Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ....AMOXIL 500....ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ....


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....

εδω και μια βδομαδα κανω υπομονη...ειχα πυρετο ...φλεματα ,καταροη η μυτη ,εντονο πονολαιμο σε σημειο να μην μιλαω καλολου...ειπα θα περασει που θα παει να κανω υπομονη για το μωρο....ειμαι στην 23η εβδομαδα...

λοιπον πηρα το γυναικολογο μου και μου ειπε να παω να με δει παθολογος..και πηγα σημερα και με ειδε και μου ειπε αντιβιωση να παρω αλλιως θα γινω πιο χαλια....

δεν ξερω τι να κανω ο γυναικολογος μου μου λεει να την παρω δεν παθαινει τιποτα το μωρο ειναι πολυ ηπια αντιβιωση..

υπαρχει λογως ανυσηχιας?να την παρω φοβαμαι....οσο παω και χειροτερευω...νιωθω πολυ χαλια...δεν βγαινει η φωνη μου.....helppp...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdalina μου να την πάρεις. Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος για το μωράκι. Και στην εγκυμοσύνη υπάρχουν αντιβιώσεις που επιτρέπεται να πάρουμε πάντα σε συνεννόηση με τον γυναικολόγο μας. Εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης μου έπαθα οξεία ωτίτιδα και στα δύο αυτιά μου. Υπέφερα πολύ αναγκάστηκα και πήγα σε ΩΡΛ όπου σε συνεννόηση με το γυναικολόγο μου μου έδωσε αντιβίωση Zinadol την οποία και πήρα για 14 μέρες!! αλλιώς δεν θα γινόμουν με τίποτα καλά. Φοβήθηκα πολύ καθώς ήμουν στο 1ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μου όπου γίνεται η οργανογένεση. Αλλά όλα καλά είδαμε και το μωράκι στον υπέρηχο και είναι όλα καλά. Μην ανησυχείς να τρως πολλά γιαουρτάκια για να αποφύγεις τυχόν μυκητίαση και όλα καλά θα πάνε. Περαστικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ και εγω λεω να την παρω γιατι πλεον αρχισα να υποφερο..δεν τη παλευω αλλο....σε ευχαριστω πολυ να να εισαι καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικά & σύντομα.

Αναγκάστηκα & εγώ να πάρω αντιβοίωση 500 & ήμουν στην 20 ή 21 εβδομάδα.

Ο γιατρός μου είπε πως το μωρό δεν θα πάθει τίποτα & αφού η αυχενική & οι μετέπειτα μηνιαίοι υπέρηχοι ήταν εντάξη, δεν υπήρχε λόγος ανησυχίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Και εγώ ξεκίνησα σήμερα αντιβίωση Αμοξιλ και μάλιστα 1000μγ και είμαι σε πολύ μικρότερη εβδομάδα από εσένα!

Κάτι ξέρουν οι γιατροί!

Κάνε τον σταυρό σου και παρτην όπως έκανα και εγώ!

Εύχομαι γρήγορα περαστικά!

Εγώ θα την πάρω 2 κουτιά που σημαίνει 18 μέρες. Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα παρω των 500..... απο σημερα για 1 εβδομαδα....αν ηταν στο χερι μου δηλ.αν αντεχα λογω αρρωστειας δεν θα την επαιρνα ειλικρινα αλλα περασε 1 εβδομαδα και ειμαι χαλια...το επομενο βημα μου θα ηταν για νοσοκομειο...δεν παλευεται η κατασταση....υπομονη κοριτσια θα περασει τι να κανουμε τα μωρακια μας αφου ειναι καλα δεν θα υπαρξει προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...