότι έχω καταντήσει ανάπηρη :unsure: έχει πιαστεί ένα νεύρο από την θέση του μωρού και δεν μπορώ να κάνω βήμα. όταν απόφασίσω να σηκωθώ κάνω 5 ώρες κι αυτό με πόνους, οπότε... :S

την βγάζω στο κρεβάτι![/quote:1odsgznx]

Καλά ρε κορίτσι είναι δυνατόν? Να μην μπορείς να βάλεις a/c? Όλα τα σπίτια έχουν τουλάχιστον από ένα! Τι να πω? Ο καθένας με την παραξενιά του!

Εμένα έχει πιαστεί ένα νεύρο στο χέρι και κάθε φορά που το τεντώνω ή το κινώ με πεθαίνει στον πόνο! Πήγα και στον ορθοπεδικό γιατί νόμιζα ότι ήταν κανένας τένοντας και μου είπε ότι είναι από την εγκυμοσύνη ότι επειδή έχουν αρχίσει να πρήζονται τα άκρα το νεύρο που περνάει και πάει στον αντίχειρα έχει επηρεαστεί! Γι' αυτό και ο αντίχειράς μου εκτός ότι με πονάει είναι και μουδιασμένος! Τι να πω τι άλλο θα ακούσουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vaster 07/09/10 ΑΓΟΡΙ

Crazymammy 08/09/10 ??????

Mariac 23/09/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

Magykal 27/09/10 ΑΓΟΡΙ

Βικουλινι 29/09/10 ΑΓΟΡΙ

Ntora26 29/09/10 ΑΓΟΡΙ

Lenitsa 30/09/10 ΑΓΟΡΙ

Fenioula 30/09/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

Barbiepa 30/09/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

Tzitzikaki 04/10/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

anlou 04/10/2010 ΑΓΟΡΙ

g point 06/10/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

Maragr 07/10/10 ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ!!

maniania 8/10/2010(λογο καισαρικης)ΑΓΟΡΙ

mamounaki 8/10/2010 ΚΟΡΙΤΣΙ

mariaso 10/10/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

leticia 10/10/10 ΑΓΟΡΙ

Marylou 15/10/10 ΑΓΟΡΙ

Kat6 15/10/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

Lena 21/10/10 ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ΕRΙ79 21/10/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

Miria 22/10/0/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

stacey 24/10/2010 ΑΓΟΡΙ

Poupoulaki 28/10/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

Xristinaki27 28/10/10 ????????

AthinaK 29/10/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

Ndalia ΚΟΡΙΤΣΙ

Ευακι1234 ΚΟΡΙΤΣΙ

Mikroulaxristos ΚΟΡΙΤΣΙ

Σταγόνα 30/10/10 ΑΓΟΡΙ

Κορίτσια πριν λίγο διάβασα ότι η Μάρα μας γέννησε τα κοριτσάκια της γιατί είχε πρόωρη ρήξη υμένων! Εύχομαι να της ζήσουν και όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...