Μετάβαση σε περιεχόμενο

να χαρω η ειναι πολυ νωρις????


Recommended Posts

κοριτσια γεια σας. τελευταια περιοδο ειχα 2 ιουνιου. 5 ιουλιου εκανα 2 τεστ κ τα 2 βγηκαν θετικα!. ημερολογιακα ειμαι σχεδον 6 εβδομαδων. 5 εβδομαδων κ 5 ημερων πηγα στο γιατρο για υπερηχο. χωρις να εχω κανει χωριακη. ο γιατρος ειδε σακο αλλα καθολου εμβρυικα στοιχεια. λεει οτι μαλλον ο κυκλος μου ηταν μεγαλυτερος κ να παω την αλλα βδομαδα να ξανακανουμε. θελω να χαρω κ φοβαμαι απιστευτα. καπου βαθια μεσα μου νομιζω οτι ποτε δεν πιστεψα οτι ειμαι πραγματικα εγκυος. το λεω κ ντρεπομαι. ολοι μου λενεοτι καρδια θα ακουσουμε απο το τελος της 6ης εβδομαδας κ ολα θα πανε καλα. εχω πραγματικα τρομοκρατηθει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι ακους καρδια απο 6-7 κ μετα.αν οντως ειχες μεγαλυτερο κυκλο τοτε ναι ειναι νωρις.γιατι δεν κανεις μια χωριακη τωρα κ μια πριν πας στο γιατρο?αν οι μοναδες ανεβαινουν σωστα,ακουσεις κ καρδια τοτε ολα καλα.να μην στεναχωριεσαι,να εχεις θετικη σκεψη γιατι ολα επηρεαζονται.περιμενουμε νεα σου κ θα δεις ολα θα ειναι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofouki SINXARITIRIA EISAI EGKUOS!!!!!Giati na mhn xareis kopela mou?Kai egw sthn 5h evdomada piga ston giatro xoris na ipoptevome egkumoshnh kai mou leei o giatros" auto to eixes kai prin" Eixa paei polu prosfata ston giatro meta apo palindromh kai apoksish kai ston telefteo uperixo eixa pigmata apo thn apoksish..Alla to mono pou fenotan htan mia koukida stroggilh, hmerologiaka eimoun kai egw sthn 5:h evdomada, akomi kai sthn 6h evdomada einai polu diskolo na akouseis kardoula...Egw ekana kai mia xoriakh gia na dw ta epipeda ths ormonhs mou kai meta isixasa kai veveothika pos ola pane kala.Kalh egkumoshnh na exeis sou euxome... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofouki, σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Και εγώ μια από τα ίδια - έκανα 2 τεστ θετικά και μιλάω με τον γιατρό μου - μου λέει έλα να κάνουμε υπέρηχο όταν κλείσεις την 6η εβδομάδα να ακούσουμε καρδούλα. Πάω στον γιατρό, βλέπουμε τον σάκο, καρδούλα τπτ. Έσκασα..και επειδή μια ξαδέρφη μου είχε το λεγόμενο ανεμογκάστρι (σάκος χωρίς μωρο) είχα τρελαθεί μήπως το είχα πάθει και εγώ. Ξανακάνω υπερηχο την επόμενη εβδομάδα και το μωρό μου ήταν μια χαρά..Απλά ο κύκλος μου είναι 30 ημέρες και η σύλληψη έγινε 3 μέρες μετά το κανονικό. Βάση περιόδου είμαι 20 εβδομάδων και 5 ημερών αλλά στις μετρήσεις του εμβρύου είμαι 20 εβδομάδων και 2 ημερών!!

Πιστεύω ότι όλα θα πάνε μια χαρά και σύντομα η κοιλίτσα θα φουσκώσει!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφακι καλησπερα και απο μενα και γω πιστευω οτι εισαι εγκυος και την επομενη φορα που θα πας στον γιατρο σου να σου πει τα ευχαριστα και να ακουσεις την καρδουλα του μωρου

καταλαβαινω πως νιωθεις πιστεψε με

εγω ειχα τελευταια περιοδο 1/3 και ενω ειχα τρελλη καθυστερηση το τεστ εβγαινε αρνητικο ειχα παει στον γιατρο και δεν εβλεπε τιποτα μου ειπα να παω 1 βδομαδα μετα εκανα τεστ θετικοτατο και πηγα και ναι ημουν απλα ο κυκλος μου φαινεται δεν ηταν τοσο σταθερος και ετσι η συλληψη εγινε τις τελευταιες μερες και δεν μπορουσε να ανιχνευτει

αλλα τωρα ολα καλα

ευχομαι να εχεις τα αποτελεσματα που περιμενεις :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε κοριτσι μου με το καλο.Και εγχ ειχα 5/6 τελευταια περιοδο και τωρα ειμαι εγκυος.Δεν το ειδα ακομα αυριο θα παω αλλα η χοριακη ανεβαινει κανονικοτατα.Περιμενουμε νεα σου...με το καλο να δεις το μωρακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...