Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!!!


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ , ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ , ΠΟΥ ΧΡΟΝΟΣ!!!!

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ!ΤΟ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΙ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ , ΔΕ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ , ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΗΠΙΕ ΛΙΓΟ ΝΕΡΑΚΙ.ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΣΑΝ ΠΙΠΙΛΑ!!!!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟΝ ΗΣΥΧΑΖΩ , ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ.......ΠΩΣ ΘΑ ΦΑΕΙ ΚΡΕΜΟΥΛΑ????ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν και μητερα 3 παιδιων δεν μπορω να σου δωσω καμμια συμβουλη επι του θεματος γιατι θα πεσουν να με φανε...

μονο να σου πω οτι τον εφαγες τον γαιδαρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου πίστεψέ με λίγο πολύ όλες το περάσαμε αυτό. Είναι δύσκολα αλλά σκέψου πως τρέφεις και φροντίζεις ένα ανθρωπάκι το οπόιο εξαρτάται 100% από σένα. Να είσαι σίγουρη πως έρχονται πολύ καλύτερες μέρες. Εξάλλου είστε ήδη 5 μηνών τα πολύ δύσκολα έχουν σχεδον παρέλεθει. Θα αρχίσετε σιγά σιγά το φαγητό και θα είναι πιο χαλαρά τα πράγματα.

Μην το βάζεις κάτω....

Δείξε πεισμα και κουράγιο.

Πάρε το μικρό σου όταν είσαι θολωμένη και βγείτε βόλτα για να ησυχάσεις. Στην ανάγκη αφησέ το καμιά ωρίτσα και βγες μια βόλτα μόνη σου

Θα περάσουν όλα και δε θα τα θυμάσαι καν.

Κουράγιο και υπομονή.

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: Γελαω γιατι ακουω εμενα τωρα!!

Και να που μεγαλωσε. Και ειναι ακομα βυζομανης αλλα σε απεξαρτηση! ;)

Τρωει κρεμουλες ψωμακι, μπανανες.... Και ακομα ξυπναει τα βραδυα! Γιατι θελει λιγη τζουριτσα απο μανουλα. Λιγη ασφαλεια και επιβεβαιωση.... Θα μεγαλωσει κι αλλο και δεν θα τον νοιαζει πια. Θα ξερει οτι ειμαι ολη εκει κι οχι μονο το στηθος μου! Και θα μου λειπουν αυτες οι μερες... Απολαυσε το. Ξερω ποσο κουρασμενη εισαι. Κι εγω ειμαι. Αλλα θα περασει και δεν θα γυρισει πισω! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να κανεις υπομονή, μεγαλώνουν τα μικρούλια μας και αλλάζουν.

Σε λίγο με τις στερεές τροφες θα μειωθούν καποιοι θηλασμοι και τα βραδια θα σταματησει να ξυπναει αφου θα χορταινει.

Δε θα γίνει από τη μια μερα στην άλλη αλλα σιγα- σιγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχεις δίκιο, τι να πω?....

κ εγώ ελπίζω σε αυτό που λένε τα κορίτσια, ότι από 6 μηνών που θα τρώει δεν θα ξυπνάει κ τα βράδυα...γιατί κ εμένα ξυπνάει...κ την άλλη Δευτέρα ξεκιναω δουλειά, άστα...υπομονή..συμφωνώ κ με τη lovie, αν νιώθεις στα όρια σου κάνε καμιά βολτίτσα χωρίς το μωρό...εγώ που το έχω κάνει ώστε να αποτοξινωθώ κ να μπορώ να πάω για δουλειά αν κ μου λείπει νιώθω κ ωραία...ότι δεν είμαι μονο μαμά-αγελάδα αλλά κ γυναίκα...φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lida μου το ξερω ειναι βασανο αλλα αν θες τουλαχιστον για το βραδυ παρτο αγκαλιτσα σε θεση θηλασμου αλλα βαλτου πιπιλα και σιγα σιγα θα το συνηθισει! μονο να εισαι σταθερη και σιγουρη για την καθε αλλαγη που θες να κανεις και ολα με υπομονη και επιμονη γινονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Και ειναι ακομα βυζομανης αλλα σε απεξαρτηση! ;)

:laugh: :laugh: :laugh:

Lida άτιμο πράγμα η αυπνία... Έχω να κοιμηθώ νορμάλ εδώ και 8 μήνες περίπου... Αυτό για συμπαράσταση ;)

Πράξε ό,τι θεωρείς καλύτερο... Νομίζω όμως (και διορθώστε με αν κάνω λάθος)ότι αν μπεις τώρα σε διαδικασία αποθηλασμού το ξενύχτι δεν το γλυτώνεις άμεσα τουλάχιστον. Αξίζει? :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εχω δυο κοριτσακια την κωνσταντινα την οποια θηλασα επι 11 μηνες χωρις να ξερει τι ειναι συμπληρωνα η πιπιλα και την Ελισαβετ την οποια θηλασα μεχρι 8 μηνων και αυτο γιατι ειχα παθει ιγμορυτιδα και επρεπε να αρχισω θεραπεια με πολυ δυνατα φαρμακα.Οταν μου ειπε ο γιατρος οτι θα επρεπε να σταματησω το θηλασμο εκλαιγα μεχρι να φτασω στο σπιτι δεν ηθελα.Μεχρι τοτε δεν της ειχα ξαναδωσει μπιμπερο και ετσι μεχρι το μαθει ειχε ερθει το βραδυ και μου φανηκε τοσο ξενη η ολη αυτη διαδικασια που πλεον δεν 'τροφοδοτουσα'εγω το μωρο μου αλλα ενα μπουκαλι.Ακομα και που το χερακι της αντι να το βαζει πανω στο στηθος μου οπως συνηθιζε το εβαζε πανω στο μπουκαλι.Ενιωσα κατευθυαν λες και ειμαι ξενη,οτι πλεον αυτο θα μπορουσε να το κανει ο καθενας.Δεν ξερω γενικα την περιοδο του θυλασμου την λατρευω ολη αυτη η αμεσοτητα η αγαπη η ζεστασια,πιστευω πως οποια μητερα δε θηλασει απο επιλογη της χανει πολλα πργματα και πανω απο ολα συναισθηματα.Ναι μεν κουραζεσαι δεν κοιμασαι αρκετες ωρες αλλα αυτοι οι μηνες θα περασουν πολυ γρηγορα και θα προλαβουμε να κοιμηθουμε εχουμε μια ζωη γι αυτο οχι ομως και για το θηλασμο.ΑΞΙΖΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONNA έγραψε:

έχεις δίκιο, τι να πω?....

κ εγώ ελπίζω σε αυτό που λένε τα κορίτσια, ότι από 6 μηνών που θα τρώει δεν θα ξυπνάει κ τα βράδυα...γιατί κ εμένα ξυπνάει...κ την άλλη Δευτέρα ξεκιναω δουλειά, άστα...υπομονή..συμφωνώ κ με τη lovie, αν νιώθεις στα όρια σου κάνε καμιά βολτίτσα χωρίς το μωρό...εγώ που το έχω κάνει ώστε να αποτοξινωθώ κ να μπορώ να πάω για δουλειά αν κ μου λείπει νιώθω κ ωραία...ότι δεν είμαι μονο μαμά-αγελάδα αλλά κ γυναίκα...φιλιά

κορίτσια μου επειδή τις τελευταίες μέρες πολλά γράφονται κ ακούγονται για το θηλασμό για να μην παρεξειγηθώ να σας πω ότι ο χαρακτηρισμός μαμά-αγελάδα πήγαινε για τον εαυτό μου φυσικά...εγώ τραγουδάω κ το τραγουδάκι στο γιο μου η καλή μας αγελάδα, δεν αισθάνομαι ντροπή ή άσχημα. Αυτά για να μην παρεξηγηθώ, sorry

lida είσαι καλύτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιδα,για να παρηγορηθεις σκεψου οτι ειμαστε ολες στην ιδια φαση!!!!!εμεις αρχισαμε στερεες εδω κι ενα μηνα αλλα το μεμε δεν το αλλαζει με τιποτα!!!!!εγω να σου πω την αληθεια δε βιαζομαι να περασει αυτη η φαση....ειναι βεβαια και στιγμες που με πιανουν τα νευρα μου.... :blush: αλλα το ξεπερναω!!!!οτι θες εδω ειμαστε!!!!!φιλακια!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

καλημερα κοριτσια , ευχαριστω για τη συμπαρασταση , ειναι πολυ σηματικο να μιλας με αλλες μανουλες τελικα...σημερα το παιδακι μου ξυπνουσε ανα μια ωρα μπηκα ομως και διαβασα αυτα πυ λετε και πηρα κουραγιο!!!ευχριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες τα εχουμε περασει αυτα και ολες μας εχουμε ζητησει τις συμβουλες και την στηριξη αλλων μαμαδων εδω μεσα

απο τον 6ο η τον 7ο μηνα ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα εχει μπει στις στερεες και τρωει 2 η 3 γευματα οχι πολυ μην φανταστεις ποσοτητες και θα χαλαρωσεις λιγακι με τον θηλασμο

επισης ο θηλασμος δεν θα διαρκει πολυ

και εμενα θηλαζει πιπιλαει για να κοιμηθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
    • Εχω παρει εγω, σιγουρα χρειαζεται για μεγαλες αποστασεις , τωρα αν εισαι κοντα στο μαιευτηριο δεν εγινε και κατι λογικα θα βαλεις τη ζωνη και θα εισαι οκ...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...