Μετάβαση σε περιεχόμενο

1η.......2η.......3η κ η τυχερη!!!


Recommended Posts

Kορίτσια και αγόρια καλημέρα!

Χωράω και εγω εδω?

Είχα 2 παλίνδρομες.Τώρα προσπαθώ για την τρίτη και τυχερή..

Δεν μου έρχεται όμως και αγχόνομαι (πως το παθα?)!

Φιλιά σε όλους και καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 667
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα...

Ανεμε θετικη σκεψη....κ αν δεν ειναι αυτο το μηνα τον επομενο..το θεμα ειναι να ειναι καλα το μπεμπε...δεν χρειαζεται αλλο αγχος...30.8 θα ξερετε αν κ εγω δεν θα κρατιομουν θα ειχα φυγει για τεστ απο τωρα...χαρα στο κουραγιο της γυναικας σου....

Κωσταντινα μου τι κανεις τετοια ωρα?Ακομα δεν πηγες για νανι....?θα σε μαλωσω....αντε σε περιμενω

Πατατα γεια...εχουμε ξαναμιλησει εμεις πολυ παλια...τοτε ημουν η ραφαελ αν θυμασαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άνεμε καλή επιτυχία μέσα απο την καρδιά μου!

Εχω διαβάσει την ιστορία σου και πραγματικά σε θαυμάζω!

Χρυσάνθη δεν θυμάμαι ακριβώς, θα το κοιτάξω όμως.

Σήμερα εχω άδεια λόγω ουρολοίμωξης και έτσι έχω αρκετό χρόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια γλυκια καλημερα σε ολους....

Χρυσανθη μου... :kiss::kiss::kiss: Πεμπτη σημερα..αυριο θα εχουμε τα νεα ε?? Ειναι κ του Αγ. Φανουριου...Λεω φετος να φτιαξω μια φανουροπιτα να την παω...με 9 υλικα...

Πατατουλαααα...να μην αγχωνεσαι .. 2 φορες ηρθε...θα ερθει κ την τριτη κ θα ειναι κ η τυχερη.....ποσο σου ειπε να περιμενεις? 2 κυκλους?

Ανεμε 4 μερες εμειναν κ για σενα!! Αντε με το καλο τα ευχαριστα...παντως, οσον αφορα αυτο που λες για τους σκορπιους...

ποιος ρομαντισμος???αχαχαχαχαχαχαχ ειδικα αυτο ..........

Εμεις την δειχνουμε την αγαπη μας..αλλα κ εσεις βρε παιδι μου...κλεινεστε στον εαυτο σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενημερωσα τον γιο μου οτι μπορει να με παρουν στην δουλεια....

του ειπα να σε παω παιδικο σταθμο ή να σε κρατησει η βεφα (μια φιλη μας)...

η βεφα η βεφα μου ειπε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xρυσάνθη μου δυστυχώς εγω δεν θυμάμαι καλά θα κοιτάξω στα p.m τότε!

Konstans, η δεύτερη παλίνδρομη έγινε ακριβώς πριν ενα χρόνο, δεν χρειαζόταν να περιμένω καθόλου γιατί επέβαλα με χάπι, φυσικά η ψυχολογία μου ήταν χάλια και καθυστέρησα να παω για εξετάσεις, 7 μήνες τώρα όμως προσπαθούμε αλλά δεν..

Θεωρητικά βρήκαμε το λόγο που παλινδρομούν τα εμβρυάκια, αλλά πρακτικά δεν μπορώ να συλλάβω πλέον.

Εσείς ξέρετε τον λόγο των αποβολών?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καποια στιγμη παλαιοτερα ειχα φτιαξει μια της Βεφας...Καλη ηταν...τωρα εψαχνα στο νετ για καμια αλλη..

Βρηκα αυτη:

* 5 φλιτζάνια αλεύρι

* 1 και μισό φλιτζάνι ζάχαρη

* 1 φλιτζάνι καλαμποκελαιο

* 2 φλιτζάνια χυμός πορτοκάλι

* Ξύσμα από ένα πορτοκάλι

* ¾ κουταλάκι του γλυκού κανέλλα

* 1 φακελάκι μπεικιν παουντερ

* 1 φλιτζάνι καρύδι τριμμένο ψιλό

* 3 κουταλιές της σούπας σταφίδες(αφού τις έχουμε μουλιάσει λίγο στο νερό να φουσκώσουν και μετά τις έχουμε σταγγιξει καλά τις ανακατεύουμε με λίγο αλευρι ώστε όταν τις προσθέσουμε στο μίγμα να μην πάνε όλες κάτω κάτω)

Εκτέλεση

Χτυπάμε καλά το λάδι με τη ζάχαρη και μετά προσθέτουμε όλα τα άλλα υλικά δηλαδή την πορτοκαλάδα σιγά σιγά μαζί με το αλεύρι και έπειτα όλα τα άλλα.Βάζουμε το μείγμα σε λαδωμένη φόρμα και ψήνουμε σε προθερμασμενο φούρνο με αντιστάσεις πάνω κάτω στους 180 βαθμούς μέχρι να ροδίσει.Αν θέλουμε πασπαλίζουμε αφού κρυώσει με άχνη ζάχαρη.

Προέλευση: http://www.greekmasa.gr/index.php?optio ... &Itemid=49

Ξερω οτι θα πρεπει να εχει 7η 9 η 11 υλικα....καθως την φτιαχνεις μελετας τι θελεις να σου φανερωσει ο Αγιος...την πας επειτα στην εκκλησια να την ευλογησει ο παπας κ επειτα την μοιραζεις...

Καπου ειχα διαβασει οτι την μοιραζεις σε 9 παρθενες...αλλα αντε να βρεις...κ δεν ξερω κ κατα ποσο ισχυει αυτο...

Αν καποιος ξερει κ αλλες λεπτομερειες ας μας πει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλύκες!!!!!!!!!!!!!

Κι εδώ για Φανουρόπιτες μιλάτε καλέ??????

Μεγάλη η Χάρις του Αγίου.........

Πιστεύει πολύς κόσμος βλέπω..............

ΕΥΓΕ........................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ αν επιτρεπεις, ποιος ειναι ο λογος πατατουλα? (το ονομα σου ποιο ειναι?)

Εμενα το πρωτο ηταν εξωμητριο, αφαιρεσα την δεξια σαλπιγγα κ η 2η παλινδρομησε...

εχουν περασει 2 μηνες απο το τελευταιο περιστατικο μου...τωρα μετα τις διακοπες θα ξεκινησουμε τις εξετασεις....κ βλεπουμε...

θρομβοφιλια. θυροειδη, καρυοτυπο ζευγους, κατατμηση dna κ χλαμυδια...με pcr περιοδου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα με λένε. Το δικό σου?

Εμένα λοιπόν μετά απο πολλές εξετάσεις βρήκα πολύ υχηλές τιμές στα Ν.Κ. κύτταρα.

Νatura Killers λέγονται και είναι οι φυσικοί φονείς του οργανισμού μας. Όλοι έχουμε απο αυτά τα καταραμένα, απλά όταν έχουν υψηλή συγκένρωση επιτίθονται στο έμβρυο με αποτέλεσμα να το σκοτώνουν. Μερικοί πιστεύουν σε αυτοί τη θεωρία άλλοι πάλι όχι. Αυτή τη στιγμή δεν έχω την πολιτέλεια να μην πιστέψω μιας και είναι η μόνη λύση. Περιμένουμε την πολυπόθητη εγκυμοσύνη για να ξεκινήσουμε αγωγή.

Να κάνεις τις εξετάσεις σου, είναι κρίμα να ταλαιπωρήσε και απο οτι βλέπω έχεις τραβήξει και εσυ αρκετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρηκα Δημητρα...εμενα με λενε Κωνσταντινα :P

Ωστε ΝΚ ε? Ναι εχω ακουσει γιαυτα...αλλα κ παλι αυτο που ειπες...καποιοι γιατροι τα πιστευουν κ καποιοι οχι!!!! Κ εγω ακομα το σκεφτομαι...ισως να το ελεγξω κ αυτο...δεν ξερω ακομη...

Εκανες κ αλλες υποθετω κ βγηκαν ολες καλες, μπραβο! τουλαχιστον βρηκατε τι φταιει...

να μην αγχωνεσαι...το καλο της υποθεσης μας...ειναι οτι μπορουμε να μεινουμε εγκυες...απλα πλεον, ειναι θεμα χρονου....

Θα ερθει νασαι σιγουρη!!!!!!

Πιπιτσα μουυυυυ καλημερα!!!! Τα αποτελεσματα σημερα τα παιρνεις απο τη μαγνητικη???Φανουροπιτα θα φτιαξεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...... again!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι........ αποτελέσματα Μαγνητικής σήμερις...........

Φανουρόπιτα λέω να φτιάξω............. εάν αποφασίσω να σηκωθώ.........

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Θέλω να φτιάξω 2.............

Ποιός θα τις φάει δεν ξέρω όμως..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kωνσταντίνα, για έλεγχο θρομβοφιλίας πήγα και εγω, με πήρε ενα απόγευμα ο γιατρός και μου λέει βρέθηκε το πρόβλημα έλα σε 3 μέρες να τα πούμε απο κοντά, βγάζω και εγω το συμπέρασμά οτι έχω θρομβοφιλία. Όταν πήγα εκεί μου το ξεφούρνισε! Τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα να ήταν θρομβοφιλία, αλλά βλέπεις δεν διαλέγουμε..

Έχω και ενα αυτοάνοσο, οπότε ήμουν ύποπτη για ανοσολογικές χαζομαρούλες.

Όλα θα μας πάνε καλά! Είναι θέμα χρόνου, το πιστεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε να συστηθω κ εγω δημητρα...με λενε χρυσανθη κ ειμαι καλα...(ετσι λεμε για να το πιστεψουμε)...

εχω ενα αγορακι 2,5 ετων κ περισυ εκανα διακοπη στην 22 εβδομαδα λογω σισχιδης ραχη....μετα ξαναεμεινα εγκυος αφου για μενα ειναι το ποιο ευκολο πραγμα κ κατεκηξε σε ενδομητριο θανατο 22 εβδομαδες...κ τα δυο γινανα ιουνιο μηνα...τυχαιο δεν νομιζω....αυτα απο εμενα...κ εδω μαζι με τις φιλεναδες προσπαθουμε να ανεβαζουμε η μια την αλλη....θυμασαι το μετα το πασχα? ήσουν κ εσυ εκει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ, Δήμητρα-Πατατούλα μου, είμαι η Ποπίτσα-Πιπίτσα (από Πηνελόπη παρακαλώ….. όχι σαν την γιαγιά μου την Καλλιόπη!!!!!) & προσπαθώ 2 χρόνια για bebe………….κι έχω φτάσει στα όρια μου με τις κ… εξετάσεις!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη είσαι απίστευτη, τη μνήμη είναι αυτή?

Ήμουν και εγω στο ''μετά το Πάσχα'' αλλά δυστυχώς δεν γράφω συχνά γιατί δεν έχω πολύ ελεύθερο χρόνο.

Λυπάμαι για τα νινάκια σου.

Είναι πολύ δύσκολο αυτό που έζησες.

Εξετασεις έχεις κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη είσαι απίστευτη, τι μνήμη είναι αυτή?

Ήμουν και εγω στο ''μετά το Πάσχα'' αλλά δυστυχώς δεν γράφω συχνά γιατί δεν έχω πολύ ελεύθερο χρόνο.

Λυπάμαι για τα νινάκια σου.

Είναι πολύ δύσκολο αυτό που έζησες.

Εξετασεις έχεις κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες...εχω απιστευτη μνημη...

εχω κανει τα βασικα μιας που εγω δεν ειχα αποβολλες...δηλαδη ειναι τυχαι γεγονοτα κ εγω ημουν η τυχερη...

το πρωτο ελειψη φιλικου οξεος κ το δευτερο τρισωμια...

θα δω γενετιστη θα κανω κ ενα καρυοτυπο κ ο θεος βοηθος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...