Μετάβαση σε περιεχόμενο

1η.......2η.......3η κ η τυχερη!!!


Recommended Posts

βασω μου καλησπέρα....

δεν εχω πρόβλημα σύλληψης καμια σχέση....μένω αμέσως αλλα μετα κάτι γίνεται κ μόλις παω γι β επιπέδου κατι θα βρούν κ πάπαλα το μωρό....

την μια δισχιδή ράχη κ έκανα διακοπή....φέτος ενδομήτριος θανατος, έκανα αμνιο εδειξε τρισωμια 15 μωσαικισμού αλλα το μωρό ήταν άψογο δεν είχε προβλημα μόνο ο πλακούντας ειχε θρομβώσεις...κανεις δεν ξέρει αν τελικά πέθανε απο τις θρομβωσεις ή απο την τρισωμία....μιλάμε για την ελλαδα φυσικά που δεν ξερουν τίποτα....τωρα θα ξαναμιλήσω με καποιον απο το εξωτερικο κ ας ελπίζω οτι θα εχω απαντησεις....

εγω εξωσωματικη θα εκανα μονο κ μονο για την βιοψία εμβρύων...δηλαδη πριν μου βάλουν ενα εμβρυο να το ελέγξουν για τυχόν χρωμοσωμιακές ανωμαλίες.....έλα όμως που ο μωσαικισμός δημιουργειτε την τρίτη ημέρα, δηλαδη την ημερα που το τσεκάρουν.....ΤΥΧΑΙΟ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ....κ φυσικα μετα πάλι πρέπει να κάνω ή αμνιο ή τροφοβλαστη....δεν το γλυτώνω γιατι κ οι ίδιοι οι γιατροί δεν ειναι σίγουροι αν γίνεται....

Βέβαια θα το ξανακοιτάξω κ θα συζητησω με καποιον απο εξωσωματικές κ βλέπουμε...όταν ανεβω ξανα αθήνα νοέμβρη- δεκέμβρη εχω κάποια ραντεβού.

τώρα ψάχνω να βρω που θα κανω θρομβοφιλία κ βλέπουμε....πάντως ηρέμησα κ το θέμα παι΄ιού δεν με καίει πια....αν θελει ο θεός θα μου δώσει αν δεν θέλει θα έχει σίγουρα τους λόγους του...ίσως με γλύτωσε να μην πονέσω περισσότερο...

Έχω ηρεμήσει πραγματικά..πέρισυ μόλις έκανα διακοπή έλεγα ποτε θα ξαναμείνω, τωρα μου έδωσε το οκ ο γιατρος αλλα ουτε με σφαίρες δεν θέλω...φοβάμαι οτι με την γκαντεμιά μου κατα 99,99% θα μου ξανατυχει κατι σπάνιο....

πρωτα λοιπόν θα κανω ενα ευχελαιο σπίτι κ μετα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 667
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχουμε κανενα νεο απο την ελινα...?

Πατατουλα τι κανεις...?

Ανεμε τα δικα σου νεα..?σιγουρα θα τα γραφεις καπου....σας ευχομαι ολα να σας πανε κατ΄ευχην!!!!!Ειμαστε κοντα σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε ανεμοστροβιλε...κ βεβαια διαβασα τα νεα σας..ανυπομονω ομως, να μας πεις κ τα υπολοιπα!!!

Σε ποια βδομαδα ειναι τωρα η γυναικα σου...?βαλε κ κανα τικερακι βρε!!!

Εγω καλα ηρεμα...δουλεια πολυυυυυ...κ σιγα σιγα ολα να μπαινουν σε μια σειρα....

Χρυσανθη μου...θα μιλησουμε το πρωι....φιλακιαααα, παω για νανι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια και αγοράκια, επέστρεψα κι εγώ...ξεκίνηση την 3η μου προσπάθεια, εύχομαι να είναι και η τυχερή μας (όπως λέει και ο τίτλος), κάνω gonal και τέλος του μήνα θα έχουμε τελειώσει, άντε να δούμε ελπίζω η Παναγία η Γοργοεπήκοος να με βοηθήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas paidia!

Ksexasa na sas enimeroso...

adiathetisa kai ksekinisa me serpafar pali alla poli priksimo vre paidia... gi auto grafo kai sto thema me ti diatrofi gia na sineiditopoio ti troo...

O deiktis telika poy vrethike oriaka ayksimenos exei sxesh me tin omokysteini i opoia exei sxesh me to fylliko oksi...tyxaio den nomizo....

Bebaia otan ekana tin proti eksetasi epairna ta glucophage ta opoia mporei na epireazoyn ayto to apotelesma.

Tora pou epanelava tin eksetasi den ta epairna opote tha deiksei.

Kali sinexeia se olous

καλησπερα Ελινα!!!

Κ εγω προσφατα εμαθα για την ομοκυστεινη...κ με ανησυχησε ιδιαιτερα..Κ να φανταστεις, οτι στο λαικο, παροτι κανουν 20 εξετασεις για τη θρομβοφιλια, αυτον τον παραγοντα δεν τον ελεγχουν..

Σου παραθετω ενα λινκ για να διαβασεις επι του θεματος..

Κ εγω επειδη εχω στιγμα, παιρνω φιλικο οξυ χρονια τωρα..αλλα εδω κ ενα μηνα το εχω κοψει, για να μπορεσω να κανω τις απαραιτητες εξετασεις, συμπεριλαμβανομενης κ της ομοκυστεινης...

Τι να πω..κ εγω τα εχω χαμενα με ολα αυτα.....Ευχομαι παντως , τωρα στον επανελεγχο σου να ειναι στα φυσιολογικα επιπεδα...

Θα τα καταφερουμε......

http://www.iatrikionline.gr/EL_M_1_2005/3.htm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανεμεεεε με το καλο την Παρασκευη λοιπον νακουσετε το θαυματακι σας!!! Περιμενουμε τα νεα σας...γιναμε κ φιλοι :lol::lol:

Χελονιτσα μου, η τριτη θα ειναι κ η τυχερη να εισαι σιγουρη κ αισιοδοξη!!! Η παναγια Γοργοεπηκοος κ βεβαια θα κανει το θαυμα της...για σενα κ για ολες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβαλα την φωτο γιατι την βρηκα στο pc μου μεσα....κ ταιρειαζει ετσι με το νερακι να φυγουν οι στεναχωριες μου κ να καθαρισει η ζωη μου....

ετσι να εξαγνυστει το κακο.....

να μην με πιανει κ το ματι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια και αγόρια, όντως χάθηκα, δουλειά δουλειά βλέπετε...

για τον άνεμο που με ρωτάει: λοιπόν ξεκίνησα gonal εδώ και 6 ημέρες και από σήμερα κάνω και cetrodite, βιταμίνες μπόλικες, αντιβίωση και συνεχίζουμε.....

Ήδη έχω κάνει 10 καλά ωάρια και προχωράμε...κάνω το πρωτοκ. των ανταγωνιστών και τέλος του μήνα θα είμαι στο κρεβατάκι μου με τα εμβρυάκια μου στην κοιλιά. Η Παναγίτσα η Γοργοεπήκοος που τόσο πιστεύω και δακρύζω κάθε φορά που πάω στην εκκλησία και την αντικρίζω, θα με βοηθήσει και όλα θα πάνε καλά.

καλή επιτυχία σε όλες μας....θα σας ενημερώνω πιο συχνά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sou euxome filh mou mesa apo thn kardia mou to sporaki-a na gatzothoun sthn koilitsa sou.

Καλημέρα σουλίτσα πολύ γλυκο το μηνυματάκι σου, μου έφτιαξες την ημέρα.

σε ευχαριστώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια και αγόρια, όντως χάθηκα, δουλειά δουλειά βλέπετε...

για τον άνεμο που με ρωτάει: λοιπόν ξεκίνησα gonal εδώ και 6 ημέρες και από σήμερα κάνω και cetrodite, βιταμίνες μπόλικες, αντιβίωση και συνεχίζουμε.....

Ήδη έχω κάνει 10 καλά ωάρια και προχωράμε...κάνω το πρωτοκ. των ανταγωνιστών και τέλος του μήνα θα είμαι στο κρεβατάκι μου με τα εμβρυάκια μου στην κοιλιά. Η Παναγίτσα η Γοργοεπήκοος που τόσο πιστεύω και δακρύζω κάθε φορά που πάω στην εκκλησία και την αντικρίζω, θα με βοηθήσει και όλα θα πάνε καλά.

καλή επιτυχία σε όλες μας....θα σας ενημερώνω πιο συχνά...

Xelonitsa μου σου ευχομαι πραγματικα να ειναι η 3 η τυχερη σου προσπαθεια!!! Με το καλο να ολοκληρψσεις τη διαδικασια με τελιεα εμβρυακια που θα γαντχωθουν καλα καλα στην κοιλιτσα σου!!!

Και εγω παω για την 3η μου προσπαθεια! Αλλα ταυτη τη φορα θα κανω εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο με το ενα και μοναδικο ωαριο μου χωρις καθολου φαρμακα! Και αν δεν τοτε τον αλλο μηνα θα ξεκινησω θεραπεια για κανονικη εξωσωματικη!

Φιλακια σε ολες και στον χαζομπαμπα της παρεας μας φυσικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χελονιτσα!!! Αντε αντε, με το καλο, τελος του μηνα γιουπι!!! Ειμαστε κοντα σου, το ξερεις αλλωστε...

Βασουλα μου, καλη επιτυχια κ σε σενα!!!!

Ανεμε τι κανεις,?? η παρασκευη ειναι κοντα για να το δειτε ε???? Αγωνιω κ εγω!!!!

Πολυ χαιρομαι που ολα μπαινουν σε μια σειρα .... κ εγω αυτες τις μερες θα συναντησω την αιματολογο , για να κανω τις απαραιτητες εξετασεις για τη θρομβοφιλια...Επειτα θα κανω για θυροειδη κ αμεσως θα ξεκινησω την αγωγη για τα χλαμυδια....

ευχομαι να καταφερουμε να τα σκοτωσουμε με την πρωτη....κ να μη χρειαστει επαναληπτικη αγωγη αντιβιωσης...

Οπως κ ναχει, ειμαι ετοιμη για ολα!!!!! Ειπαμε αλλωστε....η 3η θα ειναι κ η τυχερη!! Ε μα πια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Konstans με το καλο κοπελα μου και σε εσενα. Να ολοκληρωσεις όλες τις εξετασεις σου και τη θεραπεια και μετα βουρ στο ψητο για τα εμβρυακια! Και οπως λες και εσυ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΤΣΕΙ!!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η συλληψη μου ειναι ευκολη...κ το φυλλο επισης....το θεμα του μετα ειναι δυσκολο....

σημερα πηρα κ την συμβουλευτικη του γεννετιστη...ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ...κατι δεν πηγε καλα στην ωογέννεση ή την ωρα του 23+23, αντι για 46 γιναν ετσι ξαφνικα 47....ΤΥΧΑΙΟ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τη σπανε τα τυχαια......δε με καλυπτουν!!! πως να το θεσω με χε@ω!!!!!! :oops:

παντως βρε φιλεναδα...τωρα σοβαρα...ποτε θα παμε να δωσουμε....??? θελω να το κορνιζαρω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...