Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΡΩ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ....


Recommended Posts

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ??? ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΤΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ!!!! ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΣ Κ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΓΝΩΜΗ. ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΝΕ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ!!!! ΑΝΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΟΤΕΡΑ..... ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οριτσι μου διπλα απο τις απαντησεις τις χωριακης ειναι τα νουμερα. 18.000 ειναι πολυ μεγαλο νουμερο για να παλλινδρομει το εμβρυο. Εμενα μια χαρα μου ακουγετε. Παρε κι αλλη γνωμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. Γλυκια μου μην στεναχωριεσαι :) Συμφωνω με την elenatsak να πας κ σε καποιον αλλο γιατρο. Και να σου πω την αληθεια κ εγω δεν θυμαμαι να μου ειπε ο γιατρος πως πρεπει οπωσδηποτε να διπλασιαστει η χοριακη μου.Σκοπος ειναι να αυξανεται νομιζω,δεν νομιζω οτι ειναι απολυτο πως πρεπει παντα να ειναι διπλασια της προηγουμνης μετρησης.Μιλα με αλλο γιατρο κ περιμενε να δεις τον υπερηχο.Περιμενουμε νεα σου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου να έχεις πίστη... μέχρι την Πέμπτη ισως κάτι αλλάξει.

Η χοριακή ναι, θα έπρεπε να είναι διπλάσια αλλά ισως δεν είναι απόλυτο αυτό.

Και φυσικά πρέπει να γίνοντε στο ίδιο εργαστήριο οι χοριακές γιατί κάθε εργαστήριο έχει τα δικά του νούμερα.

Εύχομαι την Πέμπτη να μας ενημερώσεις για καλά νεάκια!

Θα σε σκέφτομαι και θα προσευχηθώ για σενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι μου κανετε?? εγω εδω... απο τον καναπε στο κρεβατι κ αναποδα... λιωνω στην αναμονη μεχρι αυριο... στον υπνο μου βλεπω συνεχεια οτι με βουλιαζουν στο νερο κ προσπαθουν να με πνιξουν... αρχιζω να τα χανω?? :silly: :silly: ρε παιδια την καρδια του εμβρυου με ποση χοριακη την ακουμε?? ειχα 18000 προχτες. ο μικροβιολογος ειπε οτι ειναι πολυ καλα ενω ο γιατρος μου οχι. σε περιπτωση που ειναι ολα καλα δεν πρεπει να την ακουσουμε αυριο?? πραγμα απιθανο βεβαια κατα το γιατρο μου... την προηγουμενη βδομαδα που πηγα τελευταια φορα για υπερηχο ειδαμε μονο σακο με εμβρυικα στοιχεια. το μυαλο μου παιζει παιχνιδια κ δεν ξερω τι να σκεφτω... Αντε να παμε αυριο να τελειωνουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν χαλάρωσε, δεν ξερω τι εχει παθει ο γιατρός σου αλλα λογω εξωσωματικής εχω 4 γιατρους και λένε το εξης η χοριακη πρεπει να ανεβαινει τουλαχιστον 60%. Αν λοιπον εσυ ειχες 11000 συν το 60% θα επρεπε να ειχε φτασει το λιγοτερο 17600, εσενα ειναι 18000, αρα εισαι μεσα στα ορια. Μη χαλας τη ζαχαρενια σου, χαιδεψε λιγο τη κοιλιτσα σου και νιωσε το . Εισαι εγκυος. Και στο ιντερνετ να το ψαξεις τα ιδια θα σου βγάλει. Ναι το ιδανικο ειναι το διπλάσιο, αλλα και τοσο που ανεβηκε σημαινει οτι το σποράκι σου αντέχει και σιγουρα δεν σε θε.λει στεναχωρημένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να εισαι ηρεμη κ να εχεις θετικη σκεψη.το μωρο σου αυτα χρειαζεται απο σενα, τα υπολοιπα θα γινουν απο μονα τους.ισως ο γιατρος σου δεν θελει να σε ενθαρρυνει μηπως κ παει κατι στραβα,καποιοι γιατροι αν πρωτα δεν ακουσουν καρδια δεν σιγουρευουν τιποτα.αυτοι κ αν εχουν δει πολλα.μην σταναχωριεσαι κ απολαυσε αυτο που σου συμβαινει.λογικα θα ακουσεις καρδια μετα απο 10-15 μερες απο την μερα που ειδες σακο.κ να εισαι σιγουρη οτι θα μπεις στο club με τις φρεσκοκοιλιτσες του ιουλιου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακι.Σημερα ειναι το ραντεβου?Πες μας τα νεα σου.Ευχομαι (και πιστευω) να γυρισεις με μεγαλο χαμογελο απο το γιατρο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα! χτες επιτελους πηγα στο γιατρο κ χτες ακουσα τον πιο γλυκο ηχο της ζωης μου κοριτσια!!! Την καρδουλα του μωρου μας!!!! :cheer::cheer: Απο εκεινο το λεπτο δε βγαινει απο το μυαλο μου! καθομαι κ κοιταω τον υπερηχο με τις ωρες.... :blush::blush: ολα ηταν μια τελειωενη ιστορια... το ειχαμε παρει οοοολοι αποφαση...εκτος απο τον αντρα μου που επεμενε οτι οολα θα πηγαιναν κατ ευχην.. Ενω περιμεναμε να μπουμε μιλουσαμε με τη γραμματεα για την αποξεση... για τη ναρκωση.. για τους πονους... ακομα κ ο γιατρος οταν αλλαζα πριν κατσω στον υπερηχο (ειναι οικογενειακος φιλος) μπηκε κ μου λεει ...λοιπον θα μπουμε χαλαρα...αν δουμε κατι καλως...αλλιως αυριο πρωι κατα τις 9 θα βρεθουμε να καθαρισουμε κ ολα καλα... τα γραφω κ δεν το πιστευω... κοριτσια... τι ευτυχια... τι γαληνη... τι ηρεμια... δε βρισκω λεξεις να περιγραψω ολα οσα με πλημμυριζουν!!!! δοξα το θεο παναγια μου!! 2 βδομαδες αναρρωτικη ακομα... τελειως ξαπλα...(για τα καφε που βλεπω ακομα) κ 4 ενεσεις θα φαω.... αλλα χαλαλι του! Στο μεταξυ αν θυμαστε στην αρχη ο υπερηχος μας το εβγαζε 1 εβδομαδα μικροτερο... τωρα που εχει γινει 7 χιλιοστα παιδαρος :silly: :silly: :silly: μας το βγαζει μολις 3 μερες μικροτερο... ολα καλαααα!!!! Σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου ολες!!!!οτι καλυτερο για τις οικογενειες σας ευχομαι κ με γερα παιδακια στις αγκαλιες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ!ΕΙΔΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ!!Ο ΘΕΟΣ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ!!ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ-ΑΓΓΕΛΑΚΙ ΣΕ ΘΕΛΕΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ,ΣΟΥ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΗΔΗ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοριτσακι μου :laugh: :laugh: :laugh: ειδες που ολα πηγαν κατ'ευχην? Σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη.Ολα καλα να πανε απο εδω κ στο εξης.Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax ΣΟΦΟΥΚΙ ΜΟΥ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΕΣ ΑΝΥΣΗΧΙΣΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ!!! ΤΩΡΑ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΖΟΥΜΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΣΟΥ,ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΛΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!! ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΛΑΞΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΣΕ ΄΄΄ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΑΡΩ΄΄ :):):):):) ΣΤΑ ΛΕΓΑΜΕ ΒΡΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ χαρηκα σοφουκι!!!!ειδες που στα ελεγα??εγω προσωπικα δεν εβλεπα κανενα προβλημα!!!μα και αυτος ο γιατρος σου βρε παιδι μου???τι απαισιοδοξια ηταν αυτη???και ο δικος μου γιατροε ηταν επιφυλακτικος αλλα οχι κι ετσι!!!με το καλο το μωρακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοπελα μου τωρα διαβασα την περιπετεια σου και χαρηκα πολυ που ειχε αισιο τελος.Σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και μην ξεχνας

ΤΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πραγματικά δε νομίζω πως αξίζει στην μπουμπού μου να έχει έναν τέτοιο πατέρα. Δεν αξίζει καν να ασχοληθώ μαζί του. 
    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...