Μετάβαση σε περιεχόμενο

ενδομητρια σπερματεγχυση 1η φορα


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 283
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλή επιτυχία Star07, να πας για την χοριακή και εμείς θα σου στείλουμε όλη μας τη θετική ενέργεια. Μην φοβάσαι τίποτα, θα πας θαρρετά και με το κεφάλι ψηλά :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou sas euxaristw polu gia ta kala sas logia....

Shmera eimai hdh sth 14 mera meta apo spermategxysh kai telika de phga na kanw xoriakh.

Marlista elega na stamathsw th progesterwnh kai ama einai na mou erthei SK alla molis me enhmerwse o giatros oti auth de th stamatw para mono an bgei arnhtikh h xoriakh.

Lew pws an den mou exei erthei mexri th Deftera na paw na kanw .....alla uparxei periptwsh na erthei ama sunexizw kai pairnw progesterwnh?

Pw...Pw... ta exw xasei entelw sumptwma an paizedi rolo kanena ma kanena....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou ....kalhspera,

telika phga th Paraskevh to apogeuma kai ekana xoriakh....

Alla kontevw na trelathw....to mikrobiologiko mou eipe thetikh....

Thn ekana sthn 14h mera meta apo spermategxush h timh ths einai 12,5....alla de mporw na kalatalabw ti shmainei!!!!

H giatros mou bebaia mou eipe pws einai fusiologiko na einai xamhlh giati einai polu nwris akoma kia na paw th Trith na xanakanw xoriakh gia na doume an anebainei...

Einai polu xamhlh telika?

Na anisixixw.....???

De xerw ti na kanw.... :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που τα καταφέρνουν αλλά και σε όλες μας που προσπαθούμε για το δικό μας θαύμα...Αν και δεν είναι η πρώτη μου σπερματέγχυση, ωστόσο ήθελα να σας ρωτήσω για κάποιες οδηγίες που μου δόθηκαν...Μου είπαν τη μέρα της σπερματέγχυσης, πρώτα να πάω τουαλέτα και μετά να πιω ένα μπουκαλάκι νερό,πριν υποβληθώ στη διαδικασία...Ισχύει; Καλά κατάλαβα; Είμαι και λίγο αγχωμένη, όπως καταλαβαίνετε...Γιατί μας το ζητάνε αυτό; Βοηθάει σε κάτι; Υπάρχει κοπέλα που έχει υποβληθεί σε σπερματέγχυση και το γνωρίζει;...Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou kalispera sas...eimai stin 5 mera meta apo tin proti mou topothetisi, exo kalpoia simptomata ta opoia den mporo na ta katalavo...pono tis thiles mou apo tin nixta tis protis meras pou ekana topothetisi kai episis niotho kati san varos xamila...

ti lete? einai fisiologika????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou ....kalhspera,

telika phga th Paraskevh to apogeuma kai ekana xoriakh....

Alla kontevw na trelathw....to mikrobiologiko mou eipe thetikh....

Thn ekana sthn 14h mera meta apo spermategxush h timh ths einai 12,5....alla de mporw na kalatalabw ti shmainei!!!!

H giatros mou bebaia mou eipe pws einai fusiologiko na einai xamhlh giati einai polu nwris akoma kia na paw th Trith na xanakanw xoriakh gia na doume an anebainei...

Einai polu xamhlh telika?

Na anisixixw.....???

De xerw ti na kanw.... :oops::oops:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ STAR07 ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ! :) ΕΚΑΝΕΣ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ? ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ? ΕΚΑΝΑ Κ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που τα καταφέρνουν αλλά και σε όλες μας που προσπαθούμε για το δικό μας θαύμα...Αν και δεν είναι η πρώτη μου σπερματέγχυση, ωστόσο ήθελα να σας ρωτήσω για κάποιες οδηγίες που μου δόθηκαν...Μου είπαν τη μέρα της σπερματέγχυσης, πρώτα να πάω τουαλέτα και μετά να πιω ένα μπουκαλάκι νερό,πριν υποβληθώ στη διαδικασία...Ισχύει; Καλά κατάλαβα; Είμαι και λίγο αγχωμένη, όπως καταλαβαίνετε...Γιατί μας το ζητάνε αυτό; Βοηθάει σε κάτι; Υπάρχει κοπέλα που έχει υποβληθεί σε σπερματέγχυση και το γνωρίζει;...Φιλάκια!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΕΡΗΥ ΕΚΑΝΑ Κ ΕΓΟ ΣΠΕΡΜΑΤΕΥΧΥΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ :?:? ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΙΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΝΕΡΟ!! ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΩ ΕΩΣ ΤΟ 15 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ!!! :shock::shock: ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ekana kai th deutrh xoriakh(92,6 ) kai trith (272,8) kai shmera tha paw na me dei h giatros mou...

Einai bebaia polu nwris alla epemene o giatros pou mou ekane th spermategxush...

Auta....alla bre koritsia auth h sunexhs anamonh einai kolash.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΕΡΗΥ ΕΚΑΝΑ Κ ΕΓΟ ΣΠΕΡΜΑΤΕΥΧΥΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ :?:? ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΙΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΝΕΡΟ!! ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΩ ΕΩΣ ΤΟ 15 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ!!! :shock::shock: ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ! :D

Ευχαριστώ πολύ beboula07...Και το νερό το ήπιαμε, κι όλα καλά τα κάναμε...Είμαι κι εγώ σε φάση αναμονής αλλά μόλις πριν λίγο αισθάνθηκα ξαφνικά έντονη ατονία και ζαλάδα και πηγαίνοντας τουαλέτα είχα και λίγο αίμα...Δεν ξέρω τι να πω, έχω θορυβηθεί λίγο, αλλά δε μου μένει άλλο από το να αναμένω...Εύχομαι και σε σένα καλά αποτελέσματα και μια γλυκιά (όλο προσμονή) αναμονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νερο γιατι σας βαζουν να πιειτε? :shock:

anastasia 32 σου ευχομαι καλη επιτυχια οπως και σε ολες μας.! ;) !!!!η διαδικασια της σπερματεγχυση ειναι επιπονη? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kali epitixia anastasia m!

xara 22 oxi i diadikasia spermategxusis dn einai katholou epiponi!

ekana ki egw kai etsi xerw!

apla dinei sperma o antras s otan eisai stis gonimes, to epexergazontai kai to topothetoun me ena kathetira mesw traxilou!

auto einai:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου φαινεται εαν και τους επομενους μηνες δε μεινω φυσιολογικα εγκυος(περιμενω να "¨φτιαξει"λιγο η κινητικοτητα του σπερματος μετα την αφαιρεση της κιρσοκηλης)θα ξεκινησω προσπαθειες μεσω σπερματεγχυσης.εχει ποσοστα επιτυχιας γνωριζεις..,αν και σιγουρα πιο πολλα απο οτι φυσιολογικα....,ευχομαι ολα καλα να σου πανε!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νερο γιατι σας βαζουν να πιειτε? :shock:

anastasia32 ,ευχαριστούμε πολὐ...Το νεράκι το πίνεις διότι απ 'ό,τι με ενημερωσαν βοηθάει την όλη διαδικασία να υπάρχουν ούρα στην κύστη...Προσωπικά ἐχω φοβηθεί λιγο με το αίμα που είχα και δεν ξέρω...

xara22 η σπερματέγχυση δίνει σίγουρα μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας από το να προσπαθείτε μόνοι σας,καθώς με τις ενέσεις αυξάνονται τα ωάρια συνήθως ( πέραν του ενός που έχεις σε κάθε κύκλο), επίσης γίνεται επεξεργασία σπέρματος και προγραμματίζεις και την ωορρηξία...Όλ' αυτά με καλή διάθεση και τύχη δεν αποκλείεται να δώσουν θετικό αποτέλεσμα...Βέβαια όλα εξαρτώνται από ποικίλους παράγοντες, αλλά εμένα ο γιατρός δε μου έδωσε ποσοστό πάνω από 20%. Εύχομαι πάντως καλή επιτυχία σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΖΕΡΗΥ!! ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ! ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ... ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ? ΕΓΩ 01/12!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θετικο αποτελεσμα σας ευχομαι!!!!!!!!να εχετε ενα υγιεστατο μωρακι στη κοιλιτσα σας!!!!τι ζηταμε.........κατι που για αλλους ειναι τοσο απλο .........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, συγχωρέστε με, δεν έχω παρακολουθήσει τελευταία τις συζητήσεις σας... Εύχομαι καλή επιτυχία σε όσες έχουν κάνει σπερματέγχυση και περιμένουν αποτελέσματα και καλή τοποθέτηση σε όσες πρόκειται να κάνουν σπερματέγχυση σύντομα. Εμεις πάμε για την τρίτη, χωρίς φάρμακα αυτή τη φορά, στα μέσα Δεκέμβρη.

Αναστασούλα μου γλυκιά, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και απο αυτό το πόστ!!! Να σου έρθουν όλα, όπως τα επιθυμείς!!!! Σου στέλνω όλη μου την αγάπη και όλη μου την θετική ενέργεια :YMHUG::x:YMHUG::x:YMHUG::x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εδω!!!!Marikaki και ολα τα κοριτσια μολις επεστρεψα και ειμαι παρα πολυ αισιοδοξη.Η μικροβιολογος ειπε πως ειχαμε πολυ καλο δειγμα και εγινε και σπεσιαλ επεξεργασια!!Ολαν πηγαν καλα εκτος απο μια καθυστερηση μεχρι να μας παρει ο γιατρος μεσα κι εκει λιγο αγχωθηκα!Ειχα και το δειγμα κατω απο τη μασχαλη και απο το ζορι μου φοβηθηκα πως θα αρχισε να βραζει απο τη ζεστη :lol:8-)

Τελος καλο ολα καλα....αναμονη 15 ημερες.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ Αναστασία!!!

Τώρα θα περιμένουμε όλες μαζί σου! Εύχομαι να είναι η πρώτη και η τελευταία σπερματέγχυση που κάνετε... Σου στέλνουμε όλη μας τη θετική ενέργεια για θετικά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου aerini!!!

Τα πέρασα δύο φορές και σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Η αγωνία χτυπάει κόκκινο!!!

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και να μην έρθει η ακατανόμαστη την Παρασκευή...

Έλα, όλες μαζί, θετική ενέργεια σε όλα τα κορίτσια που δεν περιμένουν...

:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΖΕΡΗΥ!! ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ! ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ... ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ? ΕΓΩ 01/12!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ...

Όντως καλή μας επιτυχία...Εγώ πάω για χοριακή,αν δε με προλάβει στη γωνία η...φιλενάδα μου... μια μέρα μετά από σένα στις 2/12.Εύχομαι να έχεις θετικό αποτέλεσμα και να μας το ανακοινώσεις...Δεν το πολυσκέφτομαι, δεν ξέρω για τα υπόλοιπα κορίτσια...Εξάλλου έχω περάσει και παλιότερα τη διαδικασία και μου είναι λίγο δύσκολο να ελπίζω...Το μόνο που θέλω να κάνω είναι να κοιτάω μπροστά...Γνωρίζω ότι η ύπαρξη αίματος μπορεί να είναι φυσιολογική, όμως είχα το ίδιο σύμπτωμα και την προηγούμενη φορά και κυρίως με προβλημάτισε η έντονη αδιαθεσία και ζαλάδα,σα να' χε πέσει ο αιματοκρίτης μου, τόσο έντονα το αισθάνθηκα...Σ' ευχαριστώ πολύ πάντως,εν αναμονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...