Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κοριτσι μου, να σου ζησει το αγορακι σου, να το δεις οπως επιθυμεις!!! Να ειναι παντα γερο και ευτυχισμενο στη ζωη του και εσυ καλη λοχεια να εχεις!

Τι κουκλι ειναι αυτο??? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 103
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλημέρα alkost , γέννησες κοπέλα μου? Πες μας τι κάνεις, περιμέναμε με αγωνία νέα σου. Να σας ζήσει ο μπέμπης σας, να είναι γερός και γελαστός!!!!! Έχεις βάλει φωτογραφία γιατί δεν φαίνεται κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα alkost!!!Τι ομορφος μπεμπουλης ειναι αυτος... Να τα χαιρεσαι και να τον δεις οπως επιθυμεις. Ενα τετοιο μπεμπη περιμενω και εγω σε δυο μηνες :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζησει ειναι πανεμορφος να ναι παντα καλα και ευτυχισμενος να εχεις μια καλη λοχεια και περιμενουμε την εμπειρια σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου,δεν μπηκα καθολου να δω τι γινεται..οσες γεννησατε να σας ζησουν τα ζουζουνακια σας,και οσες περιμενετε με το καλο!!!

γεννησα τελικα στις 18 ιουνιου..ηταν να μπω τη δευτερα οπως σας ειχα πει,αλλα δεν υπηρχε χωρος και το αφησαμε να ερθει μονο του..τελικα ειχα ανανεωσει το ραντεβου για παρασκευη μεσημερι,αλλα απο την πεμπτη το βραδυ στις 2 η ωρα ενιωσα κατι πονακια,και ειχα λιγα ροζ υγρα στο σκουπισμα..μεχρι να σηκωθω απο την τουαλετα,εγινε πλυμμυρα!!αμεσως σηκωσα τον κωστα,πηρα τηλ τη μαμα μου η οποια ηρθε πετωντας :laugh: ,πλυθηκα λιγο,ντυθηκα,βαλαμε και τις βαλιτσουλες στο αμαξι και φυγαμε..εντελως μαγικα,δεν ειχα καθολου φοβο και αγχος,ισα ισα γελουσα και χαιρομουν..οταν φτασαμε ειχα ηδη αρχισει οι πονοι ανα 5 λεπτα,υποφερτοι ομως..με εβαλαν στον καρδιοτοκογραφο και μου ειπαν οτι δεν ειναι εντονες οι συσπασεις, και οτι θα γεννησω το μεσημερι μαλλον..με πηγανε σε ενα δωματιο να ξαπλωσω,για να μη φυγουν ολα τα υγρα,και μαζι μου κλασικα ηταν ο κωστακης και η μαμα μου..αρχισα να ποναω υπερβολικα και να μου κρατανε το χερι και σε καμποση ωρα ειχε ερθει η μαια να μου βαλει χερι,και μου λεει "αυτα ειναι πονακια,δεν σε επιασαν οι πονοι" μου ηρθε να της πω μωρε τι μας λες,εγω ποναω πολυ!!!και οντως κοριτσια,ειχα κανει 6 διαστολη,επαθε πλακα η μαια!!ηταν πεντεμιση η ωρα αμεσως εβαλα το νυχτικο μου και κατεβηκαμε στο χειρουργειο..εξω απο την πορτα τους φιλησα ολους και τους καθυσηχασα και μπηκα..μου εκανε κλυσμα,πηγα τουαλετα και μετα ξαπλωσα στο "κρεβατι" μεχρι να κανω πληρη διαστολη..οσο πηγαινε και δυναμωναν οι πονοι,εγω επαιρνα ανασουλες και προσπαθουσα να σκεφτομαι ασχετα πραγματα για να μην σφιγγομαι..ειχα τοση υπομονη,απορω με τον εαυτο μου,ουτε ακουστηκε η φωνη μου σε ολη τη διαδικασια..το μονο που ζητησα ηταν να μου βρεξει το προσωπο και να ανοιξει το παραθυρο γιατι ζαλιζομουν ημουν και αυπνη..καποια στιγμη με εβαλε να γυσω στο πλαι και εκει ηταν το αποκορυφωμα,ενιωθα να ξεριζωνονται τα μεσα μου..

γυρω στις εφταμιση το πρωι μπηκε ο γιατρος μεσα(ειδικευομενος,αλλα τελειος) και ετοιμασανε τα εργαλεια,και εγω αρχισα να νιωθω οτι το μωρο κατεβαινει..λεω ηρθε η ωρα..ειχα πληρη διαστολη και μου εβαλε τεχνητους πονους για να βοηθησουν την εξωθηση(εννοειται οτι δε μου εκαναν επισκληριδιο,δεν κανουν στο δικο μας νοσοκομειο)..

μολις μου ειπε σπρωξε,αρχισα να σπρωχνω,αλλα οχι τοσο δυνατα,και με εκοψε κατευθειαν και εβαλε το χερι να με βοηθησει..εκεινη τη στιγμη ζαλιστηκα και μου εβαλε οξυγονο για να μη λυποθημησω,εκατσα λιγα δευτερολεπτα να παρω ανασες,αλλα το μωρο αρχισε να χανει παλμους και ο γιατρος αρχισε να ιδρωνει,εκει αγχωθηκα και στην επομενη συσπαση πηρα αγκαλια τα ποδια μου και εσπρωξα με ολη μου τη δυναμη,για την ακριβεια δεν φανταζομουν οτι ειχα τοση!!και ξαφνικα,ειδα ενα μικρο πωπουδακι,αλλου ασπρο,αλλου μελανιασμενο,και αρχισα να κλαιω..μετα τον γυρισε να τον δω και ειχε ανοιχτα τα ματακια του,και ελιωσα στο κλαμα..κοριτσια,συγκλονιστικη εμπειρια η γεννα..

ειμαι πολυ ευτυχισμενη,ευχομαι να το ζησουν ολες οι κοπελες,μεσα απο την καρδια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε Alkostaki μου!!!!!!!!!!!!!!! :cheer::cheer::cheer:

Επιτέλους "σε βλέπουμε"!!!!!!!!!!!!!!

Καλά ο μικρούλης σου............ είναι κουκλί!!!!!!!!!!!!!

Τί απίστευτη φατσουλίτσα!!!!!!!!!!!!!!!

Για δαγκωματάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Να σου ζήσει κουκλάρα μου!!!!!!!!!!!!!!!

Καλή λοχεία να έχεις μικρή μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ τι παιδαρος ειναι αυτος καλεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

να σου ζησει να ειναι παντα γερος κ καλοτυχος καλη λοχεια

ευχοαμι ΜΟΝΟ τα καλυτερα κ στους 3 σας

ειναι απιθανος να σας ζησει :D :D :D :D :D :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω ολες παρα πολυ...με βοηθησατε πολυ τον καιρο που προσπαθουσα,μετα με την εγκυμοσυνη και τωρα ειμαι μανουλα κι εγω!!!πιπιτσαζουζουνα γλυκια μου ευχομαι να γινεις μανουλα πολυ γρηγορα καλη μου..και ολες οσες περιμενετε,με το καλο!!!με εναν πονο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μπαμπας ο μπαμπας???????????????????????

θελει πανα xl εχει τρελαθει φανταζομαι ε αλκοστακι?????????????

ειναι απλα υπεροχος φανταστικος κουκλος φτου φτου σκορδα

αχ ανυπομονω κ γω να περασουν γρηγορα οι μηνες χαχαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost έγραψε:

σας ευχαριστω ολες παρα πολυ...με βοηθησατε πολυ τον καιρο που προσπαθουσα,μετα με την εγκυμοσυνη και τωρα ειμαι μανουλα κι εγω!!!πιπιτσαζουζουνα γλυκια μου ευχομαι να γινεις μανουλα πολυ γρηγορα καλη μου..και ολες οσες περιμενετε,με το καλο!!!με εναν πονο!!!

Σ΄ευχαριστώ πολύ Alkostaki μου!!!!!!!!

Μα πώς πέρασε ο καιρός όμως έτσι, ε???????

Σαν χθες ήτανε, μου φαίνεται, που μας το ανακοίνωσες.........

Και τώρα ακούς συνέχεια...............

Ουα......... ουα......... ουα.................

Αυτάάάάάάά είναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpougatsoula24 έγραψε:

ο μπαμπας ο μπαμπας???????????????????????

θελει πανα xl εχει τρελαθει φανταζομαι ε αλκοστακι?????????????

ειναι απλα υπεροχος φανταστικος κουκλος φτου φτου σκορδα

αχ ανυπομονω κ γω να περασουν γρηγορα οι μηνες χαχαχχαχαχα

Θα περάσουνε καλό μου Μπουγατσάκι κι ούτε που θα το καταλάβεις!!!!!!

Φούσκωσες καθόλου κοπελιά??????

Υ.Γ.: Sorry για την "παρεμβολή μου" Alkostaki!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουγατσουλα μου,θα περασει και ουτε θα το καταλαβεις,μετα θα σου λειπει η εγκυμοσυνη..ετσι μου ελεγαν και δεν τους πιστευα,αλλα να που μου λειπει!!

καλα ο μπαμπας μας εχει κατουρηθει πανω του!!!ολη μερα τον μυριζει!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε βρε κούκλα μου και ανησυχήσαμε...Να σου ζήσει ο κούκλος σας!!!Να είναι γερός δυνατός και πάντα ευτυχισμένος!!!Καλή λοχεία να έχεις, και κοίτα να ρουφάς την κάθε στιγμή μαζί του!!!!Να είστε μια τρισευτυχισμένη οικογένεια!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eβαλες τα κλαματα γλυκια μου μολις είδες το αγγελουδι σου και εγω εβαλα τα κλαματα διαβαζωντας οσα εγραψες.Αλλα είναι δάκρυα χαράς!!!!!

Πολύ όμορφη η περιγραφή σου,μπράβο ήσουν άψογη και ανακάλυψες και εσύ πόση δύναμη έχουμε εμεις οι μανούλες.....

Να σου ζησει ο μπεμπης σου, είναι πραγματικά ένα κουκλάκι ζωγραφιστό.

Πολύ όμορφο μωρό,μου θυμίζει και τον δικό μου...

Ευχομαι το σπιτάκι σας να γεμίσει με χαρούμενα παιδικα γελάκια και χαρούλες!!!Καλή λοχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...