Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας μαζευτουμε.Ποιες (δεν) περιμενουμε? Νο 12


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 393
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

helena ηρθε και σενα ε?κριμα ρε γαμωτο ατυχησαμε ολες παλι :( αντε παλι φτου και απο την αρχη! :whistle: με ψιλοπαιρνει απο κατω ωρες ωρες αλλα μετα συνερχομαι παλι.βεβαια δεν πρεπει να στεναχωριεμαι γιατι ειναι μονο ενας μηνας που εκανε την επεμβαση και για να ξαναερθουν γερα σπερματοζωαρια πρεπει τουλαχιστον να περασουν 3 μηνες οποτε απλα συνεχιζουμε δυναμικα.ειμαι λιγο down αυτες τις μερες επειδη πραγματικα το προσπαθησαμε πολυ αλλα θα ξαναβρω το κουραγιο και την δυναμη και μετα βουυυρρρ :P

DaddyCool σέυχαριστω πολυ που εισαι εδω κοντα μας.μην ξεχνας να μας φυσας? ;) ε καποια στιγμη θα το πιασουμε το σπορο και εμεις :) ανυπομονω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα..

εγω εχω χάσει τισ γονιμες μέρες..είμαι 14 αλλά δεν έχω ακόμα τα γνωστά υγρά..

Πάντως βλέπω να φεύγει κ αυτοσ ο μήνας .εχουμε κόσμο στο σπίτι , έχουμε κ κάτι τρεχάματα..ελάχιστες οι προσπάθειες για μπεμπε.

Πάντως από τότε που άρχισα προσπάθειες κάθε φορά πριν αδιαθετήσω νιώθω πονάκια χαμηλα ,νιώθω να έχω όρεκση παραπάνω κτλ, κτλ..

μαλλον όλα αυτά είναι απο το γεγονόσ οτι παρατηρούμε τα πάντα πάνω μας επειδή θελουμε πολύ την εγκυμοσύνη..

γι αυτό το μόνο πραγματικό σύπτωμα είναι η καθυστέρηση στα άλλα δεν πρεπει να δίνουμε σημασία γιατί μονο αγχοσ προσθέτουν..

καλη επιτυχία σε όλες όσες δεν περιμένουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα,

Σήμερα δεν είμαι και στα πολύ καλά μου. Έχουμε θεματάκι και Please όποια ξέρει κάι θα ήθελα να μου πείτε. Βασικά αδιαθέτησα μετά από 10 μέρες καθυστέρησης και χοριακής 0,5. Μίλησα με το γιατρό , δεν ξέρει οτι αδιαθέτησα, αλλά μου χε πει να κάνω και δεύτερη χοριακή. Μου είπαν κάτι φίλες μου, χωρίς να είναι σίγουρες κιόλας ότι μάλλον πήγε να γίνει και δεν έμεινε.. Παίζει να είναι αυτό?

Εντομεταξύ, έχω αρκετό αίμα σε σχέση με άλλες φορές, και δεν πονάω σχεδόν καθόλου που εγώ πεθαίνω στους πόνους.

Τί να έγινε?

Περιμένω να μου πείτε αν ξέρετε κάτι πάντως ένα ξέρω, και εγώ πιστεύω ότι ήμουν και δεν έμεινε, γιαυτό και είμαι πάρα πολύ χάλια.!!!!!!!!!!!!!!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου στουμφ!!!υπαχει περιπτωση να ηταν βιοχημικη κυηση(ετσι λεγετε)..ρωτα ομως καλυτερα τον γιατρο σου για να σου φυγει η αγωνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστώ που μου απάντησες αλλά μόλις μου έστειλε μηνυμα μια κοπέλα οτι ακόμα και η χημική πρέπει να είναι πάνω από 7 μοναδες (η χοριακή). Στεναχωρήθηκα αρκετά, σε 2 εβδομάδες θα πάω στο γιατρό για να με δει και να μιλήσουμε. Σευχαριστώ πολύ πάντως. Εσείς περιμένετε το μικρούλη εε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου στρουμφ!!!μην με ευχαριστεις..σου ειπα κατι που ειδη γνςριζα κ φροντισα να το μαθεις κ εσυ..σου ευχομαι παντως να σου πανε ολα καλα κ συντομα να φουσκωνεις...οχι δυστηχως δεν ειμαι το τικερακι μου μιλαει για τον καιρο που προσπαθουμε..παντως σε ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια ευχομαι να ειστε ολες καλα.λοιπον το πηρα αποφαση!!!!!!δεν προκυτε να ξανα ασχοληθω.......θα περιμενω και εαν εχω καθυστερηση καλος.βαρεθικα να ψαχνω για σημαδια....αχχχχχ τα ειπα και ξαλαφρορα..ευχαριστω που με ακουσατε!!!!!!!! ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας παιδιά από Αμερική :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Βάλτε με για 10-11, γιατί πάλι δεν τα καταφέραμε και πάμε αισίως για την δεύτερη σπερματέγχυση...

Ήλπιζα να γλιτώσω τα δυνατά φάρμακα, αλλά τα αυγουλάκια μου είχαν άλλη γνώμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ παιδιά…..

Γιατί έχουν ερημώσει έτσι τόσα postakia????

Το Milinaki μας πού έχει εξαφανιστεί οέο??????

Εν πάσει περιπτώσει…….

Λογικά θα περιμένω….. το 1ο 10ήμερο του Νοέμβρη…… 10-13….. εκεί κάπου…..

Άντε να στρώσει η τζαμμένη........... άντε................

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia kai apo mena!!!eimai 3h mera periodou kai h8ela na me diafwtiste an gnwrizete gia kati!!!1ov(o giatros mou eipe na kanw salpigografia kai an kserei kaneis an ponaei ayti i eksetasi)....2ov brika kati vitamines sto internet legontai pregnacare conseption )exei kaneis idea epi toutou???na tis parw ???kai gia ton antra mou kati alles tis idias etairias wellman???exoume 1misy xrono prospatheias kai tipota.....................exoyn ginei kapoies eksetaseis emena mou xei meinei h salpigografia de theloume akomi na arxisoume alles methodous giati de to prospathoume kai kathe mina entatika!!!!!nomizw oti meta ta dyo xronia an de symvei tha doume gia kati allo?eeee?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρεςςςςςςςς καλησπεραααααααααα!!!!!!!!!!!

θελω την βοηθεια σας σε κατι,αν σας εχει τυχη θελω να μου απαντησετε,γιατι εχω εκνευριστει υπρβολικα,και δεν κανει!!!!!!!!!!!

ειμαι εγκυος,την παρασκευη λοιπον ειχα δει λιγο αιματακι και πηγα στον γιατρο μου και μου ειπε να κατσω 10-15 μερες στο κρεβατι....το προβλημα μου ειναι το εξης μου γραφει μια γνωματευση οτι πασχω απο απειλουμενη αποβολη και πρεπει να παραμεινω εκτος εργασιας για 15 ημερες τουλαχιστον....(ο γυναικολογος μου ειναι απο το νοσοκομειο)...πηγαινει η μανα μου λοιπον στο ικα και δινει αυτο το χαρτι γιατι δεν μπορουσ να παω εγω και λεει να περασει απο επιτροπη την τριτη η ιδια αλλα να φερει και εναν υπερυχο.....λοιπον παω σημερα δινω τον υπερυχο την γνωματευση την ειχαν ειδη απο την προηγουμενη μερα ,και δεν φτανει που δεν με περασανε κατευθειαν και καθομουν στο σιδερενιο παγκακι μου λενε γιατι ηρθες εσυ,αφου πρεπει να εισαι συναιχεια στο κρεβατι....και τους απαντω αυτο να το πειτε στην υπαλληλο σας που μου ειπε να ερθω η ιδια,και ταλαιπορουμε ετσι αδικα....τελος παντων μου δινουν μια βεβαιωση που πρεπει να δωδω στον εργοδοτη να την συμπληρωσει και να μου την ξανα δωσει για να μπορω να παρω τα λεφτα απο το ικα.....και το δινω στον εργοδοτη μαζι με την γνωματευση (αντιγραφο)που μου εδωσε ο γυναικολογος μου......και μου λεει οτι χρειαζεται μια βεβαιωση απο το ικα οτι εγω δεν μπορω να δουλεψω λογο ασθενειας αλλιως δεν σου συμπληρωνω τιποτα....και του λεω αφου σου δινω απο τον γιατρο μου.....και τι μου απαντα... και εγω μπορω να πληρωσω εναν γιατρο και να πω οτι ειμαι αρρωστος....με πιασανε τα νευρα μου και του λεω πρωτον δεν μπορω να πληρωσω γιατι ειναι γιατρος του νοσοκομειου και δευτερον για να περασω απο την επιτροπη αρα το ικα εχει εγκρινει την γνοματευση απο τον γιατρο μου,αλλιως δεν θα περνουσα....και μου λεει οχι θελω βεβαιωση απο το ικα.....ρε γαμωτο κολλημα,παλι θα τρεχω στο ικα,οσο να 'ναι δεν μπορω να τρεχω την μανα μου για ολα αυτα....η ερωτηση ειναι θα μου δωσει το ικα βεβαιωση???????αν δεν μου δωσει τι θα κανω δεν θα παρω αυτα που δικαιουμε????αφου δεν συμπληρωνει το κολοχαρτο!!!!!!!!!!

συγνωμη που σας ζαλισα,αλλα ειμαι σε αδιεξοδο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia kai apo mena!!!eimai 3h mera periodou kai h8ela na me diafwtiste an gnwrizete gia kati!!!1ov(o giatros mou eipe na kanw salpigografia kai an kserei kaneis an ponaei ayti i eksetasi)....2ov brika kati vitamines sto internet legontai pregnacare conseption )exei kaneis idea epi toutou???na tis parw ???kai gia ton antra mou kati alles tis idias etairias wellman???exoume 1misy xrono prospatheias kai tipota.....................exoyn ginei kapoies eksetaseis emena mou xei meinei h salpigografia de theloume akomi na arxisoume alles methodous giati de to prospathoume kai kathe mina entatika!!!!!nomizw oti meta ta dyo xronia an de symvei tha doume gia kati allo?eeee?

voola geia sou ki apo mena edo..an ehete kanei oles sas tis exetaseis spermodiagramma klp den einai kako na deis tis salpigges an kai sinithos einai anoixtes kai pithanon tzampa na tin kaneis ;) ..ego eho dio meres pou tin ekana..o giatros mou elege pos einai periergo me to sperma pou ehoume kai tis exetaseis mou na min eho meinei..leo ok(nomizo pos to aghos olou autou tou kairou arkei..1 xrono kai kati vgazontas diladi olous tous mines pou ehoume xasei giati den eimastan mazi..)..pao na tin kano..iparxoun polles pou lene pos den ponaei..kai isos an pas xalari na min poneseis..kata ti diarkeia ego den ponesa toso einai ligo san to pap test..alla meta ponesa poli..(den eixa parei pausipono!!!na pareis oposdipote o,ti ki an sou poun..as to xeis parei prin..kai logika etsi den tha poneseis..)eixa ponous periodou arketa dinatous..alla meta apo ligo perasan..afou me epiase kai to pausipono diladi pou pira afou tin ekana..paei ki auto gia na doume tora..oi vitamines tis eida einai kales..einai simpliroma kako den sas kanoun..kai oi dio periexoun sistatika pou veltionoun to anaparagogiko sistima..euxomai ola kala

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...