Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΥΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΛΙΝΑΚΙ ΝΑΙ ΤΑ ΞΕΧΑΣΑ ΤΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ.... ΑΛΛΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΝ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΘΑ ΤΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΩΩΩΩΩΩ! ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΣ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΤΗΣ CHICCO ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΚΑΟΥΤΣΟΥΚ ΜΑΛΑΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΩΣΩ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 4ο ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 6ο ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΖΕΥΟΝΤΕ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΑΠ ΤΟ ΓΑΛΑ. ΑΠΛΑ ΤΡΕΛΑΝΑΙΝΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΓΓΙΖΟΥΝ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΑΚΙΑ Κ ΛΟΙΠΟΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ. ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΑΜΕΣΩΣ . ΤΡΩΩ ΦΡΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ! ΤΟΥΣ ΤΑ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΜΙΚΡΑ ΕΙΝΑΙ. ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΞΑΝΘΙΠΠΗ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 384
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Η ΦΑΤΣΟΥΛΙΝΑ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΡΕΞΙΜΟ ΜΕ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΥΠΟΘΕΤΩ! ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΛΟΑ ΟΣΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΦΑΤΣΟΥΛΙΝΑ ΜΟΥ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΟΦΙΑ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερούδια και από εμένα...

Τι μου κάνετε σήμερα;; Πως είστε εσείς και τα μικράκια σας;; Εμείς είμαστε καλά... Όπως έλεγα και στις καλοκαιρινές μανουλίτσες εμείς ένα χέρι κλάμα το ρίξαμε το μεσημέρι... Είναι απίστευτο το πόσο καταλαβαίνουν ότι αλλάζουν χώρο ότι είναι με άλλους ανθρώπους.... Έπρεπε να πάμε για φυσιοθεραπεία (εξηγώ στις καλοκαιρινές μανούλες) και με το που τον έπιασε η γυναίκα, αμέσως έβαλε τα κλάματα το ψυχάκι μου! Αχ, αχ!!

Κατά τ' άλλα δουλειές διαβάζω.... Περνάει η μέρα και πέρα από το μωρό, ένα φαγητό και άντε κανένα σίδερο δεν προλαβαίνω να κάνω και τίποτ' άλλο.... δεν είναι φοβερό;; Εγώ τουλάχιστον μπαλκόνια και παράθυρα Μίκα μου δεν έχω να κάνω... Τα έκανα τώρα τον Αύγουστο που μετακομίσαμε και δεν θα τα ξανακάνω... έχω και με καλύτερα πράγματα να ασχοληθώ... Πάντως είναι ζόρικες οι δουλειές.... Σιγά σιγά θα γίνουν και αυτά...

Φιλάκια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΑ ΝΑΙ ...ΤΙ ΕΜΕΛΕ ΝΑ ΠΑΘΩ ....ΤΕΣΠΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ Κ ΤΟ ΧΕΡΙ ΟΛΟ ΑΠ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ. ΧΙ, ΧΙ!!!!!!!!!ΚΑΛΑ ΤΙ ΚΟΥΚΛΟΣ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ????? ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΠΑΡΚΟ ΕΓΩ ΔΕ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΟ ΡΗΛΑΞ Κ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ!ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΕΤΑ ΙΣΩΣ ΑΓΟΡΑΣΩ..ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΕ ΜΠΑΜΠΑΣ Κ ΚΟΡΗ !!!ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ, ΕΤΟΙΜΑΣΑ ΤΣΑΝΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ ΣΤΗ ΓΙΑΓΙΑ!!!!!!ΦΑΤΣΟΥΛΙΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσάκια!

Ο μπεμπάκος μου μόλις κοιμηθηκε και βρήκα ευκαιρία να φάω(12 παρά …κα μετά λεω γιατί δεν χάνω κιλά!) και να δω τι κάνετε.

Μικα, και εγώ τρελαίνομαι οταν του πιάνουν τα χερακια που τα βάζει μετα στο στόμα.Μα, καλά δεν τους «κόβει» καθόλου?? :x Μόνο ένας κολλητός μου (που άξεστο ,άγαρμο και μπακούρι τον λέμε) το έχει πιάσει το νόημα από μόνος του και δεν τον ακουμπάει στα χεράκια και όταν βλέπει και τους άλλους τους κάνει παρατήρηση!!!

Ξανθίππη, ο δικός μου δεν καταλαβαίνει τίποτα από ξένα χέρια!!Αρκει να τον κρατανε ψηλα για να βλέπει! :lol:

Μαρία ,ένα τετοιο πάρκο ψαχνω και εγώ να μπορεί να παίζει μέσα αλλά να πιάνεται κιόλας.Απλως αναρρωτιέμαι….αν αποφασίσουμε να πάμε κανένα ταξιδάκι που τα κοιμίζουμε σε αυτες τις ηλικίες?

Προς το παρον τον μπέμπη τον έχω πότε στο ρηλάξ, πότε σε ένα γυμναστηριάκι με παιχνδάκια από πάνω που το έχω μόνιμα πάνω στον καναπέ.Οταν αρχίζει να στριφογυρίζει επικινδυνα θα χρειαστεί να τον βάλω σε παρκάκι (ή τωρα που θα στρωσουμε χαλιά θα βάλω το «γυμναστηριο» του κατω.

Ο Σπυράκος φοβερός!!!(του φορας και παπουτσάκια??!!Θα τρελαθώ!!!!!) :D

Ο μπεμπάκος μου χθες κοιμηθηκε χωρις αγκαλιά, χωρις στηθος αλλα μονο με την πιπίλα του και την μουσικουλα του, στην κουνια του!!!!Και σήμερα το ίδιο!!!!!!!!!!!!!!

Από εκει που δεν ήθελε καθολου την πιπίλα, τωρα του την κραταω στο στόμα(αμέσως γλαρωνουν τα ματια – τι μαγικό αντικείμενο!),αρχιζει να πιπιλαει,κραταω και λίγο τα χεράκια του (γιατί τα κουνάει συνέχεια και χτυπάει το προσωπο του) και κάθομαι πάνω από το κεφάκι του μεχρι να τον πάρει ο ύπνος.Μετα από λίγο του πέφτει και η πιπίλα , την παιρνω και ….ύπνος!!!!Μακάρι να το κρατήσει.

Χθες κοιμηθηκε 11.30 με 8.00 !!!!!!!Φτου!φτου!φτου!!!

[smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!!!!!!!

Αχ κοριτσια νυσταζω πολυ, ο μικρος με τρελανε αποψε, ολο γκρινια,στρυφογυρνουσε συνεχως και ηθελε πολυ στηθος για να ξανακοιμηθει, πιπιλα ουτε να την βλεπει!

Εχετε δικιο με αυτη την κακη συνηθεια ολων να πιανουν τα χερακια των μωρων και εγω φρικαρω, αλλα ενταξει δε παθαινουν τιποτα, η αληθεια ειναι πως δε μπορειτε να το αποφυγετε οσο θα ερχονται επισκεψεις! ενα κολπακι για αποφυγη μικροβιων ειναι οση ωρα εχετε κοσμο βαλτε στο μικρο πιπιλα και οταν φυγουν γρηγορα γρηγορα ενα μπανακι και ειστε ετοιμοι!

η αποστηρωση μετα τους 4-5 μηνες δε χρειαζεται, πρεπει να μπουν στον οργανισμο του και τα καλα βακτυρια(κατι τετοιο δε θυμαμαι ακριβως χαχαχα!!!!!!!!) θα πλενετε οτιδηποτε θελετε με ζεστο νερο και λιγο αποτυπαντικο πιατων!

Ελινακι μπραβο τι καλος ο μπεμπης, κοιμηθηκε πολυ και μονος του ε;;;; μακαρι να το κρατησει!!!!!

αν πας ταξιδι ή θα τον κοιμησεις στο κρεβατι μαζι σου ή στο καροτσακι (αλλα αν ειναι πολλες ωρες ισως πιαστει) ή θα παρεις και παρκοκρεβατο που κλεινει και μεταφερεται! ισως και στο παρκοκρεβατο να μπορει να πιανεται για να σηκωνεται, το παιρνουν πολλες μητερες! βαλε ενα ποστ να σου πουν τη γνωμη τους και αλλες μανουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!!!!!!!!! ΕΛΙΝΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΜΑΘΕΙ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ Ε? ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΗ ΓΚΡΙΝΙΑ ΟΥΤΕ Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΟΡΘΙΟΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΚΟΒΟΥΜΕ ΒΟΛΤΕΣ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΤΩΡΑ ΕΦΑΓΕ ΣΤΙΣ 7 ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ! ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΝΟΙΞΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΗΛΙΟ! ΜΟΝΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΥΓΡΑΣΙΑ. ΦΑΓΗΤΟ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΣΙΔΕΡΩΜΑ... ΚΑΙ ΒΑΡΙΕΜΑΙ. ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΗ 2 ΜΗΝΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ! ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ! ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΕΙΜΑΙ 63 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ 58 ΜΑΚΑΡΙ!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ Η ΡΗΜΑΔΑ Η ΖΥΓΑΡΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σας όμορφες μανουλίτσες!!!

Τι μου κάνετε;; Εμείς αυτή τη στιγμή προσπαθούμε να κοιμηθούμε λιγάκι, αλλά έχουμε λίγη ανησυχία :-? Που θα πάει; Όχι τίποτα αλλά θα πρέπει να φάμε πάλι... Αλήθεια εσάς έχει τύχει να πάνε από γεύμα σε γεύμα χωρίς ύπνο; Πάντως ευτυχώς είναι ησυχούλης :x Ούτε πολλές γκρίνιες έχουμε... ούτε αγκαλιές πολλές θέλουμε για να κοιμηθούμε... Τον έχω στην κούνια ή στο ριλάξ και μια κοιμάται από μόνος του... Μόνο αν του φύγει η πιπίλα θα βγάλει φωνούλα για να του την δώσουμε... Φτου φτου να μην τον ματιάσω!!!!! :D

Μικάκι μου μια χαρά θα επιστρέψεις στα κιλάκια σου μην ανησυχείς καθόλου!

Μαράκι μου, ναι είμαι πάλι στην παρέα σας!! Ο μικρούλης μου είναι μια χαρά και μας τρελαίνει... Μεγαλώνουμε σιγά σιγά και έχει πολύ γέλιο... Έχουμε τις διαδικασίες μας.. αλλά δε βαριέσαι... Όλα καλά!!!

Ελινάκι ναι βάλε Post για το πάρκο... Θέλω κι εγώ να πάρω, αλλά δεν ξέρω τι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΤΕΤΡΑΗΜΕΡΟ ΠΗΓΑΜΕ ΠΟΖΑΡ ΣΕ ΙΑΜΑΤΙΚΑ ΛΟΥΤΡΑ ΓΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΓΗ ΚΑΝΑΜΕ ΑΠΟ 1 ΜΠΑΝΙΟ ΕΝΑΛΑΞ Μ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΔΙΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ! ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΙΧΕ ΤΖΑΚΟΥΖΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ Η ΜΙΚΡΗ ΧΑΛΑΡΩΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ!!! ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ 5 ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΓΥΡΝΑΕΙ ΑΝΕΤΑ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΤΣΙΡΙΖΕΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ ΤΡΕΛΑ ΤΑ ΠΙΑΝΕΙ ΟΛΑ!!!!! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΩΡΑ Π ΚΡΥΩΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΙ ΣΚΕΠΑΖΕΤΑΙ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!

Τι μου κάνεις βρε Σέβη μου;; Βλέπω μια χαρά είστε... τόσο εσείς όσο και η μικρή... Πολύ καλά κάνατε και πήγατε διακοπούλες.... μια χαρά... χαλαρώσατε!!!! Ώστε στον 5ο ε;; Πως περνάει ο καιρός βρε παιδί μου... Μπράβο, μια χαρά τη βρίσκω τη μικρούλα... Κι εμείς καλά είμαστε μπορώ να πω.. Μεγαλώνουμε... Όλα καλά!

Όσο για το κρύο.. εγώ την ημέρα τον σκεπάζω με μια πικέ... και το βράδυ με μια φλισ σχετικά χοντρή κουβερτούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες!!!

Ο μικρός μου Ταλιμπάν κοιμήθηκε και έτσι κοιτάω λίγο τα νέα σας!

Ξανθίππη, αυτό τον «αν πάει από γεύμα σε γεύμα χωρις ύπνο» φαντάζομαι οτι αναφέρεσε στις μαμάδες που δεν θηλάζουν ,ε?Εμείς πάντως που θηλάζουμε(και τρώμε ακόμα όποτε μας έρθει!) δεν κοιμόμαστε απαραίτητα μετά.Ο μπούλης μου εκτος από τον βραδυνό ύπνο ,συνήθως κοιμάται μόνο άλλη μια φορά –για κανένα 2ωρο- μέσα στην ημέρα.Αντε να «τσιμπάει» και κανένα 10λεπτο-τέταρτο ύπνου πάνω στο στήθος!

Σέβη , από πότε ξεκινησε να γυρίζει μπρούμητα?Ο δικός μου το προσπαθεί(διπλώνει στην κοιλιά τα ποδαράκια και πέφετει στο πλάι) αλλά ακόμα δεν το έχει κάνει.Πω,πω…τώρα θέλουν προσοχή όταν τα έχουμε σε αλλαξιέρα,καναπέ .Πρέπει να τα κοιτάμε συνέχεια.Ποτέ δεν ξέρεις πότε θα κάνουν κάτι αποτομο !!!

Για τα λουτρά να μην το σχολιάσω….ζηλεύω τρελά.Ελεγα οτι θα κάνω κανένα μπανάκι στην θάλασσα, τωρα που ηρεμίσαμε λίγο αλλά χάλασε ο καιρός και το σκέφτομαι πια.Είμαι λίγο κρυουλιάρα.Αχ, πως θα ήθελα να είμαι σε ένα σπα τωρα….

Τον μπέμπη προς το παρόν τον σκεπάζω με ένα κουβερτάκι που του είχε πλέξει η μητερα μου,οχι πολύ βαρύ.Για αργότερα έχω πάρει ένα sleepingbag-αλλά είναι αρκετα ζεστό ακόμα.Μας είχαν φέρει δώρο και μια κουβερτουλα πολύ όμορφη και απαλή αλλά είναι ακρυλική, σαν φλις που λέει και η Ξανθίππη, και….δισταζω.Βεβαια απ’ότι βλέπω σε όλα τα παιδικά έχουν τέτοιες οπότε θα είναι καλές…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!! Δεν μπαινω συχνα αλλα οποτε μπορω σας διαβαζω

Τη μικρη μου τις τελευταιες μερες μου φαινεται οτι την ξυνουν τα ουλα της Μεχρι και πιπιλα εβαλε (που δεν την ηθελε ποτε) Δεν βλεπω να εχει παθει μολυνση στο στοματακι Ααα και κατι αλλο Το rotatec το κανατε;;

Εμεις αποφασισαμε να μην το κανουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι για την γαστρεντεριτιδα Στο ικα μου ειπαν να το κανω Εμαθα ομως οτι δεν ειναι στους απαραιτητους εμβολιασμους και ρωτησα και αλλο παιδιατρο συγγενη και αποφασισα να μην το κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινα, καιρό είχαμε να ακούσουμε νέα σου.Αυτό με τα ούλα το έχουμε και εμείς και είμαστε με τα χέρια(και ότι άλλο βρούμε, δηλαδή).

Το εμβόλιο αυτό δεν ξέρω αν εχει σκοπό να μας το κανει η παιδίατρος.Καναμε το πρωτο(3πλο) και το 2ο που θα κάνουμε την άλλη εβδομάδα θα είναι του πνευμονιόκοκκου.

Για πείτε γνωμες βρε κορίτσια.Εχω κι εγω προβληματιστεί με τα πολλα εμβόλια που γραφουν οι γιατροι, αλλά δεν πρεπει να εμπιστευόμαστε τον γιατρό μας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Ελινάκι συμφωνώ ότι πρέπει να εμπιστευόμαστε τον γιατρό μας... υποτίθεται ότι τον διαλέξαμε για να κάνει το καλύτερο του παιδιού μας... αν έχουμε αμφιβολίες είναι δύσκολο να συνεχίσουμε... Αυτή είναι η γνώμη μου... όσο για τους εμβολιασμούς.. θεωρώ ότι πρέπει να γίνουν τα βασικά που γράφει το βιβλιάριο του παιδιού....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι για την γαστρεντεριτιδα Στο ικα μου ειπαν να το κανω Εμαθα ομως οτι δεν ειναι στους απαραιτητους εμβολιασμους και ρωτησα και αλλο παιδιατρο συγγενη και αποφασισα να μην το κανω

Καλησπέρα κορίτσια, ούτε εμείς το κάναμε αυτό το εμβόλιο. Ο παιδίατρός μας δεν το συνιστά σε μωρά που θηλάζουν και επιπλέον μεγαλύτερο κίνδυνο έχουν τα παιδιά που πηγαίνουν σε παιδικούς σταθμούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!!!!!!!ΧΑΝΘΙΠΠΗ ΒΛΕΠΩ ΑΠ ΤΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΣΟΥ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ! ΧΙ ΧΙ! ΕΜΕΝΑ 11/6 ΕΣΕΝΑ 13? ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΡΡΟΙΕΣ. ΑΠ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ ΤΟ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΗΠΙΕ. ΚΑΙ ΓΩ ΜΙΚΡΗ ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΛΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΥΤΕ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΑ ,ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΜΟΥΝ...ΑΧ ΠΩΣ ΠΑΙΡΝΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ..!ΕΔΩ ΡΟΔΟ ΚΡΥΟ , ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΚΡΥΟ ΕΝΝΟΥΜΕ 20 ΒΑΘΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ Κ ΚΡΥΟΥΛΙΑΡΑ ΕΓΩ.ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΠΑΘΑΙΜΕ ΧΤΕΣ????????? ΤΗΣ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ Η ΠΑΘΕΙ? ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΠΟΥ ΤΗ ΖΟΡΙΣΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ ,ΛΥΓΜΟΥΣ ΕΚΑΝΕ, ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΤΗΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΤΡΙΨΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΕ ΛΑΔΑΚΙ ΚΑΙ ΤΣΟΥΠ ΠΕΡΔΙΚΙ Η ΜΑΙΡΟΥΛΑ ΜΕΣ ΤΑ ΓΕΛΙΑ!ΤΩΡΑ ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕ ΤΗΝ ΠΙΑΝΩ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΙΣ ΜΑΣΧΑΛΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ. ΚΛΑΜΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ ΚΑΙ ΓΩ.....ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΣΑ ΜΙΛΑΕΙ Η ΠΑΘΟΥΣΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!! χειμωνιαζει σιγα σιγα..... μπρρρρ εβαλε κρυο!!!!!!!

ολα τα μπουμπουκακια βλεπω τα εχουν βαλει με τα ουλακια τους.... και ο δικος μου δινει μαχη με τα χερια στο στομα ειναι συνεχεια, πιπιλα παιρνει αλλα ειναι πιο νοστιμα τα χερακια και τα προτιμα χαχαχα!

Σεβη πηγατε ταξιδακι ε;;;; ζηλευω!!!!!!!!! μιας και ρωτησες για σκεπασμα, εγω τον δικο μου τον σκεπαζω με φλις κουβερτουλα αλλα συνεχεια ξεσκεπαζεται και ολο εχω το νου μου να τον φτιαχνω. μια καλη επιλογη ειναι ο υπνοσακος και οι κουβερτουλες με φερμουαρ ετσι ωστε να μενει σκεπαμενο αλλα και να κινηται ανετα!

apis τι κανεις; η μικρη καλα; αυτο το εμβολιο δεν το εχω κανει σε κανενα παιδι μου,ο γιατρος μου κανει μονο οσα ειναι υποχρεωτικα μεσα στο βιβλιο εκτος απο της φυματιωσης(δεν ξερω γιατι )!

καλο ειναι να μην κανετε στα παιδια σας αλλα εμβολια εκτος των υποχρεωτικων και να ειστε λιγο υποψιασμενες με τους γιατρους που κανουν εμβολια χωρις αναστολες, οι φαρμακοβιομηχανιες ταζουν πολλα προκειμενου να πουλησουν εμπορευματα...

ανοιγω μεγαλη κουβεντα τωρα αλλα οπως και τα βρεφικα γαλατα, δε μπορει πολλοι απο τους γιατρος να μην ξερουν πως το μητρικο γαλα ειναι το τελειο φαγητο για τα παιδακια μας αλλα παραβλεπουν το φυσιολογικο και το ηθικο και σου λενε... δωστου και αυτο το γαλα γιατι δεν μεγαλωνει το παιδι οσο πρεπει ή το βραδυ για να κοιμαται καλυτερα και πολλες αλλες αιτιολογιες, δινεις εσυ συμπληρωμα, μειωνεται η παραγωγη του θηλασμου και αποθηλαζεις πριν καλα καλα το καταλαβεις!

στο θεμα μας παλι πριν καθε εμβολιασμο να ρωτατε παντα ποια θα ειναι τα επομενα εμβολια, και να επιμενεται αν χρειαζεστε εξηγησεις, οτι αφορα το παιδι θα ρωτατε τα παντα και θα λετε την αποψη σας μη σας τουμπαρουν οι γιατροι!και αν δε σας αρεσει αλλαξτε τον μεχρι να βρειτε τον καταληλο για το παιδι σας!

Μικα μου πωπω να προσεχεις, αυτο το παθαινω με τον μεγαλο μου, εχει παθει 3φορες εξαρθρωση στον αγκωνα, την πηγες γιατρο; μπηκε σιγουρα στη θεση του να το προσεχεις πολυ απο δω και περα γιατι υπαρχει περιπτωση να ξαναβγει! τα παιδακια μεχρι 6 χρονων εχουν ευαισθησια στις αρθρωσεις, τα πιανουμε απο τις μασχαλιτσες για να τα σηκωσουμε και δεν τραβαμε ουτε χερια ουτε ποδια!

πολλα ειπα συγνωμη βρε κοριτσια παρασυρθηκα! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Sokolatitsa, λές επειδή θηλάζω να μην μας το εγραψε(το εμβολιο της γαστρεντερίτιδας) η γιατρός?Μπορει….τωρα που το εξηγεις ετσι εχει μια λογική.

Μικα, αν εχετε στη Ρόδο 20 βαθμούς φαντάσου στα βόρεια!Εγω εχω παρει ένα θερμόμετρο(της πλακας από τζαμπο) και λεει 17 βαθμούς!Κι εγω κρυώνω. [smilie=toothy11.gif]

Θελω να στρωσω και τα χαλιά αλλά τωρα …πρόκοψα να τα δωσω να τα πλύνουν(!!!!) και θα τα εχω σε 10 μερες.

Αντε να παρω και για το παιδικό μοκετούλα. [smilie=happy7.gif]

Χθες ο μπεμπάκος δεν ηθελε να κοιμηθει στο κρεββατάκι του με ΤΙΠΟΤΑ!Μας εσκασε!Στις 2 το βραδυ εστειλα τον αντρα μου να κοιμηθει στο παιδικό γιατι τον λυπήθηκα που θα ξυπνουσε πρωι για δουλειά.Κοιμηθηκε –αφου με ξέκανε- στις 2.30.Ουτε πιπίλα ηθελε,ούτε κούνημα,ουτε τραγουδακια.(αυτή την πιπίλα θα του την κολλήσω με σελοτειπ καμια ωρα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερούδια σας!!!!

Μικάκι μου ναι... 2 μέρες διαφορά έχουν τα φατσουλινάκια μας!!! :D:D:D Αχ, δεν το πιστεύω ότι την επόμενη εβδομάδα γίνεται 4 μηνών... Απίστευτο!!! Τι ήταν αυτό που πάθατε βρε;;; Πωπω.... πόνεσα στην ιδέα και μόνο..... Θέλει προσοχή!!!! :?:?:?:?

Αλήθεια τα ζουζούνια σας τι κάνουν τώρα;;; Θέλω να πω, γυρίζουν μπρούμυτα... σηκώνουν τα ποδαράκια τους... Ρωτάω για να δω που βρισκόμαστε κι εμείς... Εμείς λοιπόν σηκώνουμε τα ποδαράκια ψηλά... κάθε μέρα πιο ψηλά.. γυρίζουμε λίγο στο πλάι.. αλλά μπρούμυτα δεν έχει γυρίσει ακόμη... πολλές φορές κάνει κινήσεις με το κεφαλάκι του προσπαθώντας να γυρίσει.. αλλά μέχρι εκεί!!!!

Μαράκι/b] η αλήθεια είναι ότι άνοιξες μεγάλα κεφάλαια.... είναι μεγάλη ιστορία οι φαρμακευτικές.... πρέπει όσο το δυνατόν να έχουμε εμπιστοσύνη στους γιατρούς μας! Αλλιώς δεν γίνεται! ;)

Ελινάκι μας χορεύουν στο ταψί τα μικρούλια μας!!!! Αλλά τι να κάνεις;;; Είναι τόσο φάτσες... Αχ, αχ!!! Ας ελπίσουμε ότι θα το βρουν το πρόγραμμά τους κάποια στιγμή (σύντομα!!!!! :D )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου ειμαστε αρρωστουλια ο αντρας μου δλδ συναχακι και λαιμος!τον βαλαμε να φοραει μασκα κλπ!

η μικρη κοριτσια εχει μια εδομαδα που γυρναει μπρουμυτα λιγο πριν μπει στον 5ο δλδ ! αλλα καθε παιδακι εχει τους δικους ρυθμους!μου ειχε πει και η παιδιατρος καθε 2 ωρες να την βαζω μπρουμυτα για 10' για να δυναμωσει!

ενα ψιλο ηχαλακι εχει λετε να κρυωσε? ενα κουχ κουχ ψεματα το κανει δν ξερω!

Μικακι τι παθατε?αμαν ρε παιδι περαστικα!θελουν προσοχη τα νινακια μαςς αλλα ελα π γινονταιθ κ ατυχηματα θα περασει!!!!

Ξανθιππουλα αφου σηκωνει τα ποδια το επομενο βημα ειναι να δωσει ωθηση να γυρισει!η δικια μ τα πιανει και τα φερνει στο στομα αλλα δεν τα τρωει ακομα!ακομα και μια μερα διαφορΑ να εχουν κανουν διαφορετικα πραγματα καθε μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Σήμερα έχω την εντύπωση ότι είναι Παρασκευή.Εχω χάσει τις ημέρες…

Μικα, τι είναι αυτό που έπαθε η μπεμπούλα.Πω,πω πόσο θα πόνεσε το καημένο.Καμια φορά που πιάνω τον μικρό από τις μασχάλες μου περνάει από το μυαλό μην του βγάλω κανένα χέρι ,αλλά μετά λέω «μπαααα, σιγά μην πάθει τίποτα».Τελικά θέλει προσοχή!!

Μαρία , συμφωνώ για τα εμβόλια.Είναι πολλά τα λεφτά που τους τάζουν, αλλά αν σου πει κάτι ο παιδίατρος σου που του έχεις εμπιστοσύνη….είναι δύσκολο να το αμφισβητήσεις.Εγώ πολύ πρόσφατα πήρα χαμπάρι ότι το πια εμβόλια θα κάνουμε είναι επιλογή του γιατρού μας.Οτι ,δηλαδή, δεν είναι στανταρ.Εχεςις δίκιο…πρέπει να αρχίσουμε να τα ψάχνουμε μόνες μας.

Σεβη ,φανταζόμουν ότι πρώτα γυρνάνε από μπρούμυτα-ανάσκελα !Τι πλάκα που θα έχει ….το περιμένω πως και πώς να μου κάνει κανένα τέτοιο(ελπίζω να μην το κάνει σε καμιά αλλαξιέρα γιατί θα τρομάξω).Τον δικό μου προσπαθώ να τον βάζω μια φορά την ημέρα μπρούμυτα, αλλά μετά από λίγο τσαντίζεται!!!

Ο δικός μου κάνει ένα βηχαλάκι που και που όταν καταπίνει σαλάκια(εχει πολλά τωρα) και καμιά φορά νομίζω ότι κάνει κατι σαν βηχα επίτηδες!!!

Πήγαμε το πρωι μια όμορφη βόλτα κοντά στην θάλασσα με το καροτσάκι.Ωραία που ήταν.Και η παραλία τι όμορφη που είναι τον χειμώνα χωρις πολύ κόσμο….Κορίτσια του χρόνου θα ψάχνουμε για μαγιουδάκια για τα μικρά μας!!!!!

Καλησπέρα κορίτσια,

Σήμερα έχω την εντύπωση ότι είναι Παρασκευή.Εχω χάσει τις ημέρες…

Μικα, τι είναι αυτό που έπαθε η μπεμπούλα.Πω,πω πόσο θα πόνεσε το καημένο.Καμια φορά που πιάνω τον μικρό από τις μασχάλες μου περνάει από το μυαλό μην του βγάλω κανένα χέρι ,αλλά μετά λέω «μπαααα, σιγά μην πάθει τίποτα».Τελικά θέλει προσοχή!!

Μαρία , συμφωνώ για τα εμβόλια.Είναι πολλά τα λεφτά που τους τάζουν, αλλά αν σου πει κάτι ο παιδίατρος σου που του έχεις εμπιστοσύνη….είναι δύσκολο να το αμφισβητήσεις.Εγώ πολύ πρόσφατα πήρα χαμπάρι ότι το πια εμβόλια θα κάνουμε είναι επιλογή του γιατρού μας.Οτι ,δηλαδή, δεν είναι στανταρ.Εχεςις δίκιο…πρέπει να αρχίσουμε να τα ψάχνουμε μόνες μας.

Σεβη ,φανταζόμουν ότι πρώτα γυρνάνε από μπρούμυτα-ανάσκελα !Τι πλάκα που θα έχει ….το περιμένω πως και πώς να μου κάνει κανένα τέτοιο(ελπίζω να μην το κάνει σε καμιά αλλαξιέρα γιατί θα τρομάξω).Τον δικό μου προσπαθώ να τον βάζω μια φορά την ημέρα μπρούμυτα, αλλά μετά από λίγο τσαντίζεται!!!

Ο δικός μου κάνει ένα βηχαλάκι που και που όταν καταπίνει σαλάκια(εχει πολλά τωρα) και καμιά φορά νομίζω ότι κάνει κατι σαν βηχα επίτηδες!!!

Πήγαμε το πρωι μια όμορφη βόλτα κοντά στην θάλασσα με το καροτσάκι.Ωραία που ήταν.Και η παραλία τι όμορφη που είναι τον χειμώνα χωρις πολύ κόσμο….Κορίτσια του χρόνου θα ψάχνουμε για μαγιουδάκια για τα μικρά μας!!!!!Καλησπέρα κορίτσια,

Σήμερα έχω την εντύπωση ότι είναι Παρασκευή.Εχω χάσει τις ημέρες…

Μικα, τι είναι αυτό που έπαθε η μπεμπούλα.Πω,πω πόσο θα πόνεσε το καημένο.Καμια φορά που πιάνω τον μικρό από τις μασχάλες μου περνάει από το μυαλό μην του βγάλω κανένα χέρι ,αλλά μετά λέω «μπαααα, σιγά μην πάθει τίποτα».Τελικά θέλει προσοχή!!

Μαρία , συμφωνώ για τα εμβόλια.Είναι πολλά τα λεφτά που τους τάζουν, αλλά αν σου πει κάτι ο παιδίατρος σου που του έχεις εμπιστοσύνη….είναι δύσκολο να το αμφισβητήσεις.Εγώ πολύ πρόσφατα πήρα χαμπάρι ότι το πια εμβόλια θα κάνουμε είναι επιλογή του γιατρού μας.Οτι ,δηλαδή, δεν είναι στανταρ.Εχεςις δίκιο…πρέπει να αρχίσουμε να τα ψάχνουμε μόνες μας.

Σεβη ,φανταζόμουν ότι πρώτα γυρνάνε από μπρούμυτα-ανάσκελα !Τι πλάκα που θα έχει ….το περιμένω πως και πώς να μου κάνει κανένα τέτοιο(ελπίζω να μην το κάνει σε καμιά αλλαξιέρα γιατί θα τρομάξω).Τον δικό μου προσπαθώ να τον βάζω μια φορά την ημέρα μπρούμυτα, αλλά μετά από λίγο τσαντίζεται!!!

Ο δικός μου κάνει ένα βηχαλάκι που και που όταν καταπίνει σαλάκια(εχει πολλά τωρα) και καμιά φορά νομίζω ότι κάνει κατι σαν βηχα επίτηδες!!!

Πήγαμε το πρωι μια όμορφη βόλτα κοντά στην θάλασσα με το καροτσάκι.Ωραία που ήταν.Και η παραλία τι όμορφη που είναι τον χειμώνα χωρις πολύ κόσμο….Κορίτσια του χρόνου θα ψάχνουμε για μαγιουδάκια για τα μικρά μας!!!!!

Καλησπέρα κορίτσια,

Σήμερα έχω την εντύπωση ότι είναι Παρασκευή.Εχω χάσει τις ημέρες…

Μικα, τι είναι αυτό που έπαθε η μπεμπούλα.Πω,πω πόσο θα πόνεσε το καημένο.Καμια φορά που πιάνω τον μικρό από τις μασχάλες μου περνάει από το μυαλό μην του βγάλω κανένα χέρι ,αλλά μετά λέω «μπαααα, σιγά μην πάθει τίποτα».Τελικά θέλει προσοχή!!

Μαρία , συμφωνώ για τα εμβόλια.Είναι πολλά τα λεφτά που τους τάζουν, αλλά αν σου πει κάτι ο παιδίατρος σου που του έχεις εμπιστοσύνη….είναι δύσκολο να το αμφισβητήσεις.Εγώ πολύ πρόσφατα πήρα χαμπάρι ότι το πια εμβόλια θα κάνουμε είναι επιλογή του γιατρού μας.Οτι ,δηλαδή, δεν είναι στανταρ.Εχεςις δίκιο…πρέπει να αρχίσουμε να τα ψάχνουμε μόνες μας.

Σεβη ,φανταζόμουν ότι πρώτα γυρνάνε από μπρούμυτα-ανάσκελα !Τι πλάκα που θα έχει ….το περιμένω πως και πώς να μου κάνει κανένα τέτοιο(ελπίζω να μην το κάνει σε καμιά αλλαξιέρα γιατί θα τρομάξω).Τον δικό μου προσπαθώ να τον βάζω μια φορά την ημέρα μπρούμυτα, αλλά μετά από λίγο τσαντίζεται!!!

Ο δικός μου κάνει ένα βηχαλάκι που και που όταν καταπίνει σαλάκια(εχει πολλά τωρα) και καμιά φορά νομίζω ότι κάνει κατι σαν βηχα επίτηδες!!!

Πήγαμε το πρωι μια όμορφη βόλτα κοντά στην θάλασσα με το καροτσάκι.Ωραία που ήταν.Και η παραλία τι όμορφη που είναι τον χειμώνα χωρις πολύ κόσμο….Κορίτσια του χρόνου θα ψάχνουμε για μαγιουδάκια για τα μικρά μας!!!!!

Καλησπέρα κορίτσια,

Σήμερα έχω την εντύπωση ότι είναι Παρασκευή.Εχω χάσει τις ημέρες…

Μικα, τι είναι αυτό που έπαθε η μπεμπούλα.Πω,πω πόσο θα πόνεσε το καημένο.Καμια φορά που πιάνω τον μικρό από τις μασχάλες μου περνάει από το μυαλό μην του βγάλω κανένα χέρι ,αλλά μετά λέω «μπαααα, σιγά μην πάθει τίποτα».Τελικά θέλει προσοχή!!

Μαρία , συμφωνώ για τα εμβόλια.Είναι πολλά τα λεφτά που τους τάζουν, αλλά αν σου πει κάτι ο παιδίατρος σου που του έχεις εμπιστοσύνη….είναι δύσκολο να το αμφισβητήσεις.Εγώ πολύ πρόσφατα πήρα χαμπάρι ότι το πια εμβόλια θα κάνουμε είναι επιλογή του γιατρού μας.Οτι ,δηλαδή, δεν είναι στανταρ.Εχεςις δίκιο…πρέπει να αρχίσουμε να τα ψάχνουμε μόνες μας.

Σεβη ,φανταζόμουν ότι πρώτα γυρνάνε από μπρούμυτα-ανάσκελα !Τι πλάκα που θα έχει ….το περιμένω πως και πώς να μου κάνει κανένα τέτοιο(ελπίζω να μην το κάνει σε καμιά αλλαξιέρα γιατί θα τρομάξω).Τον δικό μου προσπαθώ να τον βάζω μια φορά την ημέρα μπρούμυτα, αλλά μετά από λίγο τσαντίζεται!!!

Ο δικός μου κάνει ένα βηχαλάκι που και που όταν καταπίνει σαλάκια(εχει πολλά τωρα) και καμιά φορά νομίζω ότι κάνει κατι σαν βηχα επίτηδες!!!

Πήγαμε το πρωι μια όμορφη βόλτα κοντά στην θάλασσα με το καροτσάκι.Ωραία που ήταν.Και η παραλία τι όμορφη που είναι τον χειμώνα χωρις πολύ κόσμο….Κορίτσια του χρόνου θα ψάχνουμε για μαγιουδάκια για τα μικρά μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...