Μετάβαση σε περιεχόμενο

ο δικος μου αγγελος


Recommended Posts

Αγαπουλα μου ο,τι και να σου πω ειναι λιγο... Κι εγω με δακρυα στα ματια σου γραφω... Δεν εχω παιδια αλλα μονο στην ιδεα οτι το ειχες 9 μηνες στην κοιλια, το ενιωθες, το ειδες, το χαιδεψες κι εφυγε συγκλονιζομαι...Δυναμη μονο να σας δινει ο Θεος. Και μην ακους κανενα, θα ακουσεις πολλα και απο συγγενεις και "φιλους" που οπως λες αντι να ανακουφιζουν πληγωνουν περισσοτερο... μονο εσυ και ο καλος σου ξερετε τι περνατε... Δυναμη και να θυμασαι οτι το μωρακι σου υπαρχει, ειναι εκει ψηλα και σε θελει δυνατη κι ευτυχισμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

κι ομως ειμαι ακομα εδω...μετα απο 2 χρονια..η ιδια λυπη..η ιδια απουσια...με 2 προσπαθειες που δεν εφτασαν στο πολυποθητο αποτελεσμα..και τωρα να...ξανα μια απο τα ιδια...ποναω..κλαιω...θελω μια αγκαλια γεματη απο την μερια που εφυγες εσυ...η μιση καρδια μου ειναι ασπρη απο την κορη μου η αλλη δεν καταφερε να αλλαξει χρωμα..2 χρονια παλευω...αλλα ποναω...δεν εχω αλλες αντοχες..ποτε θα ζεσταθει η ψυχη μου...τοση παγωνια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...
κι ομως ειμαι ακομα εδω...μετα απο 2 χρονια..η ιδια λυπη..η ιδια απουσια...με 2 προσπαθειες που δεν εφτασαν στο πολυποθητο αποτελεσμα..και τωρα να...ξανα μια απο τα ιδια...ποναω..κλαιω...θελω μια αγκαλια γεματη απο την μερια που εφυγες εσυ...η μιση καρδια μου ειναι ασπρη απο την κορη μου η αλλη δεν καταφερε να αλλαξει χρωμα..2 χρονια παλευω...αλλα ποναω...δεν εχω αλλες αντοχες..ποτε θα ζεσταθει η ψυχη μου...τοση παγωνια..

Διαβασα την ιστορια αυτη του μικρου Δημητρη...δεν εχω λογια...νιωθω εναν κομπο στο λαιμο για τον αδικο χαμω αυτου του μεγαλλου αγωνιστη..ξερω πως το μηνυμα μου δεν συμβαδιζει με τις ημερομηνιες..εχει περασει καιρος απο τοτε...Παρ ολ αυτα ενιωσα την αναγκη να γραψω ποσο πολυ λυπηθηκα για την απωλεια σου..Γιατι να φευγουν αγγελουδια απ τη ζωη πριν καλα καλα τη ζησουν..ειναι αδικο!!

Προσπαθω κι εγω για δευτερο παιδακι εδω και λιγο καιρο μετα απο 2 αποβολες 1ου τριμηνου!!

φοβαμαι τοσο πολυ μην ξανασυμβει...

Καλη δυναμη σου ευχομαι μακαρι να πανε απο δω και περα ολα καλα στη ζωη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου,σημερα διαβασα την ιστορια σου.....δακρυσα,λυπηθηκα τοσο πολυ...Σου ευχομαι σημερα,παραμονη της Παναγιτσας μας η ζωη σου να αλλαξει και να γεμισει φως,χρωματα και χαμογελα απο ενα μωρακι!!Δεν εχω ζησει απωλεια,δεν εχω μεινει ακομα εγκυος,δεν ξερω πως ειναι....Απλα λυπαμαι παρα πολυ....Μερικες φορες οταν ακουω κατι πολυ ασχημο παρηγοριεμαι λεγοντας πως αφου το επετρεψε ο Θεουλης να γινει,αυτο ηταν το θελημα του...Τιποτα δεν γινεται χωρις να το θελει Εκεινος.Κουραγιο κοπελα μου,συμμεριζομαι την αγωνια σου,αλλα και παλι δεν σε νοιωθω στην πραγματικοτητα,δεν εχω ζησει τετοιο πονο....Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου,ενα γερο σπορακι να γεμισει τη κοιλιτσα σου,να γεννηθει γερο και δυνατο και να μεινει στη ζωη σου για παντα!!!Να χαιρεσαι την οικογενεια σου κοπελα μου και χρονια πολλα για αυριο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...

τρεμει η καρδια μου αυτη την στιγμη, φοβος και πικρα με κατακλυζουν...νιωθω τοσο μικρη, δεν εχω λογια....εχω ενα αγγελουδι στην κοιλιτσα μου αυτη την στιγμη και διαβαζοντας σε...δοξαζω το καθε δευτερολεπτο που μας δινει υγεια ο θεος και εχω και μια κορουλα 29 μηνων.....γεννηθητω το θελημα του παντα κοπελα μου....να εισαι γερη, να σας φυλαει ο αγιος δημητρης σου....θα χαρω απο καρδιας να ακουσω νεα συντομα για αλλο αγγελουδι στην κοιλιτσα σου.....απο δω και περα μονο δακρυα χαρας να γεμιζουν τα ματια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...