Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΛΙΘΙΑ ΑΠΟΡΙΑ...ΑΛΛΑ ΑΠΟΡΙΑ


Recommended Posts

Χαιρετε χαιρετε!!!!

Δεν πιστευα ποτε οτι θα ανοιγα θεματακι σε αυτη την ενοτητα!!!!!Σημερα πηρα τα θετικα αποτελεσματα της χοριακης μου κ την Τριτη θα κανω την επαναληπτικη.

Θελω να ρωτησω λοιπον μια χαζομαρουλα που μεσα στην χαρα μου ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο....

Μπορω να χρησιμοποιω απο εδω και περα (αν ολα πανε καλα) αποτριχωτικες κρεμες (τυπου veet) κ μπορω να κανω αποτριχωση με κερι?

Ελα ρε κοριτσιαααααααα...μην γελατε!!!!!!!!!!!! :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ειχα την ιδια απορια και ρωτησα!!!

χρισημοποιω veet ταινιες κρυο κερι αλλα οχι περιοχη μπικινι και κοιλιτσα!!!

μην χρισημοποιησεις κρεμες που λιωνουν τις τριχουλες μονο κερι και αν το αντεχεις,αν σε ποναει πολυ μην το κανεις καλητερα να μην ξαφνιαζεσε!!!εγω δεν ποναω εχω συνηθισει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εκανα αποτριχωση απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου κανονικα,παντου και μπικινι...ειχα ρωτηση τον γιατρο φυσικα...σε αισθητικο ομως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον γλυφιτζουρακι εγω ξερω οτι η αποτριχωση με κρεμες απαγορευεται στην διαρκεια της εγκυμοσυνης και ειδικα το πρωτο τριμηνο...μπορεις να κανεις αποτριχωσει με κερι αλλα αναλογος το ποσο αντεχεις τον πονο.Εχει ωραιοτατες αποτριχωτικες ταινιες πρωσοπου και σωματος που κανουν πολυ καλυτερη δουλεια απο τις κρεμες,παντος καλο ειναι να τις αποφευγεις γενικος γιατι ειναι σαν να ξυριζεσαι σου το λεω απο προσωπικη εμπειρια,εγω πηγα σε αισθητικο εκενε φωτολυση και γλυτωσα απο ολα αυτα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρεμες οχι..κερι χαλαρα

εγω Τριτη ηταν να γεννησω και δευτερα πηρα και εκανα παντου, μπικινι ποδια τα παντα

θελλει ομως προσοχη και εμπειρη αισθητικο

Θα σου προτεινα μονο να χρησημοποιησεις κρυο κερι και οχι ζεστο.

Θελει προσοχη γιατι σαν εγγυος εχειε την ταση να κανει φλεβες κλπ, οποτε προσωπο ΟΚ αλλα ποδι αμπικινη καλυτερα να κανεις σε καποια εμεπιρη αισθητικο.

Και ενα θα σου πω..αξιζει...εγω ενιωθα απιστευτα ασχημη και χοντρη οταν ημουν ςγγυος...μονο αυτο με εκανε να αισθανομαι λιγο γυναικα..και κανενα ωραιοτατο μανικιου πεντικιουρ..φυσικα τοτε ειχα λευτα..δεν τα εδινα σε παμπερσ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oσο χαζη κ αν ηταν η ερωτηση τοσα πολλα χρησιμα εμαθα ;) .Σας ευχαριστω για την ενημερωση...

Μηπως να ανοιξουμε ενα post με τα DONTS της εγκυμοσηνης????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λολιπακι μουυυυυ!!! :woohoo: :woohoo:

Εισαι εγκυος βρε θυριο;;;Δεν ξερεις ποσο χαρηκα τωρα!!! :woohoo:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!

Και εγω χρησιμοποιω κερι και καμια φορα την αποτριχωτικη μηχανη και ολα μια χαρα.Κερι κρυο ομως οπως ειπαν και τα κοριτσια. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΟΥ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΤΡΙΧΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ! ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΤΙΣ ΒΓΑΖΩ. ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΑΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΚΡΕΜΑ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ, ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σαςμερα ομορφες,χρονια πολλα στις Μαρινες κ ευχαριστω πολυ που ασχοληθηκατε με τις "τριχιες" μου :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Οκ για τις αποτριχωτικες κρεμες το ειχα στο μυαλο μου οτι επιτρεπονται επειδη ειναι σουπερ χημικες!!!!!Παντως η αποτριχωτικη μηχανη κ οι ταινιες με βολευουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki26 έγραψε:

Λολιπακι μουυυυυ!!! :woohoo: :woohoo:

Εισαι εγκυος βρε θυριο;;;Δεν ξερεις ποσο χαρηκα τωρα!!! :woohoo:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!

Και εγω χρησιμοποιω κερι και καμια φορα την αποτριχωτικη μηχανη και ολα μια χαρα.Κερι κρυο ομως οπως ειπαν και τα κοριτσια. :kiss::kiss:

λενακι :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

αργησα αλλα τα καταφερα ε; :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon έγραψε:

Καλημερα γλυφιτζουρακιιιιι!!!!ευχομαι να εχεις δυδιμακια!!!!μακια μακια στα κοιλακια!! :kiss::kiss:

:kiss::kiss::kiss::kiss:

με γαργαλισαν λιγο τα φιλακια στα κοιλακια αλλα μου αρεσαν :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

μακαρι να ειναι 2!!!!!!ας ειναι οσα θελει ο Πανω απο εμας αρκει να ειναι ολα καλα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Lollipop και λοιπα κοριτσια! Δε νομιζω να υπαρχει προβλημα με την αποτριχωση με κερι. Να βγω λιγο off topic? Γιατι εχω κι εγω μια "καλλωπιστικη"¨απορια. Νυχια τζελ επιτρεπεται? Τα κανω χρονια και τωρα μου φαινεται λιγακι περιεργο να σταματησω αλλα αμα ειναι για το καλο του μωρου χαλαλι. Θα ρωτησω την Τριτη το γιατρο απλα ειπα να ρωτησω εσας μεχρι τοτε. Εν τω μεταξυ τελευταια φορα τα εκανα την προηγουμενη βδομαδα και για πρωτη φορα πονουσα πααααρα πολυ οταν τα εβαλα στο φουρνακι, εκαιγε, θεωρησα βεβαια οτι ειναι λογω του συγκεκριμενου χρωματος... δε ξερω αν ειναι σχετικο, αρχισα να νιωθω και τυψεις αλλα δεν ηξερα οτι ειμαι εγκυος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα καλημερα

λοιπον ρωτησα χτες το βραδυ τον γιατρο(για το κερι) και μου ειπε οτι αν το εκανα κ παλια κ δεν ξαφνιαζομαι απο το τραβηγμα-τρανταγμα να το κανω αρκει να μην δημιουργηθουν φλεγμονες!

Αν ειναι να το επιχειρησω για 1η φορα ή το κανω αραια κ που κ δεν αντεχω τον πονω να κατσω στα αβγα μου.

Οποτε θα αφησω στην ακρη το κερι κ θα κανω τα ποδια με το αποτριχωτικο μηχανημα(που το κανω τοσο καιρο).Οχι οτι εχω προβλημα με το μηχανημα αλλα ηθελα το κερι για να μου τα κανει αλλος κ να τελειωνω γρηγοροτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nutella μου νομιζω οτι ειναι τελικα θεμα γιατρου.η κουνιαδα μου που ειναι τωρα εγκυος τις επιτρεπει να κανει κ χτιστα νυχια κ να βαφει κ μαλλια παρακαλώ.ενας αλλος γιατρος που ξερω δεν αφηνει ουτε τα νυχια να βαφουν με απλο μανο.εσυ ρωτα καλου κακου τον δικο σου γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστω sisi2007 ! Ουτως η αλλως δεν ειχα σκοπο να τα ξανακανω μεχρι την αλλη βδομαδα που θα παω στο γιατρο, αρα να περιμενω να τον ρωτησω. Απ' οτι διαβαζω και στο ιντερνετ, ναι οι αποψεις στο θεμα αυτο διιστανται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πραγματικά δε νομίζω πως αξίζει στην μπουμπού μου να έχει έναν τέτοιο πατέρα. Δεν αξίζει καν να ασχοληθώ μαζί του. 
    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...