Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Αμήν Παναγίτσα μου!!! Με το καλό και το δικό σας!!! 😍😍😍 Να προσέχεις κοριτσάκι μου.. είναι επιπωματικος ή επιχείλιος ο πλακούντας; Τι σου είπε ο γιατρός; Σου έδωσε προγεστερόνη μήπως; Είχες κάνει κ.τ. στη προηγούμενη γέννα; Για αυτό σου είπε όχι επαφές.. θέλει προσοχή.. γιατί εμένα μου είπε ότι δεν έχω φόβο.. να έχουμε με προσοχή..! Καλορίζικο και το καινούριο τουτού!!! Το καλύτερο timing!!! 😍😍😍 Να είμαι ειλικρινής, αηδιάζω από έξω.. δεν έχουμε και πολλές επιλογές εδώ στη περιοχή βέβαια.. αλλά όταν βλέπω τα λάδια που μαγειρεύονται.. 🤢🤢🤢🤢 τις κατεψυγμένες πίτσες που πετάνε στο φούρνο.. είχαμε ένα σουβλατζίδικο εδώ που έκανε ωραίο σουβλάκι.. ακόμα το λαχταράω αλλά έτυχε πριν σχεδόν ένα χρόνο να πάω από εκεί να τα πάρω και όταν είδα την κατσαρίδα να βγαίνει από τη κουζίνα και να πηγαίνει σε έναν πελάτη να ανεβαίνει πάνω του.. ε αυτό ήταν..! Μάλιστα έβλεπες το προσωπικό να κοιτούν μεταξύ τους με νόημα και να προσπαθούν να συγκρατήσουν τα γέλια τους χωρίς να λένε τίποτα στον άνθρωπο..! Ντροπή..! Προτιμώ να τα φτιάχνω μόνη μου..! Αφήστε που η πίτα από το σουβλάκι που λένε ολικής άλεσης μόνο ολικής δεν είναι!! Χρωστικές ουσίες είναι με 5% ολικής άλεσης άλευρα..! Δείτε τα συστατικά στο σούπερ μάρκετ, όλες οι εταιρείες τα ίδια συστατικά πάνω κάτω..! Όχι καλύτερα να το φτιάχνω στο σπίτι.. πιτουλες με αλεύρι ολικής χωρίς λάδι σε αντικολλητικό τηγάνι, καλαμάκι σουβλάκι στη σχάρα και πατάτες τηγανητές στη φριτεζα αέρος..! Ή μπέργκερ με σπιτικό ψωμάκι ολικής, μπιφτεκακι μοσχαρίσιο χειροποίητο μαρούλι, ντομάτα κρεμμύδι αβοκάντο τυράκι... 🤤🤤🤤🤤 Αχ βρε σατανάδες μου ανοίξατε την όρεξη..!!!! Πάω να φάω τη σαλάτα μου.. φιλιά!!! 😘😘😘
    • @arntaliaΈτσι ακριβώς είναι!!!Η ψυχική υγεία και ηρεμία προέχει! Φυσιολογικό να το σκεφτόμαστε και να απογοητευομαστε οταν αδιαθέτουμε αλλα ολα με μέτρο. Μετά να συνεχίζουμε αισιόδοξα! Πρώτα για εμάς αλλα και για τους άντρες μας που προσπαθούν μαζί μας!🫶
    • Έλα ρε!!! 😍😍😍😍 Είναι μικρούλης πολύ ακόμα!! Η καλύτερη ηλικία είναι αυτή..!! Να τον χαίρεσαι!!! ❤️❤️❤️❤️ Ο γλυκούλης μωρέ φοβήθηκε για τη μαμά..!! 😍😍😍 Το σημαντικότερο είναι να το πάρεις απόφαση και να ακολουθείς τις οδηγίες του διατροφολογου καταγραμμα..! Εφόσον το έχεις πάρει απόφαση, τα υπόλοιπα είναι εύκολα! Βέβαια ρε φίλε είναι λες και δεν ξέρουν να μαγειρεύουν! Τι είναι η σαλάτα με ψητό στήθος κοτόπουλο και ρύζι τώρα;; Βάλε λίγη γεύση ρε φίλε.. βάλε το ψητό στήθος κοτόπουλο με γλυκοπατάτες στο φούρνο και διάφορα μυρωδικά ή με μπάμιες στο φούρνο κοκκινιστό ή τηγανακι με διάφορα λαχανικά και γιαούρτι.. δώσε λίγη γεύση στη ζωή..!! Βάλε έστω τα μπιφτέκια με λίγη μουστάρδα.. γενικά το σκέτο κρέας με σαλάτα δεν το μπορώ.. λίγη γεύση βρε παιδί μου..! Διαιτητικά και υγιεινά, δεν λέω.. αλλά με γεύση..! Ή τα όσπρια.. μόνο σούπα ξέρουν να τα βάζουν στη διατροφή.. ειδικά τώρα με τη ζέστη, είναι δυνατόν σούπα;; Δεν μπορείς να τα φάς σαλάτα; Φαλαφελ;! Στο φούρνο με λαχανικά;! Anyway..! Σκέψεις που κάνω..! Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ!!! 😍😍😍😍 Αμήν Παναγίτσα μου να αξιοθουμε να την κρατήσουμε υγιή στην αγκαλιά μας..!! 
    • Αρχικά, @Kiddoμου χρόνια πολλά!!! Υγεία και ευτυχία και με το καλό το κοριτσάκι σας 🥰❤️ Να πω και εγώ με τη σειρά μου ενα μεγαλο μπράβο για τη διατροφή σου και τα φαγητά απέξω!! Εγώ κορίτσια τρώω τα πάντα απέξω ( εκτός από ωμά και σαλάτες) , δεν κρατιέμαι καθόλου! Εμείς πήραμε αυτοκίνητο οικογενειακό ένα μήνα πριν μείνω έγκυος 😅  Τυχαίο γεγονός!  Εμένα ο πλακουντας ακουμπάει τον τράχηλο για αυτό κ έχω φοβηθεί λίγο παραπάνω... εύχομαι να ανέβει κ να πάνε οοοολα καλά! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...