Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ3


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μου!! Τι κανετε;;

Χαλια ο καιρος εδω με βροχες και μαυριλα και μαζι με αυτον

και η ψυχολογια μου..παντα με εππηρεαζει αυτος ο καιρος..

Χτες ειχα απαισια μερα.Μετα το μεσημερι ειχα τρελο πονοκεφαλο σε

σημειο να πονανε και τα μαγουλα μου και ακομα πιο τρελο στομαχοπονο

και ναυτιες.Εκανα πρωτη φορα μετα απο πολλα χρονια :x αλλα δεν ηρεμησα.

Ημουν με παγο στο κεφαλι και θερμοφορα στο στομαχι.Ενα χαλι μαυρο...

Ευχομαι να μην ξαναερθει τετοια μερα.

Dat Καλος ηρθες στην παρεουλα μας!! Με το καλο τα διδυμακια σου και υπομονη με το κρεβατι. Να χαιρεσαι την κορουλα σου!! Πως ειναι το ονομα σου;;

Μαριελεν πολυ χαιρομαι που ειναι ολα καλα με τις εξετασεις!!

Ντροπαλο το νινι ε;; :lol:

Ειρηνακι μου τον καταλαβαινω τον αντρουλη σου.Τι να κανει με την μαμα;; χιχι Πηγαινε και κανε του εκλπληξη μια μερα! Τελεια θα ειναι!!

Δεσποινακι ευχαριστω για το ανντ!! Εισαι μια κουκλιτσα!! :) Ανυπομονω να σε γνωρισω και απο κοντα πρωτα ο θεος! :kiss:

Παω να σιδερωσω μιας και κοιμαται η μικρη αν και δεν εχω καθολου ορεξη σημερα! Τα φιλια μου σε ολες!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσαρες καλημερα!!! εεε καλησπερα δηλαδή... :)

dat καλως ήρθες στην παρεα μας!!! και εγω ομοιοπαθούσα είμαι!!! από το κρεββατι στον καναπέ και το αναποδο...οπότε υπομονή!!! :)

Κοριτσια πεστε μου καμια ιδεα τι να μαγειρεψω??? κατι ελαφρυ γιατι με την ζέστη που εχει σήμερα δεν ειναι για βαρια φαγητα... κατι σε σαλατοειδες αν ξέρετε!!!

Να σας ρωτήσω και κατι αλλο?? εχω τρομερη τριχοπτωση!! μιλαμε οτι εχουν μείνει τα μισα μου μαλλια...ειναι και σγουρα και επειδη πέφτουν οι μακρυες τριχες και μενουν οι κοντες εχουν κανει φιλαρισμα απο μόνα τους!!! σαν την Tina Turner ειμαι με χαίτη σε video-clip της δεκαετίας του '80!!! είναι κατι συνηθισμένο?

Φιλούμπες σε όλες!!!

[url=http://women.evenhealth.com]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκοκοιλιτσες!!!!!!!!!!!!!

Παλι σας επιασε η πολυλογια?????????

Ντατεβ με το καλο να ερθουν τα διδυμακια σου και να χαιρεσαι την κορουλα σου.Υπομονη με το κρεβατωμα,2 μπεμπακια θα φερεις στον κοσμο!!!

Λενακι τι ευχαριστεις καλε????Δικη μου η ευχαριστηση να εχω τοσο ομορφες φιλες με τετοιες νεραϊδοκορες!!!!!!!!!!!

Ζηλευω τον καιρο σας!!!!!!!!!Εδω εχουμε πηξει στη ζεστη.

Βρε κοριτσια το Ρεββεκακι μας ξεχασε τελειως :P

Πρεπει να περναει πολυ καλα με την μανουλα.

Ειρηνακι καλυτερα ας μη θιξουμε το θεμα των κιλων,εφαγα τρελο κραξιμο απο το γιατρο μου την τελευταια φορα.Κοριτσια εχω βαλει ηδη 5 κιλα.Τι θα κανω???????????Πως θα την παλεψω μεχρι το τελος???? :blush:

Φιλακια σε ολα τα κοιλουμπακια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vickoulini σε ευχαριστώ για το καλοσώρισμα. όσο για το τι να μαγειρέψεις φτιάξε μια ωραία και δροσερή τονοσαλάτα και ξεμπέρδεψες...(πω πω μου άνοιξε η όρεξη)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THEODOSIADOU σε ευχαριστώ πολύ και εσένα και σου εύχομαι όλα να πάνε καλά. όσο για τα κιλά και εγώ έχω πάρει 5 κιλά και να φανταστείς με παρακολουθεί διαιτολόγος, πέφτει πολύ πείνα. παρόλα αυτά τα τσίμπησα τα 5 κιλά. τι να πω έχω απογοητευτεί πολύ αλλά δεν θα σκάσω κιόλας γιατί την επόμενη από την ημέρα που ζυγίστηκα ήμουν πολύ στενοχωρημένη και είδα το αίμα. χαλαρά και όπως πάει δεν θα ασχοληθώ άλλο, το ίδιο να κάνεις και εσύ. ούτως ή άλλως μετά την γέννα θα φύγουν όλα! τα αγγελούδια μας να είναι καλά και ας γεννηθούν υγιή, τα άλλα φτιάχνονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι θα κανω Ντατεβ... θα πω στον αντρα μου να μου φέρει μαρουλάκι όταν θα ερχετε από την δουλεια!!! Thank you!!! :kiss:

Δεσποινακι καλημερα!!! Μην στεναχωριέσαι για τα κιλα...εγω ειχα φροντησει να παρω 10 κιλά πριν μείνω εγκυος (απο την μέρα που μετακόμησα με τον άντρα μου, αρχισαμε τα γουρουνιάσματα!! και είχα ήδη και κατι επιπλέον κιλακια απο παλια.. :blush::blush: !!!)

Ο γιατρός μου ειχε πει οτι το πολυ να παρω τωρα 7 κιλα...αλλα να σου πω?? δεν στερουμαι κιολας... :)

[url=http://women.evenhealth.com]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασια να χαιρεσαι τη μανουλα σου!!!!!!!!!

Ειρηνακι κι εγω θελω βολτα στο Ηρακλειο και καφεδακι στα Λιονταρια!!!!

Περιμενε με να παμε παρεα!!!!!!!!!

Κοριτσια το εψαξα για τον υπερηχο πριν λιγο καιρο,το μονο που μπορουμε να αγορασουμε ειναι μια συσκευη που ακουγεται η καρδια του μωρου.Δε μπορουμε να το δουμε κιολας.

Βικυ εγω λεω να κανω μπιφτεκια στο φουρνο.Δεν ειναι και πολυ ελαφρια αλλα μια σαλατα μονο που να με χορτασει...

Ντατεβ δε θα πεσουμε να πεθανουμε κιολας για τα κιλα,απλα οσα πιο πολλα ειναι,τοσο πιο πολυ δυσκολευονται και τα μωρακια μας και ερχονται μετα αλλες επιπλοκες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vickoulini έγραψε:

Ετσι θα κανω Ντατεβ... θα πω στον αντρα μου να μου φέρει μαρουλάκι όταν θα ερχετε από την δουλεια!!! Thank you!!! :kiss:

Δεσποινακι καλημερα!!! Μην στεναχωριέσαι για τα κιλα...εγω ειχα φροντησει να παρω 10 κιλά πριν μείνω εγκυος (απο την μέρα που μετακόμησα με τον άντρα μου, αρχισαμε τα γουρουνιάσματα!! και είχα ήδη και κατι επιπλέον κιλακια απο παλια.. :blush::blush: !!!)

Ο γιατρός μου ειχε πει οτι το πολυ να παρω τωρα 7 κιλα...αλλα να σου πω?? δεν στερουμαι κιολας... :)

Καλημερα Βικακι!!!!!!!!!!

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω δε στερουμαι κατι ιδιαιτερα αλλα δεν τρωω και οσα θελω να φαω.

Σα να μπαινουν τα κιλα απο μονα τους :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω κοριτσαρες μου για τις ευχες σας!λοιπον τωρα τελειωσα απο την κουζινα.μοσχομυρισε το σπιτι με την σπανακοπιτα κ το σουφλε.ενα μικρουλακι σαν μπουκια εφαγα κ με φουσκωσε.εγω οπως ςας ειπα δεν εχω παρει αλλα εχω χασει 7 κιλακια.δεν μπορω να φαω πολυ νιωθω φουσκωμενη αλα πινω πανω απο 3 λιτρα νερο ολη μερα,για πολυ κατουρημα μιλαμε..ισως κ γι αυτο να μην πειναω κ να χω φουσκωμα!καλητερα βεβαια.χαχα!ντατεβ φυσιολογικα εκανες συληψη ςε διδυμα?ρωταω επειδη η κουμπαρα μου εχει ηδη ενα κοριτσακι 1 χρ κ τωρα εμεινε εγκυος κ μαλλον ειναι διδυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυχερή Kalli5 :)

Εγώ και φούσκωμα εχω αλλα και πεινάω κιόλας... είμαι και από την φύση μου λιχούδα οποτε τρώω παντα παραπανω απο την λιγούρα μου... :blush::blush:

Το παραξενο είναι οτι δεν εχω βάλει κιλα από την στιγμή που εμεινα εγκυος :blink: αλλα εχω τρομερο πριξιμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι τα έπιασα φυσιολογικά και με την πρώτη και χωρίς να υπάρχει κανένας με δίδυμα ούτε στην δικιά μου ούτε στην οικογένεια του άντρα μου! ήταν όμως επιθυμία της κόρης μου και του άντρα μου και μάλλον ο θεός τους έκανε την χάρη (και εγώ βέβαια είμαι πολύ χαρούμενη)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν από 1 μήνα παρατηρησα λιγο μπεζ(ούτε καν καφε) την ώρα που σκουπιζομουνα... πήγα στο γιατρο και στον υπέρηχο ειδαμε οτι ειχα μερικη αποκόλυση πλακούντα. από τοτε ειμαι ξάπλα και παίρνω utrogestan. Το σαββατο που μας περασε και πήγα στον γιατρό είδαμε οτι η αποκολυση ειχε σχεδον απορροφηθεί :) αλλα μου είπε ο γιατρος οτι έχω προδρομο πλακούντα. Αυτό σημαίνει οτι ενα μερος του πλακούντα μου καλύπτει τον τραχηλο. Αν δεν ανεβει στην διάρκεια της εγκυμοσύνης ο πλακούντας τότε υποχρεωτικά θα κανω καισαρική, αν ανέβει τοτε ολα καλα... απλα μου είπε ότι ειναι μια κατάσταση που θέλει προσοχη και πρεπει να ειμαι οσο πιο πολυ ξαπλωμενη μπορω, να μην κάνω δουλειες ούτε απότομες κινήσεις, ΟΧΙ περπάτημα και μονο να βγαίνω εξω καμια βόλτα με αμάξι όποτε νιώθω καλα(και εννοείται εκει που θα πηγαίνω να καθομαι, όχι ορθοστασία).

Έτσι ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρου και ειμαι ξαπλωμένη. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφυγε ο αντρουλης μου για τη δουλεια!!!!!!!!!!

Τωρα παλι μονη ολη μερα στο σπιτι.

Βικυ μου ολα καλα θα πανε,θα δεις.

Μονο μην αγχωνεσαι!!!!!!!!Θετικη σκεψη.

Κι εσυ Ντατ θετικη σκεψη και τα διδυμακια σου θα ειναι μια χαρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βίκυ εύχομαι να πάνε όλα καλά και να γεννήσεις ένα υγιέστατο μωρό. πάντως και με καισαρική αν χρειαστεί να γεννήσεις δεν πειράζει αρκεί να είσαι εσύ και το μωρό σου καλά. και εγώ με καισαρική γέννησα την κόρη μου και όλα πήγαν μια χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Theodosiadou έχεις απόλυτο δίκιο, χρειάζεται μόνο θετική σκέψη. μετά την εγκυμοσύνη της κόρης μου και την αποβολή που είχα πρόσφατα κατάλαβα ότι το να σκεφτόμαστε θετικά παίζει πολύ σημαντικό ρόλο τελικά! είμαστε όλες πολύ τυχερές και ευλογημένες, δεν πρέπει στιγμή να το ξεχνάμε αυτό και όλα θα γίνουν όπως τα επιθυμούμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τώρα περιμένω τον δικό μου να ερθει από την δουλεια.. :)

Δεσποινα μόνο θετικες σκέψεις εκανα από την αρχή... :) και πραγματικα πιστευω πως όλα θα πανε καλα!!! Για όλες μας!! και θα είμαστε και πολύ χαζομαμαδες μετα... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μονο οι θετικες σκεψεις μας δινουν δυναμη για να συνεχισουμε.

Ολα μπορουμε να τα αντιμετωπισουμε,φτανει να βλεπουμε τη ζωη με

αισιοδοξια. :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Breeze Ελενη με λενε :) Τι κανετε? Εγω βαριεμαι παρα πολλη, ζεστενομαι και απο οτι λεει ο αντρας μου, εχω αγριεψει :blink:

Τωρα τι εννοει, δε καταλαβα..... Πηρα τηλ τον γιατρο μου να τον ρωτησω κατι και του ειπα οτι νηστευω και τον ρωτησα αν πειραζει, βρε κοριτσια μου την ειπε.... μου λεει "ματια μου δε νηστευουν οι εγκυες" :blush:

Γιατι δηλαδη ειναι τοοσο κακο, αν δηλαδη ημουνα χορτοφαγος τι θα γινοντανε............Τεσπα μαλλον τσαντιστηκα παλι αδικα.....

Φιλακια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου οι εγκυουλες δε χρειαζεται να νηστευουν.

Πρεπει να παιρνουν τα θρεπτικα συστατικα απο ολες τις τροφες.

Οσον αφορα τις χορτοφαγους,νομιζω οτι παιρνουν καποια επιπλεον συμπληρωματα κατα την εγκυμοσυνη.Αν δεν μπορουν να κοψουν τη χορτοφαγικη νοοτροπια.

Που ειστε βρε κοριτσια???Παλι μονη...

Τελικα εφτιαξα νυχι,μαλλι,βαφτηκα,ντυθηκα και πηρα τηλ. τον αντρουλη μου να του παω οτι ξεκιναω και μου ειπε να μην παω γιατι ειχε πολλη δουλεια.Κι εμεινα μια κουκλα μεσα στο σπιτι :P κι αυτος ακομα να ερθει (επρεπε να ερθει πριν μιση ωρα περιπου).

ΒΑΡΙΕΜΑΙ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...