Μετάβαση σε περιεχόμενο

ενδομητρια σπερματεγχυση 1η φορα


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια (και αγόρι!)

Ετοιμάζομαι και εγώ για σπερματέγχυση την άλλη εβδομάδα...Είναι η πρώτη μου..

Καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν και συγχαρητήρια στην mrs boom!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 283
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Sos sos κοριτσάκια μου!!! Έκανα το καθιερωμενο υπερηχο το απόγευμα και έχω 4 αυγουλάκια περίπου 13-14mm σε μέγεθος. Ο γιατρός μου πρότεινε σπερματέγχυση τη Δευτέρα το πρωί και μου είπε Κυριακή πρωί στις 9 να κάνω την ένεση. Αυτές οι ενέσεις τύπου Pregnyl και Ovitrelle δεν προγραμματίζουν την ωορηξία σε 36 ώρες;;; Δε χρειάζεται να κάνω πάλι υπέρηχο μέχρι τη Δευτέρα να ελέγξουμε ότι τα ωοθηλάκια δεν έχουν απορροφηθεί από τον οργανισμό ή μήπως έχουν ήδη σπάσει μέχρι τότε;;;;;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά όταν γύρισα και σκεφτόμουνα τα λεγόμενά του αγχώθηκα γιατί κάτι δεν μου κολλάει. Ευχαριστώ πολύ πολύ για την υπομονή σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kon21 έγραψε:

Sos sos κοριτσάκια μου!!! Έκανα το καθιερωμενο υπερηχο το απόγευμα και έχω 4 αυγουλάκια περίπου 13-14mm σε μέγεθος. Ο γιατρός μου πρότεινε σπερματέγχυση τη Δευτέρα το πρωί και μου είπε Κυριακή πρωί στις 9 να κάνω την ένεση. Αυτές οι ενέσεις τύπου Pregnyl και Ovitrelle δεν προγραμματίζουν την ωορηξία σε 36 ώρες;;; Δε χρειάζεται να κάνω πάλι υπέρηχο μέχρι τη Δευτέρα να ελέγξουμε ότι τα ωοθηλάκια δεν έχουν απορροφηθεί από τον οργανισμό ή μήπως έχουν ήδη σπάσει μέχρι τότε;;;;;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά όταν γύρισα και σκεφτόμουνα τα λεγόμενά του αγχώθηκα γιατί κάτι δεν μου κολλάει. Ευχαριστώ πολύ πολύ για την υπομονή σας!!!!!

εγω την 12 μερα του κυκλου ειχε φτασει ηδη στα 17 εκατοστα ακομα 1 με 2 χιλιοστα και ηταν ετοιμο το αυγουλακι μου, ηταν τεταρτη...οποτε πηρα το γιατρο και μου ειπε να παω σαββατο αφου εκανα το απογευμα τησ πεμπτης το Pregnyl [2 αμπουλες].υπερηχο δεν ξανακανα αν και κανινικα θα επρεπε να μου κανει πριν την σπερματεγχυση...οποτε καλα τα λες..παρε το γιατρο και πες του οτι διαβασες τις ογηγειες του φαρμακου και ελεγε 36 ωρες για να δεισ τι θα σου πει...καλη επιτυχια :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MRS BOOM σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σου και εύχομαι ότι καλύτερο σε σένα και το μωράκι σας.

Σιγά να μην κρατιόμουνα.... Πήγα πριν λίγο στο γιατρό ο οποίος μου είπε πως υπέρηχο θα κάνουμε και πριν τη σπερματέγχυση για να ελέγξουμε ότι όλα είναι καλά. Θα κάνω την ένεση ovitrelle, η οποία προγραμματίζει την ωορηξία σε 24 έως 36 ώρες. Επέμεινε η διαδικασία να γίνει 24 ώρες μετά την ένεση. Πραγματικά είναι η πρώτη φορά που είμαι πολύ ανησυχη, που φευγω από το γιατρό και το μυαλό μου γυρίζει και γυρίζει. Έμαθα πρόσφατα πως κοπέλα μετά από 36 ώρες από την pregnyl είχε φυσική επαφή και αμέσως έγινε......Και έχω επηρεαστεί πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kon21 έγραψε:

MRS BOOM σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σου και εύχομαι ότι καλύτερο σε σένα και το μωράκι σας.

Σιγά να μην κρατιόμουνα.... Πήγα πριν λίγο στο γιατρό ο οποίος μου είπε πως υπέρηχο θα κάνουμε και πριν τη σπερματέγχυση για να ελέγξουμε ότι όλα είναι καλά. Θα κάνω την ένεση ovitrelle, η οποία προγραμματίζει την ωορηξία σε 24 έως 36 ώρες. Επέμεινε η διαδικασία να γίνει 24 ώρες μετά την ένεση. Πραγματικά είναι η πρώτη φορά που είμαι πολύ ανησυχη, που φευγω από το γιατρό και το μυαλό μου γυρίζει και γυρίζει. Έμαθα πρόσφατα πως κοπέλα μετά από 36 ώρες από την pregnyl είχε φυσική επαφή και αμέσως έγινε......Και έχω επηρεαστεί πολύ...

κοιτα και εγω ετσι εκανα....εφοσον σου ειπε 24 - 36 ωρες γιατι και συ χωρις να σε επηρεασω αλλα αμα θες μπορεις να υπολογισεις πανω κατω 36 ωρεσ πριν και την κανεις!!!! αλλα και στισ 24 ωρεσ να την κανεισ αφου θα κανεισ υπερηχο θα δεισ αν μικρινε το ωριμο σου ωαριο οποτε αυτο σημαινει οτι εχεισ ωοριξια και ολα θα πανε καλα :laugh: :laugh: :laugh:

το σπερμα παραμενει τουλαχιστον 2 μερεσ ζωντανο μεσα μασ οποτε μπορει να γινει και την επομενη μερα της σπερματεγχυσης η γονιμοποιηση :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

φιλακια και σου ευχομαι με την πρωτη να πιασεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kon, εγώ θα πρότεινα να κάνεις ακριβώς αυτό που σου είπε ο γιατρός...Καμια φορά ανάλογα με την περίπτωση ο γιατρός κρίνει ότι είναι σκόπιμο τα σπερματοζωάρια να περιμένουν το ωάριο να κατέβει και όχι το αντίστροφο...

Εγώ την Δευτέρα πάω για τον 2ο υπέρηχο και μετά σπερματέγχυση...

Καλή επιτυχία εύχομαι και προσπάθησε να χαλαρώσεις, η σπερματέγχυση για τους γιατρούς είναι ρουτίνα, ξέρουν τι κάνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο δίκιο έχετε κορίτσια μου.... Ξαναμίλησα με το γιατρό μου την Παρασκευή το βράδυ (πότε θα με βρίσει δε ξέρω....) και μου είπε να κάνω την ένεση Κυριακή πρωί 10 με 11 και τη Δευτέρα το απόγευμα στις 5 να πάμε το σπέρμα στην κλινική και να ξεκινήσουμε τη διαδικασία. Υπολόγισα λοιπόν ότι τα έχουν περάσει 30 ώρες περίπου. Αύριο λοιπόν είναι η μέρα της κρίσης.... Πάντως σας ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση. Από την Παρασκευή το απογευμα μετά τις παρεμβάσεις σας άρχισα να αισθάνομαι καλύτερα και είμαι αισιόδοξη. Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλες σας και μόνο ευχάριστα νέα να έχουμε να λέμε πια..... :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.... Και μόλις γύρισα από τη σπερματέγχυση... Σαν διαδικασία ήταν πολύ απλή, ακριβώς όπως μου τα είχατε πει. Το μόνο αρνητικό με εμάς ήταν ότι το σπέρμα ακόμα και μετά την επεξεργασία ήταν "μέτριο" κατά τα λεγόμενα του γιατρού. Μου είπε βέβαια ότι αυτό δεν παίζει και πολύ μεγάλο ρόλο.....για να μη με αγχώσει....

Σας ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση και εύχομαι σε όλες σας ότι καλύτερο!!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kon21 έγραψε:

.... Και μόλις γύρισα από τη σπερματέγχυση... Σαν διαδικασία ήταν πολύ απλή, ακριβώς όπως μου τα είχατε πει. Το μόνο αρνητικό με εμάς ήταν ότι το σπέρμα ακόμα και μετά την επεξεργασία ήταν "μέτριο" κατά τα λεγόμενα του γιατρού. Μου είπε βέβαια ότι αυτό δεν παίζει και πολύ μεγάλο ρόλο.....για να μη με αγχώσει....

Σας ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση και εύχομαι σε όλες σας ότι καλύτερο!!!! :):):)

Μη σε νοιαζει καθολου το σπερμα εγω εμεινα εγκυοσ με σπερμα χωρισ καν να εχει κινητικοτητα μπροστα ,εκανε γυρω γυρω απο τον εαυτο του ειπε ο γιατροσ...αλλα εφοσον τα ντοπαρουνε μην αγχονεσαι :):):):) ...

αντε και σε 2 βδομαδεσ να δεισ πολλα ++++++++++++++++++++++++++

φιλακια και μην σηκωνεις βαρια πραγματα ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ!!!! Δε χάνω τη πίστη μου. Ελπίζω όλα να πάνε καλά και εύχομαι να συμπορευτούμε στην εγκυμοσύνη για να ανταλλαζουμε εμπειρίες. Και εσύ σαν πιο παλιά να μας καθοδηγείς και να μας δίνεις τα φώτα σου.. ;););)

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kon21 έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ!!!! Δε χάνω τη πίστη μου. Ελπίζω όλα να πάνε καλά και εύχομαι να συμπορευτούμε στην εγκυμοσύνη για να ανταλλαζουμε εμπειρίες. Και εσύ σαν πιο παλιά να μας καθοδηγείς και να μας δίνεις τα φώτα σου.. ;););)

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!

Βρε μελλοντικη μανουλα 17 μερεσ διαφορα θα εχουνε τα μωρακια μασ οποτε δεν ειμαι και τοσα παλια :cheer::cheer::cheer:

το κακο κον21 ειναι οτι φοβαμαι μην ειναι εξωμητριο το μωρακι ή μηπωσ το χασω :(:(:(:(:( δεν μπορω να χαλαρωσω...τισ νυχτεσ κοιμαμαι χαλια και μετραω μερεσ για τον πρωτο υπερηχο να δω τι θα μου πει ο γιατροσ.........αστα να πανε :dry::dry::dry:

φιλακια και προσοχη :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia kalhsperaaaaaaa,

Epestrepsa apo tis oligohmeres diakopes mou kai opws 8a exete hdh plhroforh8ei den ta kataferame auth thn fora, alla opws epishs gnwrizete mporei na xa8hke mia maxh alla oxi o polemos.

Eyxomai se oses ta kataferan mia teleia egkumosynh kai se oles tis upoloipes kai sta dika massssssssssss.

Filakiaaaaaaaaaaaaa pollaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!

giotatzo μου χαίρομαι που δεν το βάζεις κάτω. Σίγουρα και εσύ θα έχεις να μας πεις ευχάριστα σύντομα.....

Mrs Boom σίγουρα τα έχεις ακούσει πολλές φορές αλλά δε χρειάζεται να ανησυχείς τόσο πολύ γιατί το σποράκι σου το νιώθει και δεν πρέπει.... Ζήσε αυτή την περίοδο της ζωής σου όσο πιο όμορφα μπορείς και σύντομα θα σου επιβεβαιώσει ο γιατρός σου πως όλα πάνε τέλεια.... ;););)

Οι χοριακές σου δεν είναι καλές;;;; Γιατί προβληματίζεσαι τόσο πολύ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den to vazw katw, den hr8e mono toso kairo twra, den hr8e me thn 1h spermategxysh alla eimai diate8eimenh na kanw oti xreiastei opws kai oles mas.

MRS Boom exei dikio h Kon hremhse ola 8a pane kala, den mporoume na zoume synexeia me tous fovous mas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giotatzo μόλις διάβασα το άλλο σου μήνυμα και ομολογώ ότι αγγιξες ένα κομμάτι της καρδιάς μου...Δεν είναι τυχαίο ότι όλες οι κοπέλες που προσπαθούμε να αποκτήσουμε ένα μωράκι αισθανόμαστε ακριβώς το ίδιο.... Αλλά πρέπει να συνεχίσουμε τις προσπάθειές μας μέχρι να πετύχουμε το σκοπό μας!!! Εμείς έχουμε κουραστεί αρκετά και σκεφτόμαστε πολύ σοβαρά να σταματήσουμε όλες τις διαδικασίες....αν θέλει ο Θεός να μου το χαρίσει θα το κάνει ακόμα και αν σταματήσω τη συλλογή των αρνητικών χοριακών, των απογοητεύσεων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sigoura olh ayth h diadikasia einai psixof8ora alla axizei mexri to teleutaio mas kyttaro na thn niwsoume sto petsi mas kai sthn psyxh mas. Alles einai pio tyxeres kai alles oxi , oles omws exoume to diakiwma kai o 8eos 8a mas axiwsei na zhsoume to megaleio ths mhtrothtas. Polles fores skeftomai oti tosa paidakia geneiounatai kai egkataleiponatai apo tous goneis tous, alla den genniountai giati uparxoun aperiskeptoi erastes pou den 8eloun na xalasoun thn apolaush ths stigmhs kai den pairnoun ta kalatllhla metra kai meta diakoptoun thn egkymosynh kai xilia duo...emeis pou 8eloume mesa se fysiologika kai ugih plaisia ena aggeloudi den 8a mas to sterhsei o 8eoulhs. Mporeite na kanete ena dialeima na hremhsete kai ekei isws er8ei mono tou pote den xereis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΑΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ....

ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ giotatzo ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ.ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΑΔΕΛΦΕΣ ΜΟΥ ΕΧΩ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ... ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΣ ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΤΕ... ΙΣΩΣ Ο ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MRS BOOM είσαι πραγματικά πολύ τυχερή που κατάφερες το επιθυμητό με την πρώτη σου προσπάθεια.... Αυτό το λέω εγώ όμως χωρίς να ξέρω τι ακριβώς έχεις περάσει μέχρι να φτάσεις στη λύση της σπερματέγχυσης... Σημασία όμως έχει ότι τα κατάφερες :P:P:P και σύντομα θα κρατάς το μωράκι σου στην αγκαλιά σου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kon21 έγραψε:

MRS BOOM είσαι πραγματικά πολύ τυχερή που κατάφερες το επιθυμητό με την πρώτη σου προσπάθεια.... Αυτό το λέω εγώ όμως χωρίς να ξέρω τι ακριβώς έχεις περάσει μέχρι να φτάσεις στη λύση της σπερματέγχυσης... Σημασία όμως έχει ότι τα κατάφερες :P:P:P και σύντομα θα κρατάς το μωράκι σου στην αγκαλιά σου ;)

ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΤΙ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΕΚΑΝΑ ΟΤΑΝ ΚΑΘΑ ΜΗΝΑ ΕΔΙΝΑ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ :(:( ΑΦΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ....ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ...ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΠΙΑΣΕ :lol::lol::lol:

ΛΕΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΙΜΑ ΑΝ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΔΟΣΩ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΩ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΩ ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΩΟΘΗΚΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως θα ήταν καλύτερο να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου και να του πεις ότι πονάς; Σίγουρα θα ξέρει να σε κατατοπίσει και να σε καθησυχάσει.... Σκέψου θετικά, μόνο θετικά!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kon21 έγραψε:

Μήπως θα ήταν καλύτερο να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου και να του πεις ότι πονάς; Σίγουρα θα ξέρει να σε κατατοπίσει και να σε καθησυχάσει.... Σκέψου θετικά, μόνο θετικά!!! :P:P:P

ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΟΛΥ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ :S:S:S:S

ΚΟΙΤΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΘΑ ΔΟΣΩ.....ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ......

ΕΣΥ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mrs Boom αν νομίζεις ότι με αυτό τον τρόπο θα ηρεμήσεις, να το κάνεις. Εννοείς να κάνεις β χοριακή για να δεις αν αυξάνεται όπως πρέπει;;;;; Μπορεί να σου δείξει αν είναι εξωμήτριο η εξέταση αίματος;; Συγνώμη που σε ρωτάω αλλά δεν έχω ιδέα!!! :ohmy::ohmy::ohmy:

Δε ξέρω να σου απαντήσω για τις επόμενες κινήσεις μου. Σκεφτομαι πολύ σοβαρά , αν δεν τα καταφέραμε ούτε αυτή τη φορά, να πάρω πάλι τα serpafar χωρίς να το πω στον αντρούλη μου. Αγχώνεται πολύ και λέω μήπως παίζει και αυτό το ρόλο του. Θέλω να το συζητήσω και με το γιατρό μου και θα δω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kon21 έγραψε:

Mrs Boom αν νομίζεις ότι με αυτό τον τρόπο θα ηρεμήσεις, να το κάνεις. Εννοείς να κάνεις β χοριακή για να δεις αν αυξάνεται όπως πρέπει;;;;; Μπορεί να σου δείξει αν είναι εξωμήτριο η εξέταση αίματος;; Συγνώμη που σε ρωτάω αλλά δεν έχω ιδέα!!! :ohmy::ohmy::ohmy:

Δε ξέρω να σου απαντήσω για τις επόμενες κινήσεις μου. Σκεφτομαι πολύ σοβαρά , αν δεν τα καταφέραμε ούτε αυτή τη φορά, να πάρω πάλι τα serpafar χωρίς να το πω στον αντρούλη μου. Αγχώνεται πολύ και λέω μήπως παίζει και αυτό το ρόλο του. Θέλω να το συζητήσω και με το γιατρό μου και θα δω......

οταν η χοριακη σου διπλασιαζεται μεσα σε 2 μερεσ τοτε πανε ολα καλα π.χ. ειναι 100 σε 2 μερεσ παει 200......

οταν ομως απο 100 σε δυο μερες παει 160 δηλαδη 60% πανω τοτε κατι δεν παει καλα.

μιλα με το γιατρο σου να σου πει για το θεμα του αμτρα σου αλλα το θεμα ειναι να μην αγχωνεσαι εσυ γιατι το σπερμα του αντρα σου το ντοπαρουνε στην σπερματεγχυση οποτε ολα θα πανε καλα ;););) να ξερεισ καθε φορα που κανεις σπερματεγχυση μου ειπε ο γιατροσ αυξανονται οι πιθανοτητες :):)

υπομονη και επιμονη θελει B)B)B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mrs Boom καλησπέρα!!!

Έκανες την εξέτασή σου;;; Πήγαν όλα καλά;;;

Εχεις πολύ δίκιο για τα δικά μου απλά αγχώνομαι λιγάκι γιατί όταν ρώτησα το γιατρό για τα αποτελέσματα της εξέτασης του αντρα μου , μου είπε ότι ήταν μέτρια. Δε ρώτησα λεπτομέρεις για να μην πάθω πανικό.... Και σκέφτομαι... αν μετά το ντοπάρισμα ειχαμε φτάσει σε καλό επίπεδο δε θα μου το ανέφερε;;;;;; Και στον άντρα μου, που το είδε έξω από το χειρουργείο του είπε ακριβώς τα ίδια πράγματα... Τη Δευτέρα που θα κάνω εξέταση προγεστερόνης και θα τον πάρω τηλέφωνο θα το διευκρινίσω. Περιμένω τα νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...