Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστερηση 2 μηνων


Recommended Posts

Πετρα μου καλησπέρα!!! Εμπειρία από τεστ φαρμακείου δεν έχω. Από κορίτσια εδώ στο φόρουμ και απο φίλες μου ξέρω ότι δεν είναι αξιόπιστα. Γιατί δεν πας το απόγευμα σε ένα μικροβιολογικό εργαστήριο να κάνεις μια β χοριακή, η οποία θα σου δείξει σίγουρα;;;;;

Μην το καθυστερείς άλλο.... Άντε και καλά αποτελέσματα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και σε ευχαριστω. Ομως εχω συμπτωματα οτι θα εχω περιοδο συντομα, δηλαδη πονοι στο στηθος και στην κοιλια. Ισως τελικα εχω περιοδο μερα με τη μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν 2 μήνες είχα μια εβδομάδα καφέ πριν την περίοδο όπως συνήθως. Η μόνη διαφορά ήταν στη διάρκεια μιας και πάντα είχα 3-4 μέρες καφέ. Ταυτόχρονα είχα όλα τα άλλα συμπτώματα, πονάκια στην κοιλιά, πόνος στο στήθος κτλ. Δεν ακολούθησα λοιπόν τις οδηγίες του γιατρού που ήταν β χορική τη δεύτερη μέρα που παρουσίασα καφέ, μιας και ένιωθα ότι θα αδιαθετούσα.... Όταν του τηλεφώνησα για να τον ρωτήσω τι να κάνω (μετά από μια εβδομάδα)με "στόλισε" κανονικά :(:(:(

Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης και της περιόδου είναι ακριβώς τα ίδια.... Για αυτό μην το αναβάλλεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σου αναφέρω πως και τις 2 φορές που έχει χρειαστεί να κάνω β χοριακή αδιαθέτησα αμέσως μόλις γύρισα σπίτι.... Η ψυχολογία παίζει πολύ μεγάλο ρόλο λοιπόν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πετρα έγραψε:

Εχω καθυστερηση 2 μηνες και εκανα 2 τεστ πριν 2 εβδομαδες και βγηκανε αρνητικα. Υπαρχει περιπτωση να δειξανε λαθος?

κοιτα μην δεις κεφαλακι σε λιγο να βγαινει!!! :woohoo: αστειευομαι!!!

ΕΡΩΤΗΣΗ 1 : ποσο χρονων εισαι?

ΕΡΩΤΗΣΗ 2 : θα απαντησεις στην ερωτηση 1???

ΕΡΩΤΗΣΗ 3 : γιατι δεν εχεις παει τοσο καιρο σε ενα γιατρο? Τι περιμενεις?

ΕΡΩΤΗΣΗ 4 : Ειχες ελευθερες επαφες ...ξερεις τσιριμπιμ τσιριμπομ!!!

αυτα απο ερωτησεις... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1ον) Κακώς......... δεν έχεις πάει ακόμη σε γιατρό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν παίζουμε με την υγεία μας!!!!!!!!!!!!!!!!

2ον) Αχ βρε κορίτσια............. τί μου θυμίζει............ τί μου θυμίζει...................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα..και καλως ηρθες..

ειδα στο προφιλ σου οτι γραφεις ανω των 40..(ισχυει?)

εχεις γενικοτερα σταθερο κυκλο?

Προσπαθεις καιρο για μωρακι?

τα τεστ τα εκανες την ιδια μερα και τα δυο?

παντως η περιπτωση να εχεις τοσο πολυ καθυστερηση και 2 τεστ αρνητικα..ειναι συνηθισμενη!μπορει να εχει μια διαταραχη ο κυκλος σου!κανε μια χοριακη να σιγουρευτεις..Το προβλημα μπορει να ειναι αλλου!κοιταξε το..

Αν και σου ευχομαι να βγω ..λαθος!και να εισαι εγκυουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην θεση σου με 2 μηνες καθυστερηση κ 2 αρνητικα τεστ θα ετρεχα στον γιατρο για ενα υπερηχογραφημα,εναν ελεγχο ορμονων...κατι ρε παιδι μου(εκτος αν ηξερα οτι ο κυκλος μου ειναι αλλα ντ αλλων)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χωρις να θελω να σε ξεσηκωσω και στις 3 εγκυμοσυνες μου τα τεστ παντα μου βγαζαν αρνητικο αποτελεσμα.Η αληθεια βεβαια ειναι οτι εκανα την 3η με 5η μερα καθυστερησης και οχι μετα απο δυο μηνες που υποτιθεται οτι ανιχνευεται πιο γρηγορα η ορμονη.Σιγουρα παντως θα πρεπει να πας για μια χοριακη και αναλογως τα αποτελεσματα (που ευχομαι να ειναι και το επιθυμητο) να δεις και τη γυναικολογο σου. λιγες ωρες και θα ξερεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΕΙΣ?ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΚΥΚΛΟ Η ΑΣΤΑΤΟ?ΕΓΩ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ 1ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΠΗΓΕΝΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνώμη που θα στο πω λίγο απότομα αλλά μετά από δύο μήνες καθυστέρηση και ακόμα δεν έχεις πάει σε κάποιο γιατρό?

Και δεν είσαι και κανένα κοριτσάκι να μην τα ξέρεις αυτά. Θα έπρεπε ήδη να έχεις πάει να το ψάξεις και αν είσαι έγγυος τουλάχιστον να ξεκινήσεις τις σωστές εξετάσεις.

Εύχομαι όπως και να έχει να πάνε όλα καλά και να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην αρχη νωμηζα οτι ελεγες 2 μερες καθηστερηση και οχι 2 μηνες.εμενα μου ητανε συνεχεια ετσι ο κυκλος μου,αλλα μηλαω για την αρχη που μου ηρθε μεχρη 3 χρονια,αλλα και παλι το ειχα ψαξη και δεν ειχα κατι,μεχρι που εφτιαξε σιγα σιγα εκανα και τον πρωτο μου γιο και μετα τον 2ο και τωρα μπορει να εχω καθηστερηση αλλα οχι πανω απο 9-10 ημερες.αφου κανεις ελευθερας βοσκης τοτε που το περιεργο? πιγενε για χοριακη αυριο πρωι πρωι.και καλα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φαινεται θα πας κατευθειαν για αυχενικη!! :silly:

Ρε κοριτσακι μου εγω ειχα καθυστερηση 2 μερες και ημουν 5 εβδομ.

Με 2 μηνες που μας λες εσυ θα εισαι 3 μηνων!! :woohoo:

Περα απ΄την πλακα τωρα, πηγαινε να σε δει ο γυναικολος σου.

Μου φαινεταια αδιανοητο να μην εχεις αναρωτηθει ακομη τι εχει συμβει.

Ευχομαι τα αποτελεσματα να ειναι θετικα παντως..

Περιμενουμε νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχει κ το προ-εμμηνοπαυσιακό σύνδρομο

κ 1.000.000 άλλοι λόγοι ιατρικοί που «μπερδεύει»

ο κύκλος!!!

Ή για αυχενική θα πας, που λέει κ η Φανή

(καλά δεν ...νιώθεις αν είσαι εγκυος

κ μάλιστα τόόόσο πολύ;)

-κ αν είσαι πως ...συμπεριφέρεσαι στο σώμα σου;

Σαν να μην τρέχει κάτι;;; Χριστέ μου-

ή κάποιος άλλος λόγος συντρέχει

που απορώ πως κ δεν έχει παει το μυαλό σου!!!!!!!!!

Εύχομαι ότι επιθυμείς!

Αλλά ...2 μήνες;;; Χριστέ μου -πάλι-,

αυτό δεν λέγεται καθυστέρηση περιόδου

αλλά ...έλλειψη περιόδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον παρε τριτο τεστ ,

μπορω να σου πω εμενα τα2 πρωτα μ βγηκαν ακυρα το τριτο εδηξε κατι .εαντο στηθος σου το νιωθεις σαν να σε τραβαει κ να σε ποναει ,και ειναι λογικο μετα παο2 μηνες θα αρχησουν ν αλαζουντ γυναικολογικα σου ..για να μηνσ δωσω ελπιδες κ απογοητευτεις πανε στον γυναικολογο για να σου φυγει η απορια και το αγχος

ευχομαι τ καλητερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα και εγω πριν λιγουσ μηνες 2 μηνες καθυστερηση ακριβως....ειχα κανει 4 τεστ εγκυμοσυνης και εδειξαν ολα αρνητικα,οσπου πηγα στον γιατρο και μου ειπε οτι δεν ειμαι εγκυος...απλα ειναι ορμονικο.....εντομεταξυ παντα ειχα σταθερο κυκλο 30 μερες ακριβως και να η περιοδος....τον αλλο μηνα παλι ειχα 5 μερες καθυστερηση και μια περιοδος ο θεοσ να την κανει..για 4 μερες ειχα σταγονες σταματαει για 2 ημερες και μετα καθαριζα για αλλες 5 μερες....ελοςςςςςς....και προχτες μου ηρθε περιοδος μετα απο 11 μερες καθυστερηση....δεν την παλευω αλλο....προσπαθω απο τον ιανουαριο να γινω μανα αλλα δεν τα καταφερνω,και αρχιζω και απογοητευομαι ολο και περισσοτερο!!!!!αυτα απο εμενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

β χοριακη και οτι αποτελεσμα και να εχει επειγοντωσ στον γιατρο!

δεν παιζουμε με την υγεια,ειδικα σ'αυτην την ηλικια.

σου ευχομαι παντωσ να εχεισ θετικο αποτελεσμα,περιμενουμε τα νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...