Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΥΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Τελικά αυτό που έκανα χθες βράδυ ήταν το εξής:

τον άλλαξα πριν κοιμηθεί και μετά αν έκανε κακάκια μετά το κάθε ταισμα, έβαζα ένα σελτεδάκι στο κρεββάτι ,τον καθάριζα με ένα μωρομάντηλο στα γρήγορα και άλλαζα πάνα.Ηταν πολύ πιο ήσυχος έτσι.Η αλήθεια είναι οτι δεν ήθελα να χρησιμοποιώ μωρομάντηλα από τώρα αλλά αν είναι να γλυτώσει την ταλαιπωρία- για την νύχτα-...ας είναι.

Ετσι κι αλλιώς όλη την ημέρα τον καθαρίζω με νεράκι και σαπουνάκι κανονικά.

Αντε να πέσει αυτός ο λώρος!! :P Αλήθεια κάνει κανένα 10ημερο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 384
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

καλημερα κοριτσια μου,

εγω την αλλαζω στη μεση του γευματος απο το ενα στηθοσ στο αλλο οταν ρευτει και μεινει λιγο ορθια κ αλλιως πριν φαει αλλα τις πλενω τον πωπω πρωι κ βραδυ που την κανω ολοκληρη μπανακι.εχθες κοιμηθηκε 11 κ ξυπνησε στις 4 αλλα μεχρι τις 6 ετρωγε τωρα γκρινιαζει παλι βγαινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ....ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!

ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΠΤΩΜΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!

ΕΛΙΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ.....ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΦΟΤΟ!!!!!

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ....

ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΧΟΥΜΕ....ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΑΤΟΥΛΗΣ ΟΛΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ......ΑΜΑΝ ΒΑΡΕΗΚΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΠΑΝΕΣ..ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΛΑΙΕΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΚΟΥΜΠΩΝΩ ΤΟ ΦΟΡΜΑΚΙ ΤΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ..........

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ..ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΠΑΘΑ ΟΥΡΟΛΗΜΩΞΗ....ΚΟΛΛΗΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΙΣΧΥΡΗ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ...ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ...ΤΟ ΠΕΤΑΩ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΜΟΥ....

ΕΧΤΕΣ ΕΙΡΘΕ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ...ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΝΕ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΦΑΓΑΝΑΚΟΣ!!!!

ΕΛΙΝΑ Ο ΑΦΑΛΟΣ ΣΕ 2 ΜΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΕΦΤΕΙ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟΣ ΑΚΟΜΑ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ....

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως βολεύεται η καθεμιά μας κορίτσια...! Αυτό είναι που μας ενδιαφέρει κιόλας... εμάς και τα μπεμπάκια μας!!

Όσο για τον αφαλό... εμάς έπεσε την 15η μέρα...

Ο μικρούλης μου χθες ξυπνούσε ανά 4 ώρες... μια χαρά κυρία σηκώθηκα στις 11 το πρωί... Κοιμάται ο μικρός.. κοιμάμαι κι εγώ!!

Άντε καλή μας συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΡΑ2 έγραψε:

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ..ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΠΑΘΑ ΟΥΡΟΛΗΜΩΞΗ....ΚΟΛΛΗΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΙΣΧΥΡΗ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ...ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ...ΤΟ ΠΕΤΑΩ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΜΟΥ....

Κρίμα βρε Χαρά μου... αλλά τι να κάνεις;; Μην τον σταματήσεις όμως τον θηλασμό, έτσι;... και πάνω απ' όλα μην σε πάρει από κάτω... Η ψυχολογία παίζει πάρα πολύ σημαντικό ρόλο... θα περάσουν οι μέρες και μετά θα το φάει το γαλατάκι του ο μικρούλης σας!!! Λίγη υπομονή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, Χαρά, μην σταματήσεις τον θηλασμό.Να βάλεις τα δυνατά σου!Είναι το καλύτερο δώρο που μπορούμε να κάνουμε στα μωράκια μας.

Εμείς ευτυχώς "πέσαμε" σε παιδίατρο που υποστηρίζει πολύ τον αποκλειστικό θηλασμό και μου μίλησε με πόλλή θέρμη για αυτόν.Μου είπε οτι ακόμα και τωρα που ο μικρός έχει ακόμα λίγο ίκτερο (ο μητρικός θηλασμός τον συντηρεί :( ) να μήν μπω στον πειρασμό να δώσω συμπλήρωμα γιατί ύπάρχει περίπτωση να πάθει αυτό που λέμε "σύγχυση θηλής - μπιμπερό" και μετά να μην θέλει στήθος και σιγα-σιγα να σταματήσει!

Τελικά ο αφαλός μας-εκεί που όμιζα οτι κρατάει γερά- έπεσε σήμερα το πρωί!!!! :laugh: :laugh: Βέβαια πρέπει να περάσει μια εβδομάδα-10 μέρες για να κάνουμε κανονικό μπανάκι. :laugh: Τι τον κάνουμε τον αφαλό????Είναι λίγο σιχαμένος!!

Κορίτσια ακόμα δεν μπορώ να μπω στο πρόγραμμα του μικρού.Δεν μπορώ να κοιμηθώ την ημέρα καθόλου και το βράδυ βγαίνω off!!Θα το συνηθήσω φαντάζομαι σιγα-σιγά ,διαφορετικά δεν την βγάζω καθαρή!!!Και όταν θηλάζω με πιάνει μια υπνηλία.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !!!!!!!!!!! ΒΡΗΚΑ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ, ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΣΤΟ ΝΕΟ ΜΑΣ ΡΟΛΟ ! ΕΜΕΝΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΞΥΠΝΙΑ ΑΠ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΜΑΜ ΧΑΜΟΣ ΑΠ ΤΟ ΚΛΑΜΑ!!!!! ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΣΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΤΗς ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ....

ΜΠΙΚΑ ΝΑ ΣΑ ΕΧΙΤΩ...ΝΑ ΣΑ ΖΙΣΟΥ ΘΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ.ΝΑ ΙΝΕ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΔΙΝΑΤΑ ΠΑΙΔΙΑ....ΚΑΙ ΕΣΙ ΝΑ ΧΕΡΕΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΧΑΡΕΣ...

ΣΙΝΕΧΙΑ ΕΜΠΕΝΑ ΝΑ ΔΩ ΠΙΑ ΕΧΙ ΣΙΡΑ ΑΚΟΜΑ,ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΦΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΧΕΡΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΟ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΝΙΣΙ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥΣΑΣ...

ΝΑ ΣΑΣ ΖΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.ΚΑΙ ΠΡΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΙΝΕ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΡΑ2 έγραψε:

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ..ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΠΑΘΑ ΟΥΡΟΛΗΜΩΞΗ....ΚΟΛΛΗΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΙΣΧΥΡΗ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ...ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ...ΤΟ ΠΕΤΑΩ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΜΟΥ....

πω πω τι επαθες βρε παιδι μου... περαστικα!

προσπαθησε να μη σταματησεις το θηλασμο βγαλε οσο μπορεις και μολις ειναι να ξεκινησει ο μπεμπης παλι θηλασμο θα ειναι ολα μια χαρα!

του δικου μου ο αφαλουλης επεσε την 8η μερα, εβαζα λιγο οινοπνευμα με να βαμβακακι καθε πρωι και μετα μια γαζουλα αποστηρωμενη απο πανω μεχρι να πεσει! οταν πεσει παλι οινοπνευμα με βαμβακι αλλα κανουμε 1-2 κινησεις στριφτες για να φυγουν εντελως τα υπολοιματα, μη το φοβηθητε δεν ποναει ειναι νεκρο σημειο!

Ελινα μου εγω τον αφαλο τον εχω κρατησει και στα 2παιδακια μου, εχω ενα βιβλιο το ημερολογιο του μωρου και τα κραταω ως αναμνηστικα με σημειωσεις!! δε φανταζεστε ποσα πραγματα δε θα θημαστε σε λιγο καιρο, ειναι πολυ ομορφο να διαβαζεις μετα απο καιρο πως ενιωθες τοτε και τι σε απασχολουσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες..

τι κανουν τα ζουζουνακια σας??

εμεις ειμαστε μεμε,κακα,μπανακι κ νανι!!!

Χαρα κ εγω επαθα ουρολοιμωξη αλλα απο αντιβιωση..

σημερα περιμενω τα αποτελεσματα απο την καλλιεργεια για να παρω τον γιατρο μου να μου πει ποια αντιβιωση ειναι συμβατη..διαφορετικα δεν ξερω τι θα κανω.. :dry: παντως τον θηλασμο δεν τον κοβω :unsure:

εν τω μεταξυ εχω πεθανει στο πονο κ στο τσουξιμο..τι πραγμα ειναι αυτο??? :blink:

για τσισακια μπαινω καθε φορα στο ντουζ με παγωμενο νερο :S

μονο αυτο με ανακουφιζει..κ φυσικα με βοηθαει που πινω πολυ νερο

γιατι με αυτον τον τροπο αδειαζει η κυστη!!

Κ σε μας ο αφαλος επεσε πανω στο 10ημερο..

Μαρια μου,εχω κρατησει κ εγω τους αφαλους κ των 2 παιδιων

μαζι κ τα βραχιολακια απο τη μαιευτικη κ ο αντρουλης μου τα εχει φυλαξει ολα..μαζι κ τα δικα μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε Χρυσουλα μου τι τραβας και εσυ, περαστικα κουκλιτσα μου!

Τελειος ο μπαμπας σας μπραβο, ειναι ωραιες αναμνησεις μωρε γιατι να τα πεταξουμε!!!!!!

εγω κοριτσια μου τα παω πολυ καλα με το θηλασμο, μπορω να πω πως ο μπουμπουκος δε χρειαζεται καθολου συμπληρωμα, εχει αρχισει και κοιμαται καλυτερα και περισσοτερο μονο με το δικο μου γαλατακι και οταν του δινω κανα συμπληρωμα να δω αν το θελει με το ζορι θα φαει 20-30 γρ ολη μερα και μετα μου το βγαζει δε μπορει να το χωνεψει ασε που το στηθος μου μετα γινεται τουμπανο και ποναει, γι αυτο κοριτσακια καντε υπομονη και δωστε απεριοριστα στηθος στο μωρο και πανω στο μηνα ολα μπαινουν σε σειρα! υπομονη και επιμονη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς ,Μαρία, τα πάμε πολύ καλά με τον θηλασμό!Δεν του έχω δώσει καθόλου συμπλήρωμα (στο μαιευτήριο δεν ξέρω τι έκαναν...) και η παιδίατρος μου είπε να το παλέψω με τον αποκλειστικό και να μην ακούω τίποτα.Οσο περισσότερο θηλάζουμε τόσο πιο πολύ γαλα έχουμε.Δεν λείπει τίποτα από τα μωράκια μας!! :)

Να σε ρωτήσω...όταν κοιμαται και περνάει αρκετή ώρα πχ.περνάει το 3ωρο, τον ξυπνάς για να φάει?Μιλάω κατα την διάρκεια της ημέρας πάντα.

Το λέω αυτό γιατί ενώ είναι πολύ ήσυχος συνήθως την ημέρα(μαμ,κακά και νάνι) καμιά φορά το βράδυ έχει τάση για γκρίνια και ξενύχτι(ασχετα αν είναι καθαρός και ταισμένος).Λες αν δεν τον αφήνω να τεμπελιάζει την ημέρα για πολύ ώρα το βράδυ να ...κόψει τα ξενύχτια?Ή να τον αφήνω και την ημέρα όποτε θέλει??? :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΙΝΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΩ ..ΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΠΙΑΝΕΙ 6ΩΡΟ ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ......ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟ 4ΩΡΟ ΞΥΠΝΑΕΙ.....ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΞΥΠΝΙΟ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΕΤΑ.....

ΖΟUZOU ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΣΥ!!! :( ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ....ΜΑΚΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ....

ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΞΑΝΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ!!!!

ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ....ΠΟΝΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ......ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ.....ΑΜΑΝ!!!!!!!!! :(:(:(:(:( ΕΛΠΙΖΩ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ!!!!!!

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ???? ΕΜΑΣ Ο ΑΦΑΛΟΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ(ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΙΜΑ)ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΣΥΧΝΑ ΜΕ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΚΑΙ ΓΑΖΑ....ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΛΥΠΤΩ...

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ???????

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.........ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΩΡΑΙΑ ΝΕΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Ε?

ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Κ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΕΠΙΜΟΝΗ ΟΛΑ ΘΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ!

Κ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΟΥΖΕ Η ΟΥΡΗΘΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΚΡΥΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΝΤΟΥΖ ΚΑΤΟΥΡΟΥΣΑ ΑΗΔΙΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟΥΣΕ ΑΥΡΟ ΠΑΡΑ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!

ΕΜΑΣ Ο ΑΦΑΛΟΣ ΕΠΕΣΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΙΟΛΑΣ Κ ΜΕΤΑ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΙΑ ΠΟΥΔΡΙΤΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΑ ΕΝΘΥΜΙΟ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΧΙΟΛΑΚΙ ΤΗΣ!

ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ 3 ΩΡΑ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ 5ΩΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Μ ΤΟ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 12 ΤΡΩΕΙ Κ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 5!!!

ΕΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΑΣ ΜΕ ΝΥΧΤΑΣ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ Κ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΕ Κ ΤΗΝΒ ΞΥΠΝΟΥΣΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ!

ΜΙΚΑΚΙ ΖΟΡΙΚΙΑ Η ΜΙΚΡΗ Σ Ε?ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!

ΑΝΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΤΡΩΝΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Κ Η ΜΑΡΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΥΣ ΕΝΤΟΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα, μην στενοχωριέσαι...θα περάσει και αυτό και θα θηλάσεις κανονικά πάλι!Τι στο καλό, πόσο καιρό θα παίρνεις αντιβίωση???Η παιδίατρος μου είπε οτι τα μωράκια μας έχουν ακόμα την λεγόμενη "βραχεία μνήμη" οπότε μπιμπερό και τέτοια μπορούν με λίγη προσπάθεια να ξεχαστουν.

Το καφε μάλλον είναι ξεραμένο αιματάκι, μην σε ανησυχει.Ουτε εγώ τον έχω καλυμένο.Σε κάθε αλλαγή με οινπνευμα σε αποστειρωμένη γάζα(αν μπορούσαμε να τα έχουμε και γυμνούλια θα επουλωνόταν γρηγορότερα, γι'αυτό λένε να μην τον καλύπτουμε με την πάνα.

Εμέις πάντως ανυπομονούμε να περάσει εβδομέδα-10ημερο, για να μπορουμε να κάνουμε μπανάκι σαν άνθρωποι.Τωρα η ώρα του μπάνιου είναι εφιάλτης.Ολο κλαίει και εγώ δεν τον κρατάω καλά στον νιπτήρα και φοβάμαι οτι δεν τον καθαρίζω της προκοπής!Αντε να μπούμε στο μπανάκι μηπως είναι καλύτερα....Μακάρι να του αρέσει τότε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σέβη, 3ωρο την ημερα και το βράδυ 5ωρο???? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Πως το κάνατε αυτό??Μπράβο!!!!Ελπίζω κι εμεις να στρώσουμε σύντομα.

Καποια στιγμη θα καταλάβει την διαφορα μερας νυχτας.Προσπαθώ το βραδυ να κραταμε πιο....συνοπτικες διαδικασίες(χωρις πολλά φωτα, πολλά λόγια και αλλαγές πάνας επι τόπου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δεν μπορω αλλο με την ουρολοιμωξη..εχει γινει ανυποφορο :(

ποναω πολυ κ δε μπορω να κανω τιποτα..

Μαρια μου, ασε δεν μπορω αλλο..υποφερω..ειδικα σημερα ζοριστηκα :(

κοριτσια εμεις με τον θηλασμο τα παμε περιφημα..απο τοτε που επιστρεψαμε σπιτακι μας δεν εχει πιει ξενο..δεν εχω στο σπιτι

ουτε μπιμπερο,ουτε σκονη..μεμε κ παλι μεμε :P

αυριο θα μας ξαναδει ο παιδιατρος για να δουμε αν παιρνει βαρος απο τον θηλασμο,αν κ ειμαι σιγουρη οτι τα παμε πολυ καλα :):)

φατσουλινα,το ιδιο ακριβως κ εγω με τον καθετηρα..με το που

μου τον εβαλαν αυτη τη φορα πεθανα..

ενιωσα καπως ετσι :blink: αφου μου επεσε η πιεση.

Χαρα συμφωνω με madrid..εχει ξεραθει το αιματακι..

το ιδιο κ σε στην μικρη μου..

συνεχισε τις γαζουλες με το οινοπνευμα μεχρι να φυγει τελειως.

φιλακια σε μανουλες κ μωρακια :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!!!!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ? ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΤΗ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΔΑΓΚΩΣΩ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ !!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: !!!!!ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΝΑ 2 ΩΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ 3 ΘΕΛΕΙ ΦΑΓΗΤΟ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΠΩΣ ΤΡΕΧΩ, ΑΠ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ 5ΩΡΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΞΥΠΝΑΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΑΝ ΤΗ ΣΕΒΗ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΦΩΤΑ ΝΤΑΝΤΕΜΑΤΑ ΚΛΠ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ, ΑΧ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΤΕ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΗΡΘΑΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικα,περνάει οκαιρός... δεν λες τίποτα!!! :)

Εμείς κλείσαμε εβδομάδα και μου φαίνεται διαφορετικός μέρα με την μέρα!!

Εν τω μεταξυ-άσχετο- αλλά στο μαιευτήριο εκεί που βγάζαμε άνα σωρό φωτογραφίες το αγγαλούδι κάνει η φωτογραφική μας ένα "σββββββρρρπ!" και ...μας αφήνει χρόνους!!Τι γκαντεμιά!!Πρέπει να πάρουμε τώρα άλλη να αποθανατήσουμε αυτήν την φατσούλα που ήρθε στην ζωή μας!!!! :silly:

Κορίτσια σε ρηλάξ τα αφήνετε ή θεωρείτε οτι είναι πολύ νωρίς ακόμα??Αρχισα από χθές να τον βάζω μερικές ωρες την ημέρα στο ρηλάξ γιατί τον λυπάμαι τον κακομοίρη "κλεισμένο" στην καλαθούνα συνέχεια.Στο ρηλάξ νομίζω οτι όλο και κάτι χαζεύει όταν είναι ξύπνιος και ίσως καταλαβαίνει και την διαφορά μέρας νύχτας.Τι λέτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ..

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ Κ ΕΣΕΙΣ

Κ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ!!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΣΚΑΣΩ..ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ

ΟΥΡΩΝ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΔΕΙΧΝΑΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ...

. ΤΕΛΙΚΑ.......ΔΕΝ ΕΧΩ :ohmy::ohmy:

ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ??? :ohmy:

ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛ.ΟΥΡΩΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ Κ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ

Κ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΚΑΛ.ΚΟΛΠΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ Κ ΒΓΗΚΕ (-) ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...

ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ,ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΠΑΠ ΙΣΩΣ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ?

ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΖΗΜΙΑ Ο ΚΑΘΕΤΗΡΑΣ?ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΙΑ.. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΣ ΕΠΕΣΕ Ο ΑΦΑΛΟΣ!!!!!!!!!!!!

ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ!!!!!!!!!!!!!!

ΕΛΙΝΑΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΤΟ ΡΙΛΑΞ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΙΤΑΖΩ ....ΛΕΣ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ?????

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΟΛΟ ΑΝΑΠΟΔΙΕΣ ΕΧΩ...ΕΧΤΕΣ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΜΟΥΔΙΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ...ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΑΓΚΑΛΙΑ...ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.....ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΧΕΡΙΑ ΤΑ ΑΚΡΟΔΑΧΤΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΟΥΔΙΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ....Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΟ ΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ ΜΟΥ.... ΛΕΕΙ....ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΜΟΥ ΤΥΧΕΙ!!!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΤΟ ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΙ ΜΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΕΡΝΑΝΕ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MADRID,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΣΕ ΡΙΛΑΞ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΒΑΘΟΥΛΩΜΑ!!

ΕΓΩ ΕΧΩ Κ ΡΙΛΑΞ ΚΟΥΝΙΑ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΕΙ ΒΑΘΟΥΛΩΜΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΙΣΙΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΧΑΙΡΕΤΑΙ!!!!

ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠ ΤΗ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑΙΝΟΤΑΝ, ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΜΕ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΜΕΝΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΣΑΝ ΚΡΕΒΑΤΑΚΛΙ ΕΙΝΑΙ. ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΥΝΙΣΤΟ ΡΗΛΑΞ ΝΑ ΤΗΝ ΖΑΛΙΖΕΙ????? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Η ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!

ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΡΗΛΑΞ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΖΟΤΑΝ ΜΩΡΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΤΩΡΑ ΟΠΩΣ Κ Η ΜΙΚΑ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΑΠΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΤΗΣ

!ΕΛΙΝΑ ΜΟΥΥ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Κ ΕΓΩ ΠΑΙΔΕΥΤΗΚΑ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΠΠΟΥ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΣΤΡΩΣΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΟΚ !ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ 3.5 ΩΡΕΣ Π ΚΟΙΜΑΤΑΙ!

ΑΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Κ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ

ΖΟΥΖΟΥ Μ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΤΗΡΑ Σ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΣΥΧΝΟ ΠΛΥΣΙΜΟ ΑΧ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!

ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΟΛΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ Κ ΕΜΕΝΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΤΟ ΧΕΡΙ Μ Ο ΑΥΧΕΝΑΣ Μ ΚΑΛΑ ΤΑ ΑΚΡΟΔΑΧΤΥΛΑ Μ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΡΗΣΜΕΝΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΘΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΟΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ!

ΞΕΑΣΑ ΚΑΤΙ?ΦΟΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...