Μετάβαση σε περιεχόμενο

ενδομητρια σπερματεγχυση 1η φορα


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 283
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι μια χαρουλα θα ειναι...αλλα πιστευω θα ειναι ακομα καλυτερα εαν ειμαστε 3 :) :) :)

Να περασετε κ σεις ομορφα κ οτι μα οτι κ αν γινει κεφαλι ψηλα κ θα ειμαστε παλι εδω να το παλεψουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια καλησπέρα σας!!!!

MRS BOOM συγχαρητήρια συγχαρητήρια.... Εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Αύριο θα είναι μεγάλη μέρα τελικά:!!!!!! Και για εσάς που θα πέτε για β χοριακή και για μένα που θα πάω για υπέρηχο να δούμε τα αυγουλάκια και να αποφασίσουμε για την πρώτη μας σπερματέγχυση.....Εύχομαι σε όλες μας καλή επιτυχία και σύντομα το όνειρό μας να γίνει πραγματικότητα ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμ...αυτο το 4 μου ακουγεται πολυ ενδιαφερον...

παω να ετοιμασω τα πραγματα.

εαν προλαβω θα μπω το βραδυ.

διαφορετικα καλη μας επιτυχια κ με το καλο οταν γυρισουμε να μιλαμε για τους υπερηχους μας...

ο θεος ας βαλει το χερι του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς η ψυχολογία μου δεν είναι καθόλου καλή. Έχω ένα προαίσθημα ότι δε θα έχουν μεγαλώσει αρκετά.... Ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα!!!!

Καλές διακοπές και αναμένω νέα σας......μόνο ευχάριστα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας ελπίσουμε ότι θα κάνει κάτι και για εμάς.....

Κάθε μέρα ακούω από γνωστές ότι είναι έγκυες και χαίρομαι πολύ για αυτές, και ταυτόχρονα στεναχωριέμαι διπλά για εμάς..... Ξέρω είναι πολύ εγωιστικό αλλά δεν μπορώ να το ελέγξω πάντα... Συγνώμη για το "πρήξιμο"......Ελπίδα και πίστη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τα καλα σασ λογια κοριτσια και σε ολεσ την ευχη μου να γινετε μανουλεσ....

οσο για τα αυγουλακια κονι μου οταν πηγα εγω την 8 μερα ο γιατροσ με τοσεσ κυστεσ που ειχα μου ειπε οτι την 10 μερα του υπερηχου θα καταλαβουμε το ωαριο...και οντωσ ξεκινησα με 8 χιλιοστα την 10 μετα πηγε 12 την 12 μερα και.......θα το δεισ και στον υπερηχο μη στεναχωριεσαι γαι αυτο...θα μεγαλωση και μη ξεχνασ και εγω ετσι ημουν και εκανα 1 φορα σπερματεγχυση την 15 μερα του κυκλου μου και επιασε...

ακομα να το πιστευψω γιατι αρχισα να σκεφτομε αλλα..

μηπωσ ειναι εξωμυτριο;

μηπωσ το χασω;

και απο αγχοσ,ποτε δεν χαλαρωσα ακομα και οταν εκανα σπερματεγχυση απο το αγχοσ εβγαλα ερπη στα χειλια μου και ουτε πιο νερο δεν μπορουσα να πιω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!!!!!!!

Έμείς ξεκινήσαμε τη διαδικασια για σπερματέγχυση, λόγω πολυκυστυκών ωωθηκών,αλλά τελικά δεν έγινε! ξεκινησα τη 2 μερα περιοδου με serpafar εως την 6 και από 7 εως 12 μερα εκανα ενεσεις ALTERMON αλλά δυστιχώς τα 25 "αυγουλάκια" μου δεν μεγάλωσαν αρκετά οπότε ο γιατρός είπε να μην προχωρήσουμε στη σπερματέγχυση. Τώρα περμένω να αδιαθετήσω και να αρχίσω ποιο ισχυρή θεραπεία. |Τελικά η υπόθεση έχει πολύ άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasoula31 έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!!!!!!!

Έμείς ξεκινήσαμε τη διαδικασια για σπερματέγχυση, λόγω πολυκυστυκών ωωθηκών,αλλά τελικά δεν έγινε! ξεκινησα τη 2 μερα περιοδου με serpafar εως την 6 και από 7 εως 12 μερα εκανα ενεσεις ALTERMON αλλά δυστιχώς τα 25 "αυγουλάκια" μου δεν μεγάλωσαν αρκετά οπότε ο γιατρός είπε να μην προχωρήσουμε στη σπερματέγχυση. Τώρα περμένω να αδιαθετήσω και να αρχίσω ποιο ισχυρή θεραπεία. |Τελικά η υπόθεση έχει πολύ άγχος.

οχι απλα αγχοσ αστα βραστα ειναικοπελια μου :blush::blush:

Εγω παλι πηρα απο την 5 εωσ την 9 μερα του κυκλου serpafar ....παντωσ αν διαβασεισ τισ οδηγειεσ στο χαρτακι ετσι λενε κιολασ!!!! Και δυο μερεσ πριν την σπερματεγχυση εκανα πρεγκνιλ ενεση για ωοριξια. Και ειμαι εγκυοσ τωρα με τη πρωτη φορα...για την ακριβια ειμαι 13 ημερων εγκυοσ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

αντε και εσυ την επομενη θα τα καταφερεισ :laugh: :laugh: :laugh:

και μετα παλι οπωσ και εγω θα αγχοθεισ για αλλα... :S:S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria έγραψε:

Kalimera..Egw me toso agxos pou me kirievei den iparxei periptwsi na meinei sporaki panw mou..To pira apofasi :(

Καλημερα ..... :cheer::cheer:

μην το λεσ γιατι αμα θελει ο θεοσ θα στο δωσει εχεισ δεν εχεισ αγχοσ...

και γω αγχοσ εχω ακομα και τωρα γιατι λεω μηπωσ παθω κατι εγω ή μηπωσ εχει κατι το εμβρυο και το χασω.........οποτε πιστεψεμε το αγχοσ δεν φευγει ποτε εκτοσ οταν πλεον γεννησεις ;);););) και αρχισουν αλλα παλι

υπομονη λοιπον και επιμονη :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria an se xanakousw na les vlakeioules 8a fas xylo, apevale to agxos sou akousssssssssssssssssssssssssssssss.

Egw simera ekana xoriakh , apotelesmata 8a ma8w to apogeuma pou 8a eimai sto karavi (eyxarista elpizw), 8a sas ta pw next week

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria έγραψε:

Makari giotatzo mou na pane ola de3ia k me mia terastia XORIAKI :)

αντε μην τρελενεσε αυτα τα πονακια τα ειχα και εγω....την δευτερα θα πασ να κανεισ μια χοριακη και θα ξεδιαλυνουν ολα...

να προσεχεισ ομωσ γιατι μπορει να εισαι ηδη εγκυοσ............ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • κι εμενα παντως μπανια με αφηνει κανονικα.. μου ζητησε απλα να προσπαθω να πηγαινω σε καθαρες θαλασσες και να αλλαζω κατευθειαν μαγιο. επισης μου ειπε οτι ειναι μια απο τις καλυτερες ασκησεις για τις εγκυους. απιστευτο ε; δεν το ηξερα.. το αντιθετο φοβομουν γτ πολλοι γυναικολογοι δεν επιτρεπουν τα μπανια.. για τα νυχια που τον ρωτησα, μου ειπε οπου κ να ψαξεις δεν θα βρεις επιστημονικη βιβλιογραφεια με αποδεδειγμενα θετικη είτε αρνητικη επίδραση.. το αφησε πανω μου... τα μαλλια μου ζητησε να μην βαψω μεχρι την 13η εβδομαδα.. για τα υπολοιπα δεν εχω ρωτησει, την Τεταρτη αν ολα ειναι καλα θα τον ρωτησω 2-3 πραγματα..
    • Καλησπέρα Λευκη μου!!! Χαιρομαι που εισαι τοσο καλα!!! αυτη η ψυχολογια ειναι η καλυτερη για το μπεμπακι σας!!!🥰 Με το καλο η αυχενική σου!!! 🙏❤️🧿
    • Γνωρίζοντας τα κουκούνια μας 👶 @elenitsa2. Επόμενος υπέρηχος 10/07 @Antonia2 Επόμενος υπέρηχος 10/07 @annitakianna Επόμενος υπέρηχος 15/07 @Xrisa95 Υπέρηχος 18/07-Αυχενική 06/08 @Elenaki_ Αυχενική 24/07 @ΛΕΥΚΗ Αυχενική [μεταξύ 30/07-05/08] @Mboo Επόμενος υπέρηχος ;;
    • Ευχαριστω Ελενακι μου για τις συμβουλες!!! ετσι ειναι οπως τα λες!! και στατιστικα να το παρουμε λογικα θα πανε ολα καλα.. Σε 15 μερες σχεδον η αυχενικη σου!!!! με το καλό!!!! 🙏❤️🧿
    • @_piripiri_ & @Kallia.Geo τι τυχερές που είστε που νιώθετε τις κινήσεις του μωρού! Κι εγώ ανυπομονώ να έρθει αυτή η στιγμή! @Kiddo μου την Πέμπτη έχω τον επόμενο υπέρηχο και Παρασκευή φεύγω για διακοπούλες! Την Πέμπτη και επίσημα 15 εβδομάδες και προχωράμε! Πάντως κορίτσια αν και ακόμα δυσκολεύομαι με ναυτίες, αναγούλες και εμετούς, τώρα οι μέρες περνάνε πιο εύκολα, καμία σχέση με τις πρώτες εβδομάδες που η κάθε μέρα μου φαινόταν αιωνιότητα!!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...