Μετάβαση σε περιεχόμενο

1η.......2η.......3η κ η τυχερη!!!


Recommended Posts

να χαιρεσαι που δε σου εμφανιζεται!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

...μπας και ;;;; μηπως να κανες μια χοραικουλα να μας κουφανεις;;; λιγες περιπτωσεις ακουμε που πηραν τα φαρμακα ivf και τελικα δεν τα χρειαστηκαν;;;;

αχ Παναγια μου μακαρι και σε μενα να μην ερθει η ακατανομαστη (τη δευτερα παω και γω να παρω τα φαρμακα)....

κουκλα μου σου ευχομαι να γκρεμοτσακιστει και να μην ερθει για 9 μηνες!!!! :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 667
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ax Karkinaki μου ξερεις ποσες φορες την εχω κανει αυτη τη σκεψη? Στο παρελθον ομως γιατι τωρα ειμαι σιγουρη πως δεν. Απλα οφειλεται στο οτι δεν ειχα σωστη ωορηξια τον προηγουμενο μηνα για αυτο και ο γιατρος μου σταματησε την παρακολουθηση του φυσικου κύκλου.

Παντως ελπίζω η ευχη σου να πιασει και δεν πειραζει ας μου ερθει αυτον τον μηνα αλλά να μην ξαναρθει τους υπολοιπους 9!!! :D

Και φυσικα ανταποδιδω και σε εσενα ε? Που να μην ξαναδεις περιοδο για 9 μήνες κυρια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χελονιτσα μου, πολυ στεναχωρηθηκα με τα νεα σου....καταλαβαινω πως αισθανεσαι...

Καλα κανεις που λες να ξεκουραστεις λιγο...κ μετα να παρεις δυναμεις να ξεκινησεις κ παλι!! Μην απογοητευεσαι...θα ερθει!!!!!!

Μη χανεσαι..να μπαινεις να μας λες τα νεα σου!!

Ζαχαρενια τρελοκοριτσο, εμαθες κ να μαγειρευεις??? Μηπως μας κοροιδευεις κ τα παιρνεις ετοιμα??Χαχαχα

Κοριτσια, για δωστε απο δω κ αυτη την περιφημη συνταγη μηλοπιττας!!! Αντε!!!

Ελινα μου,το θεμα με τα κιλα ειναι πονεμενη ιστορια! Ευκολα τα παιρνεις, δυσκολα τα χανεις αμαν!

Προσωπικα θεωρω οτι η καλυτερη διατροφη ειναι τα 5 γευματα την ημερα (σωστα γευματα) αλλα κ παλι για οσους δε μπορουν να το ακολουθησουν αυτο...καλο ειναι να κανουν σωστα συνδυασμους κ να κοψουν το βραδινο!!! Οπως εγω....κοιταω να τρωω καθημερινα σαλατα κ φρουτα ...κ εχω κοψει λιπαρα, τζανκ φουντ, κ αλλες βλακειες...Βραδυ, πινω γαλα η τρωω μια μπαρα...Εχω χασει 4 κ συνεχιζω!!! Να ειμαστε ετοιμες πριν την εγκυμοσυνη..χαχα

Τι εγινε τελικα, ηρθε η περιοδος η οχι ακομα να χαρουμε??????

Βασουλα, κ εσυ με καθυστερηση!!! Αντε βρε κοριτσια, μακαααααααααρι!!!!!! ελα να φευγετε απο αυτο το θεματακι!!! Να ανοιξετε δικο σας!!!! Αχ πως θα χαρω, αχ!!!

Χρυσανθη μου...φιλεναδουλα!!!Τι κανεις....? Ο μικρος??τη Δευτερα εχουμε ραντεβου ετσι......? Δεν το ξεχνω...μαζι θα το περασουμε...οπως κ πολλα αλλα..ευχαριστα αυτη τη φορα, να εισαι σιγουρη!!

Καρκινακι, πιπιτσακι :x:x:YMHUG::YMHUG:

Τα δικα μου τα νεα κοριτσια..τιποτα το ιδιαιτερο...Την εβδομαδα αυτη θα εχω αβγουλακι...αλλα κανονισα να φυγω ταξιδι (επαγγελματικο) για να μην "ξεχαστω" κ εχουμε κανα απροοπτο..χαχα...Ειπαμε..θα κανω πρωτα τον επανελεγχο χλαμυδιων αρχες Νοεμ στην επομενη περιοδο κ μετα βλεπουμε.......

Φιλακια πολλα σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελινα μου θα σου τα πω ολα εγω για τις χρωμοσωμιακες ανωμαλιες..τουλαχιστον μπορω να απαντησω χωρις να λεω αερολογιες κ ασυναρτησιες γιατι εχω ακουσει κατι τρελα:lol::lol::lol: ακομα γελαω....

π.χ. εχει τρισωμια το εμβρυο...κανε καρυοτυπο γιατι θα εχεις προβλημα...σιγουρο εισαι φορεας κ δεν το ξερεις....αφου δεν ξερεις καλε τι απαντας..για να ξεφτιλιστεις...αχ τα εχω παρει :mrgreen:

φορεας τρισωμια ειναι μονο αν το εμβρυο εχει μετατοπισμενη τρισωμια.....δηλαδη διπλα απο ενα χρωμοσωμα να καθεται ενα αλλο ασχετο(ενα 13 διπλα του εχει ενα 13....μετατοπισμενη τρισωμια ειναι διπλα απο ενα 13 να ηταν ενα 21).....

το μονο που σου λεω μιλαω με ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ επιτελους κ μιλαμε σε αλλο επιπεδο...

Λοιπον το τελευταιο μωρακι που θα το γεννουσα ΑΥΡΙΟ 18 ειχε τρισωμια 15

Εμεις οι γυναικες εχουμε τα ωαρια μας μεσα μας απο την ημερα που γεννιομαστε...μην σου πω κ απο την συλληψη μας :lol: ...σε αντιθεση με τους αντρες που παραγουν σπερμα συνεχεια....

οταν περασουμε τα 35 αυξανοντε οι πιθανοτητες για χρωμοσωμιακες ανωμαλιες...αλλα δεν ειναι παντα ετσι...γινοντε σφαλματα στην ωογεννεση κ σε μικροτερη ηλικια παρε παραδειγμα εμενα που ημουν 29...με αλλα λογια αντι το το αυγουλακι μας να εχει 23 χρωμοσωματα να εχει 24..

αλλος ενας τροπος για λαθος εμβρυο ειναι οταν τα 23 του ωαριου κ τα 23 του σπερματοζωαριου αντι να δωσουν 46 δωσουν ετσι ξαφνικα 47....κ αυτο λεγετε λαθος του μικρου εμβρυου....

εμενα ειχε τρισωμια....δηλαδη ή το ωαριο μου ειχε προβλημα ή εκεινη την ωρα της ενωσης γκαγκεψαν κ χασαν το μετρημα...δυστηχως δηλαδη.

αυτου του ειδους οι χρωμοσωμιακες ανωμαλιες ειναι οι ελευθερες κηλαδη διπλα απο ενα 13 καθεται το ζευγος του το 13 κ αλλο ενα 13...ετσι για να εχουμε μπολικα....

Κληρονομικοτητα δεν εχω καμια εγω....κανενας στην οικογενεια μου δεν εχασε ποτε παιδι....η μανα μου εκανε 5 κ ολα μια χαρα,...μαλλον θεμα τυχης ειναι...κ ειμαι πολυ τυχερη...

ελπιζω να σε βοηθησα....

σημερα θα εφτιαχνα την βαλιτσα μου κ θα ετοιμαζομουν...αυριο το πρωι θα αντικρυζα την κορη μου...αλλα φυσικα δεν θα την δω ποτε...αλλος ενας οκτωμβρης χαλια για μενα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια αχ τι μου κανατε μου θυμησατε τα δικα μου πριν κατι μηνες που προσπαθουσα για δευτερη φορα να γινω μαμα αφου στην πρωτη ολα πηγαν μια χαρα χωρις κανενα προβλημα στην κορη μοη κ μετα απο την πρωτη εγκυμοσυνη ακολουθησαν αλλες 3 παλινδρομες η μια κοντα στην αλλη.τον ιουλιο εμεινα εγκυος τελικα ξανα μετα απο παρα πολλες εξετασεις κ καποιες θεραπειες κ τωρα ειμαι στον 4 μηνα κ δοξα τω θεο ολα πανε καλα αλλα εγω δεν παω καπου καλα.ολο το μυαλο μου ειναι οτι κατι μου συμβαινει κ ετσι στενα χωρω τον εαυτο μου κ το μωρακι μου κ δεν το θελω καθολου απλα ετσι μου βγαινει.ειμαι ολο αγχος γιατι δεν τραβηξα λιγα η κωνσταντινα ξερει την ιστορια μου κ της στελνω πολλα φιλακια.ειναι λογικο κ σας καταλαβαινω απολυτα πως νιωθετε τις αγωνιες σας ποσο μαλλον κ να εχετε μια εξωσωματικη καποιες απο εσας εγω ειχα τι δυνατοτητα να μενω ευκολα εγκυος αλλα το αποτελεσμα με εκανε ρακος θα μου πειτε εχεις ενα παιδακι κι ομως ηθελα τουλαχιστον ακομα ενα.ο θεος με βοηθησε ως εδω κ μακαρι να ειναι μεχρι το τελος μαζι μου μην παψετε να πιστευετε να προσευχεστε κ να ελπιζετε.θα ερθουν καλυτερες μερες, χωρις προσπαθειες κ αγωνα δεν γινεται τιποτα αρκει να υπαρχουν χαρουμενα κ ωραια αποτελεσματα,δεν πιστευω οτι θα παψω να εχω αγχος κ αγωνια μεχρι να κρατησω το μωρακι μου στην αγκαλια μου το σκεφτομαι κ το ελπιζω να γεννηθει γερο κ δυνατο.αν δεν αδιαθετησετε αυτο το μηνα θα ειναι ο επομενος η λιγο πριν αργα το πιστευα κ παντα εβγαινα αληθινη αρκει να πανε ολα καλα μεχρι το τελος!Ευχομαι σε ολες να γινετε μαννουλες συντομα κ ολες οι ευχες σας να πραγματοποιηθουν.κουραγιο κ υπομονη σας φιλω ολες ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινακιιιιι τι εγινε βρε αδιαθετησες τελικα??? Εγω αδιαθετησα το Σαββατο και τη Δευτερα πηγα στο γιατρο τα βρηκε όλα πολυ καλά και μου εδωσε τα φαρμακακια (αφου βεβαια περασα μια περιπετεια με την υγεια του αντρα μου αλλα ευτυχως τελος καλό όλα καλά!) Τωρα θα ξαναπαω την επομενη Δευτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Κοριτσαρες μου!!

Γυρισα κ εγω χθες βραδυ...κ τωρα μπηκα να διαβασω τα νεα σας!!

Βασουλα μου, ηρθε ε..?Δεν πειραζει..ενας καινουργιος κυκλος αρχιζει κ ευχομαι να ειναι πιο τυχερος!! Με τον αντρα σου, ολα καλα??? Μας ανησυχησες!

Ελινακι μου, τι εγινε τελικα? Διαβασα, ειχες αρνητικη χοριακη.. σου ηρθε τελικα η περιοδος?

Χρυσανθακι μου..? φιλεναδα τι κανεις?? Επεστρεψα!!! Αντε να μπουμε παλι σε μια σειρα....Σε περιμενω να τα πουμε!!

Γεωργια μου, διαβασα κ το μηνυματακι σου...περασες κ εσυ παρα πολλα!!! Κ τωρα εισαι αρκετα επιφυλακτικη...εμ πως δε σε καταλαβαινουμε.....Ολα θα πανε μια χαρα!! Ερχεται κ το δευτερο παιδακι σου....

Εγω κοριτσια μου, τιποτα το ιδιαιτερο να σας πω...στο ταξιδι μου επανω ειχα κ την ωορηξια...μια χαρα! Ετσι ..για να απεχω τελειως.....περιμενω την περιοδο αρχες νοεμβρη να δουμε τι καναμε με τα χλαμυδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν εμπαινες εβγαινα..... :lol:

κωσταντινα μου εδω απο την δευτερα μεχρι κ την πεμπτη κωλοκαιρος...κοβοταν κ το ρευμα...ουτε σε χωριο δεν γινοντε αυτα...εντωμεταξυ μολις κλεισαμε το τηλ την δευτερα....κοπηκε κ το ρευμα...κ ειχα τον ακη με 39 κ φοβομουν μην κρατησει η διακοπη ολη νυχτα....γιατι δεν θα ειχα νερο να τον κανω μπανιο αν χρειαζοταν...ασε την αλλη μερα πηγα κ πηρα κ λαμπες πετρελαιου...μιλαμε για οργανωση...καθε μερα που ζω εδω δεν μου αρεσει κ περισσοτερο....Αθηνα κ παλι Αθηνα...ζωη.... :lol:

ακου να πεφτει καθε μερα κολωνα της δεη....που βρισκομαστε ρε γαμωτο...?

τι αλλο να σου πω.....περασει του ακη μου η ιωσουλα κ ειναι μια χαρα...ειχαμε κανει κ εξετασουλες αιματος κ ηταν καλες...αυτα....τωρα θα παμε για καφεδακι εξω με κατι φιλους....

αποψε στο ονειρο μου εβλεπα οτι κρατουσα στα χερια μου ενα πανεμορφο μωρακι.... :D το θελω πολυ...αλλα θα μαθω να περιμενω γιατι οποιος βιαζεται σκονταφτει κ εγω σκονταψα γκρεμοτσακιστηκα 2 φορες....οποτε αφηνω τον συζηγο να παρει την αποφαση στο ποτε θα θελει.....

γεια σπυ ελινα....εγω αδιαθετησα την τεταρτη...κ τωρα τελειωνω...μισω την περιοδο...δεν μπορω δεν μαρεσει....ουτε να κατουρησεις με την ησυχια σου δεν μπορεις....οταν ημουν εγκυος ηταν τελεια....θελω ξανα...αλλα ειπαμε περιμενω....τον ιουλιου να κανω κ διδυμα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου...

Δε με πιανει υπνος..κ ειπα να πω καμια κουβεντα...

Σκεφτομαι....οτι απο τις 6 Οκτωβριου 2009...ξεκινησε η δυσκολη χρονια για μενα....Ηταν τοτε..που ειχα την τελευταια περιοδο...16 ειχα συλλαβει...1 Νοεμ...ηταν θετικο το τεστ...12 Νοεμ το πρωτο χειρουργιο...

Περασε κιολας ενας χρονος..πονου...αλλα κ χαρας...

Κοιταω την τομη...........κ γυρναω πισω....σκεφτομαι τα πρωτα δακρυα χαρας οταν αντικρυσα το + στο τεστ...σκεφτομαι κ τα δακρυα...οταν...............

κλεινω ενα χρονο......ποσο διαφορετικα θα μπορουσαν να ειναι ολα αν....κ μονο αν......

Ο Θεος ομως...ειχε αλλα πλανα...κ εγω απλα ακολουθω....μου ειναι δυσκολο πολυ.....αλλα καποιες μερες ειναι πιο ευκολο...Οπως κ ναχει...εγω συνεχιζω......................

Μπορει κ τα δυο σπορακια μου να μην ηταν ολοκληρωμενα παιδακια.........αλλα για μενα θα ειναι παντα η ολοκληρωση μιας αγαπης...που εμελλε να γεννηθουν................

Ελινακι μου...παμε γερα για τον Νοεμβριο....

Χρυσανθη μου...φιλεναδα.....Ιουλη ναι....να ειναι κ διδυμα κοριτσακια....εμεις θα τηλεφωνηθουμε αυριο...

Παω να ξαπλωσω.....

..."αγαπης φως της γης ταξιδια...μαυρα παραξενα παιχνιδια...στο φως του ηλιου θ ακουμπησω...το καλοκαιρι να μυρισω....μ ασπρο πανι θα ταξιδεψω...μικρο κοριτσι θα σε κλεψω....οσο αγαπαω μενω πισω...κ ολο μαφηνεις να σ αφησω......."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κωσταντινα μου τον ιουλιο εγω....θα ειναι κ μεγαλυτερη η μερα..... :lol: θα κανω κ οτι σου εχω πει κ θα εχω διδυμα...σε ξεχωριστο σακο.... :lol:

αχ εχω γινει εξπερ στο θεμα συλληψης.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον ακη μου ιουλιο εμεινα...μια χαρα πηγαν....

ειδαμε τον ιανουαριο κ τον φεβρουαριο..χαλιακ μιλαμε τωρα για 10 μερες στο ενα ειχα γονιμη 20 ιανουριου αλλα η συλληψη στον υπερηχο εγραφε οτι εγινε 27 αρα μιλαμε οτι ηταν διπλη....θηλαζα τοτε....κ στο αλλο 7 φεβρουαριου....μιλαμε για τυχη

ο γιος μου τωρα βλεπει τον γουινι το αρκουδακι..... :lol: του αρεσουν οι καλες ταινιες....

κωσταντινα ερχομαι 15 νοεμβρη....

θα σε περιμενω αμα θες μεχρι κ τον ιουλιο....δεν εχω προβλημα...αχ φανταζεσαι να ειμαστε μαζι.... :lol: να γενναμε κ μαζι...δεν θα σε αφησω ομως να πας σε αλλον γιατρο.... :shock: θα ερθεις στον δικο μου να γεννησουμε κ διπλα διπλα.... :oops::lol: κ θα κανουμε κ παρτυ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι οπως τα λες, μεσα κ εγω για Ιουλιο...αλλωστε...μαλλον για εκει με βλεπω....

Αυτο το γουινι το αρκουδακι...χαχα δεν το ξερω....εχω πολλα να μαθω μου φαινεται!!! Την επομενη φορα παρακαλω πολυ..θελω ο γιος σου να μου κανει ιδιαιτερα!!!

Καλα, φανταζεσαι να γεννησουμε μαζι??? Ε ρε τι εχουν να τραβηξουν ενα μηνα εκει μεσα με εμας!!! χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...