Μετάβαση σε περιεχόμενο

ειμαι 19 εβδομαδων και 6 ημερων


Recommended Posts

γεια σε ολους εχω μια απορια ειμαι 19 εβδομαδων και 6 ημερων

οσες ειναι στο μηνα μ και οσες εχουν περασει θα ηθελα ν μ λυσετε την απορια ειχατε μεγαλη κοιλια στο μηνα μ η μικρη η μετρια αρχηζω κ ανησυχω λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην ανησυχείς καθόλου!Το μέγεθος της κοιλιάς δεν έχει καμία σχέση με την ανάπτυξη του εμβρύου!Το μωρό σου μια χαρά μεγαλώνει, ισα-ισα να χαίρεσαι που έχεις μικρή κοιλιά δεν θα σε δυσκολέψει και αργότερα.Μπορεί όμως να φουσκώσεις απότομα στον 6ο με 7ο μήνα και εγώ στον 5ο μήνα μόνο 3κιλά είχα πάρει και δεν φαινόμουν οτι ήμουν έγκυος τα έβαλα όμως απότομα μετά τον 6ο και τεντώθηκε τόσο πολύ η κοιλιά μου που έκανα και ραγάδες:( Mε το καλό να έρθει το μωρό σου και μην σκας για βλακείες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι να ανυσηχεις???

αν το μωρακι σου μεγαλωνει δεν εχει καμια σχεση το μεγεθος της κοιλιας.

εγω ειχα τεραστια κοιλια,ειχα παρει μονο 5 κιλα μεχρι τον 7ο αλλα το μωρακι μου ηταν πολυ μικρουλι και οταν τελικα γεννησα στον 7ο λογω προβληματων που προεκυψαν ειδαμε ενα μωρακι μολις 1250..τωρα ολη αυτη η κοιλια που ειχα τι ηταν θα σε γελασω.

με το καλο σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Εγώ είμαι 19 εβδομάδων και 5 ημερών και έχω αρκετά εμφανή κοιλιά!! Αλλά εμένα φαίνόταν από τον 2ο μήνα ότι ήμουν έγκυος... :blink:

Οι δύο κολλητές μου που έχουν ήδη γεννήσει, έκαναν κοιλιά μετά τον 6ο μήνα.. δεν έχει καμία σημασία το μέγεθος της κοιλιάς αν το έμβρυο αναπτύσεται κανονικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

εχω μικρη κοιλιτσα και φοβουμαι γιατο μωρακι μ γιαυτο σας ρωτησα . επειδη 12 του μηνος θα παω ν κανω βεπιπεδου κ την βλεπω μικρη την κοιλιτσα μ κ σκεφτωμαι ποσα γραμμαρια θα πηρε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera k apo mena..min fobase gia tin kilitsa soy k to mwraki soy. eegw apo tin ekti dimotikoy eixa aytin tin koilitsa poy lene e kai moy emeine apo tote kai twra poy eimai 5 mhnwn fenete les kai eimai 9 minwn!!! ola 8a pane kala na min anisyxeis gia tetoio 8ema...filika melisoula

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μην στεναχωριεσαι καθολου κοπελα μου εγω μετα τον εβδομο μηνα καταλαβα την εγκυμοσυνη μου .ολα καλα θα πανε.ισα ισα που αυτο ειναι καλο.θα σου φυγει και πιο γρηγορα μετα.εγω ασ πουμε πριν ακομα σαραντησω δεν ειχα ιχνοσ κοιλιασ.τιποτα.ξερεισ τι ευχαριστα που ενιωσα?πηρα 14 κιλα και το μωρο βγηκε 2650.και τωρα αν με δεισ ειμαι φιτ.τωρα σαραντησα.αχχαχαχα.γι αυτο σου λεω αν το μωρο μεγαλωνει κανονικα και ολα ειναι καλα να παρακαλασ να χεισ μικρη κοιλιτσα ωσ το τελοσ.με το καλο το νινι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως και διδυμα που εκανε μεχρι ακι το τελος δεν ειχα πολ μεγαλη κοιλια εμενα απο τον 5ο - 6οκαταλαβαινες κοιλια μεγαλη εγκυου

μην αγχωνεσαι παντως γι αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...