Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΥΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Mika περαστικα σας Ο θειος μου που ειναι ορθοπαιδικος μου ειπε οταν κραταμε το μωρο να ελεγχουμε παντα τη μεσουλα γιατι μπορει να κανει κατι αποτομο (κυριως οταν τα κραταμε στον ωμο)

Xanthipi τι κουκλι ειναι αυτο;;!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 384
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Κοριτσάκια καλησπέρα και από εμένα!!!

Σέβη μου μάσκα όπωσδηποτε αν και εγώ που φορούσα τελικά κολλησε ιωσούλα αλλά επειδή θηλάζει το ξεπέρασε πολύ γρήγορα. Η παιδίατρος μου είπε ότι ό,τι ασθενεια έχουμε περάσει τους μεταδίδουμε αντισώματα μέσω του γάλακτος.

Ελινάκι τυχερή είσαι που κάθεται στο καρότσι. Εμάς ουρλιάζει και μόνο με το μάρσιπο βρήκα την υγειά μου και μπορώ και βγαίνω. Επίσης και εμάς έβηχε γιατί πνιγόταν από τα σάλια και με τρόμαζε!!!

Μικάκι περαστικά σας!!!!Τι μπορούμε να πάθουμε με αυτά τα ζουζούνια από τη μια στιγμή στην άλλη!!!

Βρε κορίτσια πώς περνάει έτσι ο καιρός;!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερούδια!!!

Τι μου κάνετε;;; Εμείς καλά.... αφού η μαμά ξεσήκωσε το σπίτι το σκ.... είπε να μπει λιγάκι να δει τι κάνετε... :);)

Σέβη μου κι εγώ έτσι θεωρώ... ότι θέλει λίγο ακόμη ;) Κι εννοείται ότι κάθε παιδί είναι διαφορετικό και θέλει τον ρυθμό του... Απλά ρωτάω για να έχω μια άποψη... να δω που κυμαινόμαστε!! Πάντως κι εμένα ο δικός μου κάνει βηχαλάκι από το πουθενά... και κάποιες φορές είναι από τα σάλια του.. ενώ άλλες είμαι σίγουρη ότι το κάνει επίτηδες!!! :lol::lol::lol:

Ελινάκι βολτίτσα ε;;; Αχ, κι εγώ θέλω... Εδώ με τόσο κρύο φοβάμαι να τον βγάλω έξω!

Apis μου, σ' ευχαριστώ!!!! :oops::oops::D:D:D Δεν είναι πολύ φάτσας;;;

Κάσσι πότε περνάει ο καιρός, δεν λες τίποτα..... Απίστευτο μου φαίνεται ότι την άλλη εβδομάδα θα γίνει 4 μηνών!!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!!!!! ΧΘΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ, ΕΙΜΑΣΤΕ 64 ΕΚ. ΚΑΙ 6600 ΜΟΝΟ 400 ΒΑΛΑΜΕ. ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ. ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΚΡΑΜΠΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΑΝ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟΤΟΜΑ, ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ ΠΑΘΕΙ. ΜΠΡΟΜΥΤΑ ΔΕ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΑΛΛΑ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗ ΒΑΖΩ ΝΑ ΔΥΝΑΜΩΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΗΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΗΣ, ΟΠΩς ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΒΑΖΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΗΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΒΑΣΗ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ. ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΟΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΣΗ ΑΠ ΤΟ 5ΠΛΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΟΝΙΟΚΟΚΟΥ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ; ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕ ΠΟΛΥΕΜΠΑΙΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΧΑΜΟ ΑΠΟ ΚΛΑΜΑΤΑ ΑΠ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ. ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΟΤΑΝ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ , ΤΙ ΑΚΡΟΒΑΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ Ο ΚΑΗΜΕΝΟς Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΤΙΠΟΤΑ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ...ΔΟΝΤΑΚΙΑ.... ΕΧΟΥΝ ΑΣΠΡΙΣΕΙ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΑΣΟΥΛΑΕΙ ΑΠΟ ΠΙΠΙΛΕΣ ΤΟΥ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ ΔΙΚΕΣ ΤΗΣ. ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ. ΜΑΣ ΕΓΡΑΨΕ ΜΙΑ ΑΛΟΙΦΗ ΓΙΑ ΤΑ ΟΥΛΑ (ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΙΧΝΗ ΑΠΟ ΟΥΖΟ!) ΝΑ ΤΗΣ ΤΗ ΒΑΖΩ ΝΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΕΤΑΙ. ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ. ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΑΣ ΕΒΡΕΧΑΝ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΣΤΟ ΟΥΖΟ ΚΑΤΙ ΗΞΕΡΑΝ ΤΕΛΙΚΑ. ΧΘΕΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΝΗΣΙ, ΕΡΙΞΑ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΠΟΧΩΡΙΖΟΤΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ. ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΜΟΥ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ...ΑΧΧΧΧΧΧ !ΠΙΝΩ ΚΑΦΕΔΑΚΙ [smilie=coffee.gif] ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΥΝΝΕΦΙΑ ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΙΡΟΣ!!!!! Η ΜΙΚΡΗ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ! ΑΥΤΑ!!!!!!!!! ΑΝΤΕ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ! [smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ από εμένα!Κ η δική μου η μπουμπού είναι περίπου 3μιση μηνών!τώρα που χάλασε ο καιρός μειώθηκαν κ οι βόλτες!Της αγόρασα μία φόρμα εξόδου για να τη βγάζω όταν θα καλυτερεύουν οι καιρικές συνθήκες αλλά της πηρα νούμερο 6-9 κ της είναι ακόμα αρκετα μεγάλη κ χάνεται η καημενούλα μέσα σ΄αυτή!εσείς με το θέμα της βόλτας τι κάνετε?!Πρέπει κ αυτά να βγαίνουν λίγο έξω αλλά πως με τέτοια υγρασία!Θα με ενδιέφερε να μου πείτε τη γνώμη σας !!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι από μένα κοριτσάκια! μεγάλωσαν απίστευτα τα μωράκια μας!

τα μικρούλια μου από το πρωί κοιμούνται σχεδόν συνέχεια, ελπίζω να μην κάνουν όλη τη γκρίνια μαζεμένη!

juliet εμεις βγαίναμε συχνά με το καροτσάκι μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα αλλά τώρα με αυτόν τον καιρό ψιλοφοβάμαι. εγω τους πήρα κανονικά μπουφανάκια μέχρι τη μέση γιατί ο ποδόσακος από το καρότσι είναι πολύ ζεστός και δεν νομίζω ότι χρειάζονται παραπάνω ζέστη. τώρα βέβαια που θα βρέχει συνέχεια μόνο για φιλικά σπίτια μας βλέπω.

κι εμεις την άλλη βδομάδα έχουμε άλλα 2 εμβόλια. έχουμε κάνει μέχρι τώρα 3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια γεια σας και από εμένα. Κοιμάται αυτή τη στιγμή ο μπεμπάκος μου και είπα να δω τα τελευταία σας νέα.

Μικάκι πώς τα καταφέρνεις και κάθεται στο γυμανστήριο; Εμείς άμα δεν είμαι και εγώ δίπλα του δεν κάθεται λεπτό, κλαίει και καταλαβαίνω ότι με φωνάζει. Και εμείς ακόμη δεν γυρίζουμε. Τον βάζω μπρούμυτα αλλά αρχίζει τα κλάμματα και τον σηκώνω. Αύριο θα πάμε για εμβόλιο, να τον ζυγίσουμε κιόαλς να δούμε πώς τα πάμε.

Εγώ Juliet ΄τώρα που βρέχει και ε΄χει α΄σχημο καιρό τον βάζω στο αυτοκίνητο και τον πηγαίνω βόλτα, να αλλάζει λίγο παραστα΄σεις γιατί και τα μπεμπάκια βαριούνται!!

Xanthippi όσο μεγαλώνουν τόσο καλυτερα γίνονται τα πράγματα!!!

Φιλάκαι σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα!

Μ'αρέσει λίγο που φθινοπωριασε!Καθομαι αγκαλίτσα με τον μπεμπάκο μου που θήλασε και εχει αποκοιμηθεί, και βλέπω εξω από το παραθυρο τον συννεφιασμένο ουρανό και τα δεντρα που τα φυσαει ο αέρας ....

Μικα, μια χαρά είστε!Καποια στιγμη τα μωρακια μας βαζουν λίγο "φρενο" στο βαρος.Για φαντασου να έπαιρναν κάθε μηνα 1 κιλό!! :-o

Προσπαθει η μπουμπού σου να γυρίσει μπρούμητα??Εμένα ο δικός μου δεν φαίνεται να έχει ιδιαίτερη όρεξη.Πολλές φορες όταν είναι στην αλλαξιέρα γυρίζει στο πλάι, αλλά μέχρι εκεί.Οταν τον βαζω μπρούμητα το κεφαλι του το στεκει καλά.Μηπως είναι τεμπελάκος???

Εδω και 3 βραδια εχουμε βρει την υγειά μας με το sleepingbag μπαίνει μεσα και ουχουλιαζει και κοιμάται πολύ καλά.

Πω,πω πως θα θελα ενα καφεδακι τωρα,αλλα....λυπάμαι να τον ξυπνησω ετσι οπως εχει αποκοιμηθεί!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juliet,εγώ προσπαθώ να το πηγαίνω συχνά βολτίτσα-αν όχι κάθε μέρα- μερα παρά μέρα.Εστω και εδώ γυρω στην γειτονια με το καοτσάκι.Καλά δεν λέμε όταν βρέχει ή φυσάει πολύ, αλλά αν κάνει λίγο κρύο , τον κάνω «κρεμμυδάκι» και πάμε βόλτα.Πάμε πολλές φορές για καφέ με φίλους μας(τωρα με το τσιγαρο στους κλειστούς χωρους…θα δείξει).Εσυ βλέπω ότι είσαι Θεσσαλονίκη οπότε με την υγρασία θα πρέπει να είσαι πιο προσεκτική.

Aliky, ο ποδόσακος στο καροτσάκι δεν είναι για πιο μεγάλα παιδάκια??Δεν έχω ανοιξει καν τον δικό μας αλλά ειχα την εντύπωση ότι θα καλυπτει τα ποδαράκια πιο κλατω και δεν θα προστατευει τα μωράκια από τώρα

Kassi,και ο δικός μου δεν κάθετε μόνος του ουτε στο γυμαστηριο ούτε στο ρηλαξ πανω από 10λεπτα.Θελει να του μιλαω και να «παιζω»μαζί του.

Εμεις θα κάνουμε το δευτερο εμβολιο μας την Παρασκευή(πνευμονιόκοκκος).

Κορίτσια,τι «παιχνιδάκια» αρέσουν στα νινάκια σας???

Του μπεμπάκου μας του αρέσει να βλέπει ένα λαγό που είναι στο γυμναστηριάκι του, και πααααρα πολύ ένα της fisher price, που παιζει μουσική και προβάλει στο ταβάνι έναν αστερία με ψαράκια.Το έχω στο μπανιο πάνω από την αλλαξιέρα του και ξετρελαινεται.Του μιλάει όλη την ώρα.

Επίσης, του αρέσει να του πετάω στο πρόσωπο ένα μαλακό πανάκι που έχει και εκείνος να κουνιέται μέχρι να το βγάλει(μετα ξεκαρδίζεται!!!).

Α!Του αρέσει να του στέλνω και «ηχηρα» φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίνα και εγώ με τον υπνόσακο βρήκα την υγειά μου γιατί ενώ η μαμά μου του είχε φτιάξει ένα τύπου υπνόσακο από κουβέρτα και ενώ του τον φορούσα μάλλον κρύωνε και κάθε τρεις και λίγο ξυπνούσε. Από χθες του έβαλα τον υπνόσακο και κοιμάται του καλού καιρού. Εμένα του αρέσει να του μιλάω και να τον πηγαίνω βόλτες μέσα στο σπίτι. Επίσης χαζεύει ένα λιονταράκι που του έχω κολλήσει στην αλλαξιέρα του και βέβαια τα φωτιστικά!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JULIET ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΞΩ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΛΕΙΣΤΩ Κ ΜΕΣΑ . ΘΑ ΤΑ ΝΤΥΝΟΥΜΕ ΖΕΣΤΑ ΚΑΙ ΒΟΥΡ ΒΟΛΤΟΥΛΑΑΑΑΑ. ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ ΡΙΧΝΩ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΜΕ ΜΕΤΑ ΤΗ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ.

KASSI, ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΜΙΑ 15ΑΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΠΡΙΝ ΕΚΛΑΙΓΕ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΟΡΙΟΤΑΝ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ!ΘΕΛΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΠ ΤΟΝ ΥΠΝΟΣΑΚΟ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ?????

ΕΛΙΝΑΚΙ ΝΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΦΡΕΝΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ. ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΣΕΙΣ Ε? ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ. 2Η ΔΟΣΗ 5ΠΛΟ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΟΝΙΟΚΟΚΟ. ΓΥΡΙΖΕΙ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΟΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΑΠ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ,ΕΝΑ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ ΤΗΣ FISCHER PRICE ΚΑΙ ΡΟΥΦΗΧΤΑ ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!! ααααα, ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΣΑΝ ΤΗΣ KASSI.ΧΘΕΣ ΑΠ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 12 ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΧΑΜΟΣ ΑΠΟ ΚΛΑΜΑ. ΤΙ ΚΡΕΜΑ ΣΤΑ ΟΥΛΑ ΤΗΣ ΕΒΑΛA ΤΙΑΚΡΟΒΑΤΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΙΣ 12 ΑΦΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΤΑΡΕΥΣΕΙ ΠΛΕΝΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΒΟΥΤΑΩ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΟΥΖΟ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΣΤΑ ΟΥΛΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ, ΤΥΧΑΙΟ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ? ΜΑΛΛΟΝ ΠΙΑ ΑΠ ΤΗ ΚΟΥΡΑΣΗ ΕΠΕΣΕ ΞΕΡΗ. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΦΑΓΕ Κ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ...ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!! [smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οριτσια πριν από λίγο γυρίσαμε από την παιδίατρο. Έφτασε 7140 και είναι 63 εκ. Κάναμε το επαναληπτικό το 6πλο και μιλήσαμε για τη διατροφή του. Ευτυχώς η παιδίατρος έχει σπουδα΄σει και δουλέψει στη Γερμανία και συμφώνησε μαζί μου στην άποψη να μην του δώσω καθόλου ρυζάλευρο και να ξεκινήσουμε τον 6ο μήνα με λαχανικά και φρούτα. Ας είναι καλά η Lala και τα άλλα κορίτσια από την ενότητα Διατροφή και Θηλασμός, γιατί εγώ είχα μαύρα μεσάνιχτα. Μπείτε να δείτε έχουν πολύ ενδιαφέρουσες συζητήσεις. Και βέβαια μου είπε η γυναίκα ότι δεν το πολυπροτείνει σε όλους να μη δώσουν ρυζάλευρο γιατί την κοιτούν περίεργα.

Μίκα ο υπνόσακος είναι από τοπικό κατάστημα αλλά είναι σαν αυτούς της Mothercare.Δε χρειάζεται επιπλέον κουβέρτα. Του βάζω κοντομάνικο φορμάκι, ένα μακρυμάνικο και ο υπνόσακος και είναι μια χαρά.

Κατάλαβα τι αμς περιμένει και εμάς με τα δόντια!!!! :(:(

Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!

Αυριο θα ερθει η παιδιατρος να την δει Ξυνισε που της ειπα οτι αποφασισαμε να μην κανουμε το rotateq για τις γαστρεντεριτιδες λεει οτι εχουν αυξηθει οι ροταιοοι και στα συνεδρια το προτινουν..θα δουμε..

Αυριο θα της κανει το pentavac και ελπιζω να το περασουμε ηπια οπως και το προηγουμενο..

Μου φαινεται σαν να εχει περασει πολυς καιρος απο την προηγουμενη επισκεψη της παιδιατρου ..μα μολίς εκλεισε μηνας :P Ενα κουνουπι μας εκανε ζημια και τη γεμισε τσιμπιες στο μουτρακι..εμεις στην εξοχη εχουμε και τα αρνητικα μας..Οσο για το χερι ολο στο στομα ειναι κι εγω να παλευω με την πιπιλα την οποια αρχικα πιπιλαει και μετα βαζει και το χερι στο στομα και της πεφτει..

Με το pentavac πώς τη βγαλατε,-οσες το εχετε κανει;;

Φιλακιααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου,

Kassi, και εμένα εχει κόλλημα με τα φώτα.Ειδικά κάτι σποτάκια στο σαλόνι…τους γελάει με τις ώρες !!!Ουτε σε εμάς δεν κάνει τέτοια γέλια! :))

Αυτό με το ρυζάλευρο με ενδιαφέρει.Υπάρχει τρόπος να το αποφύγουμε?Καλά κάνεις και παραθέτεις συζήτηση με την Lala.Δεν το είχα ψάξει ακόμα, αλλά προχθές εδωσε ο γιατρος στο μωρό της φίλης μου(5μηνων) και το σκεφτόμουν.Θα κάτσω να διαβάσω και θα είμαι προετοιμασμένη όταν ερθει η ώρα.

Μικα, χαμός με τα δόντια ,ε?Και εμένα έχει γκρίνια αλλά δεν ξέρω αν φταίνε τα δοντάκια.Είναι γκρινιάρης ετσι κι αλλιώς!!Παντως ότι βρει το τρίβει τα ούλα.Την Παρασκευη που θα πάμε για το εμβόλιο, θα ρωτήσω την γιατρό αν πρέπει να του κάνω κάτι(καμια αλοιφούλα).

Με τον υπνόσακο δεν βάζεις κουβερτούλα από πάνω .Δεν χρειάζεται και νομίζω ότι δεν επιτρεπεται κιόλας.Εγώ πήρα από το http://www.mytoys.de πάρα πολύ όμορφο υπνόσακο με μανικάκια που μπορούν να βγούν.Αλλά και από το mothercare που πήρα έναν για δώρο ήταν πολύ καλός.

Λινα, θα κάνετε και εσεις εμβόλιο αυτήν την εβδομάδα,ε?Δεν το εχουμε κάνει αυτό που λές.Ως τωρα κάναμε μόνο το 3πλο και μεθαυριο θα κάνουμε το prevenar13 για τον πνευμονιόκοκκο.Ελπίζω να μην κάνουν πυρετό τα νινάκια μας.

O μπεμπάκος μου μόλις τωρα κοιμηθηκε.Τον νανούρισε ο μπαμπας στην αγκαλιά του και ελπίζω να μην ξυπνήσει τωρα.Θέλω να κάνω και καμιά άντληση.Μαζεύω γάλα λίγο-λίγο(δενμπορώ να αντλήσω πάνω από 40ml την φορά #:-s ) και θέλω να μαζέψω αρκετό καθώ αρχές Νοέμβρη παντρεύω κάτι φίλους και εκτός από εκείνη την ημέρα που θα λειπω σχεδόν από το πρωί όλο και κάτι θα προκύψει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις εφυγε η παιδιατρος Η Αντιγονουλα εφτασε τους 66 ποντους και ζυγιζει 6400!

Το εμβολιο δεν το καταλαβε καθολου αυτη τη φορα :P Ετσι γλυτωσαμε τις τσιριδες απογνωσης

Τωρα θα πρεπει να κλεισουμε ραντεβου στο παιδων για να δουμε το φυσηματακι στην καρδια

Ολα τα παιδακια να εχουν την υγεια τους !!!!!!!Φιλακια σε ολα τα πατουσακια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!

Μολις έβαλα ον μικρό να κοιμηθεί(ελπίζω να μου κάνει την χάρη)..........μέχρι να τελειλωσω την φράση ξύπνησε!!!!Τι παιδί κι αυτό!Ηθελα να φάω κιόλας!!!

...μετά από πόλύ κλαμα τον έβαλα στο στήθος για να σταματησει και με το ελευθερο χέρι πληκτρολογώ και τρώω!!!!

Σημερα πήγαμε βόλτα για να κανουμε κάτι δουλίτσες και ψώνια.Ειχε μια χαρά καιρο, αν και φυσούσε αρκετα.Τωρα μπουμπονίζει και ο ουρανός ειναι ετοιμος να βρεξει.

Λίνα, πολυ καλά τα κιλα σας.Εχουμε το ίδιο ύψος και ακομα τα 6 κιλαδεν τα εχουμε φτασει(5.750).Για το φύσιμα μην φοβασαι....εχουν πολλά μωρακια.Δεν θα είναι τίποτα.

Εγω με τον θηλασμο που είμαι ωρες στο ιντερνετ όλο και κάτι ανακαλύπτω που μάρεσει να αγορασω στον μπεμπακο.Τωρα ειδα κατι μαλακα βιβλιαρακια που ειναι για φωτογραφίες ωστε να βλεπει το μωρο και να μαθαίνει τα προσωπα της οικογένειας.Δειτε μερικα:

http://www.amazon.co.uk/gp/cart/view-up ... HRIJNAH67Q

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αυτό που έπαθα χθες το απόγευμα, μακάρι Παναγία μου να μην το πάθει καιμία μανούλα με το παιδάκι της. Είχαμε κάνει το εμβόλιο, το 6πλο το επαναληπτικό και περίμενα γκρίνια και πυρετο. Κατά τις 6 το απόγευμα του βάζω ένα υποθετο Apotel- Depon και λέω θα ηρεμήσει. Ε, τον πιάνει ένα κλάμμα και μια τσιρίδα άλλο πράγμα, μόνο αγκαλιά και τίποτα άλλο. Έξω έβρεχε. Κατά τις 8 λέω ας τον βγάλω στον κήπο μιασ και σταματησε η βροχή. Τον παιρνω αγκαλια, ππαμε να κατεβούμε και στα μισα..γλιστράω ΚΑΙ ΑΡΧΊΖΩ ΝΑ ΠΈΦΤΩ ΜΑΖΊ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ.!!!!!Δε θυμάμαι πώς αλλά τον κράτησα από το πόδι για να μη μου φύγει. Φωνάξαμε την παιδίατρο και ευτυχώς δεν είχε πάθει τίποτα αλλά τον παρακολουθώ.Ακόμη τρέμω. Μακάρι καμιά σας να μην το περάσει αυτο.Πάω τώρα γιατί άρχισε το νιαούρισμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κασση φρικαρω μονο που φανταζομαι τη σκηνη... Σημασοια εχει οτι ειστε καλα πρωτα το μωρακι και μετα εσυ Ειχα γλυστρισει κι εγω πριν απο μερικες μερες και τρανταχτηκε το μωρο στην προσπαθεια μου να κρατησω ισορροπια Εκλαιγα για κανα μισαωρο μετα απο το φοβο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω,πω κορίτσια θέλει πολλή προσοχή!!!Πως το σκέφτομαι και το φοβαμαι κατι τέτοιο!Να κανεις τον σταυρό σου kassi που δεν σου εφυγε το μωρακι απ'τα χερια.

Εμεις εχουμε μια μεγάλη εξωτερική μαρμαρινη σκάλα που την τρέμω.Οταν είναι τετοιες μέρες γλυστραει πολύ.Εχουμε ολοι μας πεσει κατα καιρούς.

Την προηγουμενη εβδομαδα που ειχα μαστορα στο σπίτι σκεφτόμουν να πω να κάνει αυτά τα "αυλάκια" στην εξωτερική πλευρα που κάνουν για να μην γλυστραει και η μητερα μου ελεγε οχι, γιατι θα μαζευει βρωμια εκει.Τωρα.....δεν το συζητώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άστε τα κορίτσια νιώθω πολύ περίεργα. Κατ΄αρχάς το έχει απωθήσει το μυαλό μου και πλέον δε θυμάμαι πώς ακριβώς έγινε και νομίζω ότι το έζησε κα΄ποιος άλλος. Άναψε η μαμά μου ένα κερί και όπως μου είπε η παιδίατρος είχα όλους τους αγγέλους μαζί εκείνη τη στιγμή. Κορίτσια πολλή προσοχή όταν κρατάμε τα μπεμπάκια αγκαλιά. Είναι βέβαια ανθεκτικά αλλά δε χρειάζεται να δοκιμάσουμε τις αντοχές τους.

Ελίνα οπωσδήποτε κάνε κάτι με τη μαρμάρινη σκάλα, γιατί μεθαύριο ο μπεμπάκος θα περπαταέι και θα έχεις όλη την ώρα άγχος!΄

Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kassi μου τρελάθηκα... ευτυχώς πήγαν όλα καλά....Παναγία μου... ούτε να το φανταστώ δεν μπορώ.... ευτυχώς!!! Φιλιά πολλά να του δώσεις από όλες μας!!!!

Εμείς ειμαστε μια χαρά... την Παρασκευή θα πάμε στον παιδίατρο να δούμε την ανάπτυξη μας....

Σήμερα έρχονται και οι γονείς μου και θα μείνει και η μανούλα μου 1 βδομάδα να χαρεί τον μικρό αλλά και να με βοηθήσει λιγάκι με τις δουλειές...

Φιλάκια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aman vre koritsi mo ti epathes?

H Παναγίτσα να φιλαει τα μωρακια μας!

Εμεις ετοιμαζομαστε για την βαφτιση πηρα και φορεμα χθες! κοιμαται τριωρα την μερα το βραδυ 8 ωρες μεγαλωσαμε θηλαζει παιζει φωναζει ειμαστε 64ποντους και 6930 πηραμε 400 ποντους και εμεις φυσιολογικα!ολα καλα καναμε και το εμβολιακη μας ! τωρα φωναζει παιζει !

κοριτσια αυτο με το βηχαλακι το κανει και εμενα ψεματα το κανουν δοκιμαζουν τις φωνητικες χορδες τους και η παιδιατρος μου ειπε οτι απο τις πολλες φωνες ερεθιζεται ο λαιμος τους γι αυτο βηζχουν!χαχαχα!

κατα τα αλλα ολα καλα καθεται μεσα στο παρκο παιζει με τα παιχνιδακια της με δυο χερακια και θελω να την δαγκωσω!γυρναει οπου σταθει και οπου βρεθει αλλα οχι ανασκελα ακομα μονο μπρουμυτα απο ανασκελα μετα αμα κουραστει την γυρναω και τουμπα παλι!εχει γελιο να τα βαζετε πιο πολυ μπρουμυτα να παιζουν με αδειο στομαχακι και πανω σε διπλο κρεβατι εγω την βαζω στο δικο μας εχει πιο που χωρο εκει να γυρισει! ψφιλια μανουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!Τι όμορφη μέρα σήμερα!!

Καναμε χθες το εμβολιάκι μας(το prevenar 13 για τον πνευμονιόκοκκο)και όλα δειχνουν καλά.Ουτε πυρετός ούτε τίποτα.Μονο εκεινη την ώρα πόνεσε ο καημένος.Εκλαιγε μεχρι που φτασαμε σπίτι.

Η γιατρος τον ζηγησε και μας είπε οτι δεν εχει παρει αρκετο βαρος αυτόν τον μηνα.Ειναι μεν στα φυσιολογικά πλαίσια αλλά πηρε λίγο.Μας είπε σε καμια 15αρια μερες να πάμε μόνο για ζύγισμα.

Δεν εχει αραιώσει τα γευματα ο μπέμπης αλλά θηλάζει λιγότερη ωρα και καμια φορα δυσανασχετει,τραβιέται, τραβολογαει το στηθος και γκρινιαζει.Μου ειπε η γιατρός οτι μπορει να φταιει κάποια δικη μου ανησυχία ή στενοχωρια την οποια τα μωρακια καταλαβαίνουν(καμια φορα σαν απόρριψη!!!).Σκεφτηκα λοιπόν αυτήν την ψιλο-κατάθλιψη που με έπιασε πριν καποιες μερες σχετικά με το μωρό και το πόσο πιεσμένη νιώθω.Και με έπιασαν κάτι τύψεις.......

Με το που γυρίσαμε τον βούτηξα τον εβαλα στο στήθος και τον αφησα μεχρι να ...σκάσει,χαιδεύοντας τον και ψιθυρίζοντας του γλυκόλογα!

Αν δεν τον κάνω θρεφταράκι σε 15 μέρες...να μην με λένε Ελίνα!!! :lol::lol::lol:

Η μητερα μου επλεξε ένα σκουφακι και ασορτί κασκολάκι στον μπέμπη σούπερ!!

Να σας ρωτήσω ?Τωρα που χειμωνιαζει τι θα τους φοράμε??Προς το παρόν δεν του εχω παρει κατι και χθες που εβρεξε το σκεφτόμουν.Θα τους εχουμε μπουφανακια ή εχετε σκεφτεί αυτες τις ολόσωμες φορμίτσες?Μηπως είναι υπερβολικές για Ελλάδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινάκι έίναι αλήθεια ότι όπως νιώθουμε νιώθουν και αυτά!Εγώ του πήρα ολόσωμη φορμα εξόδου για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!Και η μαμά μου μια από τα ίδια!Του έπλεξε ένα ζιπουνάκι, ένα ζακετάκι και πατουνάκια!Και έπεται συνέχεια.Για τη διατροφή θα τα ξαναπούμε σχετικά με ρυζάλευρο κλπ.Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...