Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ3


Recommended Posts

Δεσποινάκι μου χάθηκα και μου λείψατε βρε!!!!

άντε αύριο θα μπω να σας πω νέα για το μπεμπάκι!!! εσύ τι κάνεις? το άκουσες το μπεμπάκι σου απ' ότι είδα ε??? τέλεια!!!!!!!

Εγώ προχθές ένιωσα κάτι σαν γουργουρητό στην κοιλιά μου χαμηλά και νομίζω ότι ήταν το μπεμπάκι, αλλά δεν είμαι σίγουρη γιατί μόλις είχα ξυπνήσει και λέω μήπως μου φάνηκε... αλλά μάλλον αυτό ήταν!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ιωαννα μου λαχταρησες βραδιατικα,ε?

Λογικο ειναι να σε πιασει πανικος.Ολες στη θεση σου αυτο θα παθαιναμε.

Ζωουλα αρχισα να τη νιωθω τη μπεμπουλα μου,αλλα οχι πολυ δυνατα ακομα.

Κι εσυ μαλλον ενιωσες το μπεμπακι σου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε?εγω ετρεχα στο ικα το πρωι για να μου σφραγισουν τις εξετασει κ να κλεισω κ ραντεβου για να τις κανω.ευτυχως την παρασκευη μου εκλεισαν.ειμαι τυχερη.χαχα.δεσποινακι δε μπορω να σε βρω στο φεις.στειλε μου εσυ ειντ.βασια αστραπελου ειμαι!ειρηνακι εγω πητ εχω 31-1 κ περιμενω κοριτσαρα κ γεναω ιασω.ξεκινησε την λιστα μας λοιπον!κοριτσια ενα μπραβο κ στο λενακι μας.κερδισε το μπανακι στο διαγωνισμο.θελουμε κερασμα ε?σε ψηφισαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI5 σου εστειλα αιτημα.

Ειδες που παραπονιοσουν οτι δε βγαινεις απο το σπιτι?

Σημερα εκανες μια ωραια βολτα στην πιο εξυπηρετικη δημοσια υπηρεσια.

:P

Τελικα ποτε θα ερθει ο αντρουλης σου?

Ναι,κερδισε το Λενακι μας το μπανακι!!!!!!!!!!

Συγχαρητηρια Λενα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑΚΙ μπραβο :cheer::cheer::kiss::kiss:

τωρα θελουμε κερασμα οπως ειπε και η καλι . ;)

αχ ΙΩΑΝΝΑ μου απο ψυχραιμια βλεπω σκιζουμε ολες . :lol::lol:

ΖΩΟΥΛΑ καλως ορισες αθηνα αν και πιστευω θα σου λειψει ο καλαμος .εδω βραζει ο τοπος .

εχθες τελικα πηγαμε στην ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΤΗΝ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ .αναψα μια μεγαλη λαμπαδα για ολες μας να εχουμε καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες . :):) φιλακιαααααα :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιαααααααααααααααααααααααααα που ειστε??πω πωωωωωωω....χαθηκα το ξερω αλλα ειχα ιστοριες

ρεβεκκακι μου δε σε πηρα αλλα ημουν ξαπλα...πως περασατε στη συναντηση?πως ειστε ολες?πειτεεεεε να μη διαβαζωωωω

εγω ειχα συσπασεις και αιματακι λιγο...μου επεβαλλε ο γιατρος ξαπλα και στοπ δουλεια..ετσι τοσο καιρο ημουν χαλκιδικη στη μητερα μου..τα χρειαστηκα κοριτσια με το αιμα..αφηστε...τα επαιξα

τωρα ειμαστε καλα.η αυχενικη μας 1.2 με 160 σφυξεις και ειμαστε κοριτσακια...χεχεχε..εχουμε πιπακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο φευγω διακοπουλες και απο Σεπτεμβρη ...αν ερθει η ακατανομαστη ,[που να μην ερθει]εχει κι αλλες εξετασουλες το μενου!Εισαι καλυτερα?Παιδεψιαρα η ζουζουνα σου εεεε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι περιπετειωδης γκομενα..χαχα...για τσουτσουνακι πηγαινα κουτακι ειδα...χαχαχα

ειναι η χρονια σου φετος..θα δεις....δε θα ερθει...εχω ξεχασει και πως ειναι εγω....φτουυυ μακριαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες τις γκαστρουλες?2 βδομαδες δεν μπηκα και ανοιγω τον υπολογιστη και βλεπω 130 συζητησεις....δυστυχως δεν προλαβαινω να τα διαβασω φιλοξενουμε τη γιαγια του αντρα μου ...χασαμε τον παππου μας...και τη φεραμε να ξεκουραστει λιγο.Ελπιζω ολα να πανε καλα τα μωρακια σας να μεγαλωνουν γερα και δυνατα.Εμεις τελικα ειμαστε μονο 6 εβδομαδων πανω κατω μαλλον συνελλαβα προς το τελος του μηνα και τωρα περιμενω να γυρισει ο γιατρος μου στις 9 του μηνος για να παμε να δουμε επιτελους το σπορακι μας.Λογικα θα ακουσουμε και καρδουλα ε?Φιλακια σε ολες και υπομονη με αυτη τη ζεστη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!!!!!!!

Μα που χανεστε ολες?????

Μονο εγω εχω απεριοριστο ελευθερο χρονο???? :blush:

Ελευθερακι μου αχ τι επαθες καλο μου στα καλα καθουμενα???

Τωρα εισαι καλυτερα???????Ευχομαι να εισαι!!!!!!!!

Ειχα κι εγω κατι συσπασεις αλλα με μαγνησιο τις ξεπερασα.

Τωρα εχω που και που κατι μικρες,οχι τρελα πραγματα.

Σε παιδευει απο τωρα η μπουμπου σου!!!!

Εχω κι εγω κοριτσακι!!!!!!!!!!!

Ματινακι και Λενακι εχουν αγορακια!!!!!

Που ειστε ολες?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ μου εγω δεν μπορουσα να μπω :blink::blink:

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ βεβαια θα ακουσετε καρδουλα :):) .συλλυπητηρια για τον παππου .η γιαγια πως ειναι ?

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ταλαιπωρηθηκες κοριτσακι μου .ελπιζω τωρα να ειναι ολα καλα . :):) ζωηρη ζωηρη η τσουπρα σου :lol::lol:

αχ θελω και εγω να μαθω τι ειναι :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτελους κι αλλη γκαστρουλα!!!!!!!!!!!!!!

Ο αντρουλης μου εφυγε για δουλεια και βαριεμαι αφορητα.

Δε μπορω αλλο να καθομαι στο σπιτι και να μην εχω τι να κανω.

Ποτε εχεις ραντεβου στο γιατρο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στης 17/8 εχω την αμνιοκεντηση .ε πιστευω τοτε θα δουμε τι στο καλο .και εγω βαριεμαι οταν ειμαι μονη .εμενα ελειπε ολη μερα στης 9.30 γυρισε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!

Τι κανετε;;

Σημερα ειχε ο αντρουλης μου ρεπο και ειμασταν ολη μερα εξω! Περασαμε τελεια! Πρωι καναμε πρωινο εξω,μετα πηγαμε για μεσημεριανο σε Ιταλικο,απογευματακι για καφε και παγωτακι και το βραδυ πηγαμε σε Μεξικανικο! Εσκασα στο φαι με λιγα λογια! Σιγουρα το τσιμπισα το κιλακι σημερα! :lol:

Σας διαβασα αλλα δεν θυμαμαι και πολλα! χιχι

Ειρηνακι μου ακομα ταλαιπωρησε απο αναγουλες ε;; Υπομονη..ευχομαι να μην κρατησουν μεχρι το τελος οπως σε πολλα κοριτσια που ξερω.Πως περνας με την μανουλα;;

Βρε Λιμπερτακι τι ηταν αυτο που επαθες τοσο νωρις;;;Εγω το ιδιο το επαθα αρχες 8 μηνα και ημουν μια εβδομαδα στο νοσοκομειο με ορους.Μανικι ειναι,καταλαβαινω την ταλαιπωρια σου και τον φοβο σου!

Ελπιζω να μην το ξαναπαθεις.Ξεκουραση οσο μπορεις!

Αλεξανδρα συλληπητηρια για τον παππου σου...

Καρδουλα θα ακουσετε μαλλον ναι και θα τρελαθεις! :)

Παω να διαβασω και αλλα και επανερχομαι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στις ομορφες :)

Πως ξυπνησατε σημερα? Εγω με το ζορι και κουρασμενη, σα να εσκαβα ολη νυχτα :dry: Πηρα το γιατρο μου χτες του ειπα για την αυχενικη και κανονισαμε να τα πουμε σε δυο βδομαδες μιας και ειναι σε αδεια....

Οποτε στις 17 που βγαινουν τα αποτελεσματα του papp A θα παω μηπως δουμε και το φυλο. Να σας πω την αληθεια θελω κοριτσακι να ειναι παλι και να μοιαζει και στη κορη μου γιατι ηταν ομορφο και στρουμπουλο μωρο :lol: Επιτελους να παρει και τα ματια μου, γιατι η κορη μου μου τα γυρισε μετα. Ενω ηταν ενα ωραιο μπλε της θαλασσας αλλαξαν τα ματακια της και σκουριναν και γινανε ενα καστανο μελι :unsure: Πιστευω αυτη τη φορα να "πετυχε το γλυκο"

Σας φιλω γλυκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!Τι μου κανετε ολα καλα;Μετραω τις μερες για να ξαναδω το μπεμπακι μου!Τν Δευτερα παω γιατρο!Ηταν 3 εκατοστα την τελευταια φορα σε 15 μερες ποσο να εχει παρει αραγε;;;; :)

bibibo καλως ορισες στην παρεα μας και παλι και οσο για το αιμα στο καλο και να μην ξαναρθει!

Λενακι φαε κοπελα μου μην σκας!και 2 κιλακια παραπανω να παρουμε....δεν θα σκασουμε κιολας :P:P

bibibo υπομονη 2 εβδομαδες λοιπον!Ε και τοτε πιστευω θα δειτε και φυλλο!

Μαρακι μου στις 17 ε;αντε μετραμε αναποδα :) εννοειται στην αμνιο θα μαθεις και το φυλλο!Αχ τι καλα!!!Ανυπομονω και εγω για την αυχενικη!

ΚΟριτσια μια ερωτηση μιας και τα εχω μπερδεψει..στον τριτο μπαινουμε οταν ειμαστε 12 εβδομαδων ακριβως ή οταν ειμαστε 13 εβδομαδων ακριβως;

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γκαστρουλιτσες μου!!! :kiss:

Πως εισαστε σημερα;;

Εγερτηριο απο της 6:30 σημερα οπως και χτες! Τι το επιασε αυτο το

παιδι μου και ξυπναει τοσο νωρις;; :blink: Θα παμε και στον γιατρο σημερα να δουμε το μπεμπε και να εξετασουμε την καρδουλα του λιγο καλυτερα.Αντε να βεβαιωθουμε και για το φυλο! :)

Χτες δεν μπορεσα να ξαναμπω! δεν με εβαζε με τιποτα.Αφου νομιζα το μηνυμα που εγραψα δεν το πηρα καν.Αλλα σημερα ειδα οτι το πηρε!

Ελενη θα περασουν γρηγορα οι μερουλες για την αυχενικη.Ολα καλα θα ειναι!

Ιωαννα Στις 12 και 1 ημερα κλεινεις τον 3 και μπαινεις στον 4!

Στης 16 και 1 ημερα κλεινεις τον 4 και μπαινεις στον 5 και παει λεγοντας! Ελπιζω να σε βοηθησα λιγο! :)

Την καλημερα μου σε ολα τα κοριτσια!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Ελενάκι μου εγώ μπερδεύτηκα ακόμα πιο πολύ.

Είχα πάρει απόφαση πως άλλη είναι η μέτρηση με τις εβδομάδες και άλλη με τους μήνες.

Δηλαδή π.χ. κλείνω μήνα κάθε 21 του μήνα.

Τελευταία περίοδος 21/04 οπότε τώρα είμαι στις αρχές του 4ου μήνα.

Αν το πάρουμε όμως με βδομάδες κλείνω την 15η οπότε είμαι στο τέλος του 4ου.

Επίσης οι εβδομάδες τις κύησης είναι νομίζω 38-40 σωστά;

Οπότε αν το δούμε με εβδομάδες ξεπερνάμε τους 9 μήνες και φτάνουμε τους 10.

Τι τελικά ισχύει;;;

Πες μας εσύ που είσαι και πιο έμπειρη…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
    • P.S έχεις δει και εσύ το ντοκιμαντέρ...; Επειδή αναφέρεις το "1 στις 4"... Ε ρε κλάμα που είχα ρίξει... Και έτυχε μάλιστα να το πετύχω τυχαία στην ΕΡΤ την επόμενη της αποξεσης.. 😫 Όμως τώρα είναι μια άλλη εγκυμοσύνη, ένα άλλο μωράκι και θα πάνε όλα κατ'ευχήν!! 🙏🙏🙏🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...