Μετάβαση σε περιεχόμενο

1η.......2η.......3η κ η τυχερη!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 667
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πριν απο λίγο γυρίσαμε απο το γιατρό.

Αυτή τη φορά έχουμε πολλά μεγάλα ωοθηλάκια...4 συνολικα...τα 3 είναι 15-18 χιλ...ενώ το 4ο ειναι πιο μικρό 12χιλ.

ελπίζω ένα απ όλα να κάτσει...! μόνο ένα θέλουμε ζητάμε πολλά?

Αύριο θα πάμε για επανέλεγχο και βλέποντας και κάνοντας...μάλλον κατά την Πέμπτη με Παρασκευή θα γίνει "η δουλειά".

Φιλάκια !

elina μου ευχομαι αυριο να εχουν μεγαλωσει κι αλλο για να προχωρησετε στο θαυματακι σας!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thanks anastasia νομίζω οτι είμαστε σε καλό δρόμο αυτή τη φορά...μια δοκιμή θα μας...ψήσει!

κι εσύ καλά αποτελέσματα σε 3 μέρες...απ΄οτι βλέπω απο το τικεράκι σου...πλησιάζει η μέρα!

Και εσυ το ειδες το τικερακι μου εεε? :oops: Γιατι κι εγω το ειδα αλλα εκανα την παπια και τεστ και φυσικα πηρα το αρνητικο μου στην μαπα!! :P Θα ξανα κανω ομως σε 2 ημερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου, που ηταν βιοχημικη, εδειξε το τεστ φαρμακειου 3 ημερες πριν την αναμενομενη περιοδο.Θα μου πεις καθε φορα ειναι διαφορετικο, αλλα αυτη η αναμονη στη χοριακη μεχρι να βγει σκοτώνει εν ψυχρό!!! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπρες...

Ελινα μου, 4!!!!! Μπραβο!!!Ειμαστε σε καλο δρομο...κ οπως το λες ακριβως....ενα θελουμε...ζηταμε πολλα???

Οποτε εχουμε σκληρη δουλεια ετσι...... :lol::lol::lol::lol: Αντε, με τη νικη!!!

Αναστασια, συμφωνω με την Ελινα....καλυτερα χοριακη....αν κ εγω δεν ειχα προβλημα με τα τεστ (θετικο εδειξε κ τις 2 φορες...) ειναι προτιμοτερο να περιμενεις μια δυο μερες καθυστερησης κ να πας να τσιμπηθεις...

Ευχομαι τα καλυτερα λοιπον!!!!

Κοριτσακια μου...καλο μηνα να εχουμε .....Νοεμβρης μπηκε....κ ευχομαι να ειναι ο τυχερος σας!!!!!!

Αναμενουμε κ τα νεα απο τη Βασουλα μας...για να δουμε.....

Φιλιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα κοπελεςςςςςς!!!! μπηκα επειδη ειμαι στην 3η προσπαθεια μηπως και ΔΕΝ μου βγει ξινη αυτη!!! αισιοδοξια ετσι??? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε μπαίνω και εγω , γιατί ξεκινάω την αλλη βδομάδα την 3η εξωσωματική, 3η χρονιά προσπαθειών , μετα απο 3 κύκλους παρακολούθησης, 3 σπερματεγχύσεις + 1, και επειδή είμαι 33+1= 34...κ επειδή δεν είναι τυχαίο..... :lol:

Καλή επιτυχία με πολλά μωρά σε όλες κοριτσάκια...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα...χττες ειχα ΠΗΤ....η μαλλον χτες θα ημουν 40 εβδομαδες....ασχετα που θα γεννουσα στις 38...καλα λεω ομως ΘΑ.....δεν πειραζει ομως, ολα για εμας ειναι...

Κωσταντινα μου πολλα φιλακια φιλεναδα...12 ημερες κ ερχομαι....σημερα εχω ωορηξια....μιλαμε ποναω σε ολη την κοιλια....εχω κ τον γιο μου που οταν ειμαι ξαπλωμενη ερχετε κ χοροπηδαει πανω μου κ εκει σφαδαζω...κ του λεω ποναω...κ αυτος μου λεει εν πονας.... :lol: λες να ειναι διπλη ωορηξια γιαυτο ποναω κ απο τις δυο πλευρες?Στο τελος σκεφτομαι να γραψω κ βιβλιο με θεμα την ωορηξια..... :lol:

Ελινα εκανες προκληση κ ειχες 4 ωαρια?Παντως καλος αριθμος αν ειναι απο προκληση....

Εγω ειμαι 30....αχ Ζαχα μακαρι να ειναι και η τυχερη σου μηπως παει καλα κ ο τιτλος για μας μετα...θετικη σκεψη πανω απο ολα...

Και συ Νικολ βλεπω στην τριτη...αντε καλη δυναμη κ γρηγορα εγκυος....λες να ειναι τυχερος ο τιτλος?Γιατι εμενα μονο η τυχη μου εμεινε να ελπιζω...αφου μου λενε τυχαιο...γινεται να ειναι τυχαιο κ γερο?

Τι θελω τιποτε...ενα ακομη γερο παιδακι....

Μολις κοπηκε το ρευμα παλι....αχ Ροδος με τα καλα σου...αμα δεν κοπει μια φορα δεν γινετε....Τυχαιο δεν νομιζω...ουτε το ρευμα δεν θελει να δειτε τι γραφω :lol::lol::lol:

Σκεφτομαι ωρες ωρες ποσο ομορφη κοιλιτσα ειχα....ποσο ομορφη ημουν ελαμπα....ολοι με κοιταζαν κ με θαυμαζαν...κ καμαρωνα για την κοιλιτσα μου....αλλα δυστηχως ηταν ενα ονειρο...δεν κρατησε πολυ....καμια φορα πεφτω πολυ κ αποτομα....αλλα ειμαι καλα..προσπαθω να σκεφτομαι οσο θετικα μπορω....

Σε επομενη εγκυμοσυνη θα πω εινα η δευτερη μου εγκυμοσυνη....θα κανω μια νεα πατεντα για να μην στεναχωριεμαι κ να μην εχω αγχος....θα προσπαθησω να προσποιηθω οτι δεν συνεβει ποτε τιποτε κ οταν θα το παρω στα χερια μου θα αφαιθω κ στην χαρα της γεννησης του κ θα κλαψω για τα κοριτσακια μου ταυτυχρονα...δεν ξερω πως θα το κανω αλλα τουλαχιστον θα προσπαθησω.

Ακομα περιμενω να ερθει το ρευμα....γιαυτο λενε μετα παλια καναν πολλα παιδια....αμα δεν βλεπεις δεν εχεις κ τιποτε αλλο να κανεις..... :lol: λετε να ειναι σημαδι :roll: να κανω κ εγω :roll:

Μολις ηρθε το ρευμα...κ κανω υποβολη..... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου! Να σας ενημερωσω πως εκανα εχθες την εμβρυομεταφορα και τωρα περμενω αποτελεσματα στις 12/11.

Elinaki μου καλη επιτυχια! Μια χαρα εχουν παι τα ωαριακια σου!

Nikol καλη αρχη!!!

Χρυσανθη μου θα ερθει και το γερο παιδι, θα το δεις! Αποδειξη το αγγελουδι που εχεις ήδη!!!

Σε ολες ευχομαι κοριτσια συντομα να κρατησετε στην αγκαλια σας το αγγελουδι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μωρέ θα σε μαλώσω..........

Δεν έχουμε πει ότι το Internet είναι μεν ενημερωτικό αλλα κ πάρα πολύ επικίνδυνο?

ποτε μην επηρεάζεσαι απο αυτα που διαβάζεις!!!!!!!!!

κ φυσικά μην αγχώνεσαι, ολα καλα θα είναι κ δε θα έχεις πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!

Ζαχαρενια μου...καλη επιτυχια τη Δευτερα!!!!Ειμαι σιγουρη οτι θα ακουσω την τσιριδα σου μεχρι το σπιτι μου!!!!!

Νικολ χαχα μεκανες κ γελασα....κ εγω παντως καπου εκει ειμαι ....σε 2 μηνες παμε για τα δυο τριαρια...Κ βεβαιως βεβαιως για την τριτη προσπαθεια...Καλη σου επιτυχια!

Βασουλα μου, στις 12 λοιπον περιμενουμε τα νεα σου....Τα ευχαριστα!!

Ελινακιιιι βρε θα σε μαλωσω...τι πηγες κ εκανες με τους αναναδες!!!! Παντως, με μια φορα δε νομιζω να υπαρχει προβλημα....Εκανες σημερα τελικα την σπερματεγχυση??

Χρυσανθη μου...σε περιμενω σε λιγες μερες!! Αντε να βρεθουμε...να δω κ τον αγγελο σου....Θα μιλησουμε αυριο, θα σε παρω τηλ...

Εγω κοριτσακια μου, αδιαθετησα την Πεμπτη...κ σημερα...2η μερα περιοδου...εδωσα κ το δειγμα μου..για τον επανελεγχο των χλαμυδιων...Θα παρω ταποτελεσματα την τριτη....για να δουμε...καναμε τιποτα η παμε παλι απτην αρχη.....

Φιλακια πολλα πολλαααααα σε ολες...παω για νανι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είμαι πολύ χάλια σήμερα...έπαθα μεγάλη "ζημιά" χθες βράδυ και για όλα φταίω εγώ και οι φαεινές ιδέες μου!

Λοιπόν...

χθές έψαχνα στο google (δεν είχα άλλη δουλειά να κάνω) για tips σχετικά με την σύλληψη του εμβρύου και κάπου βρήκα οτι ο ανανάς και μάλιστα η καρδιά του ανανα (που είναι πιο σκληρή και κανονικά την πετάς και δεν την τρως) έχει μια ουσία η οποία βοηθάει στην σύλληψη και την εμφύτευση...

Παίρνω λοιπόν τον καλό μου τηλέφωνο που εκείνη την ώρα την έξω στην αγορά και του λέω φέρε ανανα!

Μου φέρνει δύο!

Καθαρίζω έναν και τρώω όλο το σκληρό κομμάτι που είναι στο κέντρο σιγά σιγά γιατί ήταν πολύ ξινό!

Πάω να δείξω στον καλό μου το σχετικό link στο google και πέφτω σε ένα άλλο link...

Using Pineapple to Assist Implantation: Pineapple contains bromelain. Bromelain is a proteolytic enzyme that breaks up proteins that inhibit embryo implantation. Consuming a whole pineapple (focusing on the core as it has the highest concentration of Bromelain) during a fertility cycle can be beneficial.

For IVF [in vitro fertilization] cycle: one pineapple, divided into 5 portions - consume one portion each day, over five days, beginning on the day of your embryo transfer.

IUI [intra-uterine insemination] cycle: one pineapple, divided into 5 portions - consume one portion each day, over five days, beginning on the day of your IUI.

Timed intercourse cycle: one pineapple, divided into 5 portions - consume one portion each day, over five days, beginning on the day after ovulation.

Note: Be careful not to start consuming pineapple too early in the cycle. Beginning to consume pineapple BEFORE the recommended days above can actually affect your vaginal and cervical mucus PH, making it more acidic

με άλλα λόγια ο ανανάς κάνει καλό μετά την ωορρηξία και όχι πριν γιατί μπορεί να προκαλέσει όξινο ph στη μήτρα και στον κόλπο...

μου λέει ο σύζυγος..."είσαι τρελή....εσύ και οι φαεινές σου ιδέες...να πας να κάνεις εμετό"

Βάζω το δάχτυλο τίποτα...ταλαιπωρήθηκα κανένα μισάωρο αλλά τίποτα...

όλο το βράδυ δεν έκλεισα μάτι και σηκώθηκα στις 3 το πρωι με το στομάχι μου να ανακατεύεται!

Τελικά το πρωι έκανα να πιω ένα χαμομήλι και αυτό με ανακάτεψε περισσότερο και έκανα εμετο αλλά μόνο κάτι υγρά.

Πριν λίγο πήγα να κάνω την pregnyl και από τότε που γύρισα είμαι κομμάτια...!

Ανακατεύομαι αλλά οχι τόσο πολύ όσο χθές...μάλλον είναι επειδή ερέθισα το λαιμό μου κτλ κτλ...

Βέβαια από την άλλη σκέφτομαι οτι μέσα σε 24 ώρες ο οργανισμός αποβάλει τα περισσότερα που έχει καταναλώσει οπότε μέχρι αύριο το πρωι θα είμαι καλά!

Αλλά δεν ξαναψάχνω για γιατροσόφια...αρκετά!

Καλήμέρα και sorry για το μεγάλο post!

Συγνωμη Ελινα που γελαω αλλα δε μπορω αλλο, απο τον ποθο μας να πιασουμε παιδι αν μας πουν να πεσουμε απο κανα γκρεμο ή να κανουμε ελεύθερη πτωση γιατι βοηθαει στην εμφυτευση μας βλεπω ολες μαζι να χορευουμε το χορο του Ζαλογγου, αχ τι παθαμε οι ερμες, αλλα τουλαχιστον ας το διακωμωδισουμε λιγο. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια καλημέρα...γιατί σήμερα όντως είνα πολύ καλή η μέρα σε αντίθεση με τις 2 προηγούμενες.

Προχθες που έκανα την pregnyl είχα πόνους όλη τη μέρα και είχα πρηστει ελεφρώς.

Την Παρασκευη κάναμε το πρωι την σπερματέγχυση και όλα πήγαν καλά αλλά εγώ αισθανόμουν πολύ πόνο χαμηλά...σαν να μου τραβούσαν τα σωθικά μου να μου τα βγάλουν.

Ο γιατρός μου είπε οτι έπαθα ελαφριά υπερδιέγερση και μου έκανε κι εναν υπέρηχο εξωτερικά για να δουμε αν τα ωοθηλάκια ειναι εκει ακόμα ή έσπασαν.

Τελικά δεν είχαν σπάσει ακόμα...οπότε φύγαμε για το σπιτάκι μας...

Μου είπε να αρχίσω να τρώω πολλά ασπράδια αυγών για να περιορίσουμε το πρήξιμο.

Ήμουν τέζα όλη τη μέρα στο κρεβάτι και κατα τις 7-8 το βραδάκι άρχισαν τα όργανα...

προφανώς από την 4πλή ωορρηξία έπαθα τα όσα έπαθα...τα οποία δεν θέλω να θυμάμαι...αφόρητοι πόνοι..είχα διπλώσει και δεν ανακουφιζόμουν με τίποτα...ειτε ξαπλωμένη είτε με τα πόδια ψηλά έιτε καθιστή πονούσα πάρα πολύ.

Τελικά μετά από συνεννόηση με τον γιατρό πήρα postan και μετά από όλη την ταλαιπωρία αφου εξαντλήθηκα...κοιμήθηκα!

Ο γιατρός μας είχε πει να έχουμε και κάποια επαφή το βράδυ αλλά με όλα αυτά που περνούσα δεν το επιχειρήσαμε καθόλου..οτι έγινε έγινε!

Σήμερα που ξύπνησα είμαι περδίκι!

Δεν ξέρω τι πρέπει να περιμένω από δω και στο εξής...ας ελπίσουμε οτι κάποια σπερματοζωάρια επέζησαν και έκαναν τη δουλειά...τουλάχιστον ένα δηλαδή!!!

Καλημέρα και πάλι και καλή ψήφο αύριο!

P.S. στο γιατρό φυσικά δεν είπα τίποτα για τον ανανα...και φυσικά δεν πρόκειται να το ξαναεπιχειρήσω!

Καλημερα ελινα μου , με ολα οσα περιγραφεις , νιωθω σαν να εστειλαν φανταρο , βρε κοριτσακι χαλαρωσε και θα δεις που ο ανανας πλακα ξεπλακα μπορει να κανε τη δουλεια του , αντε καλη επιτυχια σου ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου. :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...