Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ Κ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ Η ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ Η ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ?ΤΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΝΑΡΚΩΣΗ Η ΟΧΙ? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΟΥ MYRIAM!ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ,ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΗΓΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ.Η ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕΤΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΠΟΝΟ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΠΡΙΝ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΝΙΩΘΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ.ΟΠΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ.ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑΡΚΩΣΗ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ,ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΠΟΙΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΝΑΡΚΩΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΟΙ ΒΟΥΛΩΜΕΝΕΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟ ΥΓΡΟ ΠΟΝΑΕΙ ΑΡΚΕΤΑ. ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΝΑΡΚΩΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιρνεις 1 παυσιπονο πριν πας και δεν καταλαβαινεις τιποτα.Μετα την εξεταση ισως να εχεις μια σταλια αιματακι.Διαρκει 10 λεπτακια και πολλα σου εβαλα.Δεν χρειαζετε ναρκωση.Απλα λενε αν ειναι κατι βουλωμενο νιωθεις μια μικρη ενοχληση!!!Μετα ομως ξεβουλωνουν για τα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΣΕ ΔΗΜΟΣΕΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΙΝ ΕΚΑΝΕΣ?ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΚΑΤΙ?ΕΣΥ ΖΗΤΗΣΕΣ ΝΑΡΚΩΣΗ Η Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ?ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 4ΜΗΝΕΣ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΕ 20ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΙΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΤΣΑΜΠΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο σου απογευμα...οπως ειπαν κ τα κοριτσια ποναει μονο αν υπαρχει καποια σαλπιγγα κλειστη,κ δε χρειαζεται ναρκωση, πρεπει επισης να γινει την 9 μερα του κυκλου για να μην υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσηνης, κ περνεις προληπτικα μετα κ μια αντιβιωση, για 2 μερες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

muriam έγραψε:

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 4ΜΗΝΕΣ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΕ 20ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΙΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΤΣΑΜΠΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!1

Οπως σου ειπαν κ τα κοριτσια δεν ειναι τιποτα.Εκανα κ εγω (χωρις ναρκωση)κ στο λεω με σιγουρια ;) .Πονο θα νιωσεις μονο αν υπαρχει καποιο προβληματακι,αλλιως δεν θα καταλαβεις σχεδον τιποτα!Μπορει να εχεις κ λιγες σταγονες αιματακι.Δεν ειναι τοσο φοβερο οσο ακουγεται,ακτινολογικη εξεταση ειναι, με εισαγωγη σκιαγραφικου υγρου απο τον κολπο. :)

Εγω ειχα δωσει 150Ε σε ιδιωτικο κεντρο συν το σκιαγραφικο υγρο.

Βρε Muriam ειναι λιγος ο καιρος που προσπαθειτε....τι να πω ομως...αν κανοντας την σαλπιγγογραφια σου φυγουν <οι κακες σκεψεις> καντην!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...

Εγω πόνεσα να σου πω την αληθεία αλλα εχω προβλημα. Και μάλιστα εκεινη την ωρα το καταλαβα οτι ειχα προβλημα γιατι ο πόνος ηταν παραπάνω απο της περιόδου. Μη φανταστείς ομως οτι ειναι κάτι το μη υποφερτο. Εγω δεν ειχα πάρει παυσιπονο πριν και το μετάνιωσα. Οπως σου είπαν τα κορίτσια το πολύ 10 λεπτα κρατάει ολη η διαδικασία και ο πόνος κανα δυο λεπτάκια. Να μη φοβάσαο καθόλου. Και εγω σε ιδιωτικο διαγνωστικό την έκανα στη Θεσσαλονικη και πλήρωσα 180 ευρω. Μόλις τελειώσει πάς σπίτι σου κανονικά χωρίς πόνο. Το υγρο αποβάλλεται απο τον οργανισμο σε 2 μερες με τα ούρα. Ειναι ευκολο γενικα και σου μιλάει Η Φοβιτσιάρα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gioulaki....ωρε συννεφιααασεεεε....συνεφιασεεεε!!!!... :( και εγω ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις κοριτσια,γιατι ηταν και δικη μου απορια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon έγραψε:

Gioulaki....ωρε συννεφιααασεεεε....συνεφιασεεεε!!!!... :( και εγω ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις κοριτσια,γιατι ηταν και δικη μου απορια!!!

Καλε μη πανικοβάλεσσαι :silly:

Πότε μπαίνεις ποτε βγαίνεις χαμπάρι δεν παίρνεις.

ΟΚ εγω πόνεσα αλλα δεν είναι καν φραγμένες οι σαλπιγγες, απλα θεοστραβες.Καμία αλλη κοπέλα δεν πόνεσε και όπως ειπα αν πάρετε παυσίπονο πιο πριν θα είστε πιο χαλαρές και το πιο πιθανον είναι να μη καταλάβαιτε τιποτίς :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Είχα ανοίξει και εγώ αυτό το θέμα πριν 1 μήνα περίπου. Από προσωπική εμπειρία θα σου πω ότι πόνεσα πολύ κατά την ώρα της εξέτασης αλλά ο πόνος διήρκησε μόνο μερικά δευτερόλεπτα. Το απόγευμα όμως μετά την εξέταση υπέφερα κυριολεκτικά...... Δεν είχα πιει παυσίπονο και πλήρωσα 150 ευρώ. Για ότι χρειαστείς μη διστάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω περιμενω περιοδο μετα απο θεραπεια ενδομητριωσης με ενεσεις και μετα παω για σαλπιγγογραφια!ο γιατρος μου ειπε οτι μαλλον εχουν πειραχτει οι σαλπιγγες μ'αυτα που ειδε στην λαπαροσκοπηση και πρεπει να την κανω..οποτε μαλλον θα πονεσω,θα εφοδιαστω με παυσιπονα!!παντως θα μου κοστισει 200 ευρω εκει που ρωτησα.οταν την κανω θα επανελθω με νεοτερα.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα,

2 μήνες είναι λίγος καιρός πιστεύω, εμείς προσπαθούμε 4 μήνες και ο γιατρός μου μου είπε ας περάσουν άλλοι 4 και αν ως τότε δεν γίνει τίποτα τότε θα κάνω σαλπιγγογραφία. Δεν με απασχολεί καθόλου το αν πονάει ή όχι και το πόσο κοστίζει. το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να τα καταφέρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια!!!! Μια καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου!!!! Πάμε ο μήνας έχει μπει υπέροχααααα!
    • Καλημέρα κορίτσι μου!! Μπράβο ο μπεμπούλης!! Λογικά τώρα θα σε βλέπει ανά βδομάδα υποθέτω! 🤗🤗🧿🧿🧸
    • Καλημέρα. Κι εγώ είχα ψάξει το θέμα της φύλαξης των βλαστοκυττάρων, μας είχαν δώσει και έντυπα απ' τον γιατρό, αλλά το είχαν αφήσει εντελώς πάνω μας. Απ' ότι θυμάμαι (γιατί έχουν περάσει κοντά τρία χρόνια) οι ιδιωτικές τράπεζες κρατάνε τα βλαστοκύτταρα για 20 χρόνια και πληρώνεις ένα σημαντικό ποσό τον χρόνο για φύλαξη. Τα βλαστοκύτταρα αυτά μπορεί να χρησιμοποιηθούν σε συγκεκριμένες ασθένειες, σπάνιες, και όπως καταλαβαίνεις αν εμφανιστούν μέσα στα 20 πρώτα χρόνια της ζωής του παιδιού. Η δημόσια τράπεζα απ' την άλλη, ουσιαστικά δέχεται δωρεές και βοηθάει όποιον έχει ανάγκη και απευθυνθεί σε αυτήν. Δηλαδή σε περίπτωση που χρειαστείτε στο μέλλον, ψάχνουν στο παγκόσμιο καταθετήριο να βρουν συμβατά με την περίπτωσή σας (παγκόσμιο, αν θυμάμαι καλά), όχι τα δικά σας. Η διαδικασία της συλλογής- φύλαξης γίνεται εξ ολοκλήρου από εσάς, που πρέπει να επικοινωνήσετε μαζί τους, να πάρετε το κιτ λίγες μέρες πριν τον τοκετό και ο σύζυγος να τρέξει μέσα σε σύντομο διάστημα μετά τον τοκετό να το παραδώσει. Επίσης, απ' ΄ότι θυμάμαι, και στις δύο περιπτώσεις, είναι αυστηρά προσωπική η χρήση για το άτομο. Δεν μπορούν στο μέλλον να χρησιμοποιηθούν από εξ αίματος συγγενή, ούτε καν μεταξύ αδελφών. Με μια επιφύλαξη όλα αυτά, γιατί έχει περάσει καιρός από τότε που τα έψαχνα. Αν θέλεις, μπορώ να σου στείλω το όνομα της ιδιωτικής τράπεζας που είχαν προτείνει σε εμάς και να τους ρωτήσεις. Εγώ είχα πάρει τηλέφωνο και μου είχαν εξηγήσει αναλυτικά.
    • Κοριτσια αρνητική τελικα! 0,1 σημερα 11η μερα, δεν νομιζω μεχρι την Δευτερα να ανεβει. Ο γιατρ΄΄ος ειπε οτι βιαστηκα και να κάνω την Τριτη να δουμε. Εγω ειμαι σιγουρη οτι δεν προκειται να ανεβει. Αν ηταν 4 θα ελεγα οτι εχει μια ελπιδα
    • Καλημέρα κορίτσια μου!!χτες πρώτος καρδιοτοκογράφος για μας 🍒.. Ο μικρούλης μας μια χαρά 2500 🧿 ετοιμοπόλεμος και σε θέση που ελπίζουμε να μην αλλάξει 🤗🤗..την άλλη εβδομάδα πάλι ραντεβού 💙🧿
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...