Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ3


Recommended Posts

THEODOSIADOU έγραψε:

Αννα πιστευω οτι ολοι οι αντρουληδες κανουν πολλη υπομονη

και επισης πιστευω οτι οταν με το καλο γεννησουμε,θα τους τα πληρωσουμε ολα αυτα τα νευρακια :dry:

Λες ε???Ε μάλλον όταν δουν το μωράκι,θα ξεχάσουν όλα όσα τράβηξαν!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσάκια!!!

Εχω 2 μέρες να μπω και μια ώρα εκανα να διαβάσω τα καινούρια μηνύματα.. :) μου έκανε κόλπα το ρούτερ..αφού δεν το εσπασα!! :) Το γρυλορουτερ της διαφήμησης πιο καλο απο το δικο μας θα ειναι!!! :P:P

IreneValadia με είχες ρωτήσει με τα πονάκια τι γίνετε. Ειχα αρκετα το Σάββατο και την Κυριακη αλλα μετα ψιλοσταματησαν. Την Δευτέρα μίλησα με τον γιατρο μου και μου είπε ότι αν ειναι κατι έντονο να βάλω κολπικα utrogestan και τον παρω τηλ. και επίσης είπε πολυ ξεκούραση...ξάπλα και παλι ξάπλα!!

Επισης εμαθα και τα τελικα αποτελέσματα αυχενικης και PAP-A και ειναι 1 στις 5000. :laugh: :laugh: σύμφωνα με τον γιατρο μου δεν ειναι απαραίτητο να κάνω αμνιοπαρακέντηση (θα γινω 35 τον Οκτωβριο, και ο γιατρος μου στην Θεσσαλονικη μου ειχε πει να παω κατευθείαν για αμνιο χωρις νασ κανω αυχενικη :huh: )

mpougatsoula διαβασα αυτα που εγραψες για την αυχενική σου. Εμένα η αυχενική μου κορίτσια κρατησε 5 λεπτα!!!! :dry::unsure::huh: Την εκανα στο ΙΑΣΩ, εχει κάνει καμια απο εσας εκει? Ο γιατρος μου ειπε 5 κουβέντες ολες κι όλες..."εδω βλεπουμε τον αυχένα... εδω βλέπουμε την καρδια...εδω το φύλο... και το μήκος του ειναι 8,2 cm"

Θα επρεπε να κρατησει πιο πολυ ώρα???

επειδη το παω για εκθεση αν γραψω και αλλα σας φιλώ προς το παρόν!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!

Νευρακια διαβαζω ολες ε;; και εγω μια απο τα ιδια! Ποτε δεν μαλωνω με τον αντρουλη μου αλλα τωρα στην εγκυμοσυνη ειμαι μεσα στα νευρα και τσακωνομαστε που και που.Το καλο ειναι οτι με καταλαβαινει και ειτε δεν μιλαει ειτε μου ζηταει συγνωμη μερα!

Σημερα ειχε ρεπο ο αντρουλης και ειμασταν ολη μερα εξω.Το πρωι τραβηξαμε μια λαχταρα ομως που μας χαλασε τα πρωινα σχεδια..Ο αντρας μου εχει παντα το διπλωμα της οδηγησης στο πορτοφολι του το οποιο κουβαλαει σπανια μαζι του.Σημερα που το χρειαστηκαμε να βγαλουμε πρασινη καρτα για την Ελλαδα δεν το βρισκαμε πουθενα.Βρε τι αστυνομιες πηγαμε,τι γραφεια απολεσθεντων,τι το σπιτι φυλλο φτερο καναμε το πορτοφολι πουθενα! Και αν δεν το βρισκαμε δεν θα ερχομασταν και Ελλαδα! Ευτυχως μετα απο πολυ σκεψη το μεσημερι εφαγε φλασια ο αντρας μου και θυμηθηκε οτι το ειχε βαλει στην τσαντα θαλασσης την οποια τελευταια ειχαμε χρησιμοποιησει πριν 2μηνες περιπου! Οποτε ΕΛΛΑΔΑ ΣΟΥ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕΕΕΕΕ!!!!! :lol:

Και επειδη σας επριξα το ξερω σας αφηνω και θα σχολιασω αυριο οσα διαβασα!

Τα φιλια μου σε ολες!!! Καλο βραδυ να εχουμε!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Δεν μπηκα χτες αλλα μαλλον καλα εκανα.......ειχατε ολες νευρακια θα τσακωνομασταν :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Ειρηνακι Αννουλα μου οντως ξεφυγατε λιγακι... :S:S :laugh: :laugh: :laugh: Απο νευρα παντως κι εγω σκιζω!Εχει ερθει κι η πεθερα μου απο χτες και με ακουει που γκρινιαζω συνεχεια στον αντρουλη μου :blush::blush::blush: ευτυχως η γυναικα ξερει και απο την κορη της και μου ειπε οτι ειναι λογικο και πως παλι καλα ηρεμη ειμαι! :):) Ειναι καλη η κακομοιρα ολο με δικαιολογει!

Βικυ κι εγω την αυχενικη θα την κανω στο Ιασω ομως εννοειται πως θα ειναι και ο γιατρος μου μεσα!Εσενα ο γιατρος σου στο Ιασω ειναι;γιατι αν ναι θα επερεπε να ειναι κι αυτος μαζι σου!Εμεις ρυθμισαμε την ημερα και ωρα και συμφωνησαμε πως και αν του τυχει κατι εκτακτο θα περιμενω να τελειωσει και θα μπουμε παρεα!Οσο για την διαρκεια εφοσον το νινι ειναι σε καλη σταση σε συνδυασμο με τα καλα μηχανηματα που εχουν φανταζομαι οτι μαλλον μπορουν να τα δουν ολα γρηγορα!Μπουγατσουλα τι μα......ς ειναι αυτος που πηγες!Επρεπε να πατησεις ποδι και να απαιτησεις να σου πει!

Λενακι μου με το καλο να ερθεις στην πατριδα!!!!!Οσο για τις ζεστες που σου ελεγα θα απολαυσετε μπανακια!!!!Πολυ ζεστη και θα κρατησει και τον Σεπτεμβρη λενε!

Δεσποινακι μου και εγω βαφω τα νυχακια μου ειδικα των ποδιων μου φαινεται ασχημο να τα εχω απεριποιητα!Ας μην τα παραμελησουμε ολα!

Ελενα Μαρακι Ζωουλα bibibo και σε ολα τα κοριτσια :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vickoulini έγραψε:

Γεια σας κοριτσάκια!!!

mpougatsoula διαβασα αυτα που εγραψες για την αυχενική σου. Εμένα η αυχενική μου κορίτσια κρατησε 5 λεπτα!!!! :dry::unsure::huh: Την εκανα στο ΙΑΣΩ, εχει κάνει καμια απο εσας εκει? Ο γιατρος μου ειπε 5 κουβέντες ολες κι όλες..."εδω βλεπουμε τον αυχένα... εδω βλέπουμε την καρδια...εδω το φύλο... και το μήκος του ειναι 8,2 cm"

Θα επρεπε να κρατησει πιο πολυ ώρα???

επειδη το παω για εκθεση αν γραψω και αλλα σας φιλώ προς το παρόν!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss:

5 λεπτά????????????? :angry::angry: για ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=66953

Κανονικά η εξέταση της αυχενικής διαφάνειας κρατάει 30-45 λεπτά το λιγότερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όοοοολα τα κοριτσάκια!!!

Ελένη καλώς να μας έρθεις!!!

Κοριτσάκια μετά τις συμβουλές σας όλα πήγαν καλά.

Ηρέμησε το θηριακι μου αλλά και εγώ δεν έχω τον Θεό μου.

Όποτε μου κάνει το ζόρικο του λέω «δαγκώνω…»

Γελάει για την ώρα … πότε θα τις φάω … δε ξέρω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκά μου κοριτσούδια καλημέρα σας!!! Τρέχω και σήμερα φτιάχνω βαλίτσες αύριο τέτοια ώρα θα είμαι με την αδελφούλα μου και θα πίνουμε καφεδάκι.... χυμό ήθελα να πω :P έχω ένα άγχος βέβαια με το αεροπλάνο συν τη μικρή μου που κλαψουρίζει μέρες τώρα που θα αφήσουμε πίσω το μπαμπά μας. Και εμένα μου κακοφαίνεται πολύ πάντα πάμε και οι τρεις πακέτο αλλά δεν γίνεται αυτή τη φορά :(

Ιωάννα μου άντε με το καλό να την κάνεις την αυχενική και εσύ να ξεμπερδεύεις.Αχ αυτές οι εξετάσεις μας!! Νομίζω όλες μετά και την Β επιπέδου θα ηρεμίσουμε πια.

Λενάκι με το καλό να έρθετε στην Ελλάδα.

Βικουλίνι τέλεια τα αποτελέσματα σου ευτυχώς τη γλύτωσες την άμνιο. Εγώ τελικά δεν τη γλίτωσα λόγω ηλικίας 36. Άντε να ρθει η Δευτέρα να ξεμπερδεύω με δαύτη.

Σας φιλώ όλες γλυκά γλυκά :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Καλημέρα σε όοοοολα τα κοριτσάκια!!!

Ελένη καλώς να μας έρθεις!!!

Κοριτσάκια μετά τις συμβουλές σας όλα πήγαν καλά.

Ηρέμησε το θηριακι μου αλλά και εγώ δεν έχω τον Θεό μου.

Όποτε μου κάνει το ζόρικο του λέω «δαγκώνω…»

Γελάει για την ώρα … πότε θα τις φάω … δε ξέρω…

Πως θα γίνει να μπω κι εγώ στην λίστα σου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Αμέσως!

Δώσε μου ΠΗΤ και ότι άλλα στοιχεία θες.

Π.χ. αν έχετε δει φύλλο, αν επιθυμείς ένα από τα 2 φύλλα που θα γεννήσεις

ΠΗΤ: 12/02 και κατά 90% περιμένουμε αγοράκι!! Ευχαριστώ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

ioanna123456 εμενα ο γιατρος μου δεν ήταν παρον. Δεν ήξερα οτι πρεπει να ειναι και δεν το θεώρησα απαραίτητο. Υποτιθεται οτι ο γιατρος που μου εκανε την αυχενικη ειναι απο τους καλύτερους στο ΙΑΣΩ αλλα μετά απο αυτα που διαβασα για την διάρκεια της εξέτασης εχω φρικάρει εντελως... :angry::angry: καλα ελεγε ο αντρας μου οτι σαν κοπτηριο ειναι εκει μεσα..φυγε εσυ,ελα εσυ!!

annoula1987 το διαβασα αυτο που εβαλες και σε ευχαριστω για την ενημερωση... εχω νευριάσει :angry::angry: και στεναχωρεθει :(:(:( ταυτοχρονα... και αν τελικα δεν ειναι ολα καλα με το νινι μου?? :(:(:(:(αν δεν ειδαν κατι που θα επρεπε να δουν??? τι να κανω τώρα??? τι μπορω να κανω τωρα????? ειχα διαβασει οτι αν ξεπερασεις τις 14 βδομάδες μετα δεν γινεται η αυχενικη, οποτε δεν μπορω να την επαναλάβω??? να την ξανακανω??? να ρωτήσω σε αλλο γιατρο και να την κανω??

Marielen ολα καλα θα πανε, μην ανησυχεις!!! Θα περιμενω νεα σου... :):) Ετσι όπως εγινε και μενα με την αυχενική μου το σκεφτομαι μήπως πρεπει να την κανω και εγω για να σιγουρευτω... :dry:

ευχομαι σε όλες σας μια ομορφη μερα...

φιλια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι κι εγω!!!!!!!!!!!!!!!

Σημερα ειπα να το παιξω καλη νοικυρα και ξεπατωθηκα στις δουλειες.

Μεχρι και 2 φαγητα μαγειρεψα (φασολαδα για το συζυγο και κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο για μενα).Τωρα ομως με πεθαινουν οι πατουσες μου :(

Η αληθεια ειναι οτι το Ιασω τουλαχιστον ειναι μια επιχειρηση και οχι ιδρυμα υγειας.Απο εκει και περα το ποσο θα σε προσεξουν εξαρταται απο το γιατρο σου και ποσο ενδιαφερεται.

Βικυ μου δε νομιζω να μη δεν εγινε σωστα η εξεταση,αλλα για να μην αγχωνεσαι πανε και σε καποιον αλλο γιατρο.

Λενακι αντε θα σας περιμενουμε.Ελπιζω να εχω παει κι εγω Δραμα μεχρι να ερθεις και να μπορεσουμε να βρεθουμε!!!!!!!!!!!

Ελενη με το καλο να μας ερθεις!!!!!!!!!!!!!

Καλα αποτελεσματα να εχεις!!!!!!!!!!!!!!

Να υποθεσω οτι η κορη εχει αδυναμια στον πατερα??? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vickoulini έγραψε:

Γεια σας κοριτσια!!!

annoula1987 το διαβασα αυτο που εβαλες και σε ευχαριστω για την ενημερωση... εχω νευριάσει :angry::angry: και στεναχωρεθει :(:(:( ταυτοχρονα... και αν τελικα δεν ειναι ολα καλα με το νινι μου?? :(:(:(:(αν δεν ειδαν κατι που θα επρεπε να δουν??? τι να κανω τώρα??? τι μπορω να κανω τωρα????? ειχα διαβασει οτι αν ξεπερασεις τις 14 βδομάδες μετα δεν γινεται η αυχενικη, οποτε δεν μπορω να την επαναλάβω??? να την ξανακανω??? να ρωτήσω σε αλλο γιατρο και να την κανω??

ευχομαι σε όλες σας μια ομορφη μερα...

φιλια :kiss::kiss::kiss:

Αγαπητή μου,μην αγχώνεσαι για το μωράκι σου!!Όλα καλά θα είναι...Για να δουν τα βασικά (σπονδυλική στήλη,ρινικό οστό,καρδιακή λειτουργία)δεν θέλει πάνω από 5 λεπτά!Εξάλλου δεν τους συμφέρει να μην πρόσεξαν κάτι γιατί αν πάει κάτι στραβά,σε αυτούς θα πας να ζητήσεις εξηγήσεις.Απλά με θυμώνει το γεγονός ότι δεν χάρηκες το νινάκι σου και ήταν δικαίωμά σου!!Εμείς είδαμε τα πάντα!!Μέχρι και φύλο μας είπε με επιφυλακτικότητα φυσικά!Και όλα τα βλέπαμε πολλές φορές,μας τα εξηγούσε όλα (εδώ είναι τα πατουσάκια,να τα χεράκια,τα δαχτυλάκια κτλ.) απλά να προσέξεις που θα πας για Β επιπέδου!!Μην την πατήσεις ξανά!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THEODOSIADOU έγραψε:

Να'μαι κι εγω!!!!!!!!!!!!!!!

Σημερα ειπα να το παιξω καλη νοικυρα και ξεπατωθηκα στις δουλειες.

Μεχρι και 2 φαγητα μαγειρεψα (φασολαδα για το συζυγο και κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο για μενα).Τωρα ομως με πεθαινουν οι πατουσες μου :(

Εδώ και μια εβδομάδα προσπαθώ να κάνω κι εγώ την καλή νοικοκυρά αλλά η ζέστη δεν με βοηθά καθόλου!!! :unsure: Ένα φαγητό καταφέρνω να φτιάξω,άντε και ένα πλυντήριο και να πλύνω κανένα πιάτο... :blush::blush::blush: Εσύ που βρήκες το κουράγιο???????????? :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα τι κανετε ?

ΒΙΚΟΥΛΙΝΗ μην αγχωνεσαι εγω ειμαι σιγουρη οτι η πειρα τους δεν τους αφηνει περιθωρια για λαθη γιαυτο τα κανουν ολα γρηγορα αν και δεν συμφωνω με το πως λειτουργουν στο ΙΑΣΩ και εγω εκει την εκανα δεν κρατησε 10 λεπτα αλλα δεν κρατησε και 45 σιγουρα .αν κατι παντως σε ανυσηχει συζητησε το με το δικο σου γιατρο που θα δει και τις μετρησεις του υπερηχου .εγω πριν παω στο ΙΑΣΩ ειχα παει σε καποιον που ειδικευοταν στου υπερηχους και ειχα κανει και αλλη αυχενικη εκει (ξεκινησε σαν απλος υπερηχος και μου λεει το μωρο εχει το καταλληλο μεγεθος θες να κανουμε αυχενικη ?αμε του λεω .αυτος οντως με εξετασε 40 λεπτα )παντως οτι μου ειπε αυτος μου ειπε και αυτος στο ΙΑΣΩ .και ηταν και αυτος του ΙΑΣΩ ΕΥΓΕΝΙΚΟς ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΞΗΓΟΥΣΕ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ .

ΜΑΡΙΕΛΕΝ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ :):) ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΕΙΣ ;)

ΕΛΕΝΑ και εσυ καλως να ερθεις ΕΛΛΑΔΑ και εγω αυτο ευχομαι να εχει και λιγηζεστη το σεπτεβρη μπας και κανουμε κανενα μπανιο

κοριτσια εγω απο τις πολλες δουλειες απεχω πια .μονο φαι πιατα και σιδερο τα υπολοιπα ο αντρουλης μου :blush: α μ αρεσει να ριχνω και νερα στο μπαλκονι γιατι δροσιζομαι και φωναζει ο γλυκος μου :lol::lol:

ΙΩΑΝΝΑ ΚΑΛΙ ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ ΕΛΕΝΗ ΦΙΛΙΩ ΡΕΒΒΕΚΑΚΙ ΙΩΑΝΝΑ ΕΙΡΗΝΑΚΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Είναι το πρώτο μου παιδάκι, προσπαθούσαμε 3 χρόνια, είχαμε πολλά προβλήματα, πηγαίναμε για εξωσωματική με φυσικό κύκλο, αλλά τελικά συλλάβαμε μόνοι μας! Συνεπώς έχουμε μεγάλη χαρά, αλλά και μεγάλη αγωνία όλο το πρώτο τρίμηνο. Μπαίνω στο δεύτερο τρίμηνο τη Δευτέρα, την Παρασκευή πάω κι εγώ για αυχενική και η αγωνία δεν λέει να τελειώσει.

Σήμερα είχα κάτι πονάκια στην κοιλιά, γενικά πόνους δεν έχω, που και που κάτι τσιμπήματα δεξιά ή αριστερά και γι' αυτό σήμερα ανησύχησα. Δεν ήταν έντονοι πόνοι, πονάκια αλλά κράτησαν κάνα δίωρο και γενικά νιώθω κάπως ευαίσθητη τώρα την κοιλιά μου (μπορεί να είναι και ιδέα μου βέβαια...) Έκατσα πάντως ξαπλωτή και ξεκουράστηκα αρκετά. Έχει συμβεί να έχει καμιά σας πονάκια 12-13 βδομάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annako έγραψε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Είναι το πρώτο μου παιδάκι, προσπαθούσαμε 3 χρόνια, είχαμε πολλά προβλήματα, πηγαίναμε για εξωσωματική με φυσικό κύκλο, αλλά τελικά συλλάβαμε μόνοι μας! Συνεπώς έχουμε μεγάλη χαρά, αλλά και μεγάλη αγωνία όλο το πρώτο τρίμηνο. Μπαίνω στο δεύτερο τρίμηνο τη Δευτέρα, την Παρασκευή πάω κι εγώ για αυχενική και η αγωνία δεν λέει να τελειώσει.

Σήμερα είχα κάτι πονάκια στην κοιλιά, γενικά πόνους δεν έχω, που και που κάτι τσιμπήματα δεξιά ή αριστερά και γι' αυτό σήμερα ανησύχησα. Δεν ήταν έντονοι πόνοι, πονάκια αλλά κράτησαν κάνα δίωρο και γενικά νιώθω κάπως ευαίσθητη τώρα την κοιλιά μου (μπορεί να είναι και ιδέα μου βέβαια...) Έκατσα πάντως ξαπλωτή και ξεκουράστηκα αρκετά. Έχει συμβεί να έχει καμιά σας πονάκια 12-13 βδομάδα;

Καταλαβαίνω τα άγχη σου!!Κι εγώ τα πέρασα!!Τίποτα δεν είναι,μην αγχώνεσαι...Μεγαλώνει η μήτρα και σπρώχνει όλα τα υπόλοιπα όργανα πέρα δώθε!!Αναγούλες,ζαλάδες και τέτοια έχεις ή είσαι από τις τυχερές??Για αυχενική που θα πας???Κοίτα μη σε ξεπετάξουν μέσα σε 10 λεπτά όπως κάποιες άλλες κοπέλες!!Πότε έχεις ΠΗΤ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!!!!!

Τι κανετε?Εγω πριν απο λιγο ξυπνησα και τωρα εχω αραξει στον καναπε.

Αννα το σπιτι χρειαζοταν καθαρισμα,οποτε δε χωρουσε αναβολη και η φασολαδα δε μου αρεσει,αρα θα εμενα νηστικη αν δε μαγειρευα κατι αλλο για μενα.Να που βρηκα το κουραγιο.

BREEZE σωστη σε βρισκω!!!!!!!!!!Ευχαριστηθηκες για τα καλα το νινι σου.

Μην αγχωνεστε με τις αμνιο,ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!!!!!!!!!!

annako οπως ειπε και η Αννα ειναι η μητρα που μεγαλωνει.

Παντως αν κατι σε ανησυχει ή συνεχισουν τα πονακια,παρε το γιατρο σου.

Βρε Ρεββεκα που εξαφανιστηκες?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κουκλίτσες!!! τι μου κάνετε?? εγώ μόλις έφαγα το παγωτάκι μου και χαλαρώνω.. βαριέμαι για την ακρίβεια.. αλλά ας μην αρχίσω την γκρίνια πάλι :P

vickoulini μου καλό θα ήταν να δείξεις τα αποτελέσματα της αυχενικής στον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει και αν δεις ότι τα ποσοστά είναι ανησυχητικά τότε να το ψάξεις!! το ότι ήταν αδιάφορος ο γιατρός που σου την έκανε, για να μην πω κάτι πιο χοντρό.. και δεν σας εξηγούσε, αν και όφειλε να το κάνει, δεν σημαίνει ότι δεν ήταν καλή η αυχενική. Εξάλλου αν κάτι δεν ήταν καλό θα το δεις σε αυτά που θα σου γράφει σε συνδυασμό με την PAP-A

Anna γενικά θα νιώθεις τέτοια πονάκια όπως σου είπαν και τα κορίτσια αλλά αν είναι κάτι που σε ανησυχεί πάρε τον γιατρό, μην ντραπείς!

Έλενα καλό ταξίδι, με το καλό να έρθετε και να πάνε όλα τέλεια με την αμνιο

Λενάκι έρχεσε πατρίδα ε? Ωραία!!! Κρίμα που μένω Αθήνα και δεν θα έρθω στην συνάντηση με τη Δέσποινα, ελπίζω εσείς να τα καταφέρετε!!

Δεσποινάκι τι να το κάνουμε και το σπίτι? Δεν μπορείς να το αφήσεις και βρώμικο.. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μοιράζουμε τις δουλειές για να μην μας πέφτουν μαζεμένες! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν συνεχίσουν τα πονάκια και αύριο θα πάρω οπωσδήποτε το γιατρό μου. Μακάρι να είναι όλα καλά. Οι αναγούλες πάντως καλά κρατούν. Όσο κι αν τις απεχθάνομαι, είναι τουλάχιστον μια επιβεβαίωση ότι όλα βαίνουν καλώς οι άτιμες.

Όσο για τις δουλειές του σπιτιού, εγώ άλλες μέρες έχω αρκετή ενεργητικότητα, κι άλλες δεν μπορώ να κουνήσω ούτε το δαχτυλάκι μου. Ειδικά με τόση ζέστη... Ευτυχώς, ο άντρας μου το έχει πάρει ζεστά και κάνει τα περισσότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) Κοριτσάκια μου γλυκά μόλις ξεμπέρδεψα από όλα. Βαλίτσα έτοιμη έκανα ένα μπανάκι και έβαλα για νάνι τη μικρή μου. Αύριο έχει πρωινό εγερτήριο μια και φεύγομε με την πρώτη πρωινή πτήση. Αχ βρε κορίτσια πιο πολύ φοβάμαι το άτιμο το αεροπλάνο παρά την άμνιο :S πήρα βιβλίο μαζί μου πήρα και το uno μήπως και παίξουμε με τη μικρή μου λίγο και ξεχαστώ. Ευτυχώς η πτήση κρατάει μια ωρίτσα μόνο μέχρι να το καταλάβουμε θα φτάσουμε.

annako καλώς ήρθες στην παρέα μας. Μην ανησυχείς για τα πονάκια είναι τελείως φυσιολογικά λόγω του ότι μεγαλώνει η μήτρα και τεντώνουν και οι σύνδεσμοι της δεξιά αριστερά. Αλλά αν θες να ηρεμίσεις πάρε το γιατρό σου για να είσαι σίγουρη.

geozouli μου σε ευχαριστώ :kiss:

Mαράκι μου άντε να ρθει η άλλη εβδομάδα να ξεμπερδέψουμε Δευτέρα εγώ Τρίτη εσύ. Όλα καλά μας εύχομαι :kiss:

Και εγώ κορίτσια κουράστηκα δυο μέρες με τις δουλειές του σπιτιού να το αφήσω καθαρό φεύγοντας, όλα πλυμμένα και σιδερωμένα και ο άντρας μου φώναζε να μην κάνω τίποτα να τα κάνει εκείονος αλλά δεν μπορούσανα του τα αφήσω έτσι. Ελπίζω να τα βρω έτσι και όταν επιστρέψω :P

Αυτά γλυκά μου κορτιτσάκια ελπίζω να καταφέρω να μπω αύριο να σας πω πως πήγε το ταξίδι μου. Σας φιλώ όλες μια μια να μου προσέχετε τις κοιλίτσες σας. :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Ζεστη και σημερααααα! B)B)B)B)

Μαριαλενα μου καλο ταξιδι να εχεις!!Περιμενουμε νεακια σου απο το ταξιδι! :)

annako μου κι εγω που ειμαι σχεδον στις ιδιες μερες με εσενα εχω πονακια!Εφοσον ειναι υποφερτα δεν με ανχωνουν! :)

Δεσποινακι δυο φαγητα......ΗΡΩΑΣ ενα και πολυ μας ειναι :P:P:P:P και φυσικα μαγειρευω αυτα που λιγουρευεται η μαμα εεεε χμμμ το νινι ηθελα να πω :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ;)

Βικυ μου δεν ξερω αν πρεπει να ειναι ο γιατρος μας μεσα στην αυχενικη ξερω ομως πως επειδη οι γιατροι των ιδιωτικων πληρωνονται αδρα :blink::blink::blink: ΑΠΑΙΤΩ να ειναι μεσα!Εξαλλου ολα τα πρωινα οι γιατροι του Ιασω εκει την βγαζουν κανουν εγχειρησεις επισκεψεις και μετα πλακωνονται στους καφεδες στο καφε ;) Και πες του οτι ηταν βλακας αυτος της αυχενικης να μην στελνει πελατισες του σε αυτον!Καλος γιατρος δεν σημαινει μονο καλος επιστημονας αλλα και καλος ανθρωπος,ετσι πιστευω εγω!

Ειρηνακι Λενακι Μαρια Ζωουλα bibibo Ελενα και σε ολες τις υπολοιπες :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!τι κανετε!μαριελεν καλο ταξιδι να χεις κοπελα μου!!δεσποινακι αυτα με τις δουλειες κ τα φαγητα σε μενα ειναι καθημερινο μαρτυριο.αλο φαι το πρωι κ αλο φαι το απογευμα φτιαχνω για να περνει μαζι του ο αντρας μου στο καραβι την επομενη μερα.κ μου παραπονιουνται κ για γλυκακια που δε φτιαχνω κ χθες τον εστειλα ζαχαροπλαστειο να παρει να φαει οτι ηθελε.χαχαχαχα.τωρα εχω αρχισει ηδη τις δουλιτσες αλα ειπα να κανω ενα διαλειματακι να δω τι κανετε!!αχ κοριτσακια πλησιαζει η δευτερα να δω το μωρακι μου..μου ελειψε!λενακι καλως να μας ερθεις στην ζεστη ελλαδιτσα μας!κοριτσια οσο για την αυχενικη εγω πηγα σε κεντρο εμβρυογενετικη κ μου την εκαναν λογω τωΝ αποβολων που ειχα κ κρατησε 35 λεπτα.μου εξηγουσε το παραμικρο που εκανε κ για να χει καλυτερη ορατοτητα λογω κοιλιτσας που ειχα μου εκανε κ κολπικο.επομενως μετα απο μια ωρα βγηκα απο το ιατρειο.κοιλιακο κ κολπικο μου εκανε κ ευχαριστηθηκα το νινακι μου.κ πληρωσα 150 ευρω.κ το β επιπεδου εκει θα το κανω 100 ευρω.η γιατρος μου το συστησε το κεντρο κ μου απαγορευσε να παω να το κανω στο ιασω γιατι ναι μεν κανουν καλη δουλεια αλα ειναι αχαροι πολλοι κ τα μηχανηματα δεν ειναι τοσο καλα!ειναι κ στο ιασω η γιατρος μου φανταστητε.κ ετσι μου εδωσε 2 εναλακτικες.η να παω το εμβρυο στο κολωνακι η στο προγενεσσις στον πειραια.κ ετσι επειδη ο πειραιας ειναι διπλα μου πηγαμε στο προγενεσις κ εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη!ποπο σας ζαλισα με το σεντονι μου ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσούπρες!!!

Σήμερα και αύριο είπα να πάρω άδεια να δω και τον μπαμπά μου που ήρθε για λίγες ημέρες.

Εχθές είχαμε κόσμο στο σπίτι και περάσαμε ωραία!

Σήμερα είμαστε καλεσμένοι.

Το Σαββάτο έχουμε γλέντι στο χωριό.

Μια χαρά μας βλέπω.

Φιλάκια σε όλες και τα ζουζουνομωράκια σας!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μαγιογκαστρουλες!!!!! :):):)

Απ οτι βλεπω οοοοολες καλα ε???

Κανατε και αυχενικες!!!!!!Ζουλευωωωωωωωωω τρελλαααααααα!!!!!!

Φιλακια στις κοιλιτσες σας! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...