Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γιατί πονάω?


Recommended Posts

Κοριτσια αρχισα παλι τις αποριες μου.Την προηγουμενη φορα που ημουν εγκυος ειχα πονακια σαν ωορηξιας μεχρι που εκανα τεστ και ανακαλυψα την εγκυμοσυνη, τα οποια συνεχιζαν μεχρι που απεβαλλα.

Αυτην τη φορα απο την ημερα που ειχα ωορηξια και το καταλαβα γιατι ειχα πονο σαν περιοδου, εχω ανα διαστηματα τετοια πονακια.Λετε να εγινε η συλληψης γι αυτο το αισθανομαι? :huh: Θελω ακομα 6 ημερες να μου ερθει περιοδος...χμμμμ :dry::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς την ίδια απορία έχω κι εγω!!!Την πρώτη φορά που ήμουν έγκυος κι απέβαλα είχα τα ίδια συμπτώματα.Την δεύτερη που ήμουν οχι.Ελπίζω αυτή να έναι η τρίτη και η επιτυχημένη!!!!!!!Ευχομαι κι σε σένα να πάνε όλα καλά!!!!!!Εγώ περιμένω την Κυριακή...!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από την ωορρηξία μου και μετά ένιωθα κάπως.Αισθάνομαι κουρασμένη,με πονάνει το ελαφρά το στήθος μου,νίωθω πρησμένη,εχω κάποια τσιμπηματάκια στη μήτρα ,κάποιες βλέννες,αισθάνομαι πως θα αδιαθετήσω όπως και τις άλλες φορές που ήμουν έγκυος.Δυστυχώς έχω κι αυτόν τον πόνο χαμηλά και δεξιά όπως και τότε που απέβαλα....Πέρίμενα πως μετά τα εμβόλια των αντιπατρικών δε θα αντιμετώπιζα ξανα το ίδιο πρόββλημα!!Εχω αρχίσει να φοβάμαι πως αν είμαι κάτι δε πάει πάλι καλά...Ποιός περιμένει μέχρι την Κυριακή;;;Λέτε να υπάρχει περίπτωση να είναι όλα καλά παρά τον πόνο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο οσο διαβαζω εδω μεσα εμπειριες κοριτσιων, λενε πως καθε φορα ειναι διαφορετικη.Αρα δεν θελω να ανυσηχεις ,ολα θα πανε καλα!!!

Εγω εχω 2 ημερες δεν μπορω να ξυπνησω το πρωι, εχω μεταλίκη γευση στο στομα, εχω ελαφια πονακια περιοδου, τα υγρα μου ειναι λιγο καφετια και κουραζομαι ευκολα.

Εγω περιμενω 19 την Δευτερα.Λογικα αν κανω το σ/κ τεστ θα δειξει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρεις αν υπάρχει περίπτωση τα εμβόλια των αντιπατρικών να μη δουλέψουν την πρώτη φορα;;Είμαι πραγματικά πολύ φοβισμένη , κουρασμένη κι απογοητευμένη!!!!Μακάρι να έχεις την καλύερη είδηση μες το Σαβ/κο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν γνωριζω, αλλα γιατι να μην δουλεψουν.Γι αυτο το λογο τα εκανες για να δουλεψουν.Οχι μην στεναχωριεσαι ολα καλα θα πανε!Και εμεις εχουμε 1,5 χρονο που προσπαθουμε.Σε καταλαβαινω καθε φορα την αγωνια που περνας αλλα δεν μπορουμε να κανουμε αλλιως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς σε ενα μήνα συμπληρώνουμε ένα χρόνο κι έιναι μια επέτειος που δεν θέλω με τίποτα να γιορτάσω!!(και πίστεψε με τρελένομαι για γιορτές!!)Με έχει πάρει πολύ από κάτω γιατί λειτουργώ πάντα καλύτερα όταν γνωρίζω πώς έχουν τα πράγματα κι εδώ είναι τόσα πολλά τα ερωτηματικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και αυτα τα ερωτηματικα να μας λυθουν, οταν μεινουμε με το καλο εγκυουλες εκει να δεις μετα αποριες....και οταν τα φερουμε στον κοσμο ολο με ενα ΓΙΑΤΙ θα ειμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις απόλυτο δίκιο!!Το συζητάω και με τον άντρα μου.Μ ε τρώει τόσο πολύ η αγωνία αν όλα πηγαίνουν καλά που ξεχνάω οτι μπορεί να μην είμαι καν έγκυος!!Ελπίζω όλα να πάνε καλά για όλες μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τον δικο μου επαψα πλεον να τον πρήζω για να χαλαρωσει κι αυτος γιατι παιζει ρολο και η δικη τους ψυχολογια οχι μονο η δικη μας ;)

Προχθες που ειχα τις γονιμες δεν του ειπα τιποτα, απλα του αλλαξα 3 ημερες τα φωτα χιχιχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να πω! να πω! να πω και γω!!;;;

ακούστε και αλλη μία ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ περίπτωση!

Πρόσφατα είχα πάει στην γυναικολόγο μου και 1η φορά είπαμε λεπτομέριες για την ανατομία των γυναικολογικών μου !

Λοιπόν επειδή η μήτρα μου εχει οπίσθια και λοξή κλίση μου είπε οτι πλησιάζει σε κάποια σημεία το εντερο και τσιμπήματα που μπορεί να νιώθω πιό εντονα μερικές φορές ισως να είναι από εκεί !

Επίσης με πίεσε στην αριστερή πλευρά γιατί το εντερο δεν επέτρεπε να δει την αριστ. ωοθήκη !!

Δεν ξέρω ΠΩΣ συνδιάζονται αυτά... αλλα πολύ συχνά μεσα στο μήνα αισθάνομαι τσιμπήματα κυρίως αριστερά και τώρα μου λύθηκε η απορία...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το εντερο?χμμ και να αισθανομαι πονους περιοδου? λιγο δυσκολο μαλλον!Φανταζομαι σε καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.Θα πονεσω και μετα απο αρκετη ωρα θα το ξανανιωσω!Ισως να ειναι και ψυχολογικο ετσι που γιναμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι, αυτό θέλω να πω και εγώ !

καθε περίπτωση είναι ιδιαίτερη ! ποτέ δεν είχα σκεφτεί οτι μπορεί να δίνει τσιμπιές το έντερο! νόμιζα οτι ήταν ωορηξία !

εγώ, πάντως, σας ευχομαι να είναι εγκυμοσύνες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sorry αλλα δεν ειμαι καλα,συνεχιζω λεγοντας οτι εγινε εμβρυομεταφορα την Τεταρτη 14 /7 ,δεν ξερω αν εχει να κανει με αυτο ή με τη ζεστη(αν και ο κλιματισμος δουλευει φοθλ) αλλα κοιμαμαι κατι απιστευτες ωρες και τωρα που σας γραφω νιωθω σαν να εχω πιει ενα μπουκαλι ουζο.(η κοιλια ΜΟΥ ΚΑΙ το στηθος με ενοχλουν καπως και περιμενω να αδιαθετησω 24/7.Θελω τη γνωμη καποιας που τα εχει περασει ειναι δυνατον απο τωρα ,αυτο δειχνει οτι μπορει να πηγαινει καλα η εγκυμοσυνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αμα πονατε χαμηλα μην κανετε δουλειες τπτ μην κανετε χαλαρωστε , εννοητε θ ποναει η κοιλιτσα κ το στηθος πρησμενο κ ν ποναει εντονα , ευχομαι σε ολες καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poph1987 έγραψε:

κοριτσια αμα πονατε χαμηλα μην κανετε δουλειες τπτ μην κανετε χαλαρωστε , εννοητε θ ποναει η κοιλιτσα κ το στηθος πρησμενο κ ν ποναει εντονα , ευχομαι σε ολες καλη επιτυχια

poph με αυτη την λογικη καθε μηνα δεν θα πρεπει να κουνιομαστε ;) .Αν ειναι να ερθει θα ερθει το σπορακι...και αναποδα να μας γυρισουν αυτο θα μεινει :silly: .Σιγουρα δεν πρεπει να κανουμε και ακροβατικα :P ....χαλαρα....ολα θα γινουν!!Καλη επιτυχια και σε σενα!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...