Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας μαζευτουμε.Ποιες (δεν) περιμενουμε? Νο 12


Recommended Posts

Τόση ώρα έγραφα....έγραφα και το διέγραψα το μήνυμα...

Άστα Μαρικάκι μου, άστα....

Μια από τα ίδια και εγώ με τον άντρα μου. Ούτε ζωγραφιστούς δε θέλει να τους βλέπει τους γιατρούς....και έχει και ένα μικροπροβληματάκι όταν βλέπει αίμα....'Οπως καταλαβαίνεις, τους αποφεύγουμε όπως ο διάβολος το λιβάνι.....

Αφού να φανταστείς πριν από ένα χρόνο περίπου....χρειάστηκε για τη δουλειά του να κάνει κάποιες εξετάσεις (μέσα σε αυτές και εξετάσεις αίματος).Ρεζίλι γίναμε....μόνο που δεν του είπα παραμύθια για να ηρεμήσει και να του πάρουν αίμα...Πέρσι το καλοκαίρι του βρέθηκε ένα μικρόβιο στους όρχεις, το οποίο ευτυχώς καταπολεμήθηκε με αντιβίωση και δεν του γύρισε σε κάτι πιο σοβαρό....Του είπαν όμως να κάνει ένα σπερμοδιάγραμμα για να είμαστε όλοι πιο σίγουροι....Ακόμα το κάνει...... :angry::angry::angry:

Ο άντρας μου είναι πολύ κλειστός τύπος και δεν εξωτερικεύει ό,τι νιώθει....οπότε μέχρι να το πάρει απόφαση.....Καλό Πάσχα να έχουμε....

Άσε που με τα χίλια ζόρια δέχτηκε να με συνοδεύσει στους γιατρούς τώρα που θέλω να κάνω τις εξετάσεις....

Εγώ είμαι 36 χρόνων....Όχι ότι είμαι μεγάλη, αλλά νιώθω ότι ο κύκλος σιγά - σιγά κλείνει.... Περιστοιχίζομαι από παιδιά και στη δουλειά μου και αυτό πολλές φορές κάνει τα πράγματα χειρότερα (και τις εμμονές εντονότερες). Ο σύζυγος προς το παρόν....πέρα βρέχει...

Είναι και πιο μικρός από μένα αλλά....θέλει και αυτός παιδί....απλά δεν μπορεί ούτε και ο ίδιος να διαχειριστεί αυτήν την καθυστέρηση.

Λυπάμαι πολύ αν σε κούρασα.

Φιλάκια πολλά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 393
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Δεν με κούρασες καθόλου Τάνια μου :)

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εμείς δεν έχουμε φοβία με τις βελόνες, αλλά έχουμε τρομερή αντιπάθεια στους γιατρούς. Δεν έχει και άδικο εδώ που τα λέμε, γιατί η εμπειρία μου από τους γιατρούς της Αμερικής, είναι μέχρι στιγμής τραγική!

Εγώ είμαι 43, σχεδόν 44. Ο άντρας μου 3 χρόνια μεγαλύτερος. Για μένα είναι ο δεύτερος γάμος (χωρίς παιδιά στον πρώτο), για εκείνον ο πρώτος. Γνωριστήκαμε μόλις είχα γίνει 40 και παντρευτήκαμε στα 41. Επειδή φαίνομαι πολύ μικρότερη απο ότι είμαι και αισθάνομαι ακόμα μικρότερη, δεν ζύγισα σωστά το θέμα "οικογένεια, παιδιά". Όταν πριν τον γάμο του ζητούσα να προσπαθήσουμε για παιδί, εκείνος φοβόταν ότι τον παντρευόμουν μόνο γι΄αυτό και ότι μετά θα τον χώριζα!!!!

Μετά τον γάμο, ερχόμενη στην Αμερική, έπρεπε να κάνω εξετάσεις και εμβόλια, για να ολοκληρώσω την διαδικασία νομιμοποίησης της παραμονής μου στη χώρα. Άλλη καθυστέρηση αυτή...

Μόλις ξεμπερδέψαμε, βάλαμε μπροστά και με την πρώτη έμεινα έγκυος! Δυστυχώς, όμως, πριν από ένα χρόνο ακριβώς παλινδρόμισα και μου έκαναν απόξεση. Μας πήρε 2-3 μήνες να συνέλθουμε πλήρως απο το σόκ και ξαναβάλαμε μπροστά χαλαρά. Ο προσωπικός μου γυναικολόγος μας σύστησε, με τεράστια καθυστέρηση, να πάμε σε ειδικό. Ο άντρας μου ανένδοτος!!!! Ούτε να το ακούσει. Τελικά μετά από 4 μήνες πήρα την κατάσταση στα χέρια μου και έκλεισα ραντεβού σε ειδικό. Εν τω μεταξύ ξαναέμεινα έγκυος και το έχασα πάλι (τον περασμένο Μάιο).

Από τότε μέχρι σήμερα έχουμε αλλάξει 3 γιατρούς και τώρα ξεκινάω θεραπεία. Ελπίδα δεν μου δίνουν καμία. Ακόμα και οι Έλληνες γιατροί είναι διστακτικοί. Η μόνη λύση είναι η εξωσωματική με δανεικό ωάριο. Θα έρθουμε στην Ελλάδα, εάν οι σπερματεγχύσεις δεν δώσουν καρπούς. Είδα και έπαθα να πείσω τον άντρα μου να στραφούμε στην Ελλάδα για την εξωσωματική!!!! Μέχρι να καταλάβει ότι τα πράγματα είναι πιο προηγμένα στο μικρό Ελλάντα, μάλλιασε η γλώσσα μου για 2-3 μήνες...

Τώρα εγώ σε κούρασα με τις ιστορίες μου :unsure:

Αλλά σου τα έγραψα όλα αυτά για να σου κρούσσω τον κώδωνα του κινδύνου :unsure:

Μπορεί να είσαι 36, αλλά ο χρόνος κυλάει αντίστροφα. Πρέπει να τον ταρακουνήσεις λίγο τον άντρα σου. Εγώ δεν το έκανα και έχω μετανοιώσει πικρά γι'αυτό. Νομίζω ότι και ο άντρας μου έχει μετανοιώσει, αλλά ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω...

Αυτή ήταν η ιστορία της ζωής μου :laugh: Και εις άλλα με υγεία :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια και αγόρι καλημέρα, επέστρεψα απο τις διακοπές οι οποίες ήταν λίγες. Δεν περιμένω 13/9.

Καλή επιτυχία σε όλους.

Συχγαρητήρια στις εγγυούλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΩ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΤΙΣ 14/9/2010 ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΒΑΛΤΕ ΜΕ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΑΠΟ 14/9 ΕΩΣ 20/9.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες!!!

περιμενα 30/8 και ηρθε στην ωρα της, λες και την καλεσε κανεις :( ....

αν θελετε, βαλτε με στη λιστα για 30/9 και σημειωστε διπλα : ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΩ ΠΙΑ!!!!ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ, ΝΑ ΠΑΣ ΑΛΛΟΥ!!!αναρωτιεμαι μηπως τοσο καιρο δεν καταλαβε οτι ειναι ανεπιθυμητη, ειναι κι ο ερμης αναδρομος, παρεξηγησεις γινονται ;)

ελπιζω απο 'δω και περα να το καταλαβει.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας.τον τελευταιο καιρο ερχοταν καθε 30η μερα και αυτη την φορα ηρθε 28η οπως παλιοτερα,δεν το περιμενα!βαλτε με λοιπον για 3/10 γιατι σημερα μου ηρθε!δεν μπορω να αλλαξω και το τικερακι με την αναβαθμιση αλλα δεν πειραζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο εμενα.Δεν περιμενω κι εγω στις 17/9...αντε να δουμε παλι!!!! :P Παντως στις 2 γονιμες ηρθα σε επαφη και ποιος ξερει.... :blush:

Χθες ημασταν σε ενα γαμο και κατα ενα περιεργο τροπο οπου γυρνουσα το κεφαλι μου εβλεπα εγκυο! :unsure: Τι ομορφες που ηταν με την κοιλιτσα τους!!!!αχ!!! :kiss: Εμεις ποτε βρε κοριτσιαααααααααααα θα χαιδευουμε τις κοιλιτσες μας?Αχ!! Αγιε Φανουριε κανε το θαυμα σου και φανερωσε μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.Εχω να μπω στο φορουμ λίγουσ μηνεσ ...

Για όσες δεν με θυμούνται μετά απο μια παλλινδρομη περυσι το χειμώνα ξαναξεκίνησα προσπάθειες το καλοκαίρι. Βάλτε με για 18/9 αν και τα συμπτωματα της περιόδου εμφανίστηκαν από χθεσ ..

Επίσης μετα την παλλινδρομη ό κυκλοσ μου αποκλινει απο 1 εως 5 ημέρεσ..αλλα ας βάλω το πιο συντομο..

καλη επιτυχία σε όλεσ..

Elina76 να σε ρωτησω κατι?

δεν κανει να πίνουμε καθόλου όταν προσπαθούμε για μωράκι????? χθεσ ήπια 2 ρακόμελα....ωχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια καλοριζικο και πολυ γουρλιδικο για ολες μας!!!!!καλε περιμενω την σκασμενη στισ 15 αλλα εχω κατι εννοχλησεις σαν ωορηξια στην αριστερη μερια.το εχει παθει καμοια σασ? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και πάλι από εμένα!

Βάλτε με και εμένα στη λίστα γιατί μου ήρθε προχθές......λίγο νωρίς.

Ραντεβού στο τέλος του μήνα πάλι...εκτός απροόπτου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και μεγια μας.αντε να ειναι γουρλιδικο για ολες μας.σε δυο μερες (δεν) περιμενω αλλα ρε σεισ απο την ημερα της ωορηξιας που ειρθαμε σ επαφη με τον αντρουλη μου εχω μια σταδιακη αλλα καθημερινη ενοχληση χαμηλα στην κοιλια,και συηθως οταν κουραζομαι..λετε να να ναι καλο αυτο? :? εχει συμβει σε καμοια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή η βλακεία κάτω από τη δημοσίευσή μου ...δεν ξέρω πώς μπήκε. Εγώ προσπάθησα να βάλω τικεράκι αλλά ....μάλλον τα έκανα σαλάτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Ελίνα76.Σίγουρα το να πίνεισ όταν προσπαθεις για μωρό δεν είναι σωστό αλλα ενα ποτάκι ( τύπου μπύρας)αραιά κ που δεν νομιζω οτι είναι κ τρομερό..

Κορίτσα εγω δεν μπορω να βρω τις μέρες ωορηξίας.Μια ερχονται αυτα τα υγρά τη 10 μερα αλλα δεν κρατάνε πολυ μια εμφανίζονται την 20.Δεν ξερω αν κ πότε κάνω ωορηξία.Πονάκια κατα την ωορηξία δεν είχα ποτέ οπότε δεν μπορω να καταλάβω καλλά απ΄την άλλη λέω να μην μπλέξω με τεστ ωορηξίας ακόμα.Να περιμένω λιγουσ μήνεσ κ μετα να αρχίσω ..

Επίσης εχω παρατηρήσει ότι μετά την προσπάθεια για μωρό αν σηκωθώ όρθια δεν μένει τίποτα μέσα....

γτ???

ειναι φυσιολογικό αυτό??????? Σιγά μην πιάσω έτσι παιδί εγω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello, Χαθήκαμε αλλά να μαστε πάλι...τι γίνετε κορίτσια???

Εγώ είμαι μια ωραία αδιαθετούλα αλλά θα τσακίσω τους επόμενους μήνες..μαζί σας βέβαια, πάμε για μεγάλες κοιλίτσες....

Λοιπόν επισκέφτηκα τον γυναικολόγο μου και ακόμη δεν κάνω εξετάσεις, όχι βέβαια ότι θα αργήσω αλλά τουλάχιστον για τους επόμενου 2 μήνες.

Μου είπε τα γμωστά....Σταθερά στο 11-13-15-17. Οι μέρες που θα κάνω τα τρελά ντοιν-ντοιν...

Αντε και το έρχετε σιγα σιγά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS KORITSIA!!!!!!!! POS PANE OI PROSPA8EIES??? OLA KALA??

EGW AFTH TH VDOMADA P EIME STIS GONIMES TON NTRELLANA TON DIKO

:)))

hristin30: X8ES PIGA STON GYNEKOLOGO M GIA SYMVOULES, CHECK UP, YPERYXO K.A.

AKOU TI ME SYMVOULEFSE K AKOLOU8A K SY K VLEPOUME!

1: META THN EPAFH MENOUME KSAPLWMENES GIA 20 LEPTA ME 1 MAKSILARI PISW STH MESH XAMILA PROS TON POPO.

2: OTAN PROKEITE NA ER8EI H OWRHKSIA 1-2 MERES PRIN NOW8EIS YGRH APO KATW, K STHN TUALETTA K STO ESSWRUXO VLEPEIS LIGA KOLPIKA YGRA DIAFANA H ASPRA POY EINE LEIA STHN AFH.

3: OTAN EXEIS OWRHKSIA MIA APO TIS 2 WO8IKES SOY PROKALEI PONAKIA APO ELAFRIA - ENTONA

EXEIS PIO PSILI 8ERMOKRASIA APO TIS PROHGUMENES MERES KATA 0,2-0,5 KAI TA KOLPIKA YGRA EINE PIO POLLA TA OPOIA H AFH TUS EINE SYSTELLOMENH MERIKA EKATOSTA! EPISHS EXEIS POLLH

OREKSH GIA SEX K NIW8EIS YPERVOLIKA YGRH

4: ME KYKLO 26-29 MERES OI GONIMES MERES EINAI 11-16 ME EPAFH MERA PARA MERA

5: NA XALARWNEIS META THN EPAFH K STIS GONIMES MERES K NA TRWS BANANES K KSHRUS KARPOUS POU EXUN FOLLYKO OKSY (PROSOXH STHN YPERKATANALWSH)

6: DE SHKONW VARH K DE KOURAZOME

7: 8ETIKH SKEPSH, 8ELHSH K AISIODOKSIA K 8A TO PETYXUME (AFU DEN YPARXEI PROVLHMA YPOGONIMOTHTAS)

8: EISAI EGGYOSSSSSSSSSSSSSSSSSS

:) LPIZW NA SE VOH8ISA ARKETA

FILIA

XXXXX

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anatolia:Ευχαριστώ για την απάντηση.Νόμιζα ότι μονο σε εμένα συμβαίνει.

HELENA83:Ευχαριστώ για τισ συμβουλέσ σου,θα τισ ακολουθήσω στον επόμενο κύκλο κ ελπίζω να αποδόσουν καρπουσ :):-bd:-bd:-bd[smilie=clock.gif] .

Η αλήθει είναι ότι αυτό το μήνα νιώθω πωσ δεν εγινε τίποτα.Πονάει το στήθοσ μου ακριβώς όπωσ οταν περιμένω περίοδο κ έχω νεύρα...

Οταν λεσ να μην σηκώνουμε βάρη??????

δηλαδή να μην πάω σουπερ μαρκετ εστω για λίγα πραγματα????? 2-3 κιλα ειναι πολλά??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anatolia:Ευχαριστώ για την απάντηση.Νόμιζα ότι μονο σε εμένα συμβαίνει.

HELENA83:Ευχαριστώ για τισ συμβουλέσ σου,θα τισ ακολουθήσω στον επόμενο κύκλο κ ελπίζω να αποδόσουν καρπουσ :):-bd:-bd:-bd[smilie=clock.gif] .

Η αλήθει είναι ότι αυτό το μήνα νιώθω πωσ δεν εγινε τίποτα.Πονάει το στήθοσ μου ακριβώς όπωσ οταν περιμένω περίοδο κ έχω νεύρα...

Οταν λεσ να μην σηκώνουμε βάρη??????

δηλαδή να μην πάω σουπερ μαρκετ εστω για λίγα πραγματα????? 2-3 κιλα ειναι πολλά??????

kalimera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i ali8eia eine oti ta symptwmata eine ta idia me tis periodou k pote den ksereis ti sou erxete.

oso gia to varos....oi ka8imerines mas drastiriotites den allazun

den exei prob na sikoseis 2,3 tsantules min anisyxeis

o gynek. m eipe varos ennoei pragmata p ta sikwnw diskola k niw8w tin piesi p mou askoun

pantws oso pio xalari eise k den to skeftese toso to kalitero

exw apopse pali rantevou me ton gynek. gia na dei pos paw apo wo8ilakioriksia k an exw neotera se enimerwnw

ps: pote perimeneis??? periodo (elpizw na min er8ei)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά (δεν) περιμένω 17-18 /9,αλλα επειδη τον τελευταίο χρονο δεν εχω κ πολυ σταθερο κύκλο παιζει απο 28-35 μέρεσ οπότε μετα τισ 35 θα θεωρήσω καθυστερηση για να κάνω τεστ.αλλα τωρα νιωθω δεν εγινε τιποτα ..ηδη το πρωί νομιζα θα αδιαθρτήσω..

καλη επιτυχία σε όλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια σημερα περιμενω την κακουργα!!!!!ευτυχωσ δεν εχω καθολου συμπτωματα προς το παρον οποτε ειμαι χαρουμενη!!!!! :D μονο το στηθος μου που με ποναει κατι παραξενες ενοχλησεις στη κοιλια οταν κουραζομαι η περπαταω πολλη ωρα.λετε???????? :oops: αχ!!μακαρι,θα με κανει πολυυυυυυυ ευτυχισμενη :lol::lol: εσεις ολα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά, μαζί με την αρνητική χοριακή μου ήρθε καπάκι και η ακατανόμαστη [smilie=angryfire.gif] , έτσι για να μην ξεχνιώμαστε [smilie=angry5.gif].

Βάλτε με για 13/10, εκτός εάν μας προλάβει το μπεμπέ [smilie=tongue8.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...