Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καμιά σας που να προσπαθεί στα 43;;;


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τα σχόλια σας :) Τα νέα σου thena είναι παρήγορα.

Η πρώτη μου εγκυμοσύνη που κατέληξε σε παλίνδρομη κύηση, όταν έκαναν DNA ανάλυση στο έμβρυο, βρήκαν ότι είχε ένα έξτρα χρωμόσωμα. Επομένως, το ωάριο ή το σπερματοζωάριο ήταν ελαττωματικό... Για την αποβολή πριν απο 1,5 μήνα, δεν γνωρίζω τι πήγε στραβά. Σύμφωνα με τους εδώ γιατρούς, είναι η κακή ποιότητα των ωαρίων μετά τα 40. Τι να πώ;;;;;;;;;;; Για αυτό πήγα στους ειδικούς. Για να μάθω τι συμβαίνει και πως μπορώ να βοηθηθώ.

Όσο για την θρομβοφιλία, Συννεφάκι, δεν γνωρίζω τι είναι. Σε ευχαριστώ που την ανέφερες. Θα το ψάξω και θα βρω τον όρο στα αγγλικά, για να το συζητήσω με το γιατρό.

Λυπάμαι αφάνταστα για την ταλαιπωρία σου Συννεφάκι :( Δεν φαντάζεσαι πόσο... Ελπίζω να μην βρίσκεσαι σε πρόωρη εμμηνόπαυση ακόμα και να τα καταφέρεις μια μέρα. Είσαι πολύ νέα, πρέπει να φανείς δυνατή. Εγώ στην ηλικία σου είχα μόλις χωρίσει από τον πρώτο μου σύζυγο και πάλευα να σταθώ στα πόδια μου. Ούτε μυαλό, ούτε χρήματα για παιδιά τότε.

Δυστυχώς κάποια πράγματα έρχονται λίγο αργά σε αυτή τη ζωή και πληρώνουμε το τίμημα.

Σου εύχομαι κουράγιο, δύναμη και πίστη στις δυνάμεις σου, μέσα απο την καρδιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

θυμαμαι η μαμα μιας φιλης μου ειμασταν στο γυμνασιο και εκανε αλλα 2 παιδια ενα στα 43 και μετα απο ν2 χρονια αλλο ενα στα 45

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω πωωωωω marikaki

να «ακούσει» μια φίλη μου

-που τριγυρνά κ εδώ μέσα στο mammy!-

πως ο dc είπε ...you are old

στα 40 να φρικάρει εντελώς!

Μαζί γεννήσαμε πέρυσι

κ δεν είναι η μόνη!!!

Κ η κολλητη της μαμάς μου

στα 43 έκανε μωρό (φυσιολογικά)...

Κ η γειτόνισσα..... κ η κουμπάρα....

κ η θεία..... Κ ποοοολλα κορίτσια της mammylo-παρεας!!!

Μόνο χαμογέλα

κ σκέψου θετικά!!!

Φυσικά κ θα γίνεις μανούλα...

Φυσικά κ δεν θα απογοητευεσαι...!

Για εμάς είναι κ τα εμπόδια κ οι ανωμαλίες...

.....σε οποία ηλικία κ αν βρισκόμαστε,

ο «στόχος» είναι κοινός!!!

Θα είμαστε εδώ , να σε ακούμε!

Καλή συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νέα σας ρε κορίτσια μου δίνουν μεγάλο κουράγιο :cheer:

Να είσαστε καλά και να χαίρεσται τα μωράκια σας.

Ο άντρας μου ήταν πάντα της γνώμης ότι θα τα καταφέρουμε από μόνοι μας. Για να δούμε... Είναι παρήγορο να ακούω για τόσες σαραντάρες που γίνανε μανούλες. Οι Αμερικάνοι όλο μαυρίλα είναι, γιατί θέλουν να πουλήσουν... Χαίρομαι που σας βρήκα κορίτσια, γιατί βρίσκομαι 2 χρόνια στην Αμερική, μακριά από γονείς, συγγενείς και φίλους, και όλη αυτή τη δοκιμασία την περνάω μόνη μου με τον άντρα μου.

Σας ευχαριστώ όλες και σας στέλνω την αγάπη μου :kiss: Καλό βράδυ από Αμέρικα και καλό ξημέρωμα. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα μαρικακι .μην ακους βλακειες οτι εισαι μεγαλη και η κουμπαρα μου 42 ειναι και ο γιατρος της ειπε οτι εχει τολαχιστον αλλα 3 χρονια περιθωριο για να κανει και αλλο μωρο με φυσικο τροπο (και αυτη κανει το δευτερο γαμο της τωρα )τσεκαρε αυτο με τη θρομβοφιλια .ελπιζω ολα καλα να πανε .παντως εχω ακουσει και για αλλους που εχουν ερθει απο την αμερικη εδω για εξωσωματικες και ειχαν επιτυχια .ευχομαι τα καλυτερα και μην απογοητευεσαι αφου μενεις εγκυος θα βρεις ποιο ειναι το προβλημα και ολα θα φτιαξουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικακι!! welcome to Greece!!!!!

χαιρομαι απιστευτα που μοιραζεσαι τις εμπειριες σου μαζι μας...

καταρχην να ξερεις οτι μεσα απο τα forums εχουμε ξεστραβωθει και μαθαμε και μαθαινουμε απο τις εμεπιριες τις καθε μιας τί να ψαξουμε , οταν οι περιβοητοι γιατροι κανουν τα στραβα ματια!

Καταρχην κλεισε τα αυτια σου στο οτι εισαι μεγαλη..ΧΕΣΤΗΚΕΣ! sorry κιολας αλλα πλεον με την κωλοοιονομικη κριση οι γυναικες τεκνοποιουμε σιγα σιγα κοντα στα 40 ποτε θα το παρουν χαμπαρι ρε γαμωτο;;;; :angry:

λοιπον συμφωνω με ολα τα κοριτσια παραπανω ...εισαι μια χαρα ..για να εχεις συλλαβει 2 φορες σε ενα χρονο ;;;;; τι σημαινει;;;οτι το συστημα δουλευει μια χαρα, ψαξτε θρομβοφιλια, ανωμαλες μορφες σπερματος κλπ κλπ

Κεντρα εξωσωματικης στην Ελλαδα υπαρχουν και πολλα καικαλα! και αθηνα και θεσνικη...ελα τρεχοντας και μη χανεις λεπτο..

μια κοπελα το ειπε και το εχω moto απο δω και περα για να κανεις παιδι ΘΕΛΕΙΣ ΜΙΑ ΜΗΤΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ! :woohoo: :woohoo: Ο κοσμος να χαλασει εμεις παιδι θα κανουμε!

γεια χαρα σου τεκνο! :silly: :silly: να χαιρεσαι που εχεις dna γιαγιας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελα μου δεν ξερω να σου πω κατι για το θεμα σου ομως σου στελνω ολη την θετικη μου ενεργεια καθως και του μπεμπάκου( των παιδιων πιανει περισσοτερο) κανε το σταυρο σου στην παναγια και αυτη θα σου χαρισει το δωρο που τοσο ποθεις. ευχομαι την επομενη φορα να μας πεις τα ευχαριστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία και από μένα και βέβαια στην σημερινή εποχή γυναίκες πάνω από 40 γεννούν υγιή παιδιά και φυσιολογικά χωρίς κανένα πρόβλημα.......όσο για το σύστημα υγείας και τους γιατρούς της Αμερικής, ύστερα από όσα μου είπε ο άντρας μου που έζησε εκεί για 15 χρόνια, δεν θα ήθελα με τίποτα να βρισκόμουν εκεί και να μου συνέβαινε κάτι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zaxarenia μου, φοβερό το saradatrio!!!!! Πολύ γέλιο!!!! :laugh: :woohoo: :laugh: Θα το παίξω στον άντρα μου, που είναι ΕλληνοΑμερικάνος και δεν θα καταλάβει"γρί". Θα το γκαζώσω και εγώ το σαραντατρίο, και όπου μας βγάλει :laugh: :woohoo: :laugh:

Κορίτσια είσαστε όλες καταπληκτικές! Σας ευχαριστώ όλες μαζί, και κάθε μια ξεχωριστά, για όλα αυτά τα μηνύματα συμπαράστασης που μου στέλνετε απο χθες. Ευτυχώς, μαθαίνω από εσάς και τις εμπειρίες σας, και "ξεστραβώνομαι"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΑ...ΓΚΑΖΩΣΕ ΤΟ ΑΛΛΑ ΜΑΛΑΚΩΣΙΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ!!!

ΧΑΧΑ :laugh: :laugh:

ΑΝΤΕ ΦΙΛΙΑ...ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ''ΞΕΣΤΡΑΒΩΜΑ'' Η ΜΙΑ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ... :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΜΑΜΜΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΓΙΝΑΝ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΟΠΟΤΕ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗ ΑΡΧΗΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΑΝ ΣΕ ΕΝΑ 6 ΜΗΝΟ ΔΕΝ ΕΜΕΝΕΣ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΝΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...ΑΠΛΑ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΥΚΛΩΜΑΤΑ-ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ..ΠΟΥ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΣΟΥ.ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βλέπω και απο εδώ στην Αμερική ότι υπάρχουν κυκλώματα που εκμεταλλεύονται το πόνο σου. Ο γυναικολόγος μου με παρέπεμψε σε ειδικό, ο οποίος απο την πρώτη συνάντηση προσπαθούσε να μου σπάσει το ηθικό και να με στρέψει σε δανεικό ωάριο, έμβρυο ή υιοθεσία. Να φανταστείς οτι το χαρτί που μου έδωσε είχε τιμές, ονόματα οργανισμών και ονόματα ατόμων σε κέντρα υιοθεσίας, να απευθυνθώ εκ μέρους του!!!!! Αυτό για μένα σήμαινε "μίζες" και προμήθειες... Γι'αυτό και έφυγα τρέχοντας... Τώρα ο γιατρός που με παρακολουθεί είναι πολυ ευγενικός και ανθρώπινος και ανήκει σε μεγάλο κέντρο της Βοστώνης. Σε αυτούς έγινε η πρώτη εξωσωματική της Αμερικής το 1978. Περιμένω με αγωνία τις 26 του μήνα που θα μας δεί και θα γνωματεύσει. Ανάλογα με το τι θα μου προτείνει θα αποφασίσουμε εάν θα μείνω εδώ, ή εάν θα έρθω στην Ελλάδα. Είναι και το οικονομικό στη μέση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα. :)

Από αυτά που διάβασα, κατάλαβα ότι είσαι ένα ιδιαίτερα θετικό άτομο. Αυτό είναι μεγάλο προτέρημα!!!!

Μην αφήνεις κανέναν γιατρό να σου ρίχνει το ηθικό!!!

Θα τα καταφέρεις...αργά ή γρήγορα, θα τα καταφέρεις!!!

Καλή τύχη και καλώς ήρθες στο φόρουμ!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marikaki27 έγραψε:

Σε ευχαριστώ πολύ mirlitsa :cheer:

Καλώς σας βρήκα :cheer:

Και εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου :kiss:

Να 'σαι καλά κοπέλα μου!

Κι εγώ σε ευχαριστώ για τις ευχές σου.

Εδώ θα 'μαστε και θα τα λέμε.... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου.Να ξέρεις πως οι γιατροί είναι απλά άνθρωποι, όχι Θεοί.

Η σπερματέγχυση δεν βοηθάει και πολύ.Είναι σπάνιες οι περιπτώσεις και συνίσταται κυρίως σε μικρότερες ηλικίες.

Να έχεις πίστη και να έρθεις στην Ελλάδα.Είναι πολύ καλύτερα σε αυτόν τον τομέα εδώ.Σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις. Καλή τύχη.Και να θυμάσαι πως όλα γίνονται στο 2010 είμαστε. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρικακι η ξαδερφη μου ηρθε απο τον καναδα πριν μερικα χρονια ηδη ηταν 8 χρονια παντρεμενη και με μια αποτυχημενη προσπαθεια εξωσωματικης και αλλες 3 με κατεψυγμενα στον Μοντρεαλ του Καναδα.Πηγε στον Τσιριγωτη στο Ακεσω και με την πρωτη εξωσωματικη απεκτησε διδυμα δυο κοριτσακια που ειναι τωρα 4 χρονων......Μην το βαζεις κατω και ναι ελα Ελλαδα να κανεις εξωσωματικη ο ιπποκρατης ελληνας ηταν πηγη και πλουτος της ιατρικης τυχαιο δεν νομιζω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια για τα σχόλιά σας :):):) και για τις πληροφορίες που μου δίνεται :):):)

Η Ελλάδα είναι συνεχώς στη σκέψη μου... και με τόσα θετικά που διαβάζω, μπορει να το αποφασίσω συντομότερα απο ότι είχα στο μυαλό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειμαι αυτη που τριγυριζει οπως λεει το μαριμαρακι!! μπορει να μαι 40 αλλα δε νιωθω καθολου old...μαλλον κ το σωμα μου την ιδια αποψη ειχε!! :)

Μαρικακι μου καλως ηρθες!! Οπως θα δεις απο τα τικερακια μου ο ενας μου γιος ειναι μεγαλος κι ο αλλος τοσοδουλης!!!

Δυο αποβολες ειχα πριν τον μεγαλο..κ μετα απο αυτον ...ξηρασια!!! ωσπου μια μερα κ αφου ειχα κλεισει τα 39 ειχα καθυστερηση! Σε ολα πηγε το μυαλο μου εκτος απο εγκυμοσυνη! Κι ομως ..ολα πηγαν τελεια...κ εγινα μαμα ξανα! :)

το ΄΄γερασμενο΄΄ ωαριο λειτουργησε τελεια!! κ μεταμορφωθηκε (με βοηθεια :laugh: ) σε ενα καταγερο μωρακι!

Μη στεναχωριεσαι για τιποτε! επειδη τα εψαξα πολυ λογω των αποβολων μου,το οτι εμεινες δυο φορες εγκυος ειναι το πιο σημαντικο!θα πανε ολα οπως τα ονειρευεσαι!!

Με το καλο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marikaki μου είμαι λίγες μέρες πριν τα 40, αλλά δεν το 'χω ακόμα συνειδητοποιήσει γιατί τρέχω όλη μέρα... αλλάζω πάνες, θηλάζω, νανουρίζω, πηγαίνω στον παιδίατρο... Έμεινα έγκυος πρώτη φορά στα 39 και όλα μου πήγαν κατ' ευχήν. Και ναι, όταν δέσει η τομή της καισαρικής σε κανένα χρόνο θα προσπαθήσω και για το δεύτερο. Η αδελφή μου έκανε το αγοράκι της μετά από 9 εξωσωματικές και πολλές αποβολές στα 47 (είχε πάει κι αυτή στον Κανακά και το Μαντζαβίνο)!

Όσο για τον (Αμερικάνο) γιατρό σου αναρωτιέμαι αν θα έλεγε τόσο εύκολα you are old στη Μόνικα Μπελούτσι (απ' όσο ξέρω έκανε το δεύτερο παιδάκι της και είναι 42) και την Ούρσουλα Άντρες (ως γνωστό έκανε το γιο της στα 44 και μάλιστα αρκετά χρόνια πριν που τα πράγματα ήταν πιο δύσκολα). Τα δικά του μυαλά και ιατρικές γνώσεις είναι μεγάλης ηλικίας, όχι εσύ! Αφού έμεινες έγκυος κορισάκι μου δεν υπάρχει κάποιο ανυπέρβλητο εμπόδιο. Οι αποβολές συμβαίνουν και σε πολύ νεώτερες ηλικίες (η αδελφή μου είχε αποβολές στα 29 και τα 31).

Μη το βάζεις κατω και ναι, έλα στην Ελλάδα

Γλυκειά μου happy mom φιλάκια πάρα πολλά- ετοιμάζεστε σε λίγες μέρες (Αύγουστο)για τα γενέθλια του μικρούλη σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα.

Είναι περιεργο γιατί ξύπνησα σημερα πρωι πρωι από στεναχωρια για το ίδιο θέμα και ψάχνοντας στο δικτυο βρήκα το ποστ σου.

Είμαστε στην ίδια ηλικία και προσπαθώ για το πρώτο μου παιδί χωρίς ακόμη να έχω απογοητευτεί και για την ώρα χωρίς εξωσωματική. Εύχομαι ό,τι καλύτερο κοπελιά. Ξέρουμε όλες πολλά παραδείγματα με γυναίκες που έκαναν παιδιά σε μεγαλύτερες ηλικίες και μάλιστα πιο παλιά (πρωτα από όλες η γιαγιά σου). Ας μη δίνουμε σημασία σημασία σε γιατρούς που κοιτάνε την τσέπη τους σε βάρος μας.

Καλή σου τύχη Μου έδωσε κουράγιο το μηνυμά σου κι η αισιοδοξία σου! Ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα.

Είμαστε στην ίδια ηλικία. Εύχομαι ό,τι καλύτερο για σένα. Το κέντρο που ανέφερες, το Embryoland, είναι αξιόπιστο και έχει μια πολύ καλή ομάδα ιατρών. Ο ιατρός Κανακάς έχει πολύ μεγάλη εμπειρία και, το βασικό απ ' όλα, σ' ακούει.

Καλή σου τύχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις πριν λίγες μέρες έμαθα για την εγκυμοσύνη της κουμπαρούλας μου στα 42 κ ενω είχε μια αποβολή πέρυσι. Είναι 3 μηνών κ όλα πάνε καλά. Θα μείνεις κοριτσάκι μου είναι το μόνο σίγουρο, 1 του κλέφτη 2 του κλέφτη 3 κ το/τα τσακώσαμε τα μωρουλίνια. :kiss: Εμεινες 2 φορές, δεν μπορεί θα τα καταφέρεις. :kiss: Τις ευχές μου για ενα μωράκι πολύ πολύ σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, καλημέρα από Αμερική :kiss:

Σας λατρεύω όλες και συγκινούμαι αφάνταστα με τα σχόλια σας...

Δεν φαντάζεσται πόση δύναμη και κουράγιο μου δίνεται... Είναι υπέροχο να ακούω για τόσες περιπτώσεις που τα κατάφεραν στην ηλικία μου (και μεγαλύτερες) να κάνουν παιδάκια. Επίσης χαίρομαι που μαθαίνω καλά σχόλια για το embryoland. Για αυτό το κέντρο έμαθα απο την ΕΤ1, από την εκπομπή της Τσουκαλά στο τέλος του χειμώνα.

Phlox rosalinda, happy mom, vivianka, amarilia, pavlina67 και nikol σας υπερευχαριστώ... Να χαίρεσται τα υπέροχα μωράκια σας, όσες είσαστε μαμάδες :cheer::cheer::cheer:

Οι υπόλοιπες, ελπίζω να αποκτήσουμε σύντομα και όσες 40άρες περιμένουν, τους εύχομαι ολόψυχα να ολοκληρώσουν την εγκυμοσύνη τους και να φέρουν στον κόσμο υγιή μωράκια :laugh: :laugh: :laugh:

Παρεπιπτόντως, η Μόνικα Μπελούτσι είναι 45!!!! και το διατυμπανίζει ότι το παιδί είναι δικό της (δηλ. δεν είναι δανεικό ωάριο). Δεν φαντάζεσται πόσο θέλω να βγάλω τους Αμερικάνους λάθος, να μείνω έγκυος με δικά μου ωάρια και.... συγνώμη κορίτσια.... "να τους το τρίψω στη μούρη"...

Ελπίζω το αθάνατο ελληνικό DNA να βρεί τρόπο και να λειτουργήσει.

Amarilia, κράτα τη σημαία ψηλά και προχώρα. Μην το βάζεις κάτω. Εγώ παίρνω prenatal vitamins (δεν ξέρω τι υπάρχει στην Ελλάδα), και βιταμίνη C, επειδή είναι αντιοξειδωτική, καθ'όλη τη διάρκεια των προσπαθειών. Επίσης, ο άντρας μου παίρνει πολυβιταμίνες και βιταμίνες C και Ε, για τους ίδιους λόγους και επειδή βοηθούν το σπέρμα... Και μη γελάσεις... αλλά μετά την επαφή κάθομαι στο κρεβάτι για 1,5 ώρα με ένα μαξιλάρι κάτω απο την μέση και τα πρώτα 15-20 λεπτά μένω με τα πόδια λυγισμένα στο στήθος. Ακούγεται χαζό, αλλά φαίνεται να βοηθάει...

Σε μια εβδομάδα ακριβώς θα επισκεφθώ το γιατρό για τη γνωμάτευση και έχω μεγάλη αγωνία. Επίσης, περιμένω την περίοδό μου το Σαββατοκύριακο και παρακαλάω το Θεό να μην έρθει... Ελπίζω το clomiphene citrate να έχει κάνει το θαύμα του και κάποιο ωάριο να έχει γονιμοποιηθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...